Ake rastliny do 98l akvaria?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod Dorwin » 28 Júl 2007 22:30 pm

Ahojte, zariadujem 98l akvarium a chcel by som sa poradit ohladom vyberu rastlin. (rozmer je 80x35x35)

poradte mi prosim (vyber ryb dam do druheho threadu)
Dakujem
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Reklama

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod xDodox » 29 Júl 2007 08:56 am

A máš dáku predstavu? Bude to holanské akvárium (rastlinné), biotopné, .... ?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod jiskra » 29 Júl 2007 09:46 am

Zalezi na mnoha faktorech...napr.jak moc chces mit akvarium osazene,jak velkou peci budes schopny rostlinam venovat,jestli chces hnojit,jake chces chovat ryby,jak silne bude osvetleni atd...Parametry vody by se taky hodily...Uz mas dno?Co je to za dno?Neobsahuje vapnik?
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod Dorwin » 29 Júl 2007 17:02 pm

xDodox napísal:A máš dáku predstavu? Bude to holanské akvárium (rastlinné), biotopné, .... ?


hm, no kedze som zaciatocnik nerozumiem "reci tvojho kmena" ale chcem tam mat radsej viac rastlin ako menej, ale urcite nie extrem.
proste take akvarko do obyvacky
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod Dorwin » 29 Júl 2007 17:04 pm

jiskra napísal:Zalezi na mnoha faktorech...napr.jak moc chces mit akvarium osazene,jak velkou peci budes schopny rostlinam venovat,jestli chces hnojit,jake chces chovat ryby,jak silne bude osvetleni atd...Parametry vody by se taky hodily...Uz mas dno?Co je to za dno?Neobsahuje vapnik?


No, nejaku starostlivost tomu venovat treba tak ci tak, nie? Hnojit, mozno ale s mierou. ryby zatial neviem, ale chcel by som:
bojovnicu, neonky, mozno skalar, ancitrus. nic extra, ale este nie som rozhodnuty

Parametre vody neviem, ale mame skorej makku vodu.
dno mam na spodku kupene stare dno a na vrchu jemny strk (4-6mm zrna)
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod xDodox » 29 Júl 2007 18:21 pm

Dorwin napísal:
xDodox napísal:A máš dáku predstavu? Bude to holanské akvárium (rastlinné), biotopné, .... ?


hm, no kedze som zaciatocnik nerozumiem "reci tvojho kmena" ale chcem tam mat radsej viac rastlin ako menej, ale urcite nie extrem.
proste take akvarko do obyvacky

Skús prelistovať klubový časopis. Nájdeš tam dosť inšpirácií, návodov, ... Môžeš si ho "ZADARMO" stiahnuť zo stránky http://klub.akva.sk/akvarium.php?PHPSES ... 1f1d40275f
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Júl 2007 19:36 pm

ak si zaciatocnik, sagitaria, anubias, cryptocoryny.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod RG » 11 Aug 2007 08:48 am

Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak sa spýtam tu.
Idem si konečepo dlhej dobe skompletizovať a prestavať akvárium, no jediným mojím problémom je, že som doteraz do pozadia vysokého 30 cm využíval Egeria densa, ktorá nebola príliš hustá, rástla do dĺžky a potom sa krútila kdesi na hladine čo bolo rozhodne neestetické a pre pancierníčkov dokonca nevhodné. Svietim 2 x 20 W FLora qlo a Power Glo. Hnojím hnojným prípravkom od firmy Rataj, jedným do vody, druhým do substrátu. Akú rastlinu by ste mi teda poradili do pozadia, aby nevyrastala až do takej výšky? Najvhodnejšie by to bola rastilna z Amazonského, Juhoamerického biotopu.
RG
 
Príspevky: 2
Založený: 11 Aug 2007 08:38 am

Re: Ake rastliny do 98l akvaria?

Odoslaťod ludek770 » 24 Nov 2010 15:53 pm

Ahojte, tiež začínam s akvaristikou, od septembra čítam toto fórum a sosám informácie. Niekedy je to veľmi ťažké pre veľký počet tém a príspevkov, ale snáď sa na mňa niečo nalepilo.
Idem založiť akvárko - 80x35x40, dno - JBL Basic plus + JBL Manado + kremičitý piesok 2-5 mm, jeden koreň a zopár kameňov. Teraz vyberám rastlinky a dospel som k tomuto výberu:
dozadu - 4x Hygrophila angustifolia, 1x Hygrophila corymbosa (alebo Echinodorus Isabella), 3x Hygrophila polysperma
stredná časť - 2x Echinodorus ovalis, 2x Cryptocoryne wendtii green (medzi ne 1x Cryptocoryne wendtii Tropica), 3x Hygrophila guyanensis
predná časť - 3x Lilaepsis novae-zelandiae, 1x Cladophora aegagrophila, 3x Cryptocoryne nevillii

Osvetlenie - 2x18W T8, v prípade potreby pridám ešte jednu
Filter - vnútorný EHEIM biopower 160

Rybičky zatiaľ nie sú, ale uvažujem asi 15 tetry červené, 5-6 pancierníčkov panda, snáď ešte dvoch prísavníkov.

Budem rád za každý komentár (aj za tie: hľadaj tam a tam) a radu.
ludek770
 
Príspevky: 14
Obrázky: 17
Založený: 18 Okt 2010 20:46 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.