Cichlasoma Red Parrot poradte mi



Všetko okolo akvarijných rýb

Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod gabula221 » 21 Jún 2007 14:13 pm

ahojte,
chovam zavojnatky..mali dost male akva 30l, tak som si trufla na vedsie kva cca 200l, zohnala som dobru kupu..200l akva s prislusenstvom za 1500sk..som sa potesila , no do telefonu mi povedal ze ma jednu rybku ale ta je neskodna mala..takze v pohode
akva sme zbalili aj s vecami a rybu nam dal v dost velkej nadobe v spinavej vode..takze rybu ani nebolo vidiet ..
ked som dosla domov a vybrala som ju..hm no poviem vam..krasna rybka..!! ale strasne velka
tak som akva zariadila a vpustila som ju dnu aj stymi mojimi..
z tej ryby sa stala strazkyna ..neustale sliedila a plasila mi tie moje, narazala do nich..na druhy den to neustale pokracovalo..az som si vsimla ze zavojnatkam chybaju supinky..a su dost vyplasene
jednoducho som tu velku musela vybrat..do toho mensieho akva..
poradte mi, co snou..pozna niekto tento druh ryby?? Cichlasoma Red Parrot???
je to pekna ryby..ale asi nic okolo seba neznesie..dokonca ked vidi niekoho pri skle okva, tuka do skla..vadi jej vsetko..
gabula221
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Máj 2007 02:38 am
Bydlisko: gb

Reklama

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod LANGosh » 21 Jún 2007 14:23 pm

Přečtěte si tady http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=38
Vzhledem k jejich genetické výbavě jim jejich chování nelze zazlívat. Příště je vhodné si před pořízením ryby něco o ní zjistit...
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod gabula221 » 21 Jún 2007 14:34 pm

roman, nam tu rybu dal s akva, my sme ju ani poriadne nevideli lebo bola v samych vykaloch vo vedre..len nam povedal ze je neskodna a zavojnatkam neublizi..my sme sli kupit akva ..a nie rybu..ja rybky mam..a ked nam ju dal..no predsa ju nevyhodim do wc..spekulujem ..ale neviem co snou:(((
gabula221
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Máj 2007 02:38 am
Bydlisko: gb

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod arkon » 21 Jún 2007 20:51 pm

presne do toho wc patri...
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod janko » 24 Jún 2007 11:26 am

bola v zlých rukách a v ešte horších podmienkach, je vystresovaná a zlá.
Skús úplne zatemniť akva, nesvieť, zasaď postupne zopár rastlín alebo daj koreň, kŕm menej a častejšie aby sa ukľudnila, ak to neprejde, ponúkni ju niekonu , kto toto chová.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod alexx5 » 26 Jún 2007 00:03 am

to gabula221:Parroty chovám aj ja,a môžem povedať,že sú to (aspon u mna)snád najkludnejšie ryby.V spoločnom akva s nimi odchovávam aj akary modré a nigrofasciaty.
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod LANGosh » 26 Jún 2007 08:16 am

alexx5 napísal:to gabula221:Parroty chovám aj ja,a môžem povedať,že sú to (aspon u mna)snád najkludnejšie ryby. V spoločnom akva s nimi odchovávam aj akary modré a nigrofasciaty.


V této společnosti věřím, že si moc nevyskakují... :lol:
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod gabula221 » 27 Jún 2007 13:30 pm

no dakujem za odpovede..tieto ryby sa chovaju u kazdeho rozne, niekto ich ma drave, niekto kludne..mne jednoducho napadali zavojnatky a su cele okusane..
rybka je krasna , ale onicom..vadia jej rastliny .. ine ryby, chce sa schovavat..
ja chcem pekne akva, plne rastliniek a peknych ryb..a nie diery a pustinu
rybku som predala do akvaristiky, a myslim ze som urobila dobre..
pekny den..a stym wc..myslim ze by som ho upchala tou rybou , bola az taka velka xixix 8)
gabula221
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Máj 2007 02:38 am
Bydlisko: gb

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod kargen » 17 Mar 2012 11:39 am

red parrot je nechutny geneticky vytvoreny mutant ktory nikdy nemal byt stvoreny,, je to umelina vytvorena za ucelom zisku taiwanskymi psychopatmi .. a to nehovorim o forme red parrot love heart,, zdeformovane zdegenerovane umelo farbene ryby.. nechapem ako si to niekto moze dat do akvaria,, :) rybu,,ktora ma zdeformovanu chrbticu,, mechur,, nevie ani zavriet papulu,, samci su z 95% neplodny a ryby v zasaditej a tvrdej vode stracaju svoju umelo napichanu cervenu farbu. chapem ze niekomu sa to moze pacit,, ale mne veru nie :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod hofi » 17 Mar 2012 12:56 pm

No takmer 5 ročnej odmlke ďalší príspevok.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Cichlasoma Red Parrot poradte mi

Odoslaťod kargen » 17 Mar 2012 14:07 pm

nezalezi po akej odmlke sem niekto napise prispevok,,ale o com napise. je tu plno tem kam nikto nepise 5 a viac rokov. ale to neznamena ze by sa do tych tem uz nemalo pisat však :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.