anubias barteri var. nana "petite"



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod isamik » 28 Aug 2007 23:06 pm

Ahoj vsem, rad bych se zeptal, zda nekdo nevi, kde sehnat tuto rostlinu? Vim, ze se pomerne tezko schani. Zadna pestirna v cechach ji nema, a nenarazil jsem ani na zadneho akvaristu, ktery by ji vlastnil. Moc dekuju! Isamik
isamik
 
Príspevky: 2
Založený: 18 Jún 2007 23:03 pm

Reklama

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod vikino » 29 Aug 2007 08:21 am

mam par kusov malych trsov. predam. SS.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod jany emm » 29 Aug 2007 09:02 am

Naozaj tieto male variety Anubias barteri var.nana su dost vzacne. Oznacovane su rozne napr.fy.Dennerle ich oznacuje "bonsai" niektori dalsi "petite" a nasiel som aj oznacenie "mini" - pozor pod oznacenim "minima" sa predava ina varieta ktora ma listy podlhovaste a je vacsia. Cena je zvycajne v rozmedzi 5e-10e za kosicek pricom ta spodna hranica je vzacna a da sa povazovat za dobru kupu. Obycajny A.barteri nana ma napr.Rataj v cene cca3,8e ( V Nemecku sa da aj okolo 2-2,5e ) ale naopak zasa A.barteri var.coffeefolia ma Rataj tiez za 3,8e a v Nemecku cenu pod 7-8e som nevidel.
Inac v mojom fote v personalnej galerii najdes A.barteri nana "bonsai" na koreni - je tam cca 6trsov - dorasta do vysky 5-8cm a rastie cca o polovicu pomalsie ako A.barteri nana v rovnakych podmienkach.

jano
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod Hájek » 29 Aug 2007 11:24 am

Obrázok

je toto anubias barteri var. nana ?? Inak doteraz som ani nevedel ze je to nejaka vzacna rastlina :lol:
Obrázok používateľa
Hájek
 
Príspevky: 113
Obrázky: 21
Založený: 16 Aug 2006 18:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod jany emm » 29 Aug 2007 11:54 am

Anubias barteri var.nana nie je vzacna rastlina - iba je cenena kvoli svojim vlastnostiam ( nepotrebuje vela svetla, nenarocna na parametre vody, odolna voci poskodeniu od slimakov a ryb ) a relativne pomaly rastie ( vyhoda aj nevyhoda - ako to clovek vezme ). Vzacnejsie su trpaslicie variety, ktore su nizsieho vzrastu a maju mensie listy ( klasicka nana ma listy dlhe cca 3,5-4cm, zatialco trpaslicie formy okolo 2cm ). U mna zostala velkost listov nezmenena pocas 1roka a premiestovani Anubias barteri nana "bonsai" vramci roznych podmienok takze si myslim sa da povazovat za "stabilnu".
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod isamik » 29 Aug 2007 14:44 pm

Jiste, ze anubias barteri var. nana neni vzacny a je bezne dostupny (tez mi v jedne nadrzi roste), ale na nej jsem se neptal :-). Zato anubias barteri var. nana "petite" ci "bonsai" bezne dostupny neni :-).
isamik
 
Príspevky: 2
Založený: 18 Jún 2007 23:03 pm

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod jany emm » 29 Aug 2007 14:55 pm

Porovnanie - ten velky je Anubias nana a ten maly Anubias nana "bonsai"

Obrázok
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod DAZZLE5 » 06 Mar 2011 14:13 pm

Ahojte, prosím Vás môžte ma opraviť ale na fotografií je predpokladám iba jeden druh anubias barteri var. nana "petite" ale každý v inom odtieni, je to príčina toho, že tie svetlejšie sú mladšie ???

http://www.aqa.ru/photos/details.php?image_id=84185

tu je celé vlákno k tomu:
http://www.tropica.ru/forum/lofiversion ... 16508.html
Naposledy upravil martin_s dňa 28 Nov 2012 11:02 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Odstranena inzercia
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod roadrunner » 24 Mar 2011 22:07 pm

jedna z mojich najoblubenejsich rastlin. V obchodoch je jedna z drahsich, no je velmi dobra pre zaciatocnikov, kvoli jej nenarocnosti. Nepotrebuje vela svetla. Rastie sice pomalsie, ale nestraca starsie listy. Mladsie listy su vzdy svetlo zelene a potom stmavnu. Mam obidve (nana aj nana petite) na kuse dreva a dari sa im velmi dobre v mojom 75l akvarku bez CO2.
roadrunner
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Mar 2011 00:53 am
Bydlisko: Canada

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod frank profi » 24 Mar 2011 22:19 pm

Ja som A.n.Bonsaj kúpil pred týždňom v BA v Hornbachu, ale cenu si už nepamätám (ale pomerne dosť €). Ale rastlina je nádherná, hlavne v malom akva.
frank profi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 7
Založený: 23 Nov 2007 17:38 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Mar 2011 23:03 pm

Podobné anubiasy predával Ralf z Rakúska na tohtoročnej Akvaristickej jari.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod zlyfantuomas » 28 Apr 2011 16:05 pm

zdravím, tiež sa snažím zohnať túto drobnejšiu variantu bežného anubiasu barteri nana, teda petite alebo bonsai..whatever )
nemá niekto typ odkiaľ by šiel spolahlivo zohnať?
Naposledy upravil martin_s dňa 28 Nov 2012 11:02 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Odstranena inzercia
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod neva » 27 Júl 2011 20:33 pm

Ja mam odtialto (foto v mojej galerii)
http://cgi.ebay.com/Anubias-barteri-petite-Live-Tropical-Aquarium-Plant-/250193248676?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a40ae01a4 akurat ked som to kupoval ja tak shiping (doprava) bola zadarmo treba hladat medzi free shiping kupujem u neho zhruba rok a vzdy nieco pusti bez postovneho a ako bonus som dostal sietku na privezovani mechu atd 2x - 10x10 :lol:
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod MartaBrandy » 28 Júl 2011 00:17 am

aj ja mam nejaky anubias, keby som len vedela aky :P .... pred par dnami som akva dost upravovala a mala som ho aj vybraty tak som si ho odfotila...sice som cvakla len taky mensi, redsi, ale snad mi budete z tej fotky vediet povedat aky druh ;)
Prílohy
DSC00798.jpg
toto je len taky mensi trs, nemam este koren tak som ho dala do vacsieho strku zatial, ale dost sa mi za tie dva roky rozrastol ;)
MartaBrandy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 0
Založený: 13 Júl 2011 14:38 pm

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod neva » 28 Júl 2011 22:28 pm

to je nana, petite ma velkost listkov zhruba 1cm
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod arowana » 28 Júl 2011 22:52 pm

Petite, nepetite, naposledy som ju dostal pod názvom Anubias nana Bonzai, od fy. Aquafleur.

Už mi tie komerčné názvy, rovnako ako u rýb /napr. plata Mickeymouse, superfiny, hifiny .../ začína liezť na nervy. Je z toho len neskutočný chaos a komerčné fy. to využívajú len ako vynikajúci marketingový záťah na peňaženky zákazníkov, ktorý sú ochotný zaplatiť za každú " novú blbosť ".
Mimochodom túto " novinku " mám v akváriách cez 20 rokov, keď bola ponúkaná pod názvom A. barteri nana Minima.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod prasan » 28 Júl 2011 23:10 pm

Máš úplnú pravdu.A k tomu keď sa pridajú tie sk či cz tak je to na :cry:
Nana som ja osobne dostal takmer zadarmo.Končila u nás akva predajňa a ako bonus k poslednému nákupu som si mohol vybrať,buď zľava alebo niekoľko rastlín.Odvtedy sa mi rozrastá. :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod zlyfantuomas » 28 Júl 2011 23:56 pm

marta brandy- podla mňa je to barteri nana var. petite, aspoň zhruba tejto veľkosti som ich videl predávať zopárkrát v okolí...

niekedy to môže byť dosť chaotické aj v tom zmysle..že, mám "klasickú" nanu a rastie na dreve kúsok pod hladinou-nové lístky sú zatiaľ iba pod hladinou a veľmi maličké..oproti pôvodným, dokonca sú menšie ako u "petitu" ktorý má všetky zhruba rovnako malé a rastie pri dne....aj v predajniach je často vidieť kusy barteri nana ktoré majú relatívne veľké lístky a potom menšie "výbežky" z drobunkými lístkami...so )
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod MartaBrandy » 29 Júl 2011 00:11 am

zlyfantuomas a neva ....a teraz si vybrat z toho co ste povedali :D ....ale tak mne to moze byt v podstate jedno, dari sa tomu, rastie to, zatial sa nad tym zamyslat netreba :P ;) som sa pytala len zo zvedavosti ;) .....ale tak ked mam posudit ja, urcite to ma vasie listy ako 1cm, toto je taky mensi kusok, tie zvysne maju este vacsie listy, jeden mladsi trochu mensie ale ved to dorastie :P
MartaBrandy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 0
Založený: 13 Júl 2011 14:38 pm

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod zlyfantuomas » 29 Júl 2011 09:12 am

...v nárokoch nejaký radikálny rozdiel nebude- či je to obyč. nana alebo petite, takže hej netreba to silno riešiť-pokiaľ nemáš nejaký exaktný aquascape zámer :B
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod MartaBrandy » 29 Júl 2011 10:55 am

zlyfantuomas....ku kapitole aquascape som sa v casaku Akvarium este nedostala :PP ....ale uz sa blizim :D
MartaBrandy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 0
Založený: 13 Júl 2011 14:38 pm

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod jankoo » 10 Sep 2011 09:49 am

ja mám tento anubias. kupil som ho asi v BB. Len mi poradte prečo na jeho listoch mám čiernu štetinkovú riasu.Inak púšťa nové listy ale rastie pomaly. píšete že nepotrebuje veľa svetla. Tak ju mám dat napríklad pod echinodorus aby bola v tieni a ta štetinková riasa zmizne?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod prasan » 10 Sep 2011 11:59 am

Ja mám anubias takmer bez svetla.Resp.mám osvetlenú len polovicu akvária a na tej druhej kde je vlastne skoro tma rastie anubias.Rastú pomalšie,ale už ho mám v priemere asi 20-30cm.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: anubias barteri var. nana "petite"

Odoslaťod dedojozef » 10 Sep 2011 17:53 pm

Janko, tú štetinku si si asi doniesol z predajne na rastline. Ak máš dobré podmienky v akva tak sa rozmnožovať nebude. Po narastení nových listov tie staré so štetinkou odstrániš.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.