Prenos ryb



Všetko okolo akvarijných rýb

Prenos ryb

Odoslaťod -TrO- » 19 Jún 2007 11:43 am

Ahoj, snad najlepsie sa obratit na tych, kt. sem tam nieco dovazaju zo zahranicia :!:

Som v Anglicku a uvazujem ako by som priniesol na SR nieco sladkovodne, exoticke. Maju tu sice vela karasov, ale nasiel som aj velmi pekne corydorasy, ancystrusy.

Uvazoval som nad tym, kedze sa do prirucnej nesmie brat tekutina, iba do batoziny, dat par rybiek do 1,5 - 2 L flase (plnej cerstvej vody) plnej preto aby sa pri hadzani batoziny voda nevyrila a co najmenej stresovala rybky. Let trva asi 2 hodiny no otazne je kolko zabijem casu na letisku. Kazdopadne pokial mam batozinu vo svojich rukach daval by som velky pozor... Toto bol moj len prvy napad, budem uvazovat dalej ale ak mate dake rady tak mi prosim napiste, dakujem :wink:

Druhy ryb este zistim a popr. pridam aj ilustraciu :roll:
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Reklama

Re: Prenos ryb

Odoslaťod barky » 19 Jún 2007 11:52 am

Mozes pouzit flasu, ale skor by som do flase vlozil klasicky plastovy sacok len malych rozmerov. Pozor! Flasa ani sacok nesmie byt plny vody - skor 1/3 voda a 2/3 vzduch - inak sa ti ryby podusia. Plus tak dva dni pred transportom ryby nekrmit. A mozno by bolo vhodne na vsetky sacky - alebo flase pouzit nejaky termoobal.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Prenos ryb

Odoslaťod Roman » 19 Jún 2007 12:11 pm

no vzhladom na to ze aj UK aj SR su v EU, tak platia bezpecnostne predpisy, ktore nedovoluju vziat na palubu viac ako 100ml tekutiny, takze do kabiny ich nevezmes.
Dat zivocichy do checknutej batoziny je ista vrazda , vonku mame prijemnych 30'C a staci ked nechaju stat vozik s kuframi pol hodinku na slnku (to sa bezne stava) a mas namiesto rybiek halaszle.
Moj nazor: nebrat
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Prenos ryb

Odoslaťod barky » 19 Jún 2007 12:17 pm

To ano - ale dobra polystyrenova prepravka - taketo problemy vyriesi.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Prenos ryb

Odoslaťod -TrO- » 19 Jún 2007 12:27 pm

Pravdepodobne by sme mali letiet vecerom tak, to by som si drobcov dako odstriehol do tej doby. Povecsine je tu vsak maximalne do 25 stupnov. V Ba by som zabespecil potom prenosnu chladnicku. Tak to by som videl celkom nadejne no racej sa chcem vyvarovat chybam... zatial dakujem :wink: Ak mate este nazory piste, dik. :roll:
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Re: Prenos ryb

Odoslaťod Roman » 19 Jún 2007 12:33 pm

a ja chcem vidiet ten kufor ktory :
a; pojme polystyrenovy box (cca 50x 60x80cm)
b; uchrani ten box pred rozbitim (kto videl ako pozemny personal na letisku hadze s kuframi chape co myslim)
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Prenos ryb

Odoslaťod barky » 19 Jún 2007 12:43 pm

a) su aj mensie polystyrenove boxy - pouzivaju sa napr. v zdravotnictve a maju hrube steny cca. 5 cm. Alternativne by sa dala pouzit napr. taska, ktoru dostat v obchodoch na mrazene potraviny - tiez splni funkciu termoobalu.
b) ked sa dobre zabali v pohode - prepravoval som takto aj sklenene flase a videl som z okna lietadla ako chlapikom moj kufor padol a uz som sa v duchu s tym portskym lucil :-) ale nastastie vsetko bolo v poriadku.

c) mozno by si mohol vyuzit postu alebo nejaku prepravnu spolocnost a poslat si tie ryby samostatne...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Prenos ryb

Odoslaťod -TrO- » 19 Jún 2007 14:45 pm

Ano jasne ze 'kadu' nikam nenapcham. Osobne mam vsak ruksak a nesiem v nom aj spacak, donho by sa plastova flasa bez problemu vmestila (zarolovana), ak by som to dal to dakej termoigelitky..., kto vie no.
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Re: Prenos ryb

Odoslaťod janko » 19 Jún 2007 14:50 pm

Doporučujem zaobstarať si v obchode s detským tovarom termoizolačný box na fľaše s krmením pre dojčatá, je to z polystyrénu , valcovitý tvar, je to uzatvárateľné a dobre izoluje teplo, mám vyskúšané , nejaký ten mesiac som s malou dcérkou pochodil po uliciach aj v mraze a čaj bol aj po dlhom období stále vrelý - a to mrzlo, takže pre rybky super vec , a aj objemom vystačí.
Ak nájdeš vhodnú plastovú fľašu , ktorá do toho presne zapasuje, nie je čo riešiť.
Hodil by som aj foto, teraz ale pracujem, skúsim pozrieť večer, čaute.


Večer si zaplávam .....
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Prenos ryb

Odoslaťod Aqw3R » 19 Jún 2007 15:03 pm

barky napísal:...
c) mozno by si mohol vyuzit postu alebo nejaku prepravnu spolocnost a poslat si tie ryby samostatne...

Nuz, toto je podla mna este horsia moznost ako ich dat do kufra :]

Mna by zaujimalo, ci to je vobec povolene, prepravovat zive zvierata len tak... Netreba nejake specialne povolenia alebo ine somariny na take pripady?

Inac, co som cital kade-tade ako ludia nosia ryby z celeho sveta, roznymi dopravnymi prostriedkami a trva to neraz aj par dni, tak si myslim, ze 2oj hodinovy let ziadnu rybu nezabije... (treba ale brat trosku s rezervou)
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Prenos ryb

Odoslaťod barky » 19 Jún 2007 16:06 pm

No, horsia moznost to podla mna nie je, napr. SoRex takuto moznost vyziva aj na take vzdialenosti ako je Ceska republika - Japonsko a naopak... takze az tak by som to nezavrhoval :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Prenos ryb

Odoslaťod Aqw3R » 19 Jún 2007 17:33 pm

nuz, ja len kvoli tomu, ze ked to ide s tebou do lietadla, tak sa s tou batozinou bez tvojej pritomnosti manupuluje ovela, ovela menej. A ako ste to tu uz spominali, manipulacia s batozinou je vzdy maximalne nesetrna (a je jedno, ci to ide lietadlom, alebo cez UPS). Teda, aspon kym tam nie je nalepka "fragile" alebo take nieco...
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Prenos ryb

Odoslaťod SANJURO » 27 Feb 2008 16:39 pm

chcel by som sa opytat ze ked mi chce niekto poslat ryby alebo krevety z vietnamu ci potrebuje na to nejake specialne papiere?
Obrázok používateľa
SANJURO
 
Príspevky: 31
Založený: 07 Dec 2006 13:47 pm
Bydlisko: Alzbetin Dvor - Miloslavov

Re: Prenos ryb

Odoslaťod Simi » 28 Feb 2008 01:10 am

Aqw3R napísal:
barky napísal:...
c) mozno by si mohol vyuzit postu alebo nejaku prepravnu spolocnost a poslat si tie ryby samostatne...

Nuz, toto je podla mna este horsia moznost ako ich dat do kufra :]

Mna by zaujimalo, ci to je vobec povolene, prepravovat zive zvierata len tak... Netreba nejake specialne povolenia alebo ine somariny na take pripady?

Inac, co som cital kade-tade ako ludia nosia ryby z celeho sveta, roznymi dopravnymi prostriedkami a trva to neraz aj par dni, tak si myslim, ze 2oj hodinovy let ziadnu rybu nezabije... (treba ale brat trosku s rezervou)


dal by som si bacha hlavne na tu teplotu lebo v uloznom priestore lietadla je tak okolo 5 stupnov takze stým treba ratat tak bacha nato

a co sa jedna o spolocnosti podobne UPS tak jednoznacne treba oznacit ako krehke :-) chvilku som v upske v Za brigadoval a co som tam videl tak mi to stacilo :oops:
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod VLADY » 28 Feb 2008 19:28 pm

Podla mňa na oficiálny prevoz takýchto zverov aj tak treba nejaké papiere a okrem toho bude sa rybkám páčiť rentgenovanie pri kontrole batožiny a poprípade aj nejakému bezpečákovi ak ich zbadá na monitore????
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Simi » 28 Feb 2008 20:16 pm

VLADY napísal:Podla mňa na oficiálny prevoz takýchto zverov aj tak treba nejaké papiere a okrem toho bude sa rybkám páčiť rentgenovanie pri kontrole batožiny a poprípade aj nejakému bezpečákovi ak ich zbadá na monitore????


Určite mas pravdu ani ja by som nič nebral pokial to nieje z obchodu...ak tak v ramci EU by to nemal byt problem pokial mas blocek a potvrdenie CITES pokial to je len tak z prirody tak to asi nebude nic povolene a dnes podmienky v lietadlach a na letiskas su fakt priskrtene :)
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Prenos ryb

Odoslaťod matut » 11 Mar 2008 21:28 pm

ty koki prave som dostal super napad ako im mozes cestou okyslicit vodu ajzober krabicu od dzusu kde je aj slamka a vyrez na vrch otvor kade ryby prepchas proste das vodu a das ryby a potom zalep dieru aby nebolo nic vidno a po ceste sa mozes robit ze pijes dzus ale ty budes fukat vzduch rybickam a budu v klude a pocasie neuskodi bude tam stale taka ista teplota lebo vnutro je z hlinika pouvazuj nad tym
matut
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 11 Mar 2008 21:03 pm

Re: Prenos ryb

Odoslaťod aughostino » 12 Mar 2008 15:40 pm

matut napísal:ty koki prave som dostal super napad ako im mozes cestou okyslicit vodu ajzober krabicu od dzusu kde je aj slamka a vyrez na vrch otvor kade ryby prepchas proste das vodu a das ryby a potom zalep dieru aby nebolo nic vidno a po ceste sa mozes robit ze pijes dzus ale ty budes fukat vzduch rybickam a budu v klude a pocasie neuskodi bude tam stale taka ista teplota lebo vnutro je z hlinika pouvazuj nad tym


do lietadla si moze zobrat iba 100ml tekutin a keby si chce zobrat 10 rybiek tak by som si pozrel ako ich napcha do krabicky od dzusu :D
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Odoslaťod VLADY » 12 Mar 2008 20:08 pm

Ja som ešte krabičku od JUICE menšiu ako 200ml nevidel....
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Prenos ryb

Odoslaťod aughostino » 13 Mar 2008 14:05 pm

ono to nie je zly napad uznavam, ale letiska maju take pravidlo ze na palubu si moze pasazier zobrat iba 100ml tekutin ostatne ked bude chciet viac, tak mu to bude poskytnute na palube.
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Prenos ryb

Odoslaťod matut » 13 Mar 2008 14:48 pm

aughostino napísal:ono to nie je zly napad uznavam, ale letiska maju take pravidlo ze na palubu si moze pasazier zobrat iba 100ml tekutin ostatne ked bude chciet viac, tak mu to bude poskytnute na palube.

tak ja potom neviem aj som tusil ze len 100 ml tak skus cosi ine napriklad nejaku mensiu flasku cez ktoru neni vidno alebo sa zahraj na matku malych cichlid do papule hehe to bolo zo srandy keby so mal nejaky napad neviem vazne hento bol moj jediny napad a ktosi pisal ze nevidel mensiu krabicku ako 200 ml ja teda hej preco jednoducho musia byt take pravidla a vymyslaj dalej ja uz neviem ked ma napadne s radostou napisem
matut
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 11 Mar 2008 21:03 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.