Založenie akva predajne



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Richard Tokušev » 28 Jún 2007 13:40 pm

majko napísal:
Sefri napísal: keby mojou prácou bola akvaristika tak v tom prípade by som sa bavil celý život
Nerob si iluzie, toto zial nefunguje, akonahle sa tvoj konicek stane tvojou pracou po istom case zabava nutne konci (vlastne skusenosti).


Ver, že sa iba bavím a pijem svoju kávičku pri akváriách.
Richard Tokušev
 

Reklama

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod duri75 » 28 Jún 2007 17:48 pm

Richard Tokušev napísal:
Ver, že sa iba bavím a pijem svoju kávičku pri akváriách.


Inak klobuk dole, ako Vam to pekne fici, ked uz ani v predajni nemusite byt a mozete sa tu s nami poobede zabavat.

Ocividne ma vyhradna distribucia svoje vyhody.

Ps neviem co mate vsetci voci psim granulam. Ja som bol rad ked som v export-import kupil aj piliny a seno pre morcata. Preto teraz skor idem do Zoodomu alebo Hornbachu ako do Biotopu.

Podla mna nema zmysel hrdit sa, ze robim cisto rybicky, je to netrhove spravanie.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod vysluzil2 » 28 Jún 2007 23:43 pm

Sefri,ja som ta chcel povzbudit. Ale ako som si precital svoj prispevok, da moj prispevok posunut aj do roviny odradzujucej. No , nie som daky spisovatel. Dobre sa cita napr po Romanovi/ aj ked nie vzdy s nim suhlasim/, dokaze vinikajuco narabat s pismenami. U mna je treba citat aj medzi riadkami. A to dokaze len ten co ma trochu pozna.Chcel by so ti v podstate napisat, ze vsetko u teba zavisi len od toho aka si osobnost. Ked aj niekto robi dobru vec, nemusi to dopadnut vzdy na jednotku. Ty si ma zaujal uz davnejsie pri nasej komunikacii. Pametam si ta aj z akvaleta. Uz vtedy som citil ze vtebe je nieco dobre - akvaristicke. Niektore veci sa napisat nemozu, clovek by si totiz znepriatelil jednu alebo druhu stranu. Ja som tu cital viac postrehov s ktorymi suhlasim Takze mas moznost par rad si vybrat. Zatial ahoj
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sorrymate » 29 Jún 2007 10:10 am

Duri, nikto nema nic proti psim granulam, ale mna konkretne trapi, ze ponuka ohladom akvaristickych potrieb je slaba, chapes... :-)
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Richard Tokušev » 29 Jún 2007 13:36 pm

to Duri75 Strašne smrdia
Richard Tokušev
 

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 29 Jún 2007 17:36 pm

to vysluzil2: pán vyslúžil pochopil som Vašu správu dobre viem, že patrila medzí málo tých ktoré boli povzbudzujúce ja by som potreboval nejaký hnací motor niekoho kto by išiel do toho so mnou doma ma nikto nepodporí im je to jedno čo a ako ja som spoločenská osoba potrebujem podporu proste aby bol v tom niekto namočený so mnou. Práca mi nesmrdí som zvyknutý a aj viem čo všetko to obnáša len nerád by som sa škaredo spálil, bola by dobrá taká brigáda v chovprodukte musím nad nieči pošpekulovať len zase opozitum je, že už som zamestnaný na lukratívnom mieste so slušným zárobkom, ktorý ma uživý vzdať sa toho a potom sa hneď spáliť na tomto by bolo veľmi kruté.
to duri75: samozrejme by som nepredával len rybičky ale bolo by tam všetko od granul až po klietky len všetko na vysokej úrovni radšej menej a poriadne.
Neviem čo spraviť seknúť s dobrou prácou, ktorá ma nenapĺňa a pustiť sa do boja alebo ostať v práci popri tom sa venovať akvaristike pre zábavu a byť zaistený.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Jún 2007 18:33 pm

Lepsi vrabec v hrsti ako holub na streche
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod XP » 29 Jún 2007 20:30 pm

Sefri len jedna otazka... ked xces mat "predajnu na urovni..." spocital si si kolko ti treba penazi na zariadenie a vybavenie a vyber tovaru...skladove zasoby? Aj keby si otvoril PET hypermarket a dodavatelia ti dodali tovar na komis, este stale budes potrebovat na rozbeh tak skromne odhadom 1-2 miliony, takze "niekoho" ako pises ,kto by s tebou do toho isiel myslis niekoho kto do toho napuci svoje miliony? Spocital si si rezijne naklady spojene len s prevadzkou? myslim voda, elektrika, kurenie, najomne, poistenie, odvody, naklady na telefon, mobil, auto... Ani sa nenazdas a moze sa stat, ze sa ti tieto..tzv. konstantne naklady vysplhaju na 50-100K mesacne. Aku trzbu musis urobit aby si pokryl tieto naklady? a k tomu predpokladam ze by si rad vyprodukoval nejaky zisk, predsa aksa ti ma firma rozvijat, tak z niecoho potrebujes kumulovat zisk. Hod si tieto cisla do tabulky a zistis ze nato aby si vyprodukoval len na naklady... pri 20% miere zisku by si musel robit trzbu od 250-500K mesacne, s adekvatnou mierou zisku rovnej tvojej sucasnej vyplate (toto neviem kolko je ) by to muselo byt aspon 300-600K mesacne. Skus si to premenit na mnozstvo ryb, rastlin, techniky, krmiv apod... samozrejme adekvatne k tomu mnozstvo zasob, ak xces trzit musis mat co predavat... :D no neviem ci to treba dalej rozpisovat. Velmi jednoducha matematika ti ukaze ..."co by si musel dokazat utrzit aby si bol aspon na nule.. a toto veru neoklames. A teoretizmy otom aky zabezpecis sortiment ..koxo az som sa rehotal ked som to cital... a osvetlenia a podobne ftakoviny , a ako sa vam zda 14000 poloziek na www.aquaristik.net malo... priatelia, je vidiet ze nemate ani paru otom co tento busines obnasa. Uz ta vidim ako na stene v predajni v Senici visia 4druhy svietidiel na T8 ..vsetky rozmery, potom dalsie 4znacky T5iek vo vsetkych rozmeroch, potom 50 typov externych fitrov, tisicky rastlinnych kosickov, tony krmiv...koxo ale potom nie 1-2miliony na zasobach ale 20ti treba..no ako ulet je to pekne :)pisme dalej , svieza tema... :roll: :wink: :o
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod arkon » 29 Jún 2007 20:37 pm

XP myslim ze si prave znicil jeden detsky sen. :(
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod majko » 29 Jún 2007 20:50 pm

Radsej jeden sen ako jednu existenciu...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod jan toman » 29 Jún 2007 22:33 pm

XP napísal:Sefri len jedna otazka... ked xces mat "predajnu na urovni..." spocital si si kolko ti treba penazi na zariadenie a vybavenie a vyber tovaru...skladove zasoby? Aj keby si otvoril PET hypermarket a dodavatelia ti dodali tovar na komis, este stale budes potrebovat na rozbeh tak skromne odhadom 1-2 miliony, takze "niekoho" ako pises ,kto by s tebou do toho isiel myslis niekoho kto do toho napuci svoje miliony? Spocital si si rezijne naklady spojene len s prevadzkou? myslim voda, elektrika, kurenie, najomne, poistenie, odvody, naklady na telefon, mobil, auto... Ani sa nenazdas a moze sa stat, ze sa ti tieto..tzv. konstantne naklady vysplhaju na 50-100K mesacne. Aku trzbu musis urobit aby si pokryl tieto naklady? a k tomu predpokladam ze by si rad vyprodukoval nejaky zisk, predsa aksa ti ma firma rozvijat, tak z niecoho potrebujes kumulovat zisk. Hod si tieto cisla do tabulky a zistis ze nato aby si vyprodukoval len na naklady... pri 20% miere zisku by si musel robit trzbu od 250-500K mesacne, s adekvatnou mierou zisku rovnej tvojej sucasnej vyplate (toto neviem kolko je ) by to muselo byt aspon 300-600K mesacne. Skus si to premenit na mnozstvo ryb, rastlin, techniky, krmiv apod... samozrejme adekvatne k tomu mnozstvo zasob, ak xces trzit musis mat co predavat... :D no neviem ci to treba dalej rozpisovat. Velmi jednoducha matematika ti ukaze ..."co by si musel dokazat utrzit aby si bol aspon na nule.. a toto veru neoklames. A teoretizmy otom aky zabezpecis sortiment ..koxo az som sa rehotal ked som to cital... a osvetlenia a podobne ftakoviny , a ako sa vam zda 14000 poloziek na www.aquaristik.net malo... priatelia, je vidiet ze nemate ani paru otom co tento busines obnasa. Uz ta vidim ako na stene v predajni v Senici visia 4druhy svietidiel na T8 ..vsetky rozmery, potom dalsie 4znacky T5iek vo vsetkych rozmeroch, potom 50 typov externych fitrov, tisicky rastlinnych kosickov, tony krmiv...koxo ale potom nie 1-2miliony na zasobach ale 20ti treba..no ako ulet je to pekne :)pisme dalej , svieza tema... :roll: :wink: :o



Ahoj XP.
Iba jedna poznamka.
Pokial je moznost niekde v niecom urobit 20% zisk,tak ja idem do toho.
Robim priemerne s 10 percentami a som spokojny. 20 JE MOJ SEN. :)
Pekny vecer.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod jan toman » 29 Jún 2007 22:34 pm

Staci aj 5%
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Jún 2007 22:46 pm

nájmy sa tu pohybujú cca 20-30 tisíc)- v Senici. Vcera som sa dozvedel ze v centri Viedne maly obchodik vyjde mesacne na 250 az 300 euro. A ze skoro kazdy 3 obchod je volny na prenajom.Toto je tvoj zatial najvacsi problem- najomne. Ake mas predstavyv rieseni problemu najomne.
Naposledy upravil vysluzil2 dňa 30 Jún 2007 23:46 pm, celkovo upravené 1 krát.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod XP » 30 Jún 2007 01:25 am

to jan toman: iste, suhlasim s tebou, 5-10% miera zisku staci, ale vtedy ked predavas drahy tovar a robis milionove (este lepsie miliardove)obraty, predpokladam ze keby si sa hybal v obratovych cislach na radovo 100000 sk/mesacne , tak ti miera zisku 5-10% nevykryje ani sluzobne obedy a mobilny telefonik. Takze vsetko sa da, ale ... :D
A podme sa pozriet na priklad Sefriho: pri 5% miere zisku na rezijne naklady 100K mesacne ak dobre ratam potrebuje utrzit za PET tovar 2M/mesacne sk, OUPS. Zda sa ti to realne ??? Pri 10% miere zisku a nakladoch len 50k/mesacne by musel utrzit 500k mesacne..No, ja ti nevim Karle...
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod vysluzil2 » 30 Jún 2007 06:49 am

Este nezacal ani predavat, a uz chcete od neho zisk :(
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod XP » 30 Jún 2007 09:03 am

Ivanko zisk nie je zisk, je to len nastroj v obchode na generovanie pridanej hodnoty, a z neho sa kryju naklady spojene s cinnostou... Takze ak od neho xceme zisk, tak len preto aby sa nezadlzoval ale vyrabal na krytie rezii, a ked zdarne vsetko poplati a co to mu v kapse ostane , toto zdani a zodvodnuje, tak potom mu ostane skutocny zisk, ten s velkym ZISK :D
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod duri75 » 30 Jún 2007 10:06 am

trochu zamienate pridanu hodnotu, marzu, trzby a zisk, ale da sa to pochopit. :-)
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Dexter » 30 Jún 2007 13:48 pm

Ivan: tych 250-300 € si myslel za meter stvorcovy? alebo za ten maly obchodik cely? Lebo potom podla mna radsej maly obchodik v centre Viedne ako velky v centre Senice...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod Sefri » 30 Jún 2007 20:54 pm

pardon za použité slová.
No nič asi už nechcem rozoberať túto tému. Lebo keď ma má napríklad XP za malého * čo si myslí, že spasí svet prípadne zakryje ozónvú dieru tak nemám čo k tomu povedať. Jednu firmu sme rozbehli myslím, že dobre fachčí dokonca nás začína navštevovať Rakúska klientela ale to je po mimo. Keď mi tu niekto chce vysvetlovať veci okolo zásobovania, zisku a podobných činiteľov tak ďakujem nemusím mám určité IQ a dokážem chytiť do rúk kalkulačku a pokial je niekto tak bystrozraký a vidí tu niekde napísané veci ako je 50 druhov trubic, 1000 druhov rastlín tak normálne mu budem platiť doživotnú rentu môže si válať šunky. Kašlite na to prípadne uzamknite túto tému neopotrebujem tu vyjsť ako *l, ktorému ste zničili jeho "decké sny". :wink: Ďakujem
Naposledy upravil Sefri dňa 01 Júl 2007 23:48 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod JanoT » 30 Jún 2007 21:52 pm

Ahoj Sefri,
moj nazor je: nedaj sa odradit, ak je to naozaj tvoj sen, tak ho zrealizuj (za predpokladu ze mas s akvaristikou dost skusenosti). Ale ako uz povedali viaceri, ak mas platit aj najom, asi velmi ziskovy nebudes, ak vobec. Ale to uz zalezi len a len na tebe.
Drzim palce aby sa Ti ten sen splnil.
Obrázok používateľa
JanoT
 
Príspevky: 21
Obrázky: 35
Založený: 04 Aug 2004 10:54 am
Bydlisko: Humenné

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod jan toman » 30 Jún 2007 23:41 pm

XP napísal:to jan toman: iste, suhlasim s tebou, 5-10% miera zisku staci, ale vtedy ked predavas drahy tovar a robis milionove (este lepsie miliardove)obraty, predpokladam ze keby si sa hybal v obratovych cislach na radovo 100000 sk/mesacne , tak ti miera zisku 5-10% nevykryje ani sluzobne obedy a mobilny telefonik. Takze vsetko sa da, ale ... :D
A podme sa pozriet na priklad Sefriho: pri 5% miere zisku na rezijne naklady 100K mesacne ak dobre ratam potrebuje utrzit za PET tovar 2M/mesacne sk, OUPS. Zda sa ti to realne ??? Pri 10% miere zisku a nakladoch len 50k/mesacne by musel utrzit 500k mesacne..No, ja ti nevim Karle...

Ahoj XP.
A pekny neskory vecer.Obaja vieme o com tocime rec.
Mal som napisat 5% cisteho zisku.T.j. suma po odratani vsetkych zdanitelnych poloziek,vcetne roznych vydajov atd.
Pokial je clovek sikovny,pre zaciatok to staci/samozrejme ak ide o obraty v niekolkych milionoch/ co vsak v pripade akvaristiky a najme sladkovodnej ide iba tazko.Tam treba mat nielen dobrych dodavatelov,ale i siroku siet odberatelov a najma v zahranici.No a to sa s Mollama da dosiahnut skutocne tazko.Pokial pojde o vzacnejsie druhy,tam treba dlhorocnu prax a skusenosti,kvalitne zdroje a hodne,hodne trpezlivosti a stastia.Niekedy i zasobnik na slzy.Nehovoriac o financnom zazemi.
Najlepsie je zalozit si vlastny chov,kvalitny a oddolny ,na co vsak nestacia 2- 3 chovne pare,ale cele desiatky.No a tam to uz ide do milionov a staci trosku smoly na patach a peniazky su fuc.

Preto neviem,preco sa mlady hned uraza,ked sa mu snazis iba naznacit,ze neni predaj ako predaj.
Ze aj dobre meno je zarukov uspechu.No a to si si ani ty neziskal iba niekolkymi inzeratma a za par dni.
Ja staviam vlastnu chovnu uz zopar rokov,uz je vtom dost penazi,vela,vela volneho casu a niesom ani v polovici.A to je 1700 m stvorcovych.Stale sa objavuju nedostatky,prichadzaju nove a nove plany,novsia technologia atd.
A ak by som nemal vlastnu zivnost,tak viem,ze ta chovna by ma neuzivila v sucasnej dobe.Bude to len a len vedlajsia cinnost,alebo lepsie povedane,buduce povolanie mladsej dcery a moj zivot v dochodku.
Ahoj.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod slade14 » 01 Júl 2007 06:23 am

JAN TOMAN(citacia): Ja staviam vlastnu chovnu uz zopar rokov,uz je vtom dost penazi,vela,vela volneho casu a niesom ani v polovici.A to je 1700 m stvorcovych.Stale sa objavuju nedostatky,prichadzaju nove a nove plany,novsia technologia atd. A ak by som nemal vlastnu zivnost,tak viem,ze ta chovna by ma neuzivila v sucasnej dobe.

Nesekol si sa trosku,lebo aby ta neuzivyla chovna s rozlohov 1700 m2... ?
Skor si myslim ,ze si chcel napisat,ze mas chovnu s rozlohov 17m2,tak to by potom sedelo. :wink:
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod vysluzil2 » 01 Júl 2007 13:40 pm

Slade, a teba by uzivila? Ja koncim v tejto teme, padlo tu neslusne slovo. Skoda, mna tema zaujala, nenahneval by som sa ak by niekto otvoril daku podobnu
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Založenie akva predajne

Odoslaťod XP » 01 Júl 2007 21:44 pm

Sefri prepac, ak som sa nejak dotkol tvojho ega, moje pocty boli skor tym volnym zamyslenim nad ekonomikou celeho projektu nez nieco co by ta malo odradit, to je posledne co som xcel...ako pise Ivan, tato tema sa mi po dlhej dobe celkom paci a osobne mam rad siroke spektrum nazorov na jednu a tu istu vec, rad sa divam na veci z roznych uhlov pohladu, tak este raz prepac, vobec nemali moje prispevky byt nejak odradzujuce. Len tym , ze som jeden z mala co to ocom ty snivas prezivam uz vlastne 3rok, snazim sa uzivit akvaristikou a vsetky myslienky co mas ty asi prebehli hlavou aj mne. Tie kupecke pocty boli v podstate ta brzda, aby si si dobre preratal , skor nez sa do cohokolvek pustis, aby si natom nezhorel zbytocne. A naozaj nejde o to ci nova akvaristika v Senici, Viedni, Blave ci Kosiciach... vid priklad Melnik. Skor je to otom co pisla Jan Toman, zachovat ekonomiku fungovania a spojit prijemneho konicka s pracou , do ktorej by si chodil s potesenim a venoval sa jej so zaujmom. Mozno v tom ta povzbudzoval Riso, aby si relaizoval sen uz ked ho mas. Ivan si uz preskakal aj chov a aj predajnu preto si myslim ze naozaj je ten, kto ma v tejto teme dat co do placu pre vsetkych.Ivanko nevzdavaj to.
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.