Založenie akva predajne



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 08:02 am

Mám záujem založiť akva predajňu. Tak by som uvítal nejaké typy, triky a hlavne dobré rady. :D nič nerobím na 100% ale minimálne na 110 takže by som chcel vytvoriť niečo, kam sa ľudia budú radi vracať a bude v povedomí verejnosti.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod xDodox » 26 Jún 2007 08:05 am

Skús vyplniť túto "dieru" (napríklad).
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 08:10 am

xDodox na takéto veci ešte nie je SR pripravená a hlavne finančne zabezpečená. Takéto niečo by bolo skôr možné robiť špeciálne na objednávku boli by tam určite doby dodania plus katalóg k nahliadnutiu, chcel by som to spojiť aj s internetovým obchodom aby to bolo flexibilné. Všetko chce čas ale toto je presne šálka mojej kávy. :D
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 09:08 am

hmmmm vidím, že sa Vám nejako nechce otvorené to bolo 38x a len jeden príspevok. Prosím každý niečo napíšte určite ste už v akvaristike boli tak čo Vás zaujalo prípadne odradilo, či sa Vám páči keď tam sedí nejaký ten žako prípadne iné tvory či tam má byť možnosť na inzerciu :-) proste chcem aby ste tu kecali o obchodoch :roll: :D a mne zároveň aj pomôžete :lol:
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Kubo » 26 Jún 2007 09:18 am

Podla mna ked nemas miliony , skoda ti nieco robit. Uspesnu predajnu nieje lahke dosiahnut. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Patrox » 26 Jún 2007 09:19 am

Ty si to chcel :twisted:
Chceš otvárať akva predajňu a píšeš či sa bude páčiť keď tam bude nejaký papagáj?? Čudné.

Keď prídem do akva predajne, očakávam kopec nádrží s pestrím sortimentom zdravých pekne vyfarbených rýb, a rovnako aj vodných rastlín, dostatočný rozsah techniky od lacnej až po luxusné prevedenie. Personál, ktorý neskočí okamžite po mne keď vôjdem do predajne, ale bude pripravený ku mne pristúpiť a poradiť odborne (nie obchodne). Stačí :?:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod xDodox » 26 Jún 2007 09:21 am

Neviem či budeš predávať ty, alebo budeš mať "personál", ale mal by byť určite zaučený (proste aby vedel čo predáva). V Biotope mi "vyhovuje" BeDe Atlas - dá sa "nazrieť" a čo to zistiť o rybách čo sa napríklad rozhodnem kúpiť.
Používať latinské a slovenské/české názvy rýb a ideálne by bolo, keby na/pri "cenovke" bolo trebars i foto keď bude v akváriach viac druhov. :o
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 09:44 am

to Kubo: s milionmi nie je problém začať treba pekne od nuly
to Patrox: stačí, len treba byť trošku realista napríklad si ochotný kvôli húfiku nejakých rýb cestovať dokopy 160km?? Takže už len tu je jasné, že obchod neuživí čisto akvaristika (nájmy sa tu pohybujú cca 20-30 tisíc) Personál je samozrejmosť ale tiež nie je možné na začiatok zamestnať kvalifikovaného pracovníka. Budem tam pracovať ja :lol: a človek sa učí časom a uvítam pokec s každým jedným z Vás dokonca budem ochotný aj uskutočňovať napríkad klubové stretnutia to je všetko ešte otvorené. Je samozrejmé, že tam bude kopec akvárii s druhovou pestrosťou chcel by som spolupracovať aj osobne s chovateľmi nie len s veľkoproducentmi. K tomu kvalitnejšiemu tovaru ten je možnosť robiť napríklad na objednávku, či už telefonickú alebo fax alebo email všetky katalógy by boli prístupné ako v tlačenej forme tak aj na internete.
to Dodox: napríklad dobrý nápad pomôže to v orientácii. :wink:
Presne toto som chcel tak len pokračujte.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod vbalko » 26 Jún 2007 09:46 am

Mno urcite by si zabodoval aj s teraristikou - hlavne hmyzu nie je az tak vela. Pavuky, strasilky, svaby, kobylky, koniky, modlivky...
vbalko
 
Príspevky: 24
Založený: 11 Apr 2007 16:49 pm

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 09:47 am

to xDodox samozrejme budú k dispozícii atlasy rýb, rastlín plus literatúra. Bez nej sa na začiatku nezaobídem ani ja :) ale určite o rybkách ktoré budú v ponuke budem niečo vedieť a to naštudujem kde bude možné alebo tu budem otravovať Vás.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod xDodox » 26 Jún 2007 10:10 am

Cení sa i živá/mrazená potrava pre rybky.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Jún 2007 10:10 am

Já bych to nedělal. V Bratislavě je trh momentálně nasycený. Jak dopadli v Poluse? Anebo na Spitalskej? Kupoval jsem tam hlavacky pastelove a pak vyplynulo, ze jsem jediny. Masy chteji jednoduche rybky (a pak se neda odlisit). Kdyz chces neco pro fajnsmekry, co prijdou jednou za pul roku, musis mit hromadu nadrzi jako v Biotopu. Vybavuji se mi nadrze s rostlinami v Hornbachu. Plne, ale casem, kdyz se to rychle neproda, rostliny bud vyhodis nebo nechas vystavene nadrze s rostlinami v 50% stavu.
Financne: potrebujes minimalne prostor, za ktery nebudes platit. Pronajem neutahnes.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Roman » 26 Jún 2007 10:29 am

ja by som sa na kamenny obchod vykaslal, teda pokial to nebude prerobena garaz :) dovod napisal Jirka vyssie.
Ak chces robit akva-business zo Senice, ostavaju Ti 2 moznosti :
a; e-shop , tu ale narazis na existujuce pokrytie trhu, viac nekomentujem
b; robit fakt speciality, ako priklad uvediem 2 koralove farmy v Rakusku (www.korallenzucht.at a www.korallenzucht.info) , ani jedna nie je vo viedni, obidve su v pivniciach RD v zastrcenych dedinach a moriakom sa oplati si tam zajst , skratka ponukaju kvalitu a vyplnili dieru na trhu
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sorrymate » 26 Jún 2007 11:18 am

Ja sa priklanam k poslednym dvom nazorom od Jirka a Romana. V tomto vidim asi najvacsi problem.
Neviem ci si to spominal, alebo som to prehliadol, ale polozim par otazok, ktore ma zaujimaju.
Pozeram, ze si zo Senice. Ale Roman spominal Blavu, takze kde ma byt ten obchod? Rad by som vedel aj pribliznu lokalitu.
Spominal si najom. Cize budes platit najom, alebo to budes mat vo vlastnom?
Pytas sa na nase navrhy a pripomienky. Co by sme chceli, alebo nechceli vidiet v tvojom obchode.
Lenze, "my" sme z celej SR. Tebe treba urobit prieskum trhu v danej lokalite. Lebo napr. ja zavitam do tvojho obchodu asi tak max. 2x za rok. Rozumies.

Ak ti mozem dat jednu malu radu, pokial to nebudes prevadzkovat vo vlastnych priestoroch, tak to radsej ani nerozbiehaj. Najom je ku... vec :lol:
(Lepsie vo vlastnom na "dedine" ako v podnajme v centre Blavy)
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 11:18 am

to Jirka Scobak: v Bratislavě nechcem otvárať chcel by som v Senici. Je tu jedna taká normálna akvaristika a keď dokáže uživiť dvoch zamestnancov a majiteľa tak nie je toho vreda aby to nešlo :) jj ten nájom je najväčší problém a to ma aj štve ale špekulujem nad prenájmom v nejakom rodinnom dome blízko centra nejakú prednú miestnosť spraviť tam špeciálne dvere a dá sa to podstatne lacnejšie.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 11:21 am

to xDodox: mrazená potrava je samozrejmosťou ale so živou si to neviem moc predstaviť.
to vbalko: ano teraristika by bola pridružená a tiež by som sa snažil vytvoriť nejaký štandard lebo na Slovensku nie je nič podobného charakteru aspoň ja som sa s tým nestretol. :wink:
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod strbino » 26 Jún 2007 11:40 am

sefri ty mas 19? nejdes uz dalej studovat? :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 12:05 pm

to Sorrymate: chcem to otvárať v Senici prípadne ešte Trnava prichádza do úvahy a či to bude v prenájom je ešte otázne a tiež viem, že prednájom je to najväčšie svinstvo aké existuje. Už som to popísal vyššie ako by som to chcel zrealizovať a tiež je pravda, že pár známych tu ponúka prenájom a snáď by ma nezdierali. Najhoršie je to, že keď sa začne dariť tak začnú zvyšovať nájom :(
to Strbino: chcem ale až o rok a aj to diaľkovo do Nitry takže v tom by problém nebol, aj teraz už som zamestnaný ale nie je to pre mňa to pravé orechové :(
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod barky » 26 Jún 2007 12:37 pm

Sefri - chod sa pozriet do Biotopu v Bratislave, do Sklorexu v Brne a do Vivarium Melnik a uvidis ako ma vyzerat spravna sirokozamerana akvaristicka predajna.

Alebo mozes byt zamerany uzko a mat na obchode len specialitky napr. krevetky, drobne cichlidky, divoke zivorodky a neuzivis sa :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 12:44 pm

to barky: jj s úzkym sortimentom sa neuživým. To naozaj jedine robiť cez inzerciu a časom sa stanem známym a to sa dá len ako koníček.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sorrymate » 26 Jún 2007 12:48 pm

Sefri napísal:v Bratislavě nechcem otvárať chcel by som v Senici. Je tu jedna taká normálna akvaristika a keď dokáže uživiť dvoch zamestnancov a majiteľa tak nie je toho vreda aby to nešlo

No, ale musis ratat s tym, ze v tom lepsom pripade si doterajsiu klientelu budete delit, to znamena ze aj zisk. Ako chces ziskat novych ludi? Nezabudaj, ze akvaristika nie je vec kazdodennej a nutnej spotreby pre vacsinu zakaznikov. Je to hobby. Nechcem ta odradzat, ale dobre si to premysli.
Mas aj dostatocne know-how? A zacinat od nuly ako si spominal, sa dalo tak pred 15-timi rokmi. Dnes je ina doba... Nehovorim, ze to nie je mozne. Ale musel by si byt fakt dobry.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 12:57 pm

to sorrymate: know how ako také mám len nie v akvaristike skôr v krmivách už pracujeme v tejto oblasti okolo 4 rokov. Je mi to jasné, že to môže ísť a vôbec nemusí :( ale to je riziko povolania :D neboj ešte všetko zvážim nechcem spraviť hlúposť lebo ešte mám jednu možnosť podnikania, ktorá by išla určite len chovprodukt je mojím snom od malička :)
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 26 Jún 2007 12:58 pm

to barky: pozeral som mesto melník a je to porovnateľné so Senicou dokonca ešte menšie. :shock: kuuuuuurňa to je obchodík omg nádhera len trošku zbytočne veľké podľa mňa ale nádhera 8)
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod mig07 » 26 Jún 2007 13:40 pm

V prípade SE bude dost rozhodujuce aj pozícia predajne v meste. :wink:
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Ďalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.