Biely zakal



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Biely zakal

Odoslaťod mato » 19 Okt 2003 21:41 pm

Ahojte, dlho som tu nebol, a dlho nic nechcel lebo som si zalamal nohu a bol som furt mimo. Medzitym sa mi akvarium dost pomenilo, vacsinou k dobremu co sa tyka rastlin, ale voda sa dost zakalila. Povodne bola kalna zelena od PMDD, asi ho bolo vela. Zelene vyprchalo a po vymene vody sa zakalilo do biela. Bolo to cim dalej tym horsie, uz nebolo vidiet ani ryby, tak som vodu vymenil, ale zacina to odznova. Co stym robit ? Mam tam fluval 3, a nove trubice Osram Biolux 30W. Dik za odpoved.
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Biely zakal

Odoslaťod majko » 20 Okt 2003 06:47 am

mato napísal:Ahojte, dlho som tu nebol, a dlho nic nechcel lebo som si zalamal nohu a bol som furt mimo. Medzitym sa mi akvarium dost pomenilo, vacsinou k dobremu co sa tyka rastlin, ale voda sa dost zakalila. Povodne bola kalna zelena od PMDD, asi ho bolo vela. Zelene vyprchalo a po vymene vody sa zakalilo do biela. Bolo to cim dalej tym horsie, uz nebolo vidiet ani ryby, tak som vodu vymenil, ale zacina to odznova. Co stym robit ? Mam tam fluval 3, a nove trubice Osram Biolux 30W. Dik za odpoved.

Biely zakal vacsinou znamena premnozenie bakterii. Stavo sa to v hlavne novom akvariu. Moze to znamenat prilis vela zivin pre bakterie. Ake mas akvarko?A kolko vody si vymenil?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 20 Okt 2003 17:38 pm

mam 200l akva, no na prvy krat som vymenil asi tretinu, to nepomohlo a zakalilo sa opat, tak som na druhy krat vymenil 80% vody. Pekne bolo asi 12 hodin, a opat zakal.
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod salik » 20 Okt 2003 21:29 pm

mato napísal:mam 200l akva, no na prvy krat som vymenil asi tretinu, to nepomohlo a zakalilo sa opat, tak som na druhy krat vymenil 80% vody. Pekne bolo asi 12 hodin, a opat zakal.

:arrow: http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=4441#4441
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 20 Okt 2003 21:47 pm

To je dobry priklad, aj ked tam nieje pricina ani presny sposob akym to preslo, ale vyplyva mi z toho asi nedostatok toho kyslyka. Pustil som vzduchovanie, uvidim co to urobi. Ta lampa bude mozno lepsia, skusim az co to urobi. Vdaka.
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod Astrid » 20 Okt 2003 22:19 pm

Neviem, ci je to skutocne rovnake ako to, co sa stalo mne, ale ak ano, potom bola pricinou vymena velkeho mnozstva vody po dlhom nemeneni vody. Odstrani sa to casom same, pomoze tomu vzduchovanie a intenzivna filtracia.
Odporucam nechat akvarko nejaky cas tak, nemenit vodu a cakat.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 20 Okt 2003 22:24 pm

Vymenil som takmer vsetku vodu, takze ak aj ten predtym bol sposobeny niecim inym, teraz to moze byt tym mnozstvom vody.
Uz vzduchujem, a som zvedavy na rano ci sa to aspon trosku zmeni..
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod Astrid » 20 Okt 2003 22:29 pm

mato napísal:Vymenil som takmer vsetku vodu .... a som zvedavy na rano ci sa to aspon trosku zmeni..

A ked si tam dal vsetku vodu novu, tak bola voda zakalena?
Ja by som tak skoro zmenu necakala, najma, kedze si vymenil az take velke mnozstvo vody - co podla mna nebol dobry napad.... Ale je tu samozrejme aj ta moznost, ze to bolo / je nieco ine, ako to u mna - iked to vyzera na to iste
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 20 Okt 2003 22:35 pm

Ked som vymenil vodu, tak to bolo nadherne cire, taku vodu som v zivote nemal, bol som nadseny, ale bohuzial iba asi 12 hodin, potom sa to zacalo kalit a zhorsovat.
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod gabriela » 21 Okt 2003 08:47 am

Ahoj, Mato, vidim to tak, ze si velmi dobre tym PMD hnojul.
To ale neznamena ze zeleny zakal bol z PMD, ale zrejme z premnozenia rias vo vode, kde mali vela zivin.
Nasledne po zelenom zakale prichadza biely, a to ked riasy odumru a ich zbytky konzumuju nalevniky az sa premnozia.
V takom pripade naozaj zostava uz iba pockat, pokial nemas UV lampu.
Vzduchovanie nepomaha ani tak na zakal, ako koli tomu, ze v takejto vode je nedostatok kyslika a ryby sa mozu podusit.
Zelam vela trpezlivosti.
Inak, najlepsiavoda v akvariu nieje krystalovo cista ale mierne zltozelena, no nie zakalena.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Biely zakal

Odoslaťod skala » 21 Okt 2003 08:51 am

Zltozelena, tak veru.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Biely zakal

Odoslaťod canart » 21 Okt 2003 12:40 pm

gabriela napísal:Inak, najlepsiavoda v akvariu nieje krystalovo cista ale mierne zltozelena, no nie zakalena.

No neviem, co by na toto povedal nejaky "moriak". :-) Viem, nebavime sa o morskom akva.
Ale ani ja nechcem vidiet v akva nijaku inu, len uplne ciru, priezracnu vodu bez akychkolvek odtienov zltej alebo inej farby. Ale chovam africke cichlidy a to je nieco ine, ako akva s rastlinami. ;-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Biely zakal

Odoslaťod gabriela » 21 Okt 2003 13:10 pm

canart napísal:Ale ani ja nechcem vidiet v akva nijaku inu, len uplne ciru, priezracnu vodu bez akychkolvek odtienov zltej alebo inej farby. Ale chovam africke cichlidy a to je nieco ine, ako akva s rastlinami. ;-)

Canart, vzdy sa ti tam nejaka riasa nasackuje :)
Ale ked si pekne nasvietis na fialovovmodro, tak uvidis iby krystalovomodrofialovu vodu ;)

Ale vazne...Voda kristalovocista as ineexistuje ani v prirode, pretoze stale ma aspon odtien podla prostredia v ktorom je.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 21 Okt 2003 22:04 pm

No den presiel, a som sklamany. Vzduchovanim zakal nezmizol, a povedal by som ze sa este zhorsil. A teraz je uz dozelena. No neviem co s tym bude. Ako sa toho zbavit ?
22.10 - volal som do symbiozy, lampy maju rozpoziciavane ajednu rozbitu, takze z toho nic nebude. Nepomohlo by tam naliat nejake tie bakterie napr. od SERY ?
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod skala » 22 Okt 2003 13:30 pm

canart no neviem. ja ma cirejsiu vodu v akva z rastlinami. a aj si myslim, ze tam by mala byt bezfarebnejsia. a v nadrzi s cichlidami mam zltozelenu.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Biely zakal

Odoslaťod skala » 22 Okt 2003 13:42 pm

Asi takato farba sa mi pozdava: (trochu to skresluje zelena stena)

gallery/image_page.php?&image_id=70
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Biely zakal

Odoslaťod majko » 22 Okt 2003 14:12 pm

Farbu vody ovplyvnuju zlozky v nej. Voda moze v akvariu byt aj krystalova. S vykonnym filtrom to ide. Do zlta je zafarbena voda ktora obsahuje huminove kyseliny. To znamena korene v akvariu, filtrovanie cez raselinu, starsia voda a tak podobne.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Biely zakal

Odoslaťod canart » 22 Okt 2003 14:23 pm

skala: ved ja nikoho neprehovaram, aby mal priezracnu vodu :-) :-) :-)
Ja to tak chcem a tak to aj mam. Ani naznak nejakeho nadychu do zlta. Preto aj trubice pouzivam studenu bielu. To, co sa paci Tebe, ja rad nemam, ale tym nechcem povedat, ze to, co chces Ty, je zle ;-) Hlavne, aby boli ryby stastne, nie? :-)

gabriela: jasne, ze riasa rastie vsade, ale ak je prisadnuta, tym farbu vody nezmeni. Ja by som prijal, aby mi riasa rastla trocha viac. Kvoli rybam. Ale ona nie a nie :-( :-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Biely zakal

Odoslaťod denis » 22 Okt 2003 14:24 pm

mato napísal:po vymene vody sa zakalilo do biela.


vies preco? premnozili sa mikroorganizmy. s tym nic nespravis, musis len cakat. cim viac budes menit vodu, tym dlhsie sa toho budes zbavovat.
ked sa mne spravi mliecny zakal dam tam UV lampu. v malom akva (do 50 l) zmizne uz do druheho dna. Vo vacsom (200 l) postupne.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 22 Okt 2003 16:05 pm

no nic ine mi asi nezostava, zachvilu uz ani ryby nebude vidiet, ale pockam. Alebo kupim UV lampu, nemate niekto tip kde, aku a aza kolik ? (v BA)
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod anabela » 23 Okt 2003 09:07 am

majko napísal:Farbu vody ovplyvnuju zlozky v nej. Voda moze v akvariu byt aj krystalova. S vykonnym filtrom to ide. Do zlta je zafarbena voda ktora obsahuje huminove kyseliny. To znamena korene v akvariu, filtrovanie cez raselinu, starsia voda a tak podobne.


Aj ja mám v cichlidovej nádrži vodu žltozelenú ale priezračnú, nemám tam ani koreň, ani staršiu vodu (mením takmer polovicu vody každý týždeň), ani nefiltrujem cez rašelinu - mám vnútorný prepážkový filter s valčekmi a biomolitanom.
A nech som sa snažila ako chcela, vodu bez akéhokoľvek odtieňa sa mi dosiahnuť nepodarilo :cry: .
Rybkám to však nevadí, tvária sa spokojne, sú zdravé a pekne rastú, tak to už nevadí ani mne :P .
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Biely zakal

Odoslaťod jacik » 23 Okt 2003 09:33 am

"Čirá voda není důkazem zdravé vody, jak je všeobecně v podvědomí většiny akvaristů !!! Za prvé většina škodlivin je bezbarvá a nekalí vodu a za druhé křišťálově čirá voda poukazuje na absenci mikroorganizmů. Biologicky intaktní vody jsou velmi zřídka čiré. Např. hustě kryptokorynami zarostlý tropický potok má kvalitu pitné vody a vypadá velmi čirý, ale na snímku pod vodou je vidět pouze na malou vzdálenost. "

zdroj http://www.discus.cz/web/index.php?page ... &clanek=29
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Biely zakal

Odoslaťod denis » 23 Okt 2003 10:38 am

mato napísal:Alebo kupim UV lampu, nemate niekto tip kde, aku a aza kolik ? (v BA)


my ju mame od Majera z BB
je s nou blba manipulacia, a kablov ako v elektrarni :?
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Biely zakal

Odoslaťod kyslík » 23 Okt 2003 10:59 am

mato napísal:no nic ine mi asi nezostava, zachvilu uz ani ryby nebude vidiet, ale pockam. Alebo kupim UV lampu, nemate niekto tip kde, aku a aza kolik ? (v BA)


Ahoj , ja som mal ten istý problém v novom akva, riešili som to dost diskutovaným postupom a zároven zatracovaným : použil som "chémiu"
Antistophydrin , ktorý obsahuje vela medi , takze nie je dobrý pre ryby háklivé na Cu. Behom 24 hod. bolo po zakalení , hned som nasadil na 24 hod. aktívne uhlie a potom som vymenil 20 % vody a po 7 dnoch znovu 20 % vody. Všetko mi prežilo včetne rastlín , ryby boli terčovce , čiže diskusy a nestalo sa im vôbec nič.

Nie som priaznivcom takéhoto riešenia , radšej by som dal UV lampu, ale tú som nemal.
Konštatujem len že to pomohlo, ale je to riziko. Dávku som ponížil oproti návodu o 10 ml. Z hlavy si to už nepamätám , kolko som dával na cca 250 l akva.Ten antistop.. som dostal v akvaristike V PD.

Zdraví Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.