Prisavka thajska [Gyrinocheilus aymonieri]



Všetko okolo akvarijných rýb

Prisavka thajska [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod raddy » 08 Aug 2007 13:10 pm

Ahoj
Vsetko sa zacalo zmiznutim 5ks mladych, ale odrastenych, neoniek behom jednej noci. Na jednej z prezivsich som nasiel nieco ako okruhlu ranu na boku, ale nebolo mi jasne od coho ju ma. No kazdopadne do dalsieho rana zmizla aj tato jedna neonka. V akvariu inak vsetko v poriadku, ziadne priznaky choroby a pod., divne bolo ze neonky zmizli bez akejkolvek stopy, ale zase hladnych krkov by sa par naslo... Najprv bolo podozrenie na sumcov, ale dnes rano som uvidel neprijemnu vec, jeden z mojich milovanych ciernych fantomov ma na boku pri hlave vyhryznutu okruhlu dieru! :x Zvysok isiel rychlo, porovnanie rany s papulkami pritomnych ryb skoncilo pozitivnou identifikaciou vinnika-prisavky thajskej. Aj ked sa tvarila nevinne, dnes ide z akvaria prec. Cosi som cital ze tieto ryby mozu mat podobne sklony, ake su vase nazory? Doteraz mala akurat obcasny konflikt s prisavnikom, ale nic vazne....
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Reklama

Re: problem s prisavkou thajskou

Odoslaťod johhhny » 08 Aug 2007 19:43 pm

Ja ju mam v akva s diskusmi, zatial bez nasledkov. Asi si netrufa aj ked ma okolo 12cm, alebo ma dost toho, co jej oni nechaju
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: problem s prisavkou thajskou

Odoslaťod raddy » 08 Aug 2007 19:57 pm

fantom je po smrti, prisavka stale v akva, vylovit ju je nemozne, je to mrcha prefikana. No este skusim pockat a uvidim....
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Re: problem s prisavkou thajskou

Odoslaťod janko » 08 Aug 2007 23:19 pm

raddy napísal:fantom je po smrti, prisavka stale v akva, vylovit ju je nemozne, je to mrcha prefikana. No este skusim pockat a uvidim....

skús sem dať foto, skôr ni to pripadá na nejakéochorenie, ak sa rozkladá telo zdravej ryby do okrúhlej rany, odborníci povedia viac
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: problem s prisavkou thajskou

Odoslaťod raddy » 09 Aug 2007 07:54 am

no ochorenie sa neprejavi behom jednej noci, je to urcite sposobene rybou, fantom bol vecer uplne v poriadku a rano cerstva okruhla rana presne ako spomenuta papula, obdobne na neonke. Vsetky ostatne ryby su uplne zdravo vyzerajuce atd. Foto bohuzial nemam, tak este uvidim co bude dalej.
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Re: problem s prisavkou thajskou

Odoslaťod vilo » 09 Aug 2007 18:56 pm

no tieto ryby (myslim vseobecne "prisavne cistiace mrenky") vedia byt dobre mrchy...uz som raz pisal o mojich skusenostiach s labeom-teroristom, ... tiez mam zle skusenosti s vacsimi jedincami epalzeorhynchus siamensis - nedali pokoj inym rybam, hlavne ostriezikom purpurovym, asi kvoli podobnej kresbe (pozdlzny siroky pasik) ich povazovali za konkurentov.....a co sa tyka ich odlovovania, tak to su mrchy na druhu
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Prisavka thajska [Gyrinocheilus aymonieri]

Odoslaťod xDodox » 28 Nov 2007 09:59 am

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.