Rastú aj nerastú...



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Rastú aj nerastú...

Odoslaťod xDodox » 09 Aug 2007 10:07 am

2Kubo: Ako "aplikuješ" rašelinový granulát?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Rastú aj nerastú...

Odoslaťod Kubo » 09 Aug 2007 10:23 am

xDodox napísal:2Kubo: Ako "aplikuješ" rašelinový granulát?
Nahadzem ho do pancuchy a hodim do filtra.Ja mam externu nadrz cize tam problem nieje takze ak sa neda treba pancuchu zavesit pri vypuste filtra. Pocul som aj take veci ze to moze ublizit bakteria vo filtri ale neviem co je natom pravdy .Ja to davam do poslednej komory cize nikomu to nic nespravi ale ja osobne neverim ze aj keby som to dal na zaciatok filtra tak by sa nieco stalo. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Rastú aj nerastú...

Odoslaťod icosom » 09 Aug 2007 15:24 pm

Kubo dík za nápady zadovážim si tie veci čo si mi poradil a potom to spolu vyhodnotíme.Inak predvčerom som znova prilial z Brutusu (popri PMDD) a mám taký dojem že sa to dosť prejavilo takže som zvedavý na tie granulované rašeliny.
Obrázok používateľa
icosom
 
Príspevky: 51
Obrázky: 16
Založený: 29 Dec 2006 15:43 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Rastú aj nerastú...

Odoslaťod icosom » 06 Sep 2007 22:54 pm

Pri včerajšom rutinnom odkalovaní som pravdepodobne zistil jednu z príčin stagnácie rastu mojich rastlín.Vlastne to bola len náhoda lebo väčšinou len pobehám odkalovačom po dne doplním vodu a je po všetkom.Ale teraz ma napadlo že trochu obstrihám Riccie ktoré som mal nakladené na bridlice a prichytené rybárskym silonom,tak som ich aj obstrihal ale pri vyťahovaní rias z samotnej riccie som si všimol že komplet zo spodu hnijú.Tak som skontroloval všetky "panely"a rovno ich vyhodil,všetky boli zhnité,takže tento spôsob prichytenia riccie sa mi neosvedčil.Nechal som len asi 5x5 cm kúsok volne plávať na hladine.Potom som ešte pár rastlín obstrihal až som sa dostal ku Cabombe o ktorej som tiež písal že sa jej nedarí,vytiahol som ju a zhrozil sa lebo tiež mala úplne čierne zhnité,smradľavé korene a voda okolo nej bola ako z kanála.Tak som znova spustil nádrž a vymenil 90% vody a prihnojil brutusom.Teraz vypadá všetko ok,rastlinky bublinkujú o život a Cabombe som ešte dal jednu šancu,čo keď sa chytí.Zajtra inštalujem fluval 305 aj to by trochu mohlo napomôcť celej problematike tak uvidíme.....
Obrázok používateľa
icosom
 
Príspevky: 51
Obrázky: 16
Založený: 29 Dec 2006 15:43 pm
Bydlisko: Komárno

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.