Vyter mreniek stvorptuhych [Puntius tetrazona]



Všetko okolo akvarijných rýb

Vyter mreniek stvorptuhych [Puntius tetrazona]

Odoslaťod marcelko007 » 07 Jún 2005 15:00 pm

Mrenka stvorpruha [ Puntius tetrazona ]
Nema niekto z vas skusenosti z vytieranym tychto ryb v hlavnom akva sa mi vytieraju ale pozeru si ikri.A ked ich prelovim do maleho akva tak sa nic nedeje a po opetovnom preloveni do hlavneho akva sa znovu vytieraju.Dakujem za radu.
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Reklama

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod Gabri Ponte » 07 Jún 2005 15:21 pm

Mam taky isty problem, no neviem co s tym
Obrázok používateľa
Gabri Ponte
 
Príspevky: 18
Založený: 16 Dec 2004 16:57 pm
Bydlisko: BA, Dubravka

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod denis » 07 Jún 2005 20:54 pm

caute, no my ich vytierame v 12l akvarku a vzdy len jednu paru
tu su fotky (sorry musel som to fotit s bleskom, lebo v chovni je tma)

Obrázok
posledny vyter bol slaby, je ich pomenej

Obrázok
ten predtym bol lepsi, tu su uz skoro 2cm velke mrenky
Naposledy upravil denis dňa 07 Jún 2005 21:21 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod marcelko007 » 07 Jún 2005 21:02 pm

Pocul som ze maju mat makku vodu a vidim ze tam mas aj siet tam das rodicov aby ked sa vytru tak aby si nepozrali ikry.Jedna otazka cim potom krmis ten maly poter?Krmis rodicov pocas vyteru?
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod denis » 07 Jún 2005 21:25 pm

marcelko007 chovne ryby sa vo vytieracke s rostom nikdy nekrmia. maly poter sa krmi bud nalevnikmi alebo hned artemiou.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod ivika » 11 Aug 2007 15:40 pm

Ahojte,našla som túto tému ohľadom rozmnožovania mreniek....chcela by som sa spýtať....mám jedného samčeka a dve samičky.
-ako ich rozmnožiť?
-aká veľká nádrž mi stačí....a aké podmienky potrebujú?-stačí odstáta voda z vodovodu + filter....na spodok treba niečo?
-ak máte skúsenosti,poradte...chcela by som pekný kŕdlik v spoločenskom akva. :)
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod ivika » 12 Aug 2007 09:30 am

no,toto bude asi ďalšia nezodpovedaná otázka,ale skúsim...

-dala som si 5 litrové akva,úzke a vysoké,na spodok nič,....polovicu vody som napustila zo spol.akva...a druhú polovicu vody som prevarila z vodovodu....dať tam ešte aj prevzdušňovač?
-kedy tam mám skúsiť dať párik mreniek?-keď ich tam dám,koľko sa čaká či niečo bude?
-alebo to bude malé akvarko?,bude to dosť mäkká voda?-nemám žiadne nerače tvrdosti vody,ide to aj bez toho,keď viem,že voda je z polovice prevarená a z polovice z pôvodnej spoloč.nádrže????

-asi veľa blbých otázok,ale snažím sa nezakladať novú tému,som začiatočníčka,ktorá by sa rada poradila s profíkmi :D
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod ivika » 13 Aug 2007 08:13 am

-v prvom rade sa chcem poďakovať adminovi za sprístupnenie fóra :D :D :D

-no žiaľ,včera som dve krásne mrenky preložila do "vytieracej nádrže",s prevarenou vodou a ráno som ich našla uhynuté :oops: :(

-radšej teda ostanem,len pri chovaní v spoločenskej nádrži.....takže ďakujem za rady a príspevky budem rada čítať,bez zbytočného experimentovania :(
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Vytieranie mreniek stvorpruhych

Odoslaťod Kornel » 14 Aug 2007 18:03 pm

Neviem kde si zobrala to s tým preváranim vody.Ja dávam všade len vodu priamo z vodovodu,a potom im prilejem Štart plus.Zatial som nemal ziadne komplikácie,no myslím ze ta Tvoja voda nemá tu správnu teplotu.Pre mrenky je podla mňa najideálnejsia teplota 27st. A počas parenia im ju musím ochladiť o nejaké 3st.Niesom sice odborník,no malo by to fungovať.Skús a daj vediet,
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Re: Vytieranie mreniek stvorpruhych

Odoslaťod ivika » 14 Aug 2007 18:29 pm

Kornel napísal:Neviem kde si zobrala to s tým preváranim vody.Ja dávam všade len vodu priamo z vodovodu,a potom im prilejem Štart plus.Zatial som nemal ziadne komplikácie,no myslím ze ta Tvoja voda nemá tu správnu teplotu.Pre mrenky je podla mňa najideálnejsia teplota 27st. A počas parenia im ju musím ochladiť o nejaké 3st.Niesom sice odborník,no malo by to fungovať.Skús a daj vediet,


ahoj,no čítala som ,že mrenky potrebujú pre párenie mäkkú vodu,tak polovicu akva som dala pôvodnú a polovicu tú prevarenú(samozrejme ochladenú.)
-netušila som ,že im to môže tak vadiť,len som ich tam preložila na jednu noc,samec bol krásne vyfarbený(papuľu mal červenú)-skôr si myslím,že dostali šok z toho prekladania do menšej nádrže...neviem teda ako sa to robí,ale nedala som tam filter,chcela som až keď tam nájdem ikry,...ale zase v spoločenskom akva na noc filter vypínam,takže nemyslím ,že v tom by bola chyba.

-ešte mám pekný párik neóniek-ale stým experimentovať nebudem.
-prísavníkov,jeden z nich neustále zaliezal do filtra-až na tejto stránke som sa dozvedela,že si tam strážil ikry-a ja som vždy filter vymývala...takže zapichnem tam tú trubku,a myslím,že keď som o tie mrenky prišla ,mohli by sa tam nejaký prísavničkovia aj zadariť. :)
-ďalej sú tam dániá,platy červené(už odchovávam plôdik-5 kúskov :roll: )
-takže skúsim rozmnožiť tých prísavníčkov bez prekladania v spoločenskej nádrži,platy jednoduchým sposobom...ale keby som mala odvahu skúsila by som aj tie neónky.-nádrž mám,filter tiež...no mám ich strach tam dať,že nastane to ,čo s mrenkami :roll:

-inak tá voda bola ochladená samozrejme na izbovú teplotu,mala okolo 24-25 stupňov celz.
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod ivika » 14 Aug 2007 18:35 pm

kornel,nemáš náhodou nejaké foto,kde by som mohla vidieť ako vyzerá tvoja vytieračka,aká je veľká a čo všetko v nej máš...(filter,dno atď)? :wink:
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Vytieranie mreniek stvorpruhych

Odoslaťod Peťo K. » 14 Aug 2007 20:49 pm

na noc filter vypínam,takže nemyslím ,že v tom by bola chyba.


Vypínaš na noc filter? To je jedna veľká chyba! Filter sa na noc nikdy nevypína! Vo filtri žijú baktérie čo rozkladajú všetky zlé veci zachytené filtrom! Tým že vypneš filter, odstavíš im prívod vzduchu a zahlušíš ich... A potom to trvá dlho kým sa vytvoria nové baktérie, ale zasa zomrú keď na ďaľšiu noc vypneš filter... A inak odporúčal by som ho iba oplachovať vo vode odkalenej z akvária, lebo keď vložku kompletne vyperieš, stane sa to isté...

Ale prepáč, s rozmnožovaním týchto rybiek pomôcť nemôžem lebo som ich ešte nechoval... [/quote]
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vytieranie mreniek stvorptuhych

Odoslaťod ivika » 15 Aug 2007 10:07 am

dík za názor,áno čítala som to už aj tu,že je to chyba vypínať filter,
-mám 80l akva,ktoré som mala v detstve ešte u rodičov,tam otec zvykol vypínať na noc filter ,lebo mame vadil v noci hluk motorčeka :roll:

-napriek tomu sa v tomto akva neuveriteľne rybám darilo.nečakane sa nám tam rozmnožili prísavníci,gurami kládli ikry...gupky i mečúne rodili,skaláre narástli do obrovských rozmerov.
-akvarko som si zobrala do svojho domu,nemám v ňom ešte takú húštinu rastlín ako u rodičov,.....ale rybkám sa darí,myslím tým ,že majú pekné sfarbenie,dospievajú rastú,a chcela by som skúsiť nejaké to rozmnožovanie,keďže som okrem tohoto akva zdedila aj nejaké malé nádrže,filtre,prevzdušňovacie kamienky...atď. :)

-manžel mi našiel peknú trubku dnes v pivnici,vyčistím akvarko,zapichnem tam tú trubku a myslím ,že prísavníci budú happy :wink:
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Ivika

Odoslaťod Kornel » 17 Aug 2007 08:33 am

Ivika,veľmi rád by som Ti poslal foto,no ja používam len wap cez telefón a tam sa mi nedajú pridávať foto.Inak je to úplne amatérsky pokus,ale zatial vždy fungoval.Je to vlastne 5L pohár od uhoriek:-) Dnu dávam pár mušlí,kamienkov,nejaký prívod vzduchu,sietka,asi 5-8cm nad dnom.Nejaká rastlinka,trochu svetla,nie moc.To je vsetko.Žiadna veda.To si moze urobit doma kazdy.Ja chovám mrenky machove,a tie neviem veľmi rozoznať.Asi len podla sfarbenia.
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Re: Ivika

Odoslaťod ivika » 17 Aug 2007 10:17 am

Kornel napísal:Ivika,veľmi rád by som Ti poslal foto,no ja používam len wap cez telefón a tam sa mi nedajú pridávať foto.Inak je to úplne amatérsky pokus,ale zatial vždy fungoval.Je to vlastne 5L pohár od uhoriek:-) Dnu dávam pár mušlí,kamienkov,nejaký prívod vzduchu,sietka,asi 5-8cm nad dnom.Nejaká rastlinka,trochu svetla,nie moc.To je vsetko.Žiadna veda.To si moze urobit doma kazdy.Ja chovám mrenky machove,a tie neviem veľmi rozoznať.Asi len podla sfarbenia.

vďaka,....takže nádoba bola podobná,jednoliata 5 litrová nádrž,voda bola prevarená+polovica zo spol.akva,navrch som dala rastlinku len tak plávať....a ráno boli hore bruchom :( ...nedala som tam prívod vzduchu,nemohla som totižto tomu uveriť,žeby do rána nevydržali,keďže v spoločenskom som filter na noc vypínala bežne(už to nerobím :) )....len som bola zvedavá,či budú niečo do rána robiť,keďže boli dospelé,a samec krásne červený...

-nateraz som s rozmnožovaním mreniek skončila,ostala mi len jedna samička :(
-no zato som včera zapichla peknú trubku prísavníčkom do spol. akva,tak sa teším,čo bude :)
-ďakujem ti kornel,i Peťo za rady :D
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Vytieranie mreniek stvorpruhych

Odoslaťod lianadrink » 31 Aug 2007 12:44 pm

Kornel napísal:,no myslím ze ta Tvoja voda nemá tu správnu teplotu.Pre mrenky je podla mňa najideálnejsia teplota 27st. A počas parenia im ju musím ochladiť o nejaké 3st,

No ja som zase niekde čítala že mrenkám pri párení sa musí teplota zvýšiť o 2 stupne kvoli metabolizmu a rýchlejšiemu vytreniu. Tak teraz neviem ale ked som dvakrát preložila samičku do vytieračky tak do 4 dni bolo po nej. tak som to vzdala :(
Tak teraz neviem či zvýšiť tú teplotu abo znížiť.
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.