Pekné a farebné rybky



Všetko okolo akvarijných rýb

Pekné a farebné rybky

Odoslaťod Kornel » 06 Júl 2007 17:31 pm

Neviete mi poradit nejaké zaujímavé rybičky do 110l akvária.Mam mečúne,gupky,tetry,panciernikov,black molly,atď.Chcel by som nejaké pekné,farebné,zaujímavé..Kde by som ich zohnal?A nejakú literatúru s obrázkami v elekt.podobe.Ďakujem[/b]
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Reklama

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod Zemepán » 06 Júl 2007 22:01 pm

Je pekné, že si chceš zadovážiť nové pekné farebné rybky, ale čo urobíš stými starými? Neviem aký máš počet rybiek, ale ako pozerám tak tam máš dosť živorodiek a tie sa ľúbia v dobrých podmienkach premnožovať. Neber to ako odstrašovanie len musíš brať na zreteľ prerybnenie akvária a problémy stým spojené. Ak sa chceš dozvedieť viac o niektorých druhoch a nechceš investovať do literatúry, tak treba pohľadať na niektorých internetových obchodoch. Majú tam fotky, cenu, ale aj popis rýb ako veľkosť, pohlavné znaky, pôvod, typ potravy ...... no proste dosť informácii ktoré ti môžu pomôcť. Je tiež možnosť pozrieť si fotogalérie tu na akve a popýtať sa priamo majiteľov na ich skúsenosti. Tak rybám zdar. :D
Obrázok používateľa
Zemepán
 
Príspevky: 73
Obrázky: 8
Založený: 12 Aug 2006 10:09 am
Bydlisko: Nitra

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod Bekos » 06 Júl 2007 22:39 pm

Ja by som ti odporucil ostriezika purpuroveho(pelvicachromis pulcher)- daj si do googlu tento nazov a najdes plno fotiek a informacii o nom. tu je link s nejakymi informaciami http://vladobucko.3oko.sk/index.php?contID=48 . je celkom pekne sfarbeny, nenarocny(rozmnozil sa u nas v skole v akvarku v biologickom labaku, a to je co uz povedat, kedze som videl podmienky toho akvaria zalozeneho "akvaristami" :? :lol: zo skoly a mlade pekne rastli). Je zaujimava tym, ze sa stara o svoje potomstvo.
Obrázok používateľa
Bekos
 
Príspevky: 39
Založený: 10 Mar 2004 10:37 am
Bydlisko: Nitra

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod martin_s » 06 Júl 2007 23:08 pm

Kornel napísal:Neviete mi poradit nejaké zaujímavé rybičky do 110l akvária.Mam mečúne,gupky,tetry,panciernikov,black molly,atď.Chcel by som nejaké pekné,farebné,zaujímavé..Kde by som ich zohnal?A nejakú literatúru s obrázkami v elekt.podobe.Ďakujem[/b]


Ako uz bolo spomenute, tak na tvojom mieste by som sa nepytal kde by si ich zohnal, ale v prvom rade by si sa mal spytat: Je to akva dost velke na to aby som tam este nejake rybky pridaval? Nebude im tam tesno? Budu sa dobre citit? :!: Zivorodky sa vedia nie len dost rychlo mnozit, ale produkuju aj dost odpadnych latok - detritu. Skus popisat viac tvoje akva - pocet jednotlivych druhov ryb, pocet rastlin, filtracia... Podla toho ti budeme moct poradit ci je vhodne nejaku rybku este pridat alebo nie, teda ak ich tam uz teraz nemas priliz vela.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod summflik » 16 Júl 2007 17:46 pm

... Cawte... ja chovam len zivorode rybky a mnozia sa mi ako dive... takze ja by som ti naodporucal tlacit tam take mnozstvo rybiek... Ale tie rybky su aj po dlhom case dost male... Takze narastu??? 8)
summflik
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Júl 2007 19:00 pm
Bydlisko: Filakovo

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Júl 2007 07:43 am

Kornel, ak ti daky velmi skuseny akvarista detailne vysvetli sposob chovu, mozes tam mat aj 100 ryb. Ak nie, pre zaciatocnika je unosne chovat v takomto aq max 10ryb.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Júl 2007 07:46 am

summflik napísal:... Cawte... ja chovam len zivorode rybky a mnozia sa mi ako dive... takze ja by som ti naodporucal tlacit tam take mnozstvo rybiek... Ale tie rybky su aj po dlhom case dost male... Takze narastu??? 8)
Rybky rastu cely svoj zivot. Ich velkost je unerna kvalite krmenia a hygiene vody.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod Aqw3R » 17 Júl 2007 08:39 am

vysluzil2 napísal:Kornel, ak ti daky velmi skuseny akvarista detailne vysvetli sposob chovu, mozes tam mat aj 100 ryb. Ak nie, pre zaciatocnika je unosne chovat v takomto aq max 10ryb.

Myslis, ze mu aspon jeden skuseny akvarista odporuci 100 ryb do 110l akva? :o Podla mna ja tvoj prispevok mierne zavadzajuci...
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Júl 2007 22:19 pm

Ak je zavadzajuci, tak podotykam ze som nemal v umysle zavadzat. Mozem ta ubezpecit, ze niekedy mavam niekedy 150 mecunov 4 az 6 cm velkych v 120 l aq.Keby som napriklad zaskoloval mojho nastupcu, tak mu jednoducho vysvetlim ako je mozne drzat v tom aq aj 300 kusov . Robia to viaceri. Urcite aj u vas v akvaristikach mas moznost vidiet akvaria napr 70l a nom cez 100 ryb.Ono to nie je ale jednoduche. Inac, az teraz som si uvedomil, ze som neodpovedal na jeho otazku. Takze sa pokusim teraz. Kornel pozri si si tu fotalbum- ryby. Ak bude pre teba nieco vhodne, tak potom sa mozes pytat na detaily. Kornel, mohol by si dopisat kolko a ako velkych ryb si trufnes chovat v tvojom aq.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod Kornel » 20 Júl 2007 16:53 pm

Ahoj,tak skúsim teda popísať moje Akva.Mam v nom asi toto:2 black molly,3prisavnikov,8 neoniek,3 sumatranky machove,4 gupky,3 mrenky nádherné,1 apistograma,5 platy červené,2 mečúne.Este tam boli 2 pancierniky,ale umreli ked sme mali krupičku.A este cca 15 koreňov rastlín.2 domčeky,koral,filter,ohrievač,teplomer.
To je vsetko.Čoskoro chcem kupit 300l nádrž.Potom bude veselšie.
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod barky » 20 Júl 2007 17:08 pm

Osobne si myslim, ze mas ryb pomerne dost, je to sice taka divoka kombinacia, ale ak sa ti paci, je to v poriadku. Tazko ti takto na internete odporucime nejake ryby, ked ich potom nebudes moct zohnat....

Ak by si predsa len chcel nejake ryby naviac, osobne by som ti odporucil nejake tetricky, bud dokupit dalsie neonky, alebo si vybrat nejaky iny druh - je ich pomerne dost a aj v nasich obchodoch sa da vybrat.

Co sa tyka literatury - skus ist na stranku http://klub.akva.sk kde okrem ineho najdes aj 6 cisiel nasho kluboveho casopisu Akvarium.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 20 Júl 2007 17:11 pm

Tak potom cim skor, rastlinky omnoho lepsie rastu v letnych mesiacoch. Napriklad, niektore druhy echinodorov v aq sa mnozia v letnych mesiacoch, aspon z mojich skusenosti.Do zimy sa lahsie zakorenia.. V podstate , aj v zimnych mesiacoch nie je problem s zakorenenim.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod Zemepán » 20 Júl 2007 23:07 pm

Na tvojom mieste by som sa asi zaoberal viac dokúpením nejakých rastliniek a husto osadil nádrž. Neviem ako tvoje akvárium síce vyzerá ( nemáš žiadne foto ), ale myslím, že 15 rastliniek je asi málo. Kúpou rastlín určite nič nepokazíš a aj akváriu to dosť prospeje, nie len po stránke estetickej, ale aj po stránke funkčnosti. Časom keď budeš mať hustejšie zarastené akvárium zistíš, že nepotrebuješ ani domčeky, lebo ryby budú mať dostatok prirodzených úkrytov. No a aby som nezabudol ten koral vyber, veď nemáš predsa morské akvárium. :roll:
Obrázok používateľa
Zemepán
 
Príspevky: 73
Obrázky: 8
Založený: 12 Aug 2006 10:09 am
Bydlisko: Nitra

Re: Pekné a farebné rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 21 Júl 2007 07:18 am

Pomocna otazka: Tych 15 rastlin, skus aspon druhovo napisat nazvy.. A hlavne ako dlho ich mas nasadene.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.