Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Peter » 09 Aug 2004 21:13 pm

...takze bez filtra...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Reklama

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Phantom » 09 Aug 2004 21:30 pm

Asi by to bolo najlepsie,i ked som u nas videl jednoduche male podne filtre s aktivnym uhlim.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Maja » 10 Aug 2004 08:19 am

Ano- bez filtra- uz by sa ti tam ani nezmestil. Aj preto neprerybni tu trosku vody a musis pravidelne odkalovat dno. Na akvarka bez techniky sa- ak si dobre pamatam- specializuje Azet a Atik. Aj ja mam 60 litrovku bez a je krasna a prerybnena :-).
Okruhliaky dost vela stoja- premyslal si nad alternativou? V Petrzalke nam namontovali pred par rokmi nove kryty- gule na lampy a vzdy ked idem po chodniku, tak si pri kazdej hovorim: "Betta splendens- par", "Betta imbelis- par", "Betta smaragdina-par"... :-) Tie maju peknu litraz :-). Tusim, ze to robil Siemens.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod satch » 29 Aug 2007 16:04 pm

Nechcem zakladať novú tému o guľatých akváriach., takže sa vtirknem sem.
Dostal som darom guľu (objem 10l), modrý štrk (malé kamienky), ľudská lebka (kvázi jaskynka), a závojnatka (po 3 dňoch spláchnutá).... Akvárium bolo predpokladám "zakladané" systémom voda z vodovodu a čľup ryba zo sáčku :)
No a teraz keď ryba pošla chcem ho dať dokopy. Prvotná funkcia by mala byť estetická, nejde mi v tejto chvíli o odchov rýb, iba o dekoráciu. /Neskôr, keď bude väčšie bývanie, budem riešiť väčšie akvárium./
Určite tam nechcem dávať žiadnu techniku (filter, ohrievač), pretože hadičky naťahované vrchom by nevyzerali pekne. Neviem či je potrebné dávať rastliny, nakoľko modrý štrk ladí s dekoráciami v obývačke (vyhovovalo by mi to bez rastlín). Je možné dať do takéhoto akvária "niečo" živé? (mal by som na mysli napr. 1 samca bojovnice). Kedy môžem novozaložené miniakvarko "osadiť" rybkou? Treba čakať mesiac rovnako ako pri klasickom, alebo je to možné skôr? Nepôjdem samozrejme hlavou proti múru - keď nie je šanca aby tam niečo prežilo, guľu posvetím a návštevy tam budú vhadzovať desaťkorunáčky a želať si dlhý život alebo niečo podobné....
Ďakujem
Maroš
satch
 
Príspevky: 2
Založený: 29 Aug 2007 15:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod duri75 » 29 Aug 2007 17:39 pm

Samca bojovnice hned, kludne ani vodu nemusis odstat, len aby sa zohriala na izbovu teplotu.

Daj si tam nejake anubiasy a microsoria na nejaky pekny koren.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Swablik » 30 Aug 2007 00:01 am

ja mam samca bojovnice v zavaraninovej flaske (tej velkej na uhorky kysle) lebo sme ho kupili ako samicu prvemua a vyklulsa z neho samec.. :) je uz pekne sfarbeny(bol bledy jak samica)..aj plutvy mu uz skoro dorastli (stary ho riadne dobil).. a dari sa mu tam dobre..

krmim ho len tolko kolko zje..vodu menim kazde 3 dni..a nema tam nic len 2 musle a kamen.. :)

..dufam ze ma neukrizujete za tyranie.. :P
Swablik
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Júl 2007 16:37 pm

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod vysluzil2 » 30 Aug 2007 00:36 am

Mach a krevety, napr neocaridina denticulata. Alebo 1 az dva exemplare dakych malych ryb. Napr: platy, neonky,gupy, atd.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod MISSsugarComa » 30 Aug 2007 09:10 am

jj, aj ja mam krevety(2) v gulovom akvarku asi objem 2-3L
Obrázok používateľa
MISSsugarComa
 
Príspevky: 19
Obrázky: 7
Založený: 21 Apr 2007 12:21 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod johny » 30 Aug 2007 14:38 pm

Nuz, neviem co sa vam tolko ludom pozdava na gulovych akvariach - ved to ani nie je take pekne ako klasicke hranate... Ale ked uz tak radsej krevetky a mozete to nechat bezat kludne aj bez techniky...
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.