45 litrove akva



Všetko okolo akvarijných rýb

45 litrove akva

Odoslaťod Shamway » 17 Júl 2007 21:48 pm

Zdravim
mam 45 L akva no ale zda sa mi dost prazdne mam tam:
1 mecuna , 1 tetru priesvitnu, 5 neoniek a 1 acyptrus + nejake tie rastliny. Poradte ake ryby by sa tam hodili? (akva ma samozrejme filtraciu a teplotu vody okolo 27 stupnov) Voprad dakujem za odpovede
Shamway
 
Príspevky: 15
Založený: 25 Dec 2006 20:43 pm

Reklama

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Júl 2007 22:23 pm

Skus napisat kolko a ako velkych ryb si trufnes mat v tom tvojom aq. Potom sa bude lepsie radit.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod Shamway » 17 Júl 2007 22:31 pm

co sa tyka rybiek urcite ne aby to bolo nejak prerybnene
a ake velke? myslim zeby stacili male/stredne pokial mozno co najnenarocnejsie na chov (som zaciatocnik) :)
Shamway
 
Príspevky: 15
Založený: 25 Dec 2006 20:43 pm

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Júl 2007 23:20 pm

To ze si zaciatocnik je zaklad pre odpoved . Rybky sa najlepsie citia ak je v aq len jeden druh. Takze na tvojom mieste je mozna altenativa nechat to bez zmeny alebo doplnit terajsiu posadku este o 5 neoniek alebo este 5 tetier priesvitnych. Cim viac ryb tam das, mozno tym viac casu budes musiet venovat aq. Skus si pozriet tu Fotoalbum akvaria. Budu tam mozno aq 200 litrove, v nich bude plavat 15 ryb a budu pekne. Ja som take uz videl v casopisoch, aj tu a boli vkusne. Ak by si trval na dalsich rybach do tvojho aq, moznosti mas mnoho. rozne tetrovite, kaprozubky, zivorodky ako dermogenisy, platy, guppy, kaprovite .ako napr razbory, mrenky, krevety, sumceky, labyrintky, male cichlidky, a pod. Velmi dobre si urobil, ze si tam umiestbil ancistrusa. Od teba zalezi, aku moznost si zvolis.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod Rori » 18 Júl 2007 10:19 am

vysluzil2 napísal:To ze si zaciatocnik je zaklad pre odpoved . Rybky sa najlepsie citia ak je v aq len jeden druh. Takze na tvojom mieste je mozna altenativa nechat to bez zmeny alebo doplnit terajsiu posadku este o 5 neoniek alebo este 5 tetier priesvitnych. Cim viac ryb tam das, mozno tym viac casu budes musiet venovat aq. Skus si pozriet tu Fotoalbum akvaria. Budu tam mozno aq 200 litrove, v nich bude plavat 15 ryb a budu pekne. Ja som take uz videl v casopisoch, aj tu a boli vkusne. Ak by si trval na dalsich rybach do tvojho aq, moznosti mas mnoho. rozne tetrovite, kaprozubky, zivorodky ako dermogenisy, platy, guppy, kaprovite .ako napr razbory, mrenky, krevety, sumceky, labyrintky, male cichlidky, a pod. Velmi dobre si urobil, ze si tam umiestbil ancistrusa. Od teba zalezi, aku moznost si zvolis.


suhlasim, hlavne sa tieto v podstate mensie akvaria lahsie udrzuju ked tam je menej rybiek. Treba to brat aj z hladiska ryb aby netrpeli zbytocne pokusy ... Problem prerybnenia je jedna z prvych chyb co robia ludia a akva sa im velakrat zhruti a potom sa vykasllu na akvaristiku ako na nieco hrozne tazke ... A pritom to je fun (dufam ze aj pre rybky :) ale to je o inej debate :) )
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod Shamway » 18 Júl 2007 11:02 am

rozmyslam ze tam hodim zopar Black molly or platy alebo nejaku tu tetru + jeden acynptrus (ten tam pojde urcite)
Shamway
 
Príspevky: 15
Založený: 25 Dec 2006 20:43 pm

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod vilo » 18 Júl 2007 11:17 am

na tvojom mieste by som prikupil zopar tetier priesvitnych, ako pises, mas tam len 1. acyptrus, ci ako to pises, je ancistrus - prisavnik, toho by som tam nechal 1, mozu byt vzajomne agresivne. mal som donedavna v akvariu 2 mladych a jeden (vacsi) utlacal mensieho, hlavne pri krmeni. kym dominantny rastol, mensi ostal krpaty....a este k mecovke by som prikupil partnera/partnerku
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod Lipka » 18 Júl 2007 12:39 pm

Ked si zaciatocnik tak si kup aspon 150-200lakva ma to viac vyhod ako tie elementky 10-50l
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod Rori » 18 Júl 2007 13:50 pm

Lipka napísal:Ked si zaciatocnik tak si kup aspon 150-200lakva ma to viac vyhod ako tie elementky 10-50l


Idealne by to bolo, ale nemyslim si ze to ide u zacinajucich akvaristov :) Ani Ty si nekupis hned najlepsie a drahe auto ked zacnes soferovat ... (teda aspon myslim :) )
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod Lipka » 18 Júl 2007 16:59 pm

Rori prave že začinajuci by mali začat s väčšou nádržou (stabilnejsia teplota, Ph lepsie sa udržuje čistota atd.)A aj ked finannčne je to troška viac tak na druhej strane sa Ti akvarko za to odvdači (menši uhyn rýb)
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod Rori » 18 Júl 2007 17:11 pm

Lipka napísal:Rori prave že začinajuci by mali začat s väčšou nádržou (stabilnejsia teplota, Ph lepsie sa udržuje čistota atd.)A aj ked finannčne je to troška viac tak na druhej strane sa Ti akvarko za to odvdači (menši uhyn rýb)


Toho som si dostatocne vedomy. Ja si len myslim, ze zacinajuceho akvaristu tazko presvedcis sa nieco drahsie (pociatocne naklady) aj ked v konecnom dosledku to mozno bude stat rovnako (ak sa mensie akva zacne kazit). Preto si myslim ze zacinajucim akvaristom treba len naznacit ze vacsie je lepsie :) ale netlacit ich do toho a snazit sa pomoct smerom aky chcu oni.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod badox » 19 Júl 2007 08:31 am

súhlas s rorim, s dostatkom info (a na to je tento portál ideálny :) a primeranou dávkou trpezlovosti to začiatocník zvládne aj s malým akva, a ak pochopí, že nemôže prerybňovať, tak túžba po ďalších rybičkách ho aj tak privedie k veľkému :)
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod vysluzil2 » 20 Júl 2007 18:02 pm

Skusme sa dopracovat k tomu, co je to prerybnovanie u zaciatocnika. Mozno to pomoze pri inych odpovediach. Zoberme si priklad 120l aq. Z mojho pohladu chovatela by to vyzeralo nasledovne. 120 l aq ,v nom, rastliny, 2 litrova filtracna vlozka, 4 mecune samice 8 cm, jedn samec 6 cm, jeden prisavnik. Cize 6 ryb. Pridam dalsieho mecuna samca -prerybnene, druhy ho totiz ustve. Pridam samicu, uz musim prizmurit oci, pretoze tieto ryby pripravujem na vystavu , a uz by sa nemuseli - vyvijat ta ako by som prave chcel. Cize zas prerybnene. Dalsi priklad , 120 l aq, 5 l filtracna vlozka, silny prietok voky cez nu, 180 mecunov 3 cm velkych. Malo, voslo by ich tam dvojnasobne. Smola, pretoze samicka mala len tolko mladych. Zaver, 6 je vela a naproti tomu 180 je malo. Tento priklad som uviedol, ze by bolo dobre keby zaciatocnik udal okrem zakladnych udajov o aq uviedol aj ucel aq, svoje moznosti. Mohli by ste uviest co dalsie. Zaciatocnici si totiz zasluzia nasu uctu, ved hlavne vdaka nim zije toto forum. A aj my sme dako zacinali
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod badox » 22 Júl 2007 00:46 am

no... to bolo dobré :shock:
ako urobiť zo začiatočníka, čo si myslí, že už niečo vie začiatočníka, čo si uvedomí, že vlastne ešte nič nevie :)
(teda aspoň tak sa po tomto príspevku cítim ja)
a vlastne vy si zaslužite našu úctu a poďakovanie za trpezlivosť s nami začiatočníkmi :)
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: 45 litrove akva

Odoslaťod vysluzil2 » 22 Júl 2007 04:11 am

ahoj Badox. Ako som pisal, zaciatocnici si zasluzia nasu uctu. Preto je tu odo mna snaha, aby sa ich prispevky nevykladali mnoho sposobmi.Tu na tomto fore je velmi vela ochotnych ludi poradit zaciatocnikom. Aj ja som bol zaciatocnikom len prednedavnom. Presnejsie pred 9 rokmi. Badox, urcite nie je zle nevediet, zle je nenaucit sa. Preto je dobre ak zaciatocnik uvedie ze je zaciatocnik, a upresni co najlepsie kde zacat . V akvaristke je trpezlivost prvorada, pretoze zasadis ....... a cakas, krmis ..... a cakas.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.