Discus - prosim radu, nemaju velku chut do jedla



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod marian69 » 07 Sep 2007 17:03 pm

Asterix napísal:Ahojte! Chcel by som sa spytat na aplikovanie lieciva entizol. Nasiel som viacero navodov ale kazdy je iny. Aplikoval som 1tabletku na 30L vody.


Entizol sa dá použiť pre preliečenie vnutorných parazitov .To, že si zvýšil teplotu je v poriadku.Odporučania sú rôzne 1 tableta od 30až do 50 l. Ja som po dvoch dňoch vymenil asi 1/3 odstátej vody a dávku zopakoval 1 tabletu na 40 l a znova vymenil asi 1/3 odstátej vody.Ale teplotu som udržoval stálu 29C s 8 ks 7 v poriadku 1 to nepomohlo .Krmenie mrazené koretra, čierna komaria larva,srdce, granule,artemia nikdy nitenka
Obrázok používateľa
marian69
 
Príspevky: 29
Obrázky: 16
Založený: 11 Nov 2005 14:02 pm
Bydlisko: zvolen

Reklama

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod janko » 18 Sep 2007 14:00 pm

vikino napísal:Janko pise ze nic susene nedava... hm, ja napr. podla toho poznam ci su disky ok. Ak si vezmu susenu alebo granulu, tak su ok, ak nie, nieco im je...bud nie su spokojne s vodou, alebo maju nedajboze dake parazity... :)


nedávam nič sušené, nakoľko je to všetko v mixe rozmiešané so srdcom, ak si pozriete návod ako to robím, inak je tu na akve, tak to snáď bude jasné.
Nemám problém s použitím sušeného krmiva, ale po dlhodobejšom používaní veľmi kvalitného mixu plného vitamínov a živín , je granulát pre ryby nezaujímavý, ochutnajú a mimo dospelých kusov si ho nevšímajú.
Inak žerú ako sarančatá, dokonca trhajú potravu dospelým kusom priamo z papule, čo dodať??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod skizuzka » 18 Sep 2007 17:59 pm

janko ak sa mozem spytat, ako casto krmis masom a hlavne cez vikendy ako casto im ho davas? Mylim sa ked si matne spominam ze im davas aj 6-7krat denne?
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod janko » 18 Sep 2007 20:16 pm

skizuzka napísal:janko ak sa mozem spytat, ako casto krmis masom a hlavne cez vikendy ako casto im ho davas? Mylim sa ked si matne spominam ze im davas aj 6-7krat denne?


v predošlej odúovedi je odpoved aj na tvoju otázku a nič zlé v tom nevidím, proste rastú a majú v mäse aj sušené aj vitamíny .
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod zrnki » 18 Sep 2007 22:42 pm

Zdravim,chcem vas poprosit o pomoc.
Zhruba za tyzden mi maju prist s ciech tercovce red alequer,idu cez viac ludi a tak sa obavam aby som si nieco domov nepriniesol.
Tak by som sa vas chcel opytat co by ste mi doporucovali?
Mam pre ne uz hotovu 650litrovu amazonku,ale tiez pripravenu karantennu nadrz,cistu iba rastliny v kvetinaci,vonkajsi filter eheim a raselinu,200l.
Staci ked ich skratka len dam do karanteny a budem pozorovat alebo by bolo vhodne im dat nieco na prevenciu?preliecenie?
UZ predtym som mal tercovce ktore som umiestnoval hned do hotoveho akva ale mal som istotu ze su zdrave,ziadny problem...ale teraz nemam istotu tak vas prosim o radu skusenejsich :roll: dakujem
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 19 Sep 2007 07:54 am

zrnky, staci ked im v tej karantene postupne zvýšiš teplotu na 32-34st. na par dni. potom zase postupne dole na 30st. ak budu ok, mozes ich dat do toho "bazena" :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod skizuzka » 19 Sep 2007 08:34 am

este Viktor ti zabudol napisat aby si nezabudol dat sem fotecky...aj tu velku amazonku odfot. V albume mas krasne fotky uz sa tesim na tu amazonku a nove rybky
Okrem srdca ich potom nauc aj na ine, ja neviem trebars patentky, cierne larvy komara, artemiu, granule, predsa v tej amazonke nezeru nonstop kravy. Ked krmis srdcom nechaj ich aspon 5hod vytravit, tuto radu som dostala min. tyzden a zacala som ju dodrziavat...dalsia rada ktoru som dostala je ze zdrave ryby ti zozeru aj hrdzave klince a nie len hov. srdce a je to pravda. :roll:
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 19 Sep 2007 08:58 am

tak tak, aj hrdzave klince... ale so spenatom... :D
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod janko » 19 Sep 2007 09:59 am

skizuzka napísal:este Viktor ti zabudol napisat aby si nezabudol dat sem fotecky...aj tu velku amazonku odfot. V albume mas krasne fotky uz sa tesim na tu amazonku a nove rybky
Okrem srdca ich potom nauc aj na ine, ja neviem trebars patentky, cierne larvy komara, artemiu, granule, predsa v tej amazonke nezeru nonstop kravy. Ked krmis srdcom nechaj ich aspon 5hod vytravit, tuto radu som dostala min. tyzden a zacala som ju dodrziavat...dalsia rada ktoru som dostala je ze zdrave ryby ti zozeru aj hrdzave klince a nie len hov. srdce a je to pravda. :roll:


No dospelé ryby nemajú problém vydržať 5 hodín bez potravy, ale mladé jedince,a to máme obidvaja skizuzu, pre rýchlejší rast potrebujú častejšie.
Stále sa to motáme okolo potravy a jej množstva, uvedomte si že vo voľnej prírode ryby, rovnako ako iné tvory, neustále zháňajú potravu a ak majú možnosť žerú priebežne celý deň, je to pud sebazáchovy( ak mám tak si dám, lebo ak nebude tak zdochnem).
živým príkladom sú dravce - tie sú schopné sa napratať do prasknutia.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 19 Sep 2007 10:23 am

to je sice pravda, ze v prirode zeru kazdu chvilu, no isto nie hovadzinu a podobne teplokrvne maso. :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod jiskra » 22 Sep 2007 15:44 pm

Ahoj,
Do teto chvile bylo tema o Tercovcich pro mne "tabu",ted vas zde budu chvili otravovat "zacatecnickymi otazkami" :o .
Uz je to tak,po prestehovani do noveho mam opet prazdne akvarium.Bohuzel sem z duvodu dlouhe cesty pri preprave :cry: :cry: :cry: nemohl vzit s sebou sve byvale ryby,Vrubozubce... :(,zustalo mi pouze akvarko a vybaveni + rostliny.Takze ted resim,jake chovance si poridim a jak akvarko zaridim...V posledni dobe se mi cim dal vic libi Tercovci :o a to hlavne formy cele cervene nebo ruzne "puntikovane a zihane" :lol: .Takze ze startu,nez se do neceho pustim,mam par otazek...

1)Kolik ryb,zvlaste tedy Tercovcu,je mozno chovat v akvariu 300 L?
2)Jake rybi spolecniky k Tercovcum zvolit?
3)Teplota...Bude stacit teplota kolem 28-29 °C nebo Tercum bude zima? :o Nerad bych,aby se mi elektromer protacel tak rychle,aby z neho byl vetrak :lol: kdyz by sem musel vytapet na teplotu kolem 30 °C.V byte je celorocne kolem 24 stupnu,v zime vice mene stejne,+ se doma jeste topi,tak uvidim,jak to bude z teplotou v zime.
4)Potrava.Sice sem si uz neco precetl a vsude se pise,ze jsou to ryby docela rozmlsane a ne jen tak neco prijmou,ale ze kdyz uz se nauci,tak neni problem.Zajimalo by me jake zradlo je pro Terce nejlepsi,na co se nauci a co je osvedceny recept na rozkrmeni mladat.Taky jestli stridat susene,mrazene,granulovane a ruzne krmiva nebo krmit jen jednim druhem?Co zelenina,maso?
5)Vybaveni akvaria...Po prestehovani mi zustalo asi 5 velkych matecnich Echinodoru,les Vallisnerii a nejake Anubiasy na korenu.Nechci ciste rostlinne akvarko,to ne,jen proste par vetsich rostlin + nejake vetve a koreny,spis takovy prirodnejsi vzhled :o .
To je zatim asi tak vse,Tesim se na Vase odpovedi!
Dik jiskra :roll:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 22 Sep 2007 17:05 pm

1. 50L na 1ks
2. najlepsie ziadne
3. naj 30 a viac
4. zdravy discus zere aj hrdzave klince so spenatom
5. Vall. gigantea, anubias... korene su fajn, cim viac, tym lepsie..

:)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod jiskra » 22 Sep 2007 17:10 pm

Strucne,ale i to se ceni :o.
Mohu se te,jakozto zkuseneho chovatele,zeptat,proc nedoporucujes chovat Tercovce ve spolecnosti jich ryb?Uvazoval jsem o 20-ti clenem hejnu Hyphessobrycon eques - Tetra krvavá ,pak jeste nejake Otocinclusy nebo SAE...Dik za odpoved.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vikino » 22 Sep 2007 17:16 pm

su chovatelia, ktori chovaju tercovce aj s inymi rybami, co znesu vyssiu teplotu. a.... dari sa im. vseobecne je discus nachylnejsi na rozne parazity oproti ostatnym rybam, nehovoriac o tom , ze ine ryby parazity lepsie znasaju ako discusy.
moj nazor je taky, ze DISCUS je sam o sebe kral akvarijnych ryb, svojou krasou a spravanim, ze nepotrebuje mat v jednom akva inych spolocnikov inych druhov... :wink:
ked uz nasilu chces mat discusy s inymi rybami, doporucujem cervenu neonku.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod jiskra » 22 Sep 2007 17:20 pm

Tak nasilu nechci nic :lol: byl to jen navrh...Tak co k nim?Muzu aspon ty Otocincly a SAE? :-).
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod johhhny » 06 Okt 2007 17:30 pm

Ja som mal pri nich skalare, ale tie som prelozil, lebo diskus je pomaly zrut a krmivo pre diskusov nie je najlacnejsie. Skalar zozere hocico a velmi rychlo :roll:
Momentalne mam pri nich SAE a panciernikov, tie hlavne koli "udrzbe", dve macracanty, lebo uz som tam mal invaziu slimakov, a koli drobnym kuskom zradla tam plava este zopar tetier cervenohlavych, ktore budem v dohladnej dobe menit za cervenu neonku :D
Toto spolocenstvo si tam naziva uz viac ako pol roka a zatial som nezaregisroval ziadny problem :lol:

Este by som ti chcel doporucit, i ked som ti odpovedal sem, aby si tuto debatu preniesol do kategorie akvarijnych ryb, kde "janko" zhromazdil vsetky temy tykajuce sa diskusov. Nech je v tom poriadok :) :)
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod jiskra » 06 Okt 2007 17:45 pm

Dik za reakci.
Jako realnou sestavu bych si to predstavoval takhle:
4x Tercovec,40x Neonka cervena,15 Pancernicek,10x Otocinclus,2x SAE.Tot vse.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod vlasto1984 » 15 Apr 2010 11:56 am

ahojte mozem dat tercovcom vodu odstatu z demikolony nijak upravovanu ph 7 a Gh 05 dakujem
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod DIO » 08 Sep 2010 12:27 pm

No k Discusom bysom daval tetru červeno škvrnnu,alebo neonku červenu.Inak najlepšie je mať len nejakeho prisavnika a nič viacej knim už nedavať.Ja osobne neuznavam ryby chovať hovedzinov ani žiadnym takim masom.Videli ste niekedy v prirode žeby rybi žrali zatopenu kravu?Pirane akurat! :o :D :D :D :D Ked tak tak určite živou stravou najlepšie rupice alebo koretri lebo tije žiju iba v čistej vode.Z mrazenej určite žiabronožku,koretru,čiernu larvu komarou,patentku,daphniu,okrem nitenky!Suchu stravu si mislim že zožerie malo ktora ryba čosa discusa tika,lebo ak boli chovane od malička živou stravou alebo mrazenou,tak nebudu primať suchu stravu iba v pripade nudze.A najlepšie je kupovať si discusi ešte mlade okolo 7cm velke od chovatelou a vichova si ich sam.Toje največia radosť a ten najlepši pocit ked si človek vichova svoju rybku sam vo svojej vlastnej vode a so svojimi skusenosťami a s krmivom svojim.toje moj nazor.Prajem vela šťastia v chove.
Obrázok používateľa
DIO
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 17 Aug 2010 22:36 pm
Bydlisko: Podbreziny Liptovsky Mikulaš

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod astro » 08 Sep 2010 12:51 pm

DIO zaujímavé čítanie, naozaj máš pravdu v tom, že utopenú kravu alebo ani napr. takú morku vo svojej domovine nenájdu. rovnako však pochybujem či nájdu všetko to čo si uviedol ako vhodné krmivo pre ne počnúc žiabronôžkou, pokračujúc koretrou a končiac patentkou. pri tej si dovolím tvrdiť aj na základe vlastných skúseností že nie je vhodným krmivom pre disky. ostatné samozrejme áno ale keď píšeš že nenájdu vo svojej domovine kravu tak sa tejto tézy aj drž a neodporúčaj iné možnosti, ktoré u seba tiež nenájdu. suchú stravu (ktorá sa tiež zrejme v domovine nenachádza) žerú úplne normálne aj moje disky a majú k nej rovnaký "vzťah" ako k mrazenej zmesi, ktorú som si sám vyrobil podľa návodu.
už len na záver - všimol si si, že reaguješ na príspevok cca 3 roky starý?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod petriik » 10 Sep 2010 16:02 pm

suhlasim z astrom... kravu ani moriaky tam nenajdu... ale tak isto ani ty nezozenies, to co zeru vo volnej prirode... a ked sme tak pri tom tie disky ktore mi chovame, nie su a ani neboli odchytené z prírody, su slachtene..!
takze, asi ani nemozu vediet co ich príbuzný jedavaju na obed..! je mnozstvo chovatelov ktory svoje diskusy odchovali prave na tychto krmivach... tak ako na delenej, suchej, tak i na roznych zmesiach v ktorych su vyššie uvedene suroviny..
tak isto ako astrove tak aj moje bez problemov primaju suchu stravu..! a navyše, v suchej strave su obsiahnute zlozky ktore su pre ne nevyhnutné a ktore niesu v mrazených krnivach... preto aj boli vyvinuté, je to len doplnok výživy..
sam ich nechovas, vela o nich asi tiez nevies... a druhým radíš..!
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Discus - prosim radu

Odoslaťod DIO » 05 Nov 2010 13:44 pm

Prosim vas chcem vas poprosiť o radu že ako mmožem efektivne predchadzať črevnym bičikovcom.Mal som ich a liečil som to entizolom jedna tabletka na 250mg na 25l vody.A jeto už lepšie.No chcel bysom tomu nejako predchazať aby sami to už viacej neopakovalo.Kto ma stymto skusenosti?Krmim mrazenou žiabronožkou,a koretrou.Odpoved my prosim vas pište na imejlovu adresu:emerald41@azet.sk vopred vam dakujem velmy pekne.
Obrázok používateľa
DIO
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 17 Aug 2010 22:36 pm
Bydlisko: Podbreziny Liptovsky Mikulaš

Re: Discus - prosim radu, nemaju velku chut do jedla

Odoslaťod DIO » 28 Feb 2011 21:42 pm

Ja bysom už v živote discusi nechoval.Maju nonstop hexamitozu!Jeto kolotoč.
Obrázok používateľa
DIO
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 17 Aug 2010 22:36 pm
Bydlisko: Podbreziny Liptovsky Mikulaš

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.