Čistenie piesku v akváriu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod bukelo » 21 Júl 2007 17:56 pm

Chcel by som sa uistiť, či môj postup je spravny.
1. Oskrabat skla - najlepsie mi to ide cistou handrickou, popripade pancuskou, nepouzivam ziadne ziletky, a ani tu magneticku srandu (mi to na 80l akva netreba).
2. Postahujem dno aj s pieskom na ktorom je povlak usadenin cca 2-3 mm (nie vsetok), tak aby bol len svetly.
3. Premyjem odsaty piesok pod tecucou vodou a vratim ho spat do akva.
4. Dolejem chybajucu vodu.
5. Preplachnem filtracne vlozky v Eheime.

Je tento sposob dobry?
Ma niekto lepsi sposob ako udrziavat v akva biely piesok aby bol vzdy pekny biely a nezltol?
Obrázok používateľa
bukelo
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 03 Jún 2007 12:48 pm
Bydlisko: Neusohl

Reklama

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod piterke » 21 Júl 2007 18:06 pm

Neviem preco sa snazis mat v akva biely piesok ak sa ti to paci ok ale ty kazdym cistenim akva zabijas!Ja by som tam dal klasicky piesok a raz za dva tyzdne odkaloval nie premyval!
piterke
 
Príspevky: 4
Obrázky: 73
Založený: 20 Júl 2007 13:07 pm
Bydlisko: Košice ?ahanovce

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod bukelo » 21 Júl 2007 18:38 pm

Paci sa mi biely, no on nieje biely, to som zle napisal, on je svetly, no proste obycajny akvaristicky piesok do afriky do sa dava, vidat ho tu skoro na kazdej africkej malawistickej fotke.
Obrázok používateľa
bukelo
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 03 Jún 2007 12:48 pm
Bydlisko: Neusohl

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod piterke » 21 Júl 2007 20:43 pm

Prepac nevedel som ze sa jedna o Afriku ja mam akva s rastlinkami a tym velmi premyvanie piesku neprospieva.Tak v tom ako ho udrziavat cisty to ti neporadim.Sorry.
piterke
 
Príspevky: 4
Obrázky: 73
Založený: 20 Júl 2007 13:07 pm
Bydlisko: Košice ?ahanovce

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod Norman » 22 Júl 2007 08:58 am

bukelo: co takto nasadit ryby, co prezuvaju piesok ? Mal by si to potom bez starosti ;)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod Katarinka » 24 Júl 2007 08:24 am

To bukelo: Ja to robim presne tak isto :) A zatial to funguje, uz vyse roka.
Katarinka
 
Príspevky: 257
Obrázky: 16
Založený: 27 Apr 2006 14:28 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod laci » 24 Júl 2007 11:32 am

bukelo napísal:Chcel by som sa uistiť, či môj postup je spravny.
1. Oskrabat skla - najlepsie mi to ide cistou handrickou, popripade pancuskou, nepouzivam ziadne ziletky, a ani tu magneticku srandu (mi to na 80l akva netreba).
Skús použiť špongiu na riad ("viledu"), ktorá má jednu stranu drsnú. Robím to tak, stieraná riasa aj iné nečistoty sa vo veľkej miere zachytávajú v špongii.
bukelo napísal:2. Postahujem dno aj s pieskom na ktorom je povlak usadenin cca 2-3 mm (nie vsetok), tak aby bol len svetly.
Prečo aj s pieskom, ak doslova kamienky nedrhneš od rias. Skús použiť vhodný zvon na koniec hadice (napr. z octovej fľašky) kde sa vťahovaný štrk bude miešať nie však vťahovať do hadice, ale nečistoty sú vťahované do hadice.

Ďalší postup mám rovnaký ako uvádzaš.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod otano » 26 Júl 2007 10:11 am

Presne ako napisali viacerí. Tym premývaním zabíjaš a ničíš to prostredie, ktoré sa tam vytvorí. Ja som to vyriešil s tým zvonom tak: mam klasicku PVC trubku z orig. zvonu, len zvon som dal prec. Urobil dieru do vrchnáku od nejakej minerálky velkú, aby si tam strčil tú trubku od zvonu. A z jednej a z druhej strany som dal chemoprenove lepidlo. Nie však na zuávity vrchnáku. A našrubuješ odrezanú 0,5 L fľašku z nejakej minerálky a našrubuješ. Tým dostaneš taký dlhší zvon. A je dobrý v tom, že ked ho narveš do štrku, trochu ho vtiahne do zvonu, nie však do vedra a vcucne iba výkaly. Odfotené to nemám.
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Čistenie piesku v akváriu

Odoslaťod skala » 26 Júl 2007 13:34 pm

bukelo, myslim, ze to robis dobre. mas afriku, takze zabijanie mikroorganizmov v piesku ta nemusi trapit. prepokladam, ze tam mas iba piesok / strk. pouzivat zvon na taketo akvarium je zbytocne a stratou nervov aj casu.

Len by som urcite dno nestahoval ani zdaleka cele. Ale ak chces silou mocou dno biele, prosim. Ja mam dno napr taketo -
Obrázok
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.