externy biofilter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: externy biofilter

Odoslaťod thomas111 » 08 Dec 2006 11:58 am

orgosko: ten molitan tam radsej nedavaj. Na take ucely ako filtrovanie sa pouzivaju molitany z ineho materialu, take ktore sa nerozkladaju vo vode. Takze ak ti mozem poradit, skus akvaristiku napr. v PO, tam som videl take kusky molitanov v predaji alebo sa mi skus ozvat nejako by som ti snad vedel pomoct. Bud na ICQ alebo cez SS.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Reklama

Re: externy biofilter

Odoslaťod ogrosko » 08 Dec 2006 13:08 pm

No neviem kedy sa dostanem do PO dufam ze co najskor lebo filter uz mam postaveny a caka len na ten molitan tak skusim este neco pohladat thomasi111 dakujem za upozornenie a nedal by sa ten molitan nahradit niecim inym? dik
Obrázok používateľa
ogrosko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 6
Založený: 24 Máj 2006 11:34 am
Bydlisko: Bardejovska Nova Ves

Re: externy biofilter

Odoslaťod thomas111 » 08 Dec 2006 13:33 pm

ogrosko napísal:No neviem kedy sa dostanem do PO dufam ze co najskor lebo filter uz mam postaveny a caka len na ten molitan tak skusim este neco pohladat thomasi111 dakujem za upozornenie a nedal by sa ten molitan nahradit niecim inym? dik

Samozrejme ze dal. Nic nieje nenahraditelne len neviem ci by to bola adekvatna nahrada. Tu je clanok o filtracnych materialoch.
Do tej akvaristiky skus radsej zavolat dopredu ci to tam maju aby si potom na mna nenadaval...
Inac mozes si tem molitan nechat narezat na mieru napr. vo firme Poly Zilina. Kontakt na nich som uz tu niekde dal skus dat do vyhladavaca. Ale takto ta to vyjde trochen drahsie pretoze preplatis aj cestu kurierom nejakych tusim 300,-. Uz niesom isty
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: externy biofilter

Odoslaťod ogrosko » 08 Dec 2006 17:20 pm

A tych 300sk to je aj s molitanom alebo bez asi bez co? Neviem preco sa tak blbo pytam. Rozmyslal som uz aj nad vatov alebo valcekami do 1 komory lenze ked som tu spomenul filtracnu vatu tak vobec nevedeli co chcem jedine ze by som tam dal obycajnu vatu ale to by asi neslo a tak som sa rozhodol pre tie valceky aspon tie som tu u nas nasiel a s tou drtou a este neviem cim bude este asi vacsi problem ako s molitanom tak ja sa skusim nejak a nekedy dopravit do PO co mi ine znyva lenze ja som dost lenivy :o tak dakujem za rady

Este sa chcem opytat ci moze byt vzduchovanie aj pod molitanom lebo nemam spravene prevzdusnovacie prepazky dik
Obrázok používateľa
ogrosko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 6
Založený: 24 Máj 2006 11:34 am
Bydlisko: Bardejovska Nova Ves

Re: externy biofilter

Odoslaťod Daemon » 18 Feb 2007 19:03 pm

Mam dve otazocky pre vsetkych, ktori maju doma robeny externy kontajnerovy filter:
1. ako ste riesili zavzdusnovanie, resp. odvzdusnovanie a ako ho davate do prevadzky?
2. ak chcem mat cerpadlo vo vnutri filtra, je lepsie umiestnit ho hore, alebo dole? Myslim v suvislosti s ucinnostou, ale aj v suvislosti so zavzdusnovanim.
Vdaka za rady.
Obrázok používateľa
Daemon
 
Príspevky: 27
Založený: 10 Jan 2007 22:00 pm
Bydlisko: Levoča

Re: externy biofilter

Odoslaťod thomas111 » 18 Feb 2007 19:57 pm

So zavzdusnovanim som nemal absolutne ziadne problemy. Ale neviem presne kam tuto otazku mieris.
A to cerpadlo, opat to zavisi s tym ako si si navrhol svoj filter. Ked ti voda priteka zospodu, tak cerpadlo bude hore, ked prichadza voda vrchom, carpadlo bude dole...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: externy biofilter

Odoslaťod Daemon » 20 Feb 2007 10:24 am

thomas111 napísal:So zavzdusnovanim som nemal absolutne ziadne problemy. Ale neviem presne kam tuto otazku mieris.
A to cerpadlo, opat to zavisi s tym ako si si navrhol svoj filter. Ked ti voda priteka zospodu, tak cerpadlo bude hore, ked prichadza voda vrchom, carpadlo bude dole...

thomas111, ja som sa pytal na externy kontajnerovy filter :D
Ty mas kontajnerovy? Pokial viem, tak nie. Ja som nemyslel taky druh ako mas Ty. Alebo mi nieco uslo? Mas cosi v tej 375l?
A co sa tyka umiestnenia cerpadla, to ci si napisal, je mi celkom jasne. Len som chcel vediet nazor, ktora z tychto dvoch moznosti je lepsia - ked voda prichadza z hora a podla mna az prilis zanasa prvu vrstvu filtrenu, alebo ked prichadza zdola a vacsina pevneho odpadu by mohla vdaka gravitacii zostat lezat na dne filtra. Filter este nemam, pustam sa don a preto sa pytam.
BTW - ty este predavas ten zavesny?
Obrázok používateľa
Daemon
 
Príspevky: 27
Založený: 10 Jan 2007 22:00 pm
Bydlisko: Levoča

Re: externy biofilter

Odoslaťod thomas111 » 20 Feb 2007 11:49 am

Deamon, co je kontajnerovy filter? Myslis kanistrovy filter? Zavesny filter? Priznam sa ze som este nepocul taky pojem...mozno moja nevedomost.
Predpokladam ze myslis kanistrovy. pokial ano, tak ja by som ti len odporucil obratit sa na Iggypopa, ten si vyrobil jeden sam a vyzera velmi dobre ;)
Obrázok

OT: ten zavesny je uz predany
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: externy biofilter

Odoslaťod Daemon » 20 Feb 2007 11:51 am

:oops: sorry, thomas, som splietol nazvy - myslel som kanistrovy...
Ano, Iggypopom som v kontakte...
Obrázok používateľa
Daemon
 
Príspevky: 27
Založený: 10 Jan 2007 22:00 pm
Bydlisko: Levoča

Re: externy biofilter

Odoslaťod Bekos » 28 Jún 2007 01:12 am

zdravim, planujem si spravit prepadovy externy filter ale obavam sa hluku, ktory bude sposobovat voda, ktora bude prepadat z vyvrtaneho otvoru v akva do filtra pod akvariom.(nemam nic proti žblnkotaniu vody ale na druhej strane pocuvat ju pri zaspavani nechcem :wink: ) Tak sa chem spytat, tych co maju takyto filter ci tu vodu je moc pocut alebo skoro vobec? :?: a ak ju nepocut, tak ci to mate nejak upravene tie hadice, trubky cez ktore tecie voda dolu do filtra?
Obrázok používateľa
Bekos
 
Príspevky: 39
Založený: 10 Mar 2004 10:37 am
Bydlisko: Nitra

Re: externy biofilter

Odoslaťod salik » 29 Jún 2007 19:13 pm

Bekos napísal:zdravim, planujem si spravit prepadovy externy filter ale obavam sa hluku, ktory bude sposobovat voda, ktora bude prepadat z vyvrtaneho otvoru v akva do filtra pod akvariom..

www.akva.sk/viewtopic.php?t=6024
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: externy biofilter

Odoslaťod Bekos » 02 Júl 2007 15:56 pm

zdravim
aky velky prietok by mal mat externy prepazkovy filter na 600L akva, ked objem filtra bude bud 30L alebo 60L?
Podla tejto tabulky clanky/filtracia.php pre pomaly tečúci filter staci na moje akva 60 L/hod. :?:
a pre rychlo tecuce filtre ma byt prietok podla mojho vypoctu 600L/hod.
Lenze v akva budu africke cichlidy a cital som ze musi mat filter prietok 2,5-3x vacsi ako je objem akva.Takze radsej mam spravit filtraciu ktora bude im vyhovovat?cize asi 1800L/hod? Len sa obavam toho hluku ked bude tiect voda cez trubky dole do filtra pod akva.
Vie mi niekto pls poradit? Aby som potom nespravil neajku blbost co ma bude casom mrziet. :( :roll: dakujem vopred za rady
Obrázok používateľa
Bekos
 
Príspevky: 39
Založený: 10 Mar 2004 10:37 am
Bydlisko: Nitra

Re: externy biofilter

Odoslaťod abba » 17 Júl 2007 17:47 pm

Igypop napísal:Chcem sa spýtať tých čo majú externý filter (kanistrový pod akva (tlakový)) Eheim, Fluval a pod., či čerpadlo vodu tlačí do filtračnej náplne, alebo ju "vyťahuje".
Inak, či je čerpadlo pred, alebo za filtračnou hmotou :?:

ja mam externy - lepeny zo skla 70litrov- tlakovy, cerpadlo je v poslednej komore a teda taha sucasne vodu cez hadicu z akva do filtra - cez filtracne hmoty a tlaci ju spat do akva do vysky 1,6m
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Re: externy biofilter

Odoslaťod vikino » 18 Júl 2007 06:32 am

Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod koren » 19 Feb 2008 16:36 pm

neviete poradit kde by som zohnal njaky plastovy kanister s uzatvaretelnym vekom s objemom asi 25-50 litrov? chcel by som vyrobit kanistrovy filter pre akva , cerpadlo aj tesniace prechodky mam len neviem zohnat vhodnu nadobu, vsetky pokusy stroskotali na uzavere, nevydrzali tlak alebo je uzaver- otvor zase prilis maly. na nete maju velke firmy v ponuke ale odber min od 1000ks a pod., pozeral som po hornbachu, tescu a nikde nic .......????
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod abba » 19 Feb 2008 18:55 pm

co tak sud od piva upravit?
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod koren » 19 Feb 2008 19:09 pm

lenze sud od piva nema ziadny uzaver iba jeden maly otvor, nepouzitelne
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod abba » 19 Feb 2008 23:03 pm

prave preto som napisal upravit
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Re: externy biofilter

Odoslaťod Michal456 » 09 Jan 2010 15:16 pm

narychlo som prebehol tuto temu a napadlo ma cim by sa dalo vyvrtat diery do skla
existuju vrtaky do skla (upnete do klasickej vrtacky)ja mam doma sice len priemer 6,8,10 ale existuju urcite aj vecsie priemery

vrtaky som kupil v nejakom obchode s eletro-instalacnym materialom jeden vrtak ma stal cca 100sk(pol roka dozadu)
vrtaky mam zatial odskusane na vrtanie do dlazdic ,,a do zrkadla
pod sklo musite dat nejaky meksi material ,lebo ked vrtak prebehne ,moze sa rychlo zatupit(ja som pouzil naspodok ypor)
vrtak treba chladit ,,urobil som to tak ze okolo vrtanej diery som spravil malu hradzu z plasteliny a naliat tam vodu takze vrtak sa chladil sam :))) (bral si vody kolko potreboval)
Prílohy
DSC00264.JPG
Michal456
 
Príspevky: 1
Obrázky: 0
Založený: 07 Jan 2010 13:39 pm
Bydlisko: Martin

Re: externy biofilter

Odoslaťod bLiKaC » 15 Nov 2013 13:04 pm

čaute, chcel by som si vyrobiť takýto prepadový biofilter, a chcel by som sa váš spýtať ešte pred tým ako si tam budem lepiť prepážky že ako by to bolo podla vás lepšie, prvý spôsob som mal na myslí že voda bude padať na vatu z vrchu a nečistota sa bude zadržiavať na vrchu vaty, alebo druhý spôsob že bude hadička zavedená až po samý spodok akvária a voda bude stúpať cez vatu do druhej prepážky, tým pádom by sa mala najväčšia nečistota zdržiavať na dne filtra, potom by som sa chcel spýtať či by prívod mohol byť spravený z hadice, aby to bolo menej hlučné, a posledná otázka je či je aj nejak daný spád alebo postačí ak spravím každú daľšiu prepážku o 2 cm menšiu, ďakujem za vaše rady
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: externy biofilter

Odoslaťod dedojozef » 15 Nov 2013 20:08 pm

Tu treba nejakého androida, čo by oddelil slová, vety, otázky a pochopil text. :)

Ale aby som len tak bezducho nepísal.
Vata je vo filtri posledné médium. Bolo by fajn, ak by bola prvá komora úzka a prázdna. Hadica až na dno, kde sa bude usádzať kal a vrchom by voda pretekala do ďalšej časti. No a potom, už len počet komôr podľa priestorových možností. Ja mám tri a je mi to málo :) . Občas by sa hodila ešte nejedna napríklad na rašelinu, šištice, alebo aktívne uhlie.
Nepochopil som tú otázku o prívode, hadici a hlučnosti.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: externy biofilter

Odoslaťod bLiKaC » 20 Nov 2013 12:08 pm

Ďakujem ti za rady už som to tu všetko prečítal, ale mám ešte zopár otázok tak aktivujem aplikáciu android :D a pokúsim sa ti ich napísať :
Je úplne postačujúci prepad 0,5 až 1 cm ako sa to tu popisuje, lebo sa mi to zdá byť málo ale zas nechcem ich robiť príliš veľké kvôli hlučnosti a strate objemu filtračných medií ?
Čo sa týka hlučnosti som sa tu dočítal že vraj je to dosť hlučné ak sa to spraví z pcv trubiek, tvoj je hlučný či ako :) ?
No a teraz si ma veru dostal s tou prvou komorou :D dnes som to akurát chcel ísť lepiť, mal som to navrhnuté tak že prvá komora hrubý molitan, ale iba 20 cm a komora má 27 cm, cca 7 cm som chcel nechať dole prázdnych tak to nie je dobré riešenie ? ktoré je podľa teba lepšie?
ďakujem za odpoveď a hádam sú moje otázky už zrozumitelnejšie,
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: externy biofilter

Odoslaťod Dusky » 22 Feb 2015 22:18 pm

Zdravim, potreboval by som poradit, chcel by som si dat spravit akvarium s externym biofiltrom tak ako je na obrazku, zadna stena by som chcel ciernu aby nebol vidiet. Chcel by som vediet ci su vhodne riesenie tie jednotlive prepazky, ci bude dobe cirkulovat voda. A chcel by som nejaku radu ci dat sklenene in-flow a out-flow, alebo radsej dat vyrezat v prvej prepazky v dolnej casti dieru a v poslednej prepazke zase dieru pre vypust s rampou. dakujem
Prílohy
akvarium s filtrom.jpg
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.