Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod emkac » 05 Júl 2007 20:33 pm

Ceco napísal:Pokial ma moj rozum neklame, placebo sa pouziva na uplne iny ucel ako popisujes. Pri zavadzani noveho lieciva do obehu, sa robi test na N jedincoch, pricom niektori dostanu ucinne liecivo, ini dostanu "falosne" liecivo, tzv. placebo, ktore neobsahuje ucinnu latku testovaneho lieciva. Potom sa porovnavaju vysledky ucinkov lieciva u jedincov, ktori dostali ucinnu latku s vysledkami jedincov, ktori dostali placebo.


Aj. Placebo sa vyuziva aj na toto. Ale pod pojmom placebo efekt pozname aj situacie, kedy sa vedome podava cloveku nic, pricom si mysli ze je to nieco.
A kedze si to mysli, podvedome sa k nicu sprava ako k niecu, a nic na neho vplyva ako nieco. :lol:

sano napísal:To znamená, že placebo nikdy, zdôrazňujem nikdy nemá taký účinok, ako účinná látka.
.....
V raritných prípadoch, zdôrazňujem v zriedkavých môže po podaní placeba pacient, vyzdravieť, ale len, alebo najme, u niektorých skupín chorôb, nazvime ich podmienené psychicky. U zápalu ľadvín, pečene by sme asi neuspeli, ale aj chrípky,zápalu hrdla...


Uplny suhlas.
Na druhej strane existuju osoby, ktore sa silou vole vyliecili z rakoviny. Cize telo je schopne vysporiadat sa skoro so vsetkym.


sano napísal:Trochu sa zamyslime nad významom placebo.
Skutočne sa používa v slepých testoch, keď vedci nevedia aké lieky( účinné, neúčinne) im dodali, a podávajú ich pacientom.


Nemas 100% pravdu. Pri tychto testoch placebo nema az taky efekt, lebo pacient VIE, ze dostava na 50% liek, na 50% placebo. Cize nie je o tom presvedceny, podvedomie proti chorobe nebojuje. A identicky ani liek nema taky ucinok, lebo podvedomie mu vzdy neveri, casto si mysli, ze je to "nic".


Ceco napísal:Co tak vratit sa spat k akvaristike? Mame tu 2 strany diskusie "o nicom".


Suhlas. Ale na druhej strane, vzdy sa s odstupom casu objavi na akve temu o nicom, kde sa len tak pise. A ked ju niekto zrusi, zalozi sa ina.
Mne je to fuk, ci ju admin zmaze alebo necha. :roll:



emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Reklama

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod joko » 06 Júl 2007 02:04 am

Ceco napísal:Co tak vratit sa spat k akvaristike? Mame tu 2 strany diskusie "o nicom".
Ceco, je jasne ze to nema nic spolocne s akvaristikou, ak odhliadnem od vody :-) ale zeby to bolo zbytocne ? Aspon pre mna nie. Ak by to bolo podla teba zbytocne, neprispel by si s prispevkom o placebe napriklad ;-)
Ak je tato tema zbytocna a out of akva, tak aj tema vtip, arowana a ine ma tiez napadaju ;-) su a boli ;-) zbytocne
emkac napísal:ci ju admin zmaze alebo necha.
pochybujem ze by sa tato tema zmazala. Ma viac do seba, ako kopa, a to zdoraznujem kopa dalsich. Ja verim, ze potrtal akva nie je iba o rybkach, ale aj o vstahoh, (sak kolki sa poznate osobne len vdaka akva.sk) a o ziskavani sirsieho obzoru. A tato tema urcite ku tomu prispela, vid prispevky.

Este ma zaujima, ked niekto nevie citat, ako ta voda moze na neho posobyt ?
Ak niekto nevie co je to viera (vseobecne) tak ako mu moze pomoct ak sa nezmeni ta voda? (aj ked podla mna sa zmeni)
Podla mna ten princip nefunguje iba ako placebo. Sila myslienok je ovela, ovela, ovela vacsia ako je mozne si predstavit. Ved myslinka je podstata vsetkeho, myslinka nas odlisuje fyzicky od zvierat, musi mat logicky silu skoro nemozneho, je to vazna vec. To dokaze len clovek, vlastne tym sa odlisuje od ostatneho ziveho na tejto (zatial modrej) planete.

Podla mna myslienka zmeni fizicky/chemicky resp. nejak mnou nepopisatelne (neznajuc mojim chapanim) vodu a ta uz len fizicky vpliva pozitivne na cloveka. To znamena, ze by mala vplivat aj na ineho cloveka pozitivne aj ked o tom on nevie. Otazne je ze ci sa to neda zneuzit (ak teda moja, resp. asi prebrata tato teoria je spravna, aspon s casti) a clovek, zly clovek sa postavy ku zdoju pitnej vody, a tym padom ju poskodi ? Mam taky dojem ze oponujem sam sebe. Lebo potom by sa musel postavit o par metrov nizsie niekto s pozitivnim il. myslenim aby tu vodu napravil.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod Ceco » 06 Júl 2007 08:50 am

joko napísal:Ja verim, ze potrtal akva...


Kto preboha potrtal akva??? :mrgreen:
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod jacik » 06 Júl 2007 10:02 am

joko napísal:
jacik napísal:na http://en.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emoto je v sekcii Water crystal work and criticism celkom dobre popisane
Skoda ze neviem az tak po EN ... :-( Ale ak by sa ti chcelo 4 vetami, potesi ma to a precitam, si to 2x.

zhruba ide o to, ze tie obrazky boli realne nafotene. ale fotografi boli instruovani hladat to, co ocakavaju. toto sa vo vede nerobi, pretoze jedna zo zakladnych podmienok je, ze pokus musi byt opakovatelny s rovnakymi vysledkami a bez zavislosti od osoby, ktora dany pokus vykonava.

emotovi fotografi vedia co maju hladat a to aj hladaju. je tu riziko, ze vidia len to co podpori emotovu teoriu a zanedbavaju to co s emotovou teoriou nesuhlasi. vo vede musis s rovnakou vaznostou brat to co s tvojou teoriou suhlasi, ale aj to co jej odporuje.

na potlacenie vplyvu pozorovatela sa pouziva double blind metoda. v preklade v zmysle dvojita slepota. tzn. fotograf by napr. nemal vediet co vlastne hlada.

dalsim vplyvom je, ze sa neberu do uvahy chemicke vlastnosti vody, ktore ale maju tiez zasadny vplyv na tvorbu krystalov. to by sa dalo odstranit napr. rovnakou pripravou vsetkych vzoriek lisiacou by sa napr. iba napisom na flaske, alebo hudbou a pod.

james randi ponukol emotovi 1 milion dolarov, ak dokaze opakovatelost svojich vysledkov v double blind studii. to bolo v roku 2003.

kritika ma hlavu a patu a je pravda, ze takto sa vyskum nerobi. naozaj ma zaujima, ci by po vykonani serioznych testov, podla vedeckych metod, emotova teoria presla alebo nie. pretoze podmienky pre vykonanie double blind studie su a da sa realizovat.

ale zrejme je tu riziko, ze by sa zistilo, ze cela teoria a biznis s knihami, suvenirmi, organizaciami atd. je vymysleny.

tak ci onak, pokial emotova teoria neprejde serioznymi vedeckymi testami, stale bude len na urovni jedna pani povedala.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod sano » 06 Júl 2007 15:20 pm

S vodou sa dajú robiť všelijaké veci. Aj vedecky overiteľné.
Pozrite sa na flow forms. Sú to lemniskátové misy, ktoré sú usporiadané kaskádovite. Ak nimi pretečie voda,napr. z odpadu čističky odpadovej vody( kedy ešte môže trochu zapáchať), tak zápach zmizne. Pretro sa používa AKO KONCOVý STUPEŇ V NIEKTORýCH čISTIčKáCH ODPADOVýCH VôD. záROVEň vedci študovali vplyv takejto vody na rast rastlín, zistili výrazné zmeny. Vplyv na veľkosť a dynamiku množenia dafnií,zistili významné prírastky. Takýchto pokusov bolo veľa. Lemniskátová misa ovplyvňuje vodu len svojim tvarom a predsa sa získavajú vedecky overiteľné a opakovateľné výsledky, pri experimentoch s takouto vodou.
Ináč Emotovo laboratórium využívajú niektorí vedci na overenie svojich liekov.V súčasnosti sa táto metóda, o ktorej sa dosť svojho času diskutovalo, začína používať ako referenčná, napr. v biodynamickom, alebo ekologickom poľnohospodárstve.
Nakoľko Emoto nie je v centre mojich záujmov neviem o ňom veľa povedať.
Ale to čo napísal Jacik, čiastočne sedí.
majte sa,

sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod sano » 06 Júl 2007 15:28 pm

Zaujímavé výsledky má aj voda ovplyvnená pobytom v pyramíde.Ak dáte pod pyramídu akvárium, tak za krátku dobu v ňom zahynú všetky rybičky. Treba vedieť, kde ich umiestniť. Z etických dôvodov nebudem zverejňovať.
Takáto voda má vplyv aj na rast rias.
Skúste poexperimentovať.

Momentálne experimentujem so živou a mŕtvou vodou, a môžem povedať, že rast nižších rias sa zastavil.Pridal som do 5 litrovej fľaše asi 50ml mŕtvej a následne živej vody. Cladophora pekne rastie, ale zatiaľ, asi mesiac, sa neobjavili obávané vláknité riasy, ktoré som tam mal vyše roka.
Ešte je priskoro na vyhodnotenie.

sano

Ps. v Európe sme mali niekoľko géniov, ktorí sa venovali okrem iného aj vode. Prosím, neobanujete, ak sa pozriete na vyššie spomenutú stránku so Schaubergerom.
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod Raviolka » 06 Júl 2007 20:16 pm

sano napísal:...môžem povedať, že rast nižších rias sa zastavil... Cladophora pekne rastie, ale zatiaľ, asi mesiac, sa neobjavili obávané vláknité riasy...
Jak rozlišuješ "nižší" a "vyšší"(?) řasy, resp. jaký je rozdíl mezi "vláknitou řasou" a Cladophorou?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod sano » 07 Júl 2007 14:50 pm

Ahoj Raviolka,
obdivujem tvoje stránky. Bola si prvá akvaristka, ktorú poznám, ktorá nadšene písala o slimákoch v akváriách a to štýlom, ktorý prezrádza zanieteného znalca. Mám sa od teba čo učiť.
Je to termín prevzatý z botaniky. Naposledy som to študoval na strednej škole. Neviem ktoré rody tam patria. Ak si myslíš, že je to podstatné pre štúdium vplyvu živej sa mŕtvej vody, tak ma prosím doplň.
Skôr som čakal otázku, čo je živá a mŕtva voda. Nie každý o nej vie. Aj Keď pred rokmi v časopise Akvárium a terárium bol článok o ich vplyve na rast akvarijných rastlín.
Ale podstatné je to, že vláknitá riasa, žabí vlas, sa mi neobjavila vo fľaši už mesiac, hoci dovtedy tam veselo bujnela, stále znovu a znovu, aj keď som ju mechanicky odstránil.
Pričom Cladophory sa tento útlm netýka. Je to nádejné. Uvidím, po takom roku, sa to bude dať vyhodnotiť.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod sano » 07 Júl 2007 15:15 pm

2 Joko,

úplne súhlasím s tebou, že táto stránka má svoje opodstatnenie.
V biológii sa začínajú preferovať testy, ktoré sú založené na doteraz neskúmaných vlastnostiach vody.
Napríklad, skupina rakúskych vedcov založila v šesťdesiatich rokoch výskumný ústav, ktorý sa venoval len vode. Boli to dvaja fyzici a jeden matematik.Tam vznikli aj lemniskátové misy, flow forms.
Vyvinuli tu veľmi estetickú metódu na skúmanie čistoty vody. test spočíva v tom, že do skúmanej vody v petriho miske, sa vkvapkáva v sekundových intervaloch destilovaná voda. Vznikajú obrazce stojatých vĺn,ktoré sa fotografujú, ktoré u čistých vôd pripomínajú lupienky kvetov.
Metóda je neuveriteľne presná. Dokáže detekovať, jednu kvapku saponátu v olympijskom plaveckom bazéne.
Dokáže rozlíšiť vodu, ktorá pôsobí kladne na živé organizmy, od vody ktorá ničí vnútorné prostredie buniek, aj keď sú chemicky totožné.
Následný test na raste citlivých rastlín dokazuje, že test bol úspešný.
Je toho veľa, čo ešte môžeme poznávať z vlastností vody.
Preto si myslím, že takéto stránky, aj keď len na inšpiráciu tvorivých akvaristov, otvorených novým myšlienkam, majú svoje opodstatnenie.
Možno sa tu ( v doteraz nesledovaných vlastnostiach vody ) skrýva odpoved´na otázku, prečo nevieme množiť niektoré druhy rýb dovezených z prírody.

Majte sa

sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Skryty odkaz vo vode - Masaru Emoto

Odoslaťod joko » 08 Júl 2007 23:50 pm

Ceco napísal:
joko napísal:Ja verim, ze potrtal akva...
Kto preboha potrtal akva??? :mrgreen:
No ja neviem, :twisted: zeby trt ? ;-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.