boj o akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: boj o akva

Odoslaťod ASCARI » 28 Aug 2007 12:49 pm

Ja by som povedal že osvetlenie je slabé a svietiš s ním dlho. Kupovať nové asi nechceš lebo osvetlenia nie sú najlacnejsie tak skús aspoň obmedziť čas svietenia na 10 až 12hod. Napr. od 9 do 12 (3hod), 12-14pauza, 14-22 (8hod). Zožen si plávajúce rastliny tie rýchlejšie spotrebujú nepotrebné látky.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Reklama

Re: boj o akva

Odoslaťod atiles » 28 Aug 2007 21:55 pm

viridis má úplnú pravdu a nechaj akvo dva týždne ladom, rybičky nemusíš krmiť vôbec alebo ked ti je ich veľmi ľúto tak raz za tri dni ale asi polovicu z toho čo dostávali na jedno krmenie, kľudne svieť 10 hod. a filtruj ako doteraz, možno trochu menej ak si to vieš ubrať. Dôležité: nemeniť vodu a nečistiť filter, on ten zákal ustúpi len treba mať trpezlivosť a netreba sa tam máčať dva krát denne, inak mne raz pri takejto veci pomohlo filtrovanie cez najjemnejší papierový filter na kávu.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: boj o akva

Odoslaťod periwig » 28 Aug 2007 22:15 pm

tri dni nebudem doma ani na nete, uvidím po návrate, čo nájdem :shock: . do osvetlenia vymením trubice za silnejšie :? . musím si dať prestávku, lebo sa mi o akva už aj sníva :P . dík za každú radu
Obrázok používateľa
periwig
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 14 Aug 2007 19:32 pm
Bydlisko: Nitra

Re: boj o akva

Odoslaťod periwig » 04 Sep 2007 14:50 pm

teraz iná téma: keď sa ryba vykriví do S ( z pohľadu zboku aj zhora) , akú má asi chorobu :cry: . Dala som do vyhľadávača vykrivená ryba a pod., ale konkrétne toto som nenašla. Mne takto pošiel mečúň a teraz neviem, či to chytí aj iné ryby, alebo aká je prevencia ak je. Kto vie, nech odpovie :? Dikes
Obrázok používateľa
periwig
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 14 Aug 2007 19:32 pm
Bydlisko: Nitra

Re: boj o akva

Odoslaťod ASCARI » 05 Sep 2007 08:42 am

Mohla by to byť Mycobacterium (tuberkulóza) ale aj niečo iné. Napadnutá je jedna rybka alebo viac?

Ten zelený zákal mizne? Kŕmiš menej?
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: boj o akva

Odoslaťod periwig » 05 Sep 2007 18:01 pm

Už druhá je taká :cry: :cry: . Zeleň nemizne, kŕmim menej, aj menej svietim, v polygone v Nitre mi dali na to vodičku, síce je väčšina tu proti chémii, ale použila som, zatiaľ nevidím zlepšenie :? . Rybky sa skrivili bratovi, mám od neho požičané knihy teraz, ale také nič som nenašla v chorobách. Brat býva dosť ďaleko, tak až tak často nemôžeme konzultovať. Ak je to tuberkulóza, ako proti tomu zakročiť? Moje rybky sa majú fajn, pomerne. žijú, jedia, plávajú. Už nefotím, lebo je to stále o tom istom :roll: .
Obrázok používateľa
periwig
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 14 Aug 2007 19:32 pm
Bydlisko: Nitra

Re: boj o akva

Odoslaťod ASCARI » 06 Sep 2007 08:36 am

skús pozrieť choroby napr na tejto stránke
Kód: Vybrať všetko
http://rybicky.net/nemoc
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.