Filtre Fluval x04 MSF



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod l_laco » 20 Okt 2003 10:51 am

jacik napísal:aha, akurat citam anglicky manual k FLUVALu:
Aqua-Stop
The Aqua-Stop makes maintenance easy by stopping the water flow, permitting you to separate the hose
assembly from the filter in one convenient step. It can be safely used to regulate water flow, without harming
the motor or its components.
ok, takze sa moze pouzit na regulaciu. neviem preco som sa zmylil, este pozriem doma na slovensky preklad. :?

Ak je to tak, tak je vsetko OK. Nemal som obavy z toho, ze by sa mi tam zacalo hromadit vela vzduchu lebo ako pisu v manualy, filter je z vnutra rieseny tak, aby sa sam odvzdusnil cize aj pri nasati vzduchu nie je treba nic robit. Filter vzduch "vyfukne" von.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Reklama

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod majko » 20 Okt 2003 10:55 am

Atilla napísal:l_laco Napísal:
a tak som nuteny ciastocne priskrtit uzatvaraci ventil na pritoku a vytoku z filtra. Nikde som sa nedocital, ze ci je mozne takto filter prevadzkovat dlhsi cas, ci sa nahodou niako neposkodi, ale radsej pokial je v zaruke ako potom.
jacik Napísal:
ked si dobre pamatam, tak v manualy je skrtenie odpajacim ventilom nedporucovane.

na toto som reagoval

OK.Moja nepozornost :D .
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Ig » 20 Okt 2003 11:23 am

l_laco napísal:Ig, zelam ti prijemny pobyt na Spanielskom pobrezi. Z usetrenych penazi za akva techniku sa ti tam bude urcite pacit. Hlavne by som rad videl konkretne cisla, ale aj niecim podlozene. :lol:

Dakujem, ale teraz sa do Spanielska nechystam. Inak k tym cislam, este raz, "Pozorne si precitaj celu sekciu o EHEIMe." Uz nemam co by som k tomu dodal. Mas tam aj dokaz o tom ako to funguje.

PS: Takze nabuduce v teme o EHEIMe. OK? :D
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod paulovic » 20 Okt 2003 15:10 pm

Prave sa mi podarilo zohnať Fluval 204 za 2400,- vrátane DPH ( predpokladám že dobrá cena)
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod krIzi » 21 Okt 2003 13:23 pm

>paulovic
kde alebo ako sa ti opdarilo zohnat fluval 204 za 2400sk?
rozmyslam o nom a ta cena by mi pomohla k rozhodnutiu.
krizi
Obrázok používateľa
krIzi
 
Príspevky: 31
Založený: 08 Okt 2003 12:31 pm
Bydlisko: BA, dlhe diely

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Thomasman » 21 Okt 2003 13:34 pm

paulovic napísal:Prave sa mi podarilo zohnať Fluval 204 za 2400,- vrátane DPH ( predpokladám že dobrá cena)

Tak toto by zaujímalo aj mňa :!: :!: :!:
Thomasman
 
Príspevky: 21
Založený: 12 Máj 2003 11:10 am

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod paulovic » 22 Okt 2003 14:22 pm

Thomasman napísal:
paulovic napísal:Prave sa mi podarilo zohnať Fluval 204 za 2400,- vrátane DPH ( predpokladám že dobrá cena)

Tak toto by zaujímalo aj mňa :!:

Dúfam že to nevyznie ako reklama. :oops:

Firma Plaček, Pri Šajbach 1, Bratislava. tel.: 44871195

Treba tam isť s konkrétnou požiadavkou. Nemajú vystavené (len kancelária).
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod jacik » 22 Okt 2003 14:57 pm

paulovic napísal:Firma Plaček, Pri Šajbach 1, Bratislava. tel.: 44871195

predaju aj beznemu okvaristovi? pretoze je to velkoobchod www.placek.sk
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod krIzi » 22 Okt 2003 15:03 pm

volal som tam - placekovi, je to aj maloobchod ale takto:
do 5000sk je prirazka 40%,
nad 5000sk je bez prirazky.
prides,zaplatis,zoberies - no problem.
krizi
Obrázok používateľa
krIzi
 
Príspevky: 31
Založený: 08 Okt 2003 12:31 pm
Bydlisko: BA, dlhe diely

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod paulovic » 22 Okt 2003 16:12 pm

krIzi napísal:volal som tam - placekovi, je to aj maloobchod ale takto:
do 5000sk je prirazka 40%,
nad 5000sk je bez prirazky.
prides,zaplatis,zoberies - no problem.

Presne tak. Prídeš .... a odýdeš s prázdnymi vreckami a plnými taškami. :lol:
Tá cena za Fluval 204 je koncová 2400,- Sk !!!!
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod Ig » 22 Okt 2003 16:48 pm

paulovic napísal:Presne tak. Prídeš .... a odýdeš s prázdnymi vreckami a plnými taškami. :lol:
Tá cena za Fluval 204 je koncová 2400,- Sk !!!!

Ty si nemal problem s limitom, resp. bral si toho viac :!: :?:,
alebo ta cena je uz s 40% navrch (to by vychadzalo lacnejsie hadam ako vo vyrobe :lol: )
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod paulovic » 23 Okt 2003 08:27 am

Ty si nemal problem s limitom, resp. bral si toho viac :!: :?:,
alebo ta cena je uz s 40% navrch (to by vychadzalo lacnejsie hadam ako vo vyrobe :lol:

Neviem ako funguje ich cenotvorba, ale bral som len 204. nič viac. Takže cena konečná (ktorú som zaplatil) 2.400,- Sk

Ked som sa bol pýtať v ďalšom velkoobchode, tak Fluval 204 nemali ale údajne bola cena okolo 2400,- Sk.
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod tonket » 23 Okt 2003 14:05 pm

drda1 napísal:Na moje prekvaptenie - hoci som videl, co za humus tam isiel dnu som tam neneasiel +- nic, iba prosperujuce kolonie bakterii :)Drda

ako vyzeraju take "prosperujuce kolonie bakterii"?

Este jedna otazocka. Vsimol som si, ze povedzme tie fluvaly maju podstatne vyssi hodinovy prietok, ako je objem nadrze do ktorej su urcene. Aky pouzivate vy prietok filtra/objem nadrze. V rakuskych prospektoch som cital, ze akvaristi si znizenie hodinoveho prietoku velmi pochvalovali. Odporucali tam cerpadlo asi 70% z objemu akvaria.
Povedzme, ze by to bolo 100%, aj tak spominane filtre maju asi 300% a viac... Ked som ja znizil vykon filtra(mam asi 250%), tak sa zacali dusit rybky, asi ich tam mam vela :?
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod jacik » 23 Okt 2003 14:33 pm

tonket napísal:Vsimol som si, ze povedzme tie fluvaly maju podstatne vyssi hodinovy prietok, ako je objem nadrze do ktorej su urcene.

v skutocnosti sa prietok zabehnutim filtra (min. mesiac) podstatne znizi. a kedze kanistrove filtre sa cistia tak raz za polroka tak to je v pohode. prietok mojho filtra je odhadom tak tretinovy oproti povodnemu na zaciatku. a to je ok.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod majko » 23 Okt 2003 14:45 pm

tonket napísal: Aky pouzivate vy prietok filtra/objem nadrze.
Ja nieco malo cez 100%.

tonket napísal:tak sa zacali dusit rybky, asi ich tam mam vela :?
Aky filter a aku konfiguraciu vytoku pouzivas? Pri vyvazenom akvariu s rastilinamy musia byt rastlinky schopne zabezpecit dostatok kysliku pre rybky (5-7mg/l). Preto by nemal mat prietok filtra velky priamy vplyv na O2 (neplati pre filter pohanany vzduchom alebo filter z roztrekovacou rampou). O2 vsak rapidne klesne ked sa vo vode nachadzaju skodliviny vo velkom mnozstve(NH4,No2...).
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod tonket » 24 Okt 2003 08:12 am

jacik napísal:v skutocnosti sa prietok zabehnutim filtra (min. mesiac) podstatne znizi. a kedze kanistrove filtre sa cistia tak raz za polroka tak to je v pohode. prietok mojho filtra je odhadom tak tretinovy oproti povodnemu na zaciatku. a to je ok.

Ja mam filter biologicky v akvarku a prietok filtrom sa nejako nezmenil oproti chodu naprazdno. Ale v Blave mi akosi zacali zltnut listy rastlin, tak uz hadam spojazdnim aj osvetlenie. V ziline som fungoval len na denne svetlo a vsetko slapalo OK.

Este jednu vec: Celkom nerozumiem, preco davate k akvarkam vonkajsie filtre, ked staci zarezervovat kusok akvarka a taky biologicky filter potom vyjde ani nie na tretinovu cenu. 8) Povedzme, ja som zarezervoval 8cm z dlzky akvarka, cim mam objem filtracnej hmoty 4,5l a cena ma vysla nejakych 800.- A to som este tu cenu prehnal...
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod tonket » 24 Okt 2003 08:15 am

Este jedna otazocka na Majka: z akeho materialo mas ten vonkajsi obal na tej pomocke na odkalovanie? Celkom ma to zaujalo...
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod majko » 24 Okt 2003 08:28 am

tonket napísal:Este jednu vec: Celkom nerozumiem, preco davate k akvarkam vonkajsie filtre, ked staci zarezervovat kusok akvarka a taky biologicky filter potom vyjde ani nie na tretinovu cenu. 8) Povedzme, ja som zarezervoval 8cm z dlzky akvarka, cim mam objem filtracnej hmoty 4,5l a cena ma vysla nejakych 800.- A to som este tu cenu prehnal...
1.Estetika
2.Manipulacia, mne sa lepsie cisti filter v kupelni (aj ked ho nemienim cistit vobec :-))
3.Moj filter ma 25l (material ma stal asi 1500Sk). Nie som ochotny obetovat tolko z akvaria :D .

tonket napísal:Este jedna otazocka na Majka: z akeho materialo mas ten vonkajsi obal na tej pomocke na odkalovanie? Celkom ma to zaujalo...

www.akva.sk/viewtopic.php?p=7385#7385
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod tonket » 24 Okt 2003 08:45 am

majko napísal:1.Estetika
2.Manipulacia, mne sa lepsie cisti filter v kupelni (aj ked ho nemienim cistit vobec :-))
3.Moj filter ma 25l (material ma stal asi 1500Sk). Nie som ochotny obetovat tolko z akvaria :D .

Inac vyzera to celkom perfektne a vlastne len ukrojis trosku z akvarka. Ja som to porovnaval s tym objemom povedzme pri Fluvale, alebo EHEIM-u. A tych 25 litrov si ma fakt prekvapil. To mas ten filter urceny pre to jazierko? Pri akom ho mas akvarku? Co si tam upravoval? To ten filter stal LEN 1500? Popis trosku....

Trosku som si prezeral ten tvoj filter Majko, paco sa mi, aky si technicky zrucny, ziskal si moje synfonie... :)
To mas ake velke to akvarko, ked tam je tolko techniky? Mne to pripada aspon na nejakych 4000 - 5000l (to vzhladom na tu techniku :wink: )Ale neber to v zlom :) :) :)
Ten filter mas rieseny tak, ze CO2 difuzer mas vlastne na zaciatku a cerpadlo zrejme na konci filtracnej cesty... Alebo je to inac?
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod jacik » 24 Okt 2003 10:16 am

tonket napísal:Celkom nerozumiem, preco davate k akvarkam vonkajsie filtre, ked staci zarezervovat kusok akvarka a taky biologicky filter potom vyjde ani nie na tretinovu cenu. 8) Povedzme, ja som zarezervoval 8cm z dlzky akvarka, cim mam objem filtracnej hmoty 4,5l a cena ma vysla nejakych 800.- A to som este tu cenu prehnal...

ked mas male akva (70L) tak ti je luto obetovat este dalsich 10L na biofilter. radsej som si kupil externy kanistrovy. 2500sk je sice dost ale som naozaj spokojny.

alebo ako povedala Gabriela, setrime kazdy 1L. ;)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod majko » 24 Okt 2003 10:48 am

tonket napísal:Trosku som si prezeral ten tvoj filter Majko, paco sa mi, aky si technicky zrucny, ziskal si moje synfonie... :)
?. Moj filter si este asi nemal moznost poriadne vidiet. Ale ze si to Ty :-)

gallery/image_page.php?&image_id=539

tonket napísal:To mas ake velke to akvarko, ked tam je tolko techniky? Mne to pripada aspon na nejakych 4000 - 5000l (to vzhladom na tu techniku :wink: )
:mrgreen: Ale nie. Moje akva ma asi 150l (trochu menej). Ja som taky maly vymyselnik :mrgreen: . To co si asi videl je zariadenie na kontinualnu vymenu vody.

tonket napísal:Ten filter mas rieseny tak, ze CO2 difuzer mas vlastne na zaciatku a cerpadlo zrejme na konci filtracnej cesty... Alebo je to inac?
CO2 reaktor na zaciatku, mechanicko-biologicky filter, cerpadlo, FBF filter.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod l_laco » 24 Okt 2003 12:47 pm

tonket napísal:Este jednu vec: Celkom nerozumiem, preco davate k akvarkam vonkajsie filtre, ked staci zarezervovat kusok akvarka a taky biologicky filter potom vyjde ani nie na tretinovu cenu. 8) Povedzme, ja som zarezervoval 8cm z dlzky akvarka, cim mam objem filtracnej hmoty 4,5l a cena ma vysla nejakych 800.- A to som este tu cenu prehnal...

Vies, nie kazdy, kto uz ma akvarko zalozene a postavene na urcitom mieste moze robit take zmeny, aby nemusel lacny, domacky vyrobeny filter vkladat do akvarka. Bud mu prekaza to, ze tam spati, alebo sa tam jednoducho uz nezmesti. Taktiez, nie vzdy sa da nieco polozit vedla, za, alebo nad akvarko. Proste su situacie, ze nemas inu moznost, len kupit hotovy komplet. No a samozrejme ide tu aj o prakticku cast, ze cistit, aj ked len obcas vonkajsi kanistrovy filter je ovela jednoduchsie ako sa natahovat a prekladat molitany, kvapkat a podobne. Proste tak.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod tom » 24 Okt 2003 12:58 pm

l_laco napísal:Vies, nie kazdy, kto uz ma akvarko zalozene a postavene na urcitom mieste moze robit take zmeny, aby nemusel lacny, domacky vyrobeny filter vkladat do akvarka. Bud mu prekaza to, ze tam spati, alebo sa tam jednoducho uz nezmesti. Taktiez, nie vzdy sa da nieco polozit vedla, za, alebo nad akvarko. Proste su situacie, ze nemas inu moznost, len kupit hotovy komplet. No a samozrejme ide tu aj o prakticku cast, ze cistit, aj ked len obcas vonkajsi kanistrovy filter je ovela jednoduchsie ako sa natahovat a prekladat molitany, kvapkat a podobne. Proste tak.

Mozno by som este dodal, ze niekomu napriklad vyhovuje pomali tecuci filter, mozno niekto chce do filtra zabudovat dalsie veci (ohrievac, CO2, ...). Ak by si chcel pomali tecuci filter, musel by si nechat z akva asi 20% na filtr. napln. Chcel by som vidiet ako by to vyzeralo :). Velika vyhoda ext. filtra je halvne v tom, ze ti nezavadzia v akva, moze vyuzivat napriklad prazdny priestor pod akvariom a tym ti dovoluje mat daleko vetsie samotne akva. O cene sa nema zmysel bavit, mas to ako s autom, mozes jazdit na mercedese, ale odvezie ta aj trabant.
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Filtre Fluval x04 MSF

Odoslaťod tonket » 27 Okt 2003 10:58 am

majko napísal: Moj filter si este asi nemal moznost poriadne vidiet. Ale ze si to Ty :-)
ako si dal do tej nadoby filtracnu zmes? Aku fil. zmes vlastne pouzivas? :wink:

l_laco napísal:Vies, nie kazdy, kto uz ma akvarko zalozene a postavene na urcitom mieste moze robit take zmeny, aby nemusel lacny, domacky vyrobeny filter vkladat do akvarka.
Ja uz pri kupe akvarka pocitam s miestom na filter, takze prisposobim rozmery.. Uznavam, ze problem moze nastat, ked uz mam akvarko davno fungujuce a chcem novy filter... Trosku sa ti mozno nezda moj filter, ale ked mas trosku miesta v akvarku... vyzera to profesionalne, mozno niekedy nafotim, aby si videl co mam na mysli...

l_laco napísal:No a samozrejme ide tu aj o prakticku cast, ze cistit, aj ked len obcas vonkajsi kanistrovy filter je ovela jednoduchsie ako sa natahovat a prekladat molitany, kvapkat a podobne. Proste tak.
Ono ja ten filter urcite necistim castejsie ako ty :lol: :lol: ... Ale mas pravdu, stoji to trosku viac nepohodlia... :wink:
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.