Guppy a platy v spolocnej nadrzi



Všetko okolo akvarijných rýb

Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod skala » 26 Aug 2005 10:48 am

Vyslovujem nazor. Tam kde sa chova gupka, platam sa nedari.

Co vy na to?

Poznamka: netvrdim to ja, len sa pytam na nazor. Idealne bude ak zauvazujete iba o moznosti guppy + platy a ine ryby uz nie
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod barky » 26 Aug 2005 12:22 pm

Nesuhlasim - dlhodobo chovam takto gupky a platy v jednej nadrzi a obidvom druhom sa dari rovnako dobre, su zjavne v dobrej kondicii, pekne vyfarbene, normalne sa mnozia. Je to skusenost z viacerych akvarii..
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod fliper » 26 Aug 2005 12:27 pm

Aj ja mam take skusenosti ako Barky, ked som choval zivorodky.
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod skala » 26 Aug 2005 13:39 pm

barky, ty si uz odpovedal aj na otazku, ktoru sa spytam teraz.

mam platy. mam echo, ze gupkam sa tam darit nebude

???????
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod fliper » 26 Aug 2005 13:48 pm

Skala,
to kto Ti take echo dava? Ja som choval platy, gupky, black moly a mecunov spolu. Vsetci si zili ako jedna velka rodina :-) Darilo sa kazdemu druhu a pravidelne samicky rodili. Len som ich pred porodom separoval, lebo velke mecune sa hned pustili do novovyliahnutych rybiek.
Ale to bolo davno, mozno sa od vtedy casy zmenili :-)
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod skala » 26 Aug 2005 14:09 pm

fliper, dovolim si podotknut, ze nieco ine je chov v chovni, pripadne na vystavu, alebo masovu produkciu. Informacia od cloveka s par akvariami, mozno aj jednym je pre mna velmi malo. a neber to v zlom, ale to u teba predpokladam.

aj preto, lebo spominas, ze si odlovoval samicky a ze zrali mecune mlade. vies to je velmi jasne pre mna.

naozaj to neber v zlom.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod fliper » 26 Aug 2005 14:29 pm

Pozri Skala,

ak si taky velky chovatel tak by si sa na take napytal, vies beriem to v zlom, ak moje skusenosti su Ti malo, tak nereaguj na to. Co je na tom nieco zle, ze som odlovoval samicky? Viebec tomu nerozumiem. Ja som nebol velkoodchovna, len som nechcel aby male rybky takto skoncili....Myslel som, ze si nejaky chovatel s velkymi skusenostami, kedze tu hore dole predavas a predstavujes svoje rybky, ale asi som sa mylil. Ozaj na co vlastne Ty chovas svoje rybky? Predaj, vystavu, ci len tak ?
Chovam sa k tebe slusne, tak skus aj Ty, dobre? Diky....
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod skala » 26 Aug 2005 14:43 pm

fliper nie som nijaky velky. keby som aj bol, pytal by som sa. a tvoje skusenosti su mi malo. pretoze generalizuj z mala, strasne mala. ak je to inak, ospravedlnujem sa.
ak si samicky odlovoval, je to super, ale v chovni by si to na 99% nerobil. Mecune plodia neustale. Je evidentne, ze mas malo skusenosti na otazku, ktoru sa pytam. Ale nie je na tom nic zle.

Hovoris sam, ze si nebol velkoodchovna. To som rad, ze si to sam povedal. Ja som to iba vydedukoval. A pozri, naznacujes, ze si nechcel, aby mlade pozrali velkeeee. Ale na to si ich nemusel odlovovat. Rodicov, aby som bol jasny. Da sa to izolovat aj inak.

Co si myslis ty necham na teba.

A tvoja otazka - chovam ryby predovsetkym pre potesenie, a potom na predaj. Vystava je v tom poteseni.

Dufam, ze uz mi rozumies viac.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod skala » 26 Aug 2005 14:46 pm

a fliper ta otazka, ktoru som polozil na zaciatku je informacia od cloveka, ktory platy a gupky, ostatne aj ine ryby chova uz dlhsie a je schopny mat kazdy mesiac 2000 plat 2000 mecunov, a zrejme aj gupiek.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod fliper » 26 Aug 2005 15:09 pm

Ako generujem z mala?? Tomu zase nerozumiem, poznas ma?Choval som ich 3 roky, samozrejme pre potesenie.
Tvoja otazka bola:
"Tam kde sa chova gupka, platam sa nedari.
Co vy na to?"
Ako nedari, co pod tym rozumies? Skus specifikovat to nedari, lebo potom mozno dostanes odpoved na to co Ta prakticky nezaujimalo a zacnes urazat ludi.

To, ze nie som velkoodchovna je zle? Ako chces izolovat aby velke nepozrali male v akvariu plnom zivorodiek ak neodlovis gravidne samice, ktore kazdu chvilu by mali rodit v klasickom akvarku? Ja nie som v chovni.

Vies Tvoje reakcie su trosku zvlastne, ja by som mohol podobne reagovat, ked som sa pytal na Mikine rybky, ze co su to zac, napisal si:
zeby Melanochromis vermivorous a to dole je amerika alebo tie mozambicke
mozna reakcia:
Vies, je evidentne, ze mas malo skusenosti na otazku, ktoru sa pytam, lebo co je to: "amerika alebo tie mozambicke
" Teraz amerika ci mozambiclke? Zemepisnne maju daleko od seba.
Ale ja take nerobim, neosocujem ludi ak z dobrej vole chcu poradit, alebo len sa podelit so skusenostami hoc pre danu temu a ludi trosku "plytkymi".Radsej sa im podakujem.


Vyskusaj si dat v malom akva platy a gupky spolu a potom uvidis komu ako da dari a nedari a zistis presnu odpoved na otazky, ktore si polozis.

Je piatocek a caka ma tyzden dovolenky, tak si nekazme naladu, dobre?

Maj sa.
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod skala » 26 Aug 2005 15:33 pm

generuj z toho, ze si mal akvarium s mecunkami, z jedineho. Mam pravdu? nemusim ta poznat, vidim co pises a ako. to ta prezradza. sam vravis 3 roky.

ja som sa stretol s nazorom chovatela skuseneho, ktori nechce chovat gupky pri platach. lebo vraj sa gupkam potom nedari. ja som este skusenejsi ako on, ale take mnozstva zase nerobim. napriek nam obom som zvedavy na nazor ostatnych.

nechcem ta urazat, ani nikoho ineho. len ti zretelne vravim, ze tvoje informacie su nekompetetne. nie je na tom nic zleho. viem to, lebo vidim co si pisal o mecunoch.

pozri ja neviem co vsetko robis ty. predstav si, ze si lekar a mne tvrdis, ze mam zapal slepeho creva. Ja nie som lekar a hovorim, ze asi mas mylne predstavy. Ty ako lekar by si mal mna jasne usmernit, ze je fajn, ze mam vlastny nazor, ale ty sa budes riadit sebou. ja viem, ja to hovorim velmi tvrdo - uz som raz taky

male ryby sa izoluju porodnickami, ktore sa dokonca bezne komerne predavaju. alebo si zosijes sito. a na to v chovni byt nemusis.

fliper, odpovedal som ti na fotku co to je. kludne si to over. a fajn ze si to spomenul, sam vidis, ze v tej druhej rybe som si nie isty. ty vsak o svojom nazor nepochybujes. ty si nezavahal - inak izolovat narodene od matky sa nedaju inak ako tym, ze sa daju do inej nadrze. ja o sebe pochybujem bez problemov. ja sa bojim, ze nemam pravdu. a podobne pohnutky ma vedi k tomu, aby som sa spytal, ze gupka patri ku plate.

Fliper, to nemozes mysliet vazne, ze ja nemam dobru volu poradit. Dobre si vsimni ako na mna utocis. Pohoda, rob si dalej, a ja somar sa ti snazim este aj ryby urcit. A mozes mi verit, ze v tom vytrvam. Kludne mi povedz, ze som zvlastny, ze ta vraj osocujem, sprosto mi vynadaj. Moze byt, ja tieto metody nebudem pouzivat.

fliper, sam si napisal - ja som choval.... Ale to bolo davno....

barky, ktory sam hned napisal slovko dlhodobo. Napriek tomu, ze sa pozname aj osobne.

fliper, je tie gupky a platy spolu chovam. ja som zvedavy na nazor inych.

ty si radil ich chovat a vraj to zistim sam. vies aku hlupost si povedal. ty chces aby som z maleho akvaria usudzoval? boze, to je kravina.

to nie je osocovanie, ja ti vravim len svoj nazor a pravdu (ze sa ti nepaci sa ti ani necudujem)

ja mam naladu uplne super. vecer nakrmim ryby rano odcestujem a v sobotu nakrmim ine ryby inde. caff kamos
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod luBBo » 26 Aug 2005 21:53 pm

ved sa tolko nežerte kamaráti,,, to to forum je len ventil ,,,, okrem iného :lol:
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod duri » 26 Aug 2005 22:54 pm

Skala, fliper ma pravdu v jednej podstatnej veci: klad otazky tak, ako ich myslis. Ty namiesto toho myslis A, napises B a chces od ostatnych, aby odpovedali na C. Tak si mal napisat, ze sa pytas velkochovatelov, ktori odchovali aspon 3000 zivorodiek, ake maju skusenosti. Tusim si studoval prirodne vedy, ktore si potrpia na exaktnost, ale kladies otazky ako politolog (alebo iny pavedec). Nic v zlom.
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod skala » 02 Sep 2005 07:34 am

duri mas pravdu, nazivo by som to tak spravil. ale tu som usudil, ze by som nerad niekoho urazil tym, ze som zvedavy len na nazor skusenejsich. Nuz, ale na 3000 zivorodiek to nemusi byt nutne velkochovatel. ale nabuduce to tak spravim.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod XP » 03 Sep 2005 01:21 am

Ahoj Skala, ahoj all, urcite som neni ani velkochovatel ani nic, ale nieco na nazore co dal do fora skala ma zarazilo, uvedomil som si totiz, ze nieco natom mozno bude (opakujem moje skusenosti len z jedneho akvaria cca 112l rastlinneho), kde mam gubky , mecune a platicky spolu. Ziju mnozia sa a dari sa im vcelku uspesne. V ziadnom pripade ich nechovam pre komercny predaj len pre potechu, ale po cca roku pozorujem, ze mecunom a platam sa dari akosi viac, resp asi prezije viac malych ryb do dospelosti, gupky sa mi pomalicky vytracuju. Neviem ci to bude spoluzitim , ze male gubky niekto pozerie...nic neodlovujem , nic neregulujem, nechavam to prirode. Kazde dva tri mesiace vylovujem mecunikov a platy a gupky nejak nie, tak sam neviem...
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod joko » 03 Sep 2005 12:02 pm

Podla mojho nazoru, skala sa pytal vyhradne na situaciu, kde sa v akva chovaju iba 2 druhy ryb a to Plata a Gupka.

Co sa tyka nedarenia sa, si nemyslim ze by to bola pravda, aj ked moze ist o vynimku v specifickej nadrzi.

Este by sa mohlo polemizovat co je to "nedarit sa":
Nerozmnozuje sa, alebo pomalsie ?
Nevyfarbi sa pekne ?
Menej dorasta, alebo pomalsie ?

Pochybujem, ze niekto z drobnochovatelov alebo z vecsiny akvaristov ma take skusenosti. Ale to len pochybujem, mozu mat. :!: :?:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod Rado-Wan » 09 Júl 2007 20:29 pm

no chcem sa opytat platy a gupky mozem chovat spolu v jednej nadrzi?? a newadi ked tam mam aj mrenku ruzovu???
Obrázok používateľa
Rado-Wan
 
Príspevky: 31
Založený: 08 Jún 2007 14:31 pm
Bydlisko: Presov

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod johnyboy » 10 Júl 2007 12:38 pm

Určite nie. Obidva druhy sú živorodky. Aj ja ich chovám spolu bez problémov.
Obrázok používateľa
johnyboy
 
Príspevky: 24
Obrázky: 23
Založený: 21 Okt 2006 11:04 am
Bydlisko: Sala

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod Richard Tokušev » 10 Júl 2007 13:40 pm

Odpoveď na otázku či chovať spolu gupky a platy je na prvý pohľad jednoznačná - áno.
Ale situácia okolo chovu živorodiek je trošku zložitejšia.
Gupky pôvodom pochádzajú z oblastí s mäkšou a kyslejšou vodou, a zároveň sú veľmi prispôsobivé, čo do potomstva. Plata je naopak živorodka uprednostňujúca tvrdšie a zásaditejšie vody, často aj mierne prisolené a v takejto vode sa veľmi nedarí najmä šľachteným dlhoplutvym formám gupiek.

Keď sa na chov pozrieme z druhej strany tak aj tu musíme na dobré ryby natrafiť. Zjednodušene povedané: keď ide človek do napr. afriky môže nachytať rôzne choroby, ktorými domorodci netrpia, iba sú ich nositeľmi.
Richard Tokušev
 

Re: Guppy a platy v spolocnej nadrzi

Odoslaťod Rado-Wan » 10 Júl 2007 15:56 pm

no takze to znamena ze absolutne nevadi ked tam budem mat aj mrenku ruzovu
Obrázok používateľa
Rado-Wan
 
Príspevky: 31
Založený: 08 Jún 2007 14:31 pm
Bydlisko: Presov


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.