zavojnatka-krupicka? prosba



Akvarijné ryby - choroby, liečba

zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod kozoBB » 08 Júl 2007 21:14 pm

dna 20.6. som si kupil dve zavojnatky variety oranda.uz po nakupe som si vsimol ze maju malicke bodky priblizne 3-4 biele bodky na zbujenom tkanive hlavy. na inych miestach sa nenachadzaju -tak preto vas prosim o vas nazor myslite si ze to moze byt krupicka? alebo je to bezna vec pri zavojnatkach typu oranda ze na cervenom tkanive hlavyaj zopar bielych bodiek? bodky su na okrajoch zbujnenia. ak je to krupicka nemyslite si ze by bola v tejto dobe-t.j. 8.7. uz aj na inych miestach na tele? predtym som choval ine ryby ale nie zavojnatky tak neviem mam to liecit ako krupicku?v pripade potreby dodam foto.celkovo to nie je od nakupu a prveho zistenia bodiek az take rapidne.vdaka za pomoc.nemate niekto nejaky dobry link na materialy o zavojnatkych .hladal som,ale zvacsa je toho dost malo.vdaka
Naposledy upravil kozoBB dňa 12 Júl 2007 06:51 am, celkovo upravené 1 krát.
kozoBB
 
Príspevky: 5
Obrázky: 2
Založený: 08 Júl 2007 11:56 am

Reklama

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod weatherlious » 11 Júl 2007 22:35 pm

na krupicku u zavojnatiek je dobre liecivo GoldOomed - je to specialne pre zavojnatky a uz som s nim uspesne krupicku vyliecila. kupila som ho za 109,-. a preco si si tie ryby kupoval ak si si to vsimol uz v obchode? po pripade si sa mal spytat predajcu.
Obrázok používateľa
weatherlious
 
Príspevky: 1
Založený: 05 Júl 2007 16:52 pm

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod kozoBB » 12 Júl 2007 06:56 am

jasne diky za radu.prepac v tej moje sprave je chyba.ja som si to vsimol az po nakupe-az ked plavali u mna v nadrzi..vies v predajni si clovek toho az tak vela nevsimne kedze v tej nadrzi sa to nimi len tak hemzilo.ide o to ze ja som si nie isty ci je to krupicka,lebo to raz vyzera mensie ako inokedy-myslim tie bodky-je ich par-dnes napr.jedna a nikdy nema dva dni po sebe ten isty tvar proste haluz.ale dik aj tak vyskusame to liecit.bal som sa to zvysenou teplotou aby som to neprehnal nakolko su to ryby sa maju chovat do 20 stupnov.
kozoBB
 
Príspevky: 5
Obrázky: 2
Založený: 08 Júl 2007 11:56 am

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod shooty » 12 Júl 2007 12:55 pm

Krupička to nie je, žiadne strachy.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod kozoBB » 12 Júl 2007 16:28 pm

a co to podla teba moze byt? ci to je normalne ze sa sfarbenie orandy na hlave meni? nie cele sem tam bodky ?dik za odpoved
kozoBB
 
Príspevky: 5
Obrázky: 2
Založený: 08 Júl 2007 11:56 am

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod duri » 12 Júl 2007 16:44 pm

Neviem si presne predstavit, kde tie bodky su. Ale bud je to tzv. trecia vyrazka, alebo male ohniska plesne. Tieto slachtene zavojnatky su dost haklive. Foto by pomohlo. Urcite to vsak podla toho popisu nie je krupicka. A tych 20 stupnov sa tyka nezavojovych "rybnickovych" foriem, zavojove potrebuju viac.
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod kozoBB » 12 Júl 2007 17:12 pm

a kolko potrebuju pod teba zavojove formy? neviem myslis ze by pliesen menila behom kratkych casovych usekoch svoju podobu? to jest ze by sa nielen rozsirovala ale niekedy aj stracala? nevies nejaky dobry link na nieco o zavojnatkach?
kozoBB
 
Príspevky: 5
Obrázky: 2
Založený: 08 Júl 2007 11:56 am

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod slof2 » 19 Feb 2013 15:20 pm

zdarvim moje zavojnatky no vlastne jedna ma krupičku (biele bodky po tele) mam aj dvoch panciernikou trinidatskych a tiez to maju , pridal som do vody sol mam 240 L akvarium , teplotu vody sa bojim zvišit nakolko su to studeno vodne ryby , aj tak je tam uz okolo 24 stupnov, myslite ze pomoze ta sol ??? bojim sa o ne ...
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod astro » 19 Feb 2013 15:24 pm

Skôr než sa do teba pustia kvôli tým závojnatkám.... použi toto podľa návodu: http://www.sera.sk/produkt/89.sera_costapur_F-
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod slof2 » 19 Feb 2013 16:15 pm

a prečo by sa do mna mali pustit ???? a určite im mebudem kupovat ziedne lieky , zavojnatky chovam uz 7 rokov, len toto mam nove akvarko a nove rybičky ...
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: zavojnatka-krupicka? prosba

Odoslaťod astro » 19 Feb 2013 16:27 pm

Jasné, ako povieš, žiadne lieky :evil: (toto bolo pre teba)
Pre ostatných - toto je jeden z príkladov kedy "služobne starší" (len ma preboha nepovažujte za skúseného :mrgreen: ) sa snaží poradiť človeku, ktorý vlastne o radu nestojí. Takže sa na to nabudúce vykašle a nenapíše nič. Nováčik sa naštve, urazí pretože on má predsa pravdu a on predsa nebude robiť niečo o čom je už vopred rozhodnutý, že to robiť nebude aj keby to malo jeho rybám zachrániť krk. A potom si píšte o tom ako sú "služobne starší" sprostí, nevľúdni, agresívni, neochotní, akva.sk upadá a podobné blbosti.
edit: nedá mi to - za ušetrené peniaze si kúp pravidlá slovenského pravopisu
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.