www.burza.akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod štefan » 13 Apr 2007 16:45 pm

No...možno sú to akvaristi - hudobníci. :wink: :!: Čo ty vieš.... :o
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Reklama

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 13 Apr 2007 17:06 pm

hans12 napísal:Nejako sa nám burza akosi zvrhla,keď to bolo na tejto povodnej stránke bolo to omnoho lepšie,takto je to oveľa neosobnejšie.Vidím,že burza už nie je len o akvaristike,ale dokonca aj o nejakej pochybnej hudobnej produkcií.Veď posúďte sami:
http://www.burza.akva.sk/detail.php?id= ... 83a09726d2


Zmazane

Vdaka za info
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Ako pomôcť druhému, alebo ako ušetriť pár korún...

Odoslaťod Tony150 » 09 Aug 2007 11:47 am

Pozdravujem akvaristov!

Prečítal som si celú tému a napadla mi jedna vec, o ktorú sa chcem s vami podeliť.

Z času na čas vidím príspevok, kde niekto píše, že sa mu premnožili živorodky, že čo má teraz s nimi robiť. Vždy sa nájde odpoveď, dať ich zožrať väčším rybám. Občas niekto napíše, že tá a tá rastlina mu v akvárku rastie ako burina a že každý druhý mesiac z nej vyhodí za kýbeľ.

Bolo by fajn, keby burza fungovala nielen na princípe „predám a zarobím“, ale hlavne na princípe darovania/výmeny/predaja za symbolickú cenu inému akvaristovi, ktorému to pomôže. Keď napríklad nejakému študákovi ponúknete 10 malých gupiek za 50 korún, rád si pre ne príde až ku vám domov. Alebo keď vám za tých 50 korún kúpi v Zoodome mrazené patentky, určite sa domácim miláčikom zavďačíte viac, ako tými malými gupkami. Rastliny to isté, ja ich vyhodím, druhý ich kupuje po 60 – 80 korún v obchode.

Viem, veľa z vás bude namietať, že ľudia sú nevďační, leniví... áno, sú aj takí. No pamätám si aj časy, kedy by som niekde postával aj pol dňa, aby som ušetril pár stoviek.

Tony


PS: Ak by sa takáto priateľská, „obchodno-kontraktačná“ burza rozbehla, samostatný portál je to najlepšie (vďaka Marlo), čo nás mohlo postretnúť

PPS: Aby som len nefilozofoval, dal som na server burza.akva.sk inzerát :roll: :
http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=641
Tony150
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Máj 2007 08:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Norman » 09 Aug 2007 12:02 pm

Tony150: Prepac, ale s tvojimi nazormi na darovanie nesuhlasim, mam totizto caste osobne skusenosti, ze "studak" ktoremu rad darujem nejake prebytky si ich nevezme pokial mu ich nedonesiem najlepsie az domov a rastlinky mu v akvarku sam neposadim a pomaly mu ich nebudem chodit denne hnojit :(

Cest vynimkam, ale tento narod nevie ani len prijimat dary slusne a s vdakou :(
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Ked sa chce, tak sa da...

Odoslaťod Tony150 » 09 Aug 2007 12:11 pm

11:47 som pridal inzerát, o dvanástej som mal už "kupca" na bridlicu. Dokonca ponúka aj nejakú protihodnotu. Klobúk dolu.
Tony


--- text mailu ---

Cauko,

chcel som sa spytat, ci este mas tu bridlicu a ci by sme sa vedeli nejako dohodnut, vymena mozna za zivorodky, krevetky, krmivo a pod.

Noro
Tony150
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Máj 2007 08:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod skala » 09 Aug 2007 12:59 pm

ja som za tony
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ako pomôcť druhému, alebo ako ušetriť pár korún...

Odoslaťod martin_s » 09 Aug 2007 13:33 pm

Tony150 napísal:Bolo by fajn, keby burza fungovala nielen na princípe „predám a zarobím“, ale hlavne na princípe darovania/výmeny/predaja za symbolickú cenu inému akvaristovi, ktorému to pomôže. Keď napríklad nejakému študákovi ponúknete 10 malých gupiek za 50 korún, rád si pre ne príde až ku vám domov. Alebo keď vám za tých 50 korún kúpi v Zoodome mrazené patentky, určite sa domácim miláčikom zavďačíte viac, ako tými malými gupkami. Rastliny to isté, ja ich vyhodím, druhý ich kupuje po 60 – 80 korún v obchode


Tony na burza.akva.sk je aj sekcia darujem :)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod majko » 09 Aug 2007 13:35 pm

Trochu OT ale ak sa do Pi nikto neprihlasi na tento inzerat http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=624 rad by som akvarko daroval nejakemu akva kruzku. Zial nejak neviem ziaden v okoli ZV,DT,BB najst. Neviete poradit ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ako pomôcť druhému, alebo ako ušetriť pár korún...

Odoslaťod Tony150 » 09 Aug 2007 13:40 pm

martin_s napísal:Tony na burza.akva.sk je aj sekcia darujem :)

Aha, ďakujem za upozornenie :) . Logickejšie mi však pripadá dávať to do sekcií podľa toho, čoho sa chcem zbaviť, nie podľa toho, či za to chcem peniaze, alebo nie. Dôležité je to, aby sa akvaristi podelili, je jedno či v sekcii rastliny alebo darujem.
Tony150
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Máj 2007 08:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod salik » 10 Aug 2007 08:38 am

Norman napísal:Tony150: Prepac, ale s tvojimi nazormi na darovanie nesuhlasim, mam totizto caste osobne skusenosti, ze "studak" ktoremu rad darujem nejake prebytky si ich nevezme pokial mu ich nedonesiem najlepsie az domov a rastlinky mu v akvarku sam neposadim a pomaly mu ich nebudem chodit denne hnojit :(
Cest vynimkam, ale tento narod nevie ani len prijimat dary slusne a s vdakou :(

tak pod toto sa podpisem aj ja, rovnake skusenosti, dokonca som sa par krat dal nahovorit poslat rast. balikom...zabalit/vystat radu na poste/zaplatil...a ani @ neprisiel
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod skala » 10 Aug 2007 10:54 am

salik, norman, ja take skusenosti nemam nikdy. mozno zato, ze vzdy nastojim na tom co chcem ja. a poslat balik inak ako na dobierku by som sa dal nahovorit iba s clovekom, ktoreho dobre poznam.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod majko » 10 Aug 2007 11:00 am

Prosim, prosim, poradte nejaky akvarisitcky kruzok kam by som mohol darovat akvarko hoci aj v BA....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod barky » 10 Aug 2007 11:11 am

Majko v BB o ziadnom akvaristickom kruzku neviem - jedine ze by si ho daroval akvaristom zo SZCH na Dolnej - ty maju vo svojich priestoroch viacero akvarii.

Co sa BA tyka - viem ze uzivatel Spectre este z fora akvaria.sk viedol jeden kruzok, ale nemam nanho ziaden kontakt.

Keby si ho doviezol do BA - uz by sme si ho niekto zobrali :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod xDodox » 10 Aug 2007 11:22 am

barky napísal:Co sa BA tyka - viem ze uzivatel Spectre este z fora akvaria.sk viedol jeden kruzok, ale nemam nanho ziaden kontakt.

Ja mám. ICQ: 243-901-986, mail: spectre@imhd.sk a mám i mobil, ale ten sem "nezavesím" :o
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 10 Aug 2007 11:31 am

salik napísal:
Norman napísal:Tony150: Prepac, ale s tvojimi nazormi na darovanie nesuhlasim, mam totizto caste osobne skusenosti, ze "studak" ktoremu rad darujem nejake prebytky si ich nevezme pokial mu ich nedonesiem najlepsie az domov a rastlinky mu v akvarku sam neposadim a pomaly mu ich nebudem chodit denne hnojit :(
Cest vynimkam, ale tento narod nevie ani len prijimat dary slusne a s vdakou :(

tak pod toto sa podpisem aj ja, rovnake skusenosti, dokonca som sa par krat dal nahovorit poslat rast. balikom...zabalit/vystat radu na poste/zaplatil...a ani @ neprisiel


Ja sa taktiež pripájam. Mám rovnakú skúsenosť s jedným darovaním. Daroval som jávsky mach. Prišiel som s ním pred železničnú stanicu z opačného konca mesta. Čakal som , lebo mu meškal vlak. Keď dorazil odovzdanie trvalo cca 15 sekúnd a zmizol. Keď som mu napísal ss ako je spokojný ani sa viac neozval.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 10 Aug 2007 12:35 pm

Čo sa tyká inzercie nepáči sa mi chovanie niektorých inzerujúcich. Ponúkajú „tovar“ a keď napíšem email tak sa neozve až po viacerých emailoch mi napíše, napr. „už je predane“ pričom inzerát nechá tak a neoznačí ho „predané“.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod bettina » 13 Sep 2007 08:36 am

Vazeni akvaristi,

oznamujem Vam ze koncim so samaritanskou cinnostou, nakolko dnesni ludia si myslia, ze ked Vam niekto nieco daruje, tak Vam ma aj volat na vlastne naklady, ma cakat na mieste, na ktore dotycny nikdy nepride, ale tesne predtym Vam posle mail, v ktorom sucho povie: sorry nieco mi do toho prislo. A ja ako taka p.. si zariadim cas, vylovim rastliny...
Alebo dalsi pacient Vam posle sms-ku v to rano, ked sa mame stretnut, ze nemoze a zase ja ako taka p... rano skoro vstanem vylovim rastliny - este mu dam do balicka aj nejake navyse a zase nic..

Asi si neuvedomujete, ze teraz tie rastlinky skoncia bohuzial v kosi.
(su to sice iba rychlorastuce bezne kupitelne, ale aj tak mi je ich riadne luto, nakolko mali u mna dobry zivot a mohla som ich radsej odniest do nejakej akvaristiky, kde by som dostala za ne napr. nejake krmivo - a aj keby nie, aspon by mohli prezit)

Nuz vazeni, mna uz toto nebavi - nabuduce to spravim tak, ze vyhlasim ze ich predavam za 1000 Sk a asi si ich budete viac vazit???!!!!
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 13 Sep 2007 09:05 am

bettina napísal:Vazeni akvaristi,

oznamujem Vam ze koncim so samaritanskou cinnostou, nakolko dnesni ludia si myslia, ze ked Vam niekto nieco daruje, tak Vam ma aj volat na vlastne naklady, ma cakat na mieste, na ktore dotycny nikdy nepride, ale tesne predtym Vam posle mail, v ktorom sucho povie: sorry nieco mi do toho prislo. A ja ako taka p.. si zariadim cas, vylovim rastliny...
Alebo dalsi pacient Vam posle sms-ku v to rano, ked sa mame stretnut, ze nemoze a zase ja ako taka p... rano skoro vstanem vylovim rastliny - este mu dam do balicka aj nejake navyse a zase nic..

Asi si neuvedomujete, ze teraz tie rastlinky skoncia bohuzial v kosi.
(su to sice iba rychlorastuce bezne kupitelne, ale aj tak mi je ich riadne luto, nakolko mali u mna dobry zivot a mohla som ich radsej odniest do nejakej akvaristiky, kde by som dostala za ne napr. nejake krmivo - a aj keby nie, aspon by mohli prezit)

Nuz vazeni, mna uz toto nebavi - nabuduce to spravim tak, ze vyhlasim ze ich predavam za 1000 Sk a asi si ich budete viac vazit???!!!!

Po obdobnej skúsenosti, keď darujem, už len osobný odber u mňa doma
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod bettina » 13 Sep 2007 09:22 am

No neviem Laci, ale urcite takymto exotom nedam svoju adresu a to iste by sa opakovalo, ze by som ich nakoniec cakala zas u mna doma.
V dnesnej dobe si ludia nic nevazia - skoda.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod badox » 13 Sep 2007 09:28 am

teda bettina... to je sila :( keď si idem po rastlinky - šťastná, že niekto daruje, alebo predá lacno a vďačná za ten čas čo mi niekto venuje, nenapadlo by ma robiť také podrazy :(
zvlášť ma zaujal tvoj príspevok, lebo na tvoj inzerát som sa chcela ozvať (a aj som zvedavá, kto sa skrýva pod tým nikom) ale len pár dní predtým som niečo nové dohodila do akva a tak som si rozmyslela doňho znovu vŕtať
škoda, mohla si mať o blbú skúsenosť menej...
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Norman » 13 Sep 2007 10:13 am

bettina: bud rada, ze niekto nechce aby si mu ich osobne doniesla do Michaloviec a samozrejme neposadila a este aj hnojivo do zasoby nedarovala :D ;)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 13 Sep 2007 10:18 am

bettina napísal:No neviem Laci, ale urcite takymto exotom nedam svoju adresu a to iste by sa opakovalo, ze by som ich nakoniec cakala zas u mna doma.
V dnesnej dobe si ludia nic nevazia - skoda.

Prehodnotím to , ale nemôžem všetkých hádzať do jedného koša. Sú taký čo po dohode ihneď prišli.
Bol však jeden záujemca super exot , ktorý sa mi v emaily ani len nepredstavil, napísal telefónne číslo a nech mu zavolám. Ja blb som mu uviedol svoje číslo ale nevolal som. Na ďalší deň mi prišla SMS , že nech uvediem kam má prísť lebo večer dôjde do Košíc alebo nech mu ryby niekam donesiem. Reagoval som iba emailom, že by bolo vhodné – teda podľa môjho názoru- najprv sa predstaviť a dohodnúť nejaký deň a čas nakoľko ryby treba vyloviť a ja tiež „nevisím na vešiaku“ aby som kedykoľvek dobehol . No a viac sa neozval.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Radka » 13 Sep 2007 15:36 pm

Takto "drze" se většinou chová ještě školu povinná mládež,která zatím komunikovala jen mezi sebou a tam je takové chování asi normál.Nejspíše ani nevědí ,že normální je "jiná" komunikace.Mám taky obdobné zkušenosti s takovými maily(bez pozdravu ,bez podpisu..)
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod skala » 13 Sep 2007 20:54 pm

bettina, myslim ze mam dost velke skusenosti s tym. Kazdopadne zadarmo takmer nikdy nedavam. som si vedomy, ze vypadam asi pre niekoho ako lakomec alebo ja neviem co, ale je mi to fuk. lebo sa stane cosi ako ty pises. to co je zadarmo, resp. lacnejsie tak k tomu sa ludia stavaju zle. obycajne. zadarmo dam, ale len tomu, koho si vazim, koho fakt dobre poznam, a vzdy tomu, kto sa naozaj prejavi k veci seriozne.
aj mne sa stavaju pripady, ktore ste spominal. napr. nedavno mi jeden, ze mu mam zavolat na skype. nuz, nech si trhne nohou, myslim si. ja skype predsa ani nemusim mat, a ani nemusim teoreticky vediet co to je. a vrchol bol "clen", ktory mi napisal, ze:
ozvi sa, dohodneme sa.
len som tusil, ze asi reaguje na inzerat. tak som napisal, ze:
ozyvam sa, co by si rad.
nech sa na mna nehneva, ale to je uroven deti, do 5 rokov, tam som to schopny akceptovat.
"clen" si zrejme vobec neprecital, co vlastne ponukam. tak som mu to poslal znovu.
a kazdemu by som odporucil, nech si napise sam nieco co ponuka a neodpovedal na kazdu otazku zaujemcu ohladne ponuky, ked ponuka je a je jasne napisana. pisat, hovori nieco stokrat, pricom je to tam, kde ma byt sa mi zda nanic. ja poslem miesto, kde to je a hotovo. vela krat som sice mal potom dojem, ze som bol "drzy" a zaujemca si to nebol ochotny ani precitat (asi ti, co chcu, aby som im zavolal na skype, ci snad na mobil). pretoze sa velakrat potom neozvali. ale nech si s prepacenim trhnu nohou :-))

a rad uvediem este jeden pripad, ktory ale s inzerciou nesuvisi. raz mi isty clovek poslal spravu, ze mam na stranke to a to, ze jemu sa to hodi na referat do skoly. ale ze on sa ku mne na stranku uz nedostane, ci mu to neposlem na mail. tak to ma teda dostal.
ja som odpisal slusne, ze ma tesi, ze nieco uzitocne nasiel, ale ze mu to neposlem.
odpisal mi, ze som teda dobry :-( a co ma on teda robit, lebo o danej teme nikde nic nenasiel suce, iba na mojej stranke. vraj vsetko mozne pregooglil.
tym ma dostal znovu.
ale celkom ma to bavilo, tak som mu odpovedal, ze ci mysli, ze v roku 1985 bol Internet. ci nieco take ako kniznica nepozna.
nemozem si odpustit ale tento informaticky vek je naozaj dementny. castokrat vazne zasnem na obmedzenostou a zavislostou na pocitacoch
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.