Tercovce [Symphysodon ...]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Tercovce

Odoslaťod Miko.B » 20 Apr 2007 12:13 pm

ok dakujem za radu . je to uz vyriesene . len este s otcom musime zohnat akva dalsie . dakujem este raz a prepacte niekedy tie blbe otazky co som sa pytal .
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: Tercovce

Odoslaťod johhhny » 21 Aug 2007 22:25 pm

Ivans napísal:prisim VAS vyjadrujte sa k veciam ktorym sa rozumiete.... :twisted:
RYBA SA NEDA ODCERVIT :!: :!:

Ano moze nastat problem s hexamitou, ale to sa moze stat ci tam skalar je alebo nieje.......

ak je traviaci trakt napadnuty bicikovcami telo ryby nevie dostatocne stravit potravu a tak zacne vyuzivat mineralne latky z pevnych casti- na hlave vznikaju diery. Ked sa vylieci bicikovec diery sa zarastu.... ziadne cervy........ infekcia bicikovcami je najma z nekvalitnej stravy..... bicikovce su tam stale ale nesu sa premnozit....
Skalar je odolnejsi.


Chcem iba doplnit:
Discus ako aj ostatne cichlidy mozu casto trpiet aj hlistami. U nas sa casto vyskytuje rod Capillaria. Priznaky su obdobne ako pri hexamite, rozoznat sa to da iba pri pitve ryby (crevo sa da pod mikroskop), ak ma clovek stastie, tak sa to da urcit aj z vykalu ryby. Prevencia je tiez obdobna ako pri hex...
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Tercovce

Odoslaťod vikino » 22 Aug 2007 14:16 pm

johhhny napísal:
Ivans napísal:prisim VAS vyjadrujte sa k veciam ktorym sa rozumiete.... :twisted:
RYBA SA NEDA ODCERVIT :!: :!:

Ano moze nastat problem s hexamitou, ale to sa moze stat ci tam skalar je alebo nieje.......

ak je traviaci trakt napadnuty bicikovcami telo ryby nevie dostatocne stravit potravu a tak zacne vyuzivat mineralne latky z pevnych casti- na hlave vznikaju diery. Ked sa vylieci bicikovec diery sa zarastu.... ziadne cervy........ infekcia bicikovcami je najma z nekvalitnej stravy..... bicikovce su tam stale ale nesu sa premnozit....
Skalar je odolnejsi.


Chcem iba doplnit:
Discus ako aj ostatne cichlidy mozu casto trpiet aj hlistami. U nas sa casto vyskytuje rod Capillaria. Priznaky su obdobne ako pri hexamite, rozoznat sa to da iba pri pitve ryby (crevo sa da pod mikroskop), ak ma clovek stastie, tak sa to da urcit aj z vykalu ryby. Prevencia je tiez obdobna ako pri hex...


Mozem len potvrdit. Vsetky chovy, mozno len na par alebo len jednu vynimku su zamorene capillariou. Diskusy v takychto chovniach su uplne v pohode. Zeru, rastu no ked si z takejto chovne kupite par ryb, doveziete domov a nepreliecite, v rybe oslabenej stresom z transportu, zo zmeny vody a krmiva sa rychlo tieto capillarie premnozia a ryba pomaly odchadza, alebo prinajmensom zerie len velmi malo a pomaly rastie.
Povodny chovatel sa bude isto vyhovarat, ze u neho su ryby uplne ok.... :wink: Este dodam, ze sprievodnym javom capillarie je aj hexamita alebo spironukleus... ale to je uz ina tema...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Tercovce

Odoslaťod johhhny » 22 Aug 2007 19:49 pm

O spironuklese som este nepocul. Co je to zac?
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Tercovce

Odoslaťod vikino » 22 Aug 2007 20:08 pm

Spironukleus? Hm, je to podobny bicikovec ako hexamita. Aj priznaky su podobne. No tento zije v crevach diskusov. Podrobne myslim ze sa o tom pise na discus.cz.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Tercovce

Odoslaťod skizuzka » 23 Aug 2007 07:46 am

no viktor neviem, moje zeru a rastu ako keby ich predchadzajuci majitel nekrmil, nezda sa mi zeby mali capilariu. Mozno zalezi aj ake maju podmienky v novej nadrzi, mne napriklad teraz v sobotu ako som ich dala medzi ostatne ryby zacali zrat behom desiatich minut a ver mi ze si v sacku museli uzit riadne stresu.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Tercovce

Odoslaťod vikino » 23 Aug 2007 09:22 am

Lenze tie ryby co si kupovala ziadnu capillariu nemaju. to mi ver...:-)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Tercovce

Odoslaťod skizuzka » 23 Aug 2007 10:33 am

ja viem, preto im aj tak chuti zrat a rastu. Nie je chovatel ako chovatel, vid pripad co som ti opisala v ss, ked tu jeden levican dostal teraz do daru pat malych a vobec mu nerastu. Ale predsa co chce zadara???
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Tercovce

Odoslaťod MX » 11 Sep 2007 12:39 pm

NO mna by zaujmalo ako taketo choroby liecit ked uz by nejake boli alebo aspon preventivne ako im predist ? Hadam niekto poradi aj presny druh lieciv alebo tak... :wink:
MX
 
Príspevky: 186
Obrázky: 28
Založený: 07 Nov 2006 13:27 pm

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 11 Sep 2007 16:46 pm

MX napísal:NO mna by zaujmalo ako taketo choroby liecit ked uz by nejake boli alebo aspon preventivne ako im predist ? Hadam niekto poradi aj presny druh lieciv alebo tak... :wink:


MX, Ty kúpiš ryby , ktoré sú v perfektnej kondícii, nemaj obavu o nejakú hlístu, ak by nerástli tak by som ti to povedal, videl si ich keď si bol naposledy u mňa, teraz už majú cca 8 - 8,5 cm, a ak budeš pokračovať v tom čo som začal, narastú ti pekné ryby.
Ibaťe ako som ti písal , budeš to mať ťažké , krmiť ich 3-5 x denne v spol. akva v 550 l v ody, to budeš denne vypúšťať 200l do kanála??
Ja ich preto mám v tej menšej nádrži, aby som mohol aj lepšie manipulovať a aj často mením vodu , vlastne denne celý obsah nádrže.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Tercovce

Odoslaťod MX » 11 Sep 2007 16:54 pm

Ja sa nebojim o stav diskusou u teba ale stav mojich skalarou umna a ked ich nakazia tak mi neporastu a ja ani neviem ako by som zbadal ze by tie skalare boli chore zatial rastu dobre...
MX
 
Príspevky: 186
Obrázky: 28
Založený: 07 Nov 2006 13:27 pm

Re: Tercovce

Odoslaťod skizuzka » 11 Sep 2007 18:14 pm

janko ani poriadne nevies od koho si zohnal ryby, poslala ti ich nejaka osoba na inzerat po kamaratovi autom a ty na sto percent tvrdis ze nic nemaju. Ja by som si az taka ista nebola...neber to osobne ani sa prosim ta neuraz.
Povedal ti ten chovatel aj to ze z malych leopardov je tak 10-15% cistych leopardov, zvysok su ine farby alebo sa to na leopardy len pokusa podobat... preto je u nich ta cena taka vysoka...
Ale kedze mne si napisal ze nakupna cena je tri stovky, MX ich predavas za sesto po par tyzdnoch krmenia, predpokladam ze si trebars aspon minul par korun na praziquantel a preliecil si ich.
MX pokial ich Janko dobre odmeral staci ked im das tri krat denne, pokial s mierou vobec nemusis vypustat 200litrov do kanala kazdy den, su to uz pomerne velke ryby a styri kusy nezaspinia vodu tak rychlo.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Tercovce

Odoslaťod MX » 11 Sep 2007 18:29 pm

Jajaj ja sa asi dnes nedozviem ako to vyzera ked su tie ryby chore alebo nie...teda dozvedel ze ked ju zabijem a dam na pitvu a pod mikroskop ale to sa mi teda dva krat nechce :D neni nejaky iny sposob ako sa to da zistit ?
MX
 
Príspevky: 186
Obrázky: 28
Založený: 07 Nov 2006 13:27 pm

Re: Tercovce

Odoslaťod vikino » 11 Sep 2007 21:39 pm

nie, na rybach to volnym okom nezistis. ryby zvycajne, ked su napadnute capilariou, maju roztrapkane vykali, plasia sa, malo zeru, podobne aj pri ziabrohlistoch no tu vidiet odchylene ziabre a ryba zrychlene dycha. ono to chce trocha za-googlovat a nieco si aj sam zohnat a precitat, na nete je toho spusta popisaneho. ani mne to nikto nedal rovno na podnose-"na tu mas" :wink:
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Tercovce

Odoslaťod skizuzka » 12 Sep 2007 08:02 am

pripajam sa k viktorovi, treba zhanat info, trebars www.simplydiscus.com, tam je snad vsetko hlavne vo fore.
Nech ti rastu, urcite ti Janko povedal ze mal by si mat aspon 6-7 kusov, v tvojom akva ked mas len styri sa ti po..ru od strachu.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 12 Sep 2007 09:09 am

skizuzka napísal:janko ani poriadne nevies od koho si zohnal ryby, poslala ti ich nejaka osoba na inzerat po kamaratovi autom a ty na sto percent tvrdis ze nic nemaju. Ja by som si az taka ista nebola...neber to osobne ani sa prosim ta neuraz.
Povedal ti ten chovatel aj to ze z malych leopardov je tak 10-15% cistych leopardov, zvysok su ine farby alebo sa to na leopardy len pokusa podobat... preto je u nich ta cena taka vysoka...
Ale kedze mne si napisal ze nakupna cena je tri stovky, MX ich predavas za sesto po par tyzdnoch krmenia, predpokladam ze si trebars aspon minul par korun na praziquantel a preliecil si ich.
MX pokial ich Janko dobre odmeral staci ked im das tri krat denne, pokial s mierou vobec nemusis vypustat 200litrov do kanala kazdy den, su to uz pomerne velke ryby a styri kusy nezaspinia vodu tak rychlo.


skizu nie, nehnevám sa , ale nevieš čo píšeš.
Kto povedal, že mi ich doviezol kamarát od chovateľa??
Pán Száraz ich doviezol OSOBNE a asi dve hodiny sme diskutovali pri TESCU v Senici!
Percento čistých rýb vo výtere ktoré si uviedla je možné, ale Ty vidíš na 4 cm rybe aká bude sferbená keď narastie, ja uvádzam iba to čo som sa doźvedel z prvej ruky, a ak nebudú všetky výstavné red leoperd snake skiny, čo ?? svet sa nezborí.
K nákupnej cene - mňa tieto RED SNAKE SKINY vyšli NA 550,-sk /kus vo v eľkosti 4 CM, teraz majú 8 , zdá sa tu niekomu že cena 600,-Sk za kus pri dennej starostlivosti je veľa?? Tak pardon, mne to príde skoro za nákupnú cenu.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 12 Sep 2007 09:22 am

skizuzka napísal:pripajam sa k viktorovi, treba zhanat info, trebars www.simplydiscus.com, tam je snad vsetko hlavne vo fore.
Nech ti rastu, urcite ti Janko povedal ze mal by si mat aspon 6-7 kusov, v tvojom akva ked mas len styri sa ti po..ru od strachu.


MX si sám povedal, že chce iba 4 ks, mne bolo jednoduchšie zobrať väčšie množstvo, boli by lacnejšie, bral som ich spolu 24 kusov - 3x red leopard, 8x green leopard, zvyšok bolo red leopardy snake skiny.
Čo k tomu dodať??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Tercovce

Odoslaťod skizuzka » 12 Sep 2007 09:33 am

sory ale mne si pisal ze green su za 200 a red za 300korun. Mozno pan zdvihol cenu. A tiez si pisal ze ti ich donesie kamarat ktory ma cestu cez martin alebo je z martina to si uz nepamatam.

Vsak nic sa nedeje, porob krajsie fotky, lebo tie co si sem dal nic moc, su strasne rozmazane. Nech sa im dari.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 12 Sep 2007 09:40 am

MX napísal:Jajaj ja sa asi dnes nedozviem ako to vyzera ked su tie ryby chore alebo nie...teda dozvedel ze ked ju zabijem a dam na pitvu a pod mikroskop ale to sa mi teda dva krat nechce :D neni nejaky iny sposob ako sa to da zistit ?


ako tu už bolo spomenuté , ryby sa nedajú odčerviť, ale ak rastú, prijímajú potravu a chovajú sa normálne, nie sú vyblednuté a bez záujmu, niet sa čoho báť.
Ani nevieš čo všetko máme v tele my ľudia , a žijeme úplne v pohode, sterilný svet je obrovské riziko aj pre ryby, hmm
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 12 Sep 2007 10:41 am

janko napísal:
MX napísal:Jajaj ja sa asi dnes nedozviem ako to vyzera ked su tie ryby chore alebo nie...teda dozvedel ze ked ju zabijem a dam na pitvu a pod mikroskop ale to sa mi teda dva krat nechce :D neni nejaky iny sposob ako sa to da zistit ?


ako tu už bolo spomenuté , ryby sa nedajú odčerviť, ale ak rastú, prijímajú potravu a chovajú sa normálne, nie sú vyblednuté a bez záujmu, niet sa čoho báť.
Ani nevieš čo všetko máme v tele my ľudia , a žijeme úplne v pohode, sterilný svet je obrovské riziko aj pre ryby, hmm



citát Ivansových slov: "ak je traviaci trakt napadnuty bicikovcami telo ryby nevie dostatocne stravit potravu a tak zacne vyuzivat mineralne latky z pevnych casti- na hlave vznikaju diery. Ked sa vylieci bicikovec diery sa zarastu.... ziadne cervy........ infekcia bicikovcami je najma z nekvalitnej stravy..... bicikovce su tam stale ale nesu sa premnozit.... "
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 12 Sep 2007 10:45 am

janko napísal:
janko napísal:
MX napísal:Jajaj ja sa asi dnes nedozviem ako to vyzera ked su tie ryby chore alebo nie...teda dozvedel ze ked ju zabijem a dam na pitvu a pod mikroskop ale to sa mi teda dva krat nechce :D neni nejaky iny sposob ako sa to da zistit ?


ako tu už bolo spomenuté , ryby sa nedajú odčerviť, ale ak rastú, prijímajú potravu a chovajú sa normálne, nie sú vyblednuté a bez záujmu, niet sa čoho báť.
Ani nevieš čo všetko máme v tele my ľudia , a žijeme úplne v pohode, sterilný svet je obrovské riziko aj pre ryby, hmm



citát Ivansových slov: "ak je traviaci trakt napadnuty bicikovcami telo ryby nevie dostatocne stravit potravu a tak zacne vyuzivat mineralne latky z pevnych casti- na hlave vznikaju diery. Ked sa vylieci bicikovec diery sa zarastu.... ziadne cervy........ infekcia bicikovcami je najma z nekvalitnej stravy..... bicikovce su tam stale ale nesu sa premnozit.... "



moje terčovce nikdy netrpeli žiadnymi dierami, neboli vvblednuté, vždy majú chuť do jedla, dokonca sa mi dospelý pár mal snahu množiť, ikry som nedochoval ale vyliahlo sa ich pár.

A moje ryby istotne majú aj bičíkovca a aj možno hexamitu či iné hávede.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 12 Sep 2007 10:50 am

skizuzka napísal:sory ale mne si pisal ze green su za 200 a red za 300korun. Mozno pan zdvihol cenu. A tiez si pisal ze ti ich donesie kamarat ktory ma cestu cez martin alebo je z martina to si uz nepamatam.

Vsak nic sa nedeje, porob krajsie fotky, lebo tie co si sem dal nic moc, su strasne rozmazane. Nech sa im dari.


toto si napísala do príspevku k fotografii, ktorú som dal do placu , je na nej red leopard snake skin: "ja tiez urobim 50siat fotiek a z toho su dve nerozmazane. Pekne su."

prosím Ťa skizuzu, neodporuj sama sebe, alebo radšej neprispievaj ak sa ti to osobne nepáči a iba z dobrej nálady napíšeš pár slov, ďakujem
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Tercovce

Odoslaťod vikino » 12 Sep 2007 11:23 am

pls, mohli by ste si to vyriesit cez SS. :wink:
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Tercovce

Odoslaťod janko » 12 Sep 2007 11:46 am

vikino napísal:pls, mohli by ste si to vyriesit cez SS. :wink:


vikino, asi by to tam bol najlepšie ale uvádzam iba nepravdivé informácie verejne do poriadku
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.