Krevetka nesie vajíčka



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Krevetka nesie vajíčka

Odoslaťod Vojtek » 23 Júl 2007 11:43 am

Nedávno som si v Biotop-e spolu s Cor. pygmeus kúpil aj krevetky. Už si nepamätám, aký to bol druh, mohlo to byť aj neocardinaria sp. aj macrobrachium a neviem ich rozoznať. Možno pomôže to, že ich v Biotope prdávajú v tej istej nádrži ako cor. pygmeus.

Jedna samička nesie ikry, zelenej farby, celkom veľké, väčšie ako jej oko a celkom veľa, ledva ich drží nožičkami.

Chcem sa spýtať, aká je šanca, že sa z týchto ikier vyliahnu malé krevetky a ako sa o ne potom starať?

p.s.: rád by som ukázal aj foto, ale tá samička sa zašíva odkedy nesie, čiže sa nevystavuje pred fotoaparát.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Krevetka nesie vajíčka

Odoslaťod Norman » 23 Júl 2007 13:06 pm

Pravdepodobne ide o krevetky Neocaridina heteropoda. Pre to aby sa narodili male krevetky nemusis urobit vobec nic. Ak tam nemas okrem pygmeusov ine rybky, tak bez problemov mlade krevetky dochovas do dospelosti.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka nesie vajíčka

Odoslaťod Vojtek » 23 Júl 2007 16:52 pm

A čím kŕmiť larvy? Alebo si nájdu potravu v zarastenom akva samé?
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka nesie vajíčka

Odoslaťod Vojtek » 23 Júl 2007 17:27 pm

Bolo by rozmné preloviť krevetku-matku, alebo skôr gupky, ktoré by podľa mňa mohli byť problém.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka nesie vajíčka

Odoslaťod Raviolka » 23 Júl 2007 17:57 pm

Hmn, takže gupky - máš tam ještě jiné ryby? Guápky v zarostlém akváriu nebudou problém, možná něco uzobnou, ale pokud se mají krevekty kde schovat, tak to udělají a nějaké do dospělosti v pohodě vyrostou.

Co se týká krmení a vůbec všech souvisejících otázek, doporučuju ti přečíst si téma "krevetky". Je sice hodně dlouhé, ale najdeš tam vyčerpávající informace snad o všem, co s krevetkama souvísí :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Krevetka nesie vajíčka

Odoslaťod Vojtek » 24 Júl 2007 09:49 am

Mám tam len pygmeov a gupky z Dunaja, pekne sa znášajú, ale keď som krevetky vpustil museli sa schovávať, bo boli malé a gupy zvedavé, teraz lezú kam sa im chce. Ale tie vajíčka ma prekvapili, nie je to ani mesiac od kúpy.

Predovšetkým však chcem poďakovať za Vaše odpovede.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.