Správny názov choroby "Pleistoforoza"?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Správny názov choroby "Pleistoforoza"?

Odoslaťod Igypop » 13 Júl 2007 14:56 pm

Caute,

potrebujem zistit správny názov choroby. Podla príznakov by sa vraj mohlo jednat o "Pleistoforozu"-názov je zapísaný ako som ho pocul. Problém je vsak, ze pod týmto menom sa mi na nete nepodarilo nic nájst (teda az dva odkazy).

Príznaky na Razbore hengli- priesvitné casti tela sa zvnútra zafarbia do biela, neskor sa objavia krvavé flaky (neskor ranky), ryba postupne prestáva príjmat potravu a skrýva sa. Priebeh choroby je pomerne pomalý, tj viac ako 1-2 týzdne.
V mojom akva postihla razbory, tetry neonove a myslím, ze na to posli aj panciernici, kuhli kuhli, epiplatys dageti.
Nevsimol som si, zeby postihla rajovce, botie a prisavnikov.

Skusal som liecivo Furamor-P, choré rybky som zlikvidoval, nové nepribudli, ale po skoncení liecby, výmene vody a odstránení zvyskov lieciva aktívnym uhlím je to spat.

Kedze som dávno nepriniesol ziadne nové ryby, predpokladám, ze choroba je zavlecená s mrazenou potravou.

Samozrejme stres podporuje mnozstvo postihnutých rýb. Prerábam osvetlenia akvária, takze som komplet osádku presunul, po 2 týznoch majú príznaky hádam vsetky razbory.

Ak máte niekto skúsenost s touto pliagou, budem vdacný za vsetky rady.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Reklama

Re: Správny názov choroby "Pleistoforoza"?

Odoslaťod arowana » 13 Júl 2007 17:05 pm

Iggy, pozri odkazy pod menom

Plistophora hyphessobryconis Shaperclaus
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Správny názov choroby "Pleistoforoza"?

Odoslaťod Sorrymate » 13 Júl 2007 23:56 pm

Arowana a ty aj zijes chlape? Ved som ta tu uz vyse mesiaca nevidel... Co si bol na dovolenke? Normalne si mi chybal :cry: :D
(sorry za off topic)
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.