Discus - prosim radu, nemaju velku chut do jedla



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Discus - prosim radu, nemaju velku chut do jedla

Odoslaťod raki » 01 Sep 2007 23:31 pm

Potreboval by som radu - mam diskusov,velkost cca 7 cm. Rastu pomali, nemaju velku chut do jedla. Zrazu mi jeden zdochol. Vsimol som si, ze predtym sa mu za pravou prsnou plutvou vytvoril tmavy flak. Predpokladam, ze je to nejaky vnutorny organ, ktory sa zmenil / zapalil, zvacsil??/. CCa po 3 tyzdnoch sa dalsi z discusov zacal divne spravat - zalezeny v kute za rastlinami, nechcel vobec zrat. Pre istotu som vsetkych prelovil do karanteny a kedze som preliezol cele toto forum a aj ine, kupil som medikament SERA MED Tremazol. Predpokladal som, ze maju nejake vnutorne parazity a preto aj to ztmavnutie na boku. Bohuzial, po dvoch tyzdnoch liecby - /podla navodu/ sa jednemu z nich objavila tmava skvrna. Vid foto gallery/image_page.php?&image_id=15098 . Pre porovnanie som este cbakol aj oboch sucastne - druhy ma vyblitu farbu kvoli blesku z fotaku gallery/image_page.php?&image_id=15099 . Viete mi poradit? Alebo sa s nimi mozem rozlucit? Dakujem predom za rady.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 02 Sep 2007 07:53 am

cim krmis najviac? v akej teplej vode su?
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod raki » 02 Sep 2007 10:32 am

Takze akvarium 150 litrov, spolocenske, + 3ks modre guramy, prisavnici, krevetky a 5ks hadikov /teraz neviem nazov, su to ryby hadu podobny, dlzka cca 10cm/. Krmim vlockami - momentalne MIX LON a pre vyfarbenie ASTA COLOR TROPICAL, drobne susene TETRA DISKUS, obcas mrazene hovadzie srdce - domaci mix a mrazene komercne predavane - komarie larvy a pod. Este obcas dostavaju zivych cervikov - Nitenky. Jedlo sa snazim menit, aby ryby nedostavali stale to iste. Teplota je v akva 27.75 C - akva mam riadene riadiacou jednotkou vlastnej vyroby. Davkujem CO2, PH 6,6, prechodova tvrdost 6, NO3 max 30 /pred vymenou cca 30-50litrov vody raz za dva tyzdne/. NO2 je 0.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 02 Sep 2007 11:39 am

no, vsetko sa mi pozdava, az na tie nitenky, pritomnost inych ryb, a nizka teplota. skus si nieco precitat o chove diskusov napr. na discus.cz a pod.
tu moze byt pricin velmi vela. mne sa to pozdava ako daka otrava, no a ked pises ze malo zeru ani sa nedivim. ked mas tie disky prelozene do karanteny, zvis im teplotu postupne na 35 az 36 stupnov, silne vzduchuj a ponechaj ich tak asi 5-6 dni. Malo by to pomoct, no ked ich vratis naspat do toho akva, zrejme sa im to znova vrati. vela stastia...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod skizuzka » 02 Sep 2007 13:34 pm

ahoj, nehnevaj sa za to ci ti teraz napisem, ty si kupoval pre tieto ryby sera med tremazol co stoji tisicku? Tie ryby su zakrpatene, zaostavaju v raste, oci vacsie ako ony, zalostny stav. Nevravim ze je to tvoja chyba, ale uprimne povedane naplasila som sa ked som si pozrela obrazok.
Za tie peniaze co si vyhodil za liecivo si mohol mat povedzme styroch piatich krasnych diskusov .
Od koho si ich kupil?
Naozaj nehnevaj sa... skus im zvysit teplotu ale z tychto ryb neverim ze nieco pekne vyrastie.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 02 Sep 2007 13:50 pm

Zuzka ma pravdu. Nechcel som hned tak zostra...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod laci » 02 Sep 2007 14:21 pm

raki napísal:momentalne MIX LON
Týmto krmivo nekŕmim svoje ryby už dávno. Skúsil som ho keď prišlo na trh, ale neosvedčilo sa mi.
raki napísal:momentalne MIX LON a pre vyfarbenie ASTA COLOR TROPICAL
Toto som ani neskúšal. Nemyslím si, že tieto krmivá spolu s nitenkami sú pre nich vhodné. Namiesto niteniek by som odporúčal patentky.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod janko » 02 Sep 2007 19:22 pm

ajaj, vidím asi si z terčovcami začal iba nedávno, však??
silne predpokladám , že boli zakúpené v akvaobchode, nikde inde ( až na pár " štastlivcov") som také zúbožené ryby nevidel. To že ešte žijú je iba náhoda, nečakaj zázraky, ak môžem dobre poradiť, nechaj ich odísť na večný odpočinok a drž sa rady od skizuzu, za tisícku sa dajú zohnať výstavné kusy terčovcov aj tu cez stránku, za ktorých hovoria už len ich úspechy s ich odchhovom, nie ešte po výstavách.
A v 150 l akva ak chceš mať ryby tak terčovce nedoporučujem, spoločne s mixom, čo tam teraz pláva, zbuduj aspoň 250 l akva aby mohli narásť.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod raki » 02 Sep 2007 21:11 pm

Dakujem za odpovede. mate pravdu, s tercovcami som zacal nedavno, aj ked nemozem povedat, ze som zaciatocnik. Toto akvarium mam 12 rokov, zacal som vtedy so skalarmi. Ti sa mi dozili 10 rokov, odchoval som aj jeden "vrh". V akvariu som ani nikdy nemal nejake zdravotne problemy, ak sa mi zacalo nieco diat, tak s liecivom som nikdy neuspel a v akvariu sa to vyriesilo samo - pripadne som zvysil teplotu a pridal trochu soli. A tak som si povedal, ze po skalaroch si kupim tercovce a prejdem "na vyssi stupen" v akvaristike. Tieto diskusi som kupil od sukromneho chovatela, mali cca 4 cm. Predpokladam, ze chyba je niekde u mna a budem sa ju snazit najst. Dakujem aj za "silnejsie" slova, ja sa neurazim. Hladam riesenie. S tym suchym krmivom - myslel som, ze ked bude krmivo urcene priiamo pre nejaky typ ryby, ze im bude chutit. Ja viem, ze vacsina je o reklame a je polemicke, ci by naozaj mali lepsiu farbu. Tak Vam zatial dakujem.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod raki » 02 Sep 2007 21:18 pm

janko napísal:... za tisícku sa dajú zohnať výstavné kusy terčovcov aj tu cez stránku, za ktorých hovoria už len ich úspechy s ich odchhovom, nie ešte po výstavách.

Nejde mi o to - kupit vystavne ryby a potom sa vsetkym chvalit. Akvarium povazujem za hobby a preto je pre mna krasne, ked mozem rybky mat od mala a sledovat ich cely stastny zivot. s tymito diskusmi mi to velmi nevyslo a preto som aj kupil drahe liecivo - stalo do 500 Sk. Je mi proste tych diskusov luto.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 02 Sep 2007 21:45 pm

Raki napisal: Nejde mi o to - kupit vystavne ryby a potom sa vsetkym chvalit. Akvarium povazujem za hobby a preto je pre mna krasne, ked mozem rybky mat od mala a sledovat ich cely stastny zivot.

Suhlasim s tebov. A nevzdavaj to ...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod janko » 02 Sep 2007 22:46 pm

raki napísal:Dakujem za odpovede. mate pravdu, s tercovcami som zacal nedavno, aj ked nemozem povedat..

ak mali iba 4 cm a boli cca 3 - 4 mesačne , tak si určite pochybil tým, že si im dával málo často žrať, ja teraz mám asi 10 mladých terčovcov , mali asi 5 cm ked som ich zobral, teraz po cca 2 mesiacoch majú už 7 cm, a žerú minimálne 3x denne ak mám prácu, ak nie tak aj 6-8 x za deň. Osobne nič sušené nedávam, použi vyhľadávač téma ktmenie pre terčovcov, tam je aj návod na krmivo.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod janko » 02 Sep 2007 22:49 pm

raki napísal:Nejde mi o to - kupit vystavne ryby a potom sa vsetkym chvalit. Akvarium povazujem za hobby a preto je pre mna krasne, ked mozem rybky mat od mala a sledovat ich cely stastny zivot. s tymito diskusmi mi to velmi nevyslo a preto som aj kupil drahe liecivo - stalo do 500 Sk. Je mi proste tych diskusov luto.

uhmm, no výstavné ryby nekúpiš , ibaže by si bol jasnovidec, pretože tie sa vyberajú postupnou selekciou z obrovského množstva rýb, skutočne.
Dajú sa ale kúpit ryby zdravé a dobre sa im venovať, krmiť poriadne čistit akva a vodu stále meniť,potom sa môžeš dlho tešiť z nádherných veľkých a zdravých terčovcov.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 02 Sep 2007 23:10 pm

Janko pise ze nic susene nedava... hm, ja napr. podla toho poznam ci su disky ok. Ak si vezmu susenu alebo granulu, tak su ok, ak nie, nieco im je...bud nie su spokojne s vodou, alebo maju nedajboze dake parazity... :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod laci » 03 Sep 2007 07:21 am

raki napísal:Nejde mi o to - kupit vystavne ryby a potom sa vsetkym chvalit. Akvarium povazujem za hobby a preto je pre mna krasne, ked mozem rybky mat od mala a sledovat ich cely stastny zivot. s tymito diskusmi mi to velmi nevyslo a preto som aj kupil drahe liecivo - stalo do 500 Sk. Je mi proste tych diskusov luto.


Súhlasím s tebou, držím Ti palce a veľmi sa mi páči tvoj prístup k jednotlivým vyjadreniam na tvoju otázku.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod skizuzka » 03 Sep 2007 07:51 am

mozes prosim Ta napisat kde si kupil Tremazol do 500sk? Aby sme sa nemylili hovorim o liecive ktore obsahuje praziquantel.
Jasne ked sa ti rybky pacia staraj sa o ne, hlavne je co sa tebe paci a nie nam.
Precitaj si nieco o diskusoch, 160litrov je zalostne malo a ty tam mas este aj strk a rastliny, je to skupinova ryba minimalne tych 6-7kusov.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod Asterix » 06 Sep 2007 10:54 am

Ahojte! Chcel by som sa spytat na aplikovanie lieciva entizol. Nasiel som viacero navodov ale kazdy je iny. Aplikoval som 1tabletku na 30L vody. Teplotu som zvysil z 27° na 30°. Chcem sa spytat niekoho, kto s tym ma skusenosti, ci treba aplikovat polovicnu davku na druhy respektive treti den alebo nie? Vodu som zatial nemenil. Planujem ju menit az po piatich dnoch. Entizol som do akvaria dal v utorok vecer. Ryby sa mi uz zdaju byt zdrave. Predtym prestali zrat, boli utiahnute a sfarbili sa uplne do tmava. Teraz uz maju normalne sfarbenie aj ked nie su este vyfarbene, prestali sa bat a aj jedia. Krmim ich v malich davkach so Sera Discus Color Blue. Dik za radu.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 06 Sep 2007 13:28 pm

co viem ja, tak treba aplikovat na treti den po ciastocnej vymene vody znova tu istu davku ako na zaciatku... a celkovo by liecba nemala trvat dlhsie ako 6 dni.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod raki » 06 Sep 2007 14:30 pm

skizuzka napísal:mozes prosim Ta napisat kde si kupil Tremazol do 500sk?

ZOODOM - Bratislava 25ml balenie za 366 Sk - bral som posledné, záruka este dva roky.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod skizuzka » 06 Sep 2007 14:47 pm

waw, zaujimave ze pan Heriban ho ma za tisicku taketo balenie. Vikino aspon vidis kolko na nas zarobil... Mali sme Tremazol vsak?
Raki ako sa maju rybky, uz vyzdraveli?
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 07 Sep 2007 07:29 am

Presne tak... viac ako tisicku + postovne. Uz z akvashopu co sa tyka SERi neberem nic. Radsej priamo od Aqua world Sera BA.
My sme mali 100ml balenie, ale aj tak predarazene... :(
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod skizuzka » 07 Sep 2007 07:42 am

ale 25ml balenie praziquanelu bolo len o nejakych 50sk lacnejsie.
chcem sa spytat na tuto temu
viewtopic.php?p=66551
hlavne na vyjadrenie pulyho o prezrati diskov. Ma niekto s tym skusenosti?
B. diamond mi strajkuje zo tri dni nezere, farba taka ista ako pred tym vobec nestmavol, ani ziadne vonkajsie priznaky, ked krmim je zalezeny za rastlinou ostatne zeru. Ku koncu krmenia aj vyleze a odhana ostatnych z miesta kde sa krmi aj si zobne ale vsetko vypluje. Inak plava s ostatnymi nemozem tvrdit ze by bol nonstop zalezeny.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 07 Sep 2007 10:48 am

to tazko povedat co mu je.... ked mam ja takeho, prelovim ho do maleho akva, potrapim vyssou teplotov 6-7 dni...a je ok. taky uz ale pomalsie rastie a je len skor na ozdobu do poctu... :wink:
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod skizuzka » 07 Sep 2007 10:58 am

pride ked krmim grindalom, vobec nie je pochudnuty, nemyslim si ze bude pomaly rast.Verim ze je len prezraty.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.