Prisacnik ?



Všetko okolo akvarijných rýb

Prisacnik ?

Odoslaťod -TrO- » 22 Júl 2007 14:54 pm

Ahojte,
nasiel som v jednom anglickom obchode pravdepodobne prisavnika no neviem co to presne je, podla vsetkeho neviem ci vobec vedia ze ho tam maju resp co to bude za druh.
Vyzera ako normalny mali prisavnik no ma ine plutvy. Chrbtova plutvicka ma takmer po celej vrchnej casti lem, cerveny pasik. Brusne plutvy su zaujimave, akoby boli spojene dokopy a pri ich manipulaciji to vizera ako pohyb kt. pouziva morska raja. Viete akoby vytvarala vlnu v tvare "S".
Uvadzam aj obrazok no berte to len ako daky trapny nacrt, snad to uz niekto videl.

Pokusim sa to najblizsie odfotit a dufam, ze do 13 to nepredaju (maju ho tam uz asi mesiac), pokusim sa ho ziveho previest na SR.
Ak mate niekto moznost prist na to co to je popatrajte,

Dakujem -TrO-
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Reklama

Re: Prisacnik ?

Odoslaťod -TrO- » 22 Júl 2007 14:56 pm

Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Re: Prisacnik ?

Odoslaťod Raviolka » 22 Júl 2007 22:02 pm

Zkus googlit Sewellia a Gastromyzon, jestli to není něco podobného (fotky najdeš případně i tady na Akvě).

A jen tak mimochodem... napadlo tě zeptat se v tom obchodě na jméno a na nároky? Kupovat někoho, komu možná nedokážeš poskytnout podmínky pro spokojený život a o kom nevíš ani jak se jmenuje... hmm :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Prisacnik ?

Odoslaťod -TrO- » 24 Júl 2007 23:58 pm

No tak trefa, bude to pravdepodobne nieco take. Velkostou je to asi tak do 4 cm. Nepital som sa na to lebo som si vsimol ze je tam asi len jedna a, ze neni ani daky nazov o nej. Mozno som vadny ale som prosto nechcel upozornovat, ze tam vobec je, lebo by som sa necudoval keby o tom nevedeli (setko je mozne). Je to obchod zamerany na domace potvory od zajacov, teraristyku a akvarstiku, plno krmiv no skor pre to suchozemnske. Podla vyberu sa tu ludom asi pacia karasi lebo ich maju najvesciu pocetnost nielen v tomto obchode. Tak ak sa neukaze daky fanatik do 13 tak ju mozno vezmem ak ma dako nedbiju (cena a podobne...)
Inac tu na fore pisal arovana, ze by mohli byt relativne zdatny, co sak berem len z nadhladu, neviem o aku kokretny druh ide v mojom pripade samozrejme.

Tak dakujem za info uz aspon viem co hladat :wink:
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Re: Prisacnik ?

Odoslaťod -TrO- » 25 Júl 2007 23:08 pm

Tak dnes som bol v meste a stavil som sa v jednom obchodiku kde mali celkom pekne ryby. Teraz mali poredsi vyber ale nasiel som tam tieto potvorky no nechcelo sa mi zistovat dako nazov. Ak by to bol jeden z na skle napisanych tak mozno teleskop ci ako a to bude volovina. Kazdopadne ich mali zopar no ziaden nemal spominany cerveny lem. Dufam, ze sa mi podari vychytit zrovna tu jednu a uspesne ju evakuovat domov :)
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.