Co mi zere E.tennelus?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod Khanh » 28 Sep 2007 13:01 pm

Dobry den,
zalozil jsem nove akvarium jenom s E.tennelus a Eleocharis.
Akva 455L,30 paracheirodon simulans,6 Black molly+nekolik mladych,11 SAE(6cm),2X Otocinclus affinis,2X Botia macracantha(5cm).

A kazdy novy vyrustek tennelusu mam ozrany..konkretneji jeho vrcholky jsou jakoby ukousane.Kdyz ryby pozoruju,tak nikdo nic neokusuje.
Eleocharis je uplne v poradku.
Cetl jsem,ze SAE rostliny nezerou vubec,ale nekdo zase tvrdi,ze mu zerou.Ale to bych spise cekal pruhledne listy nez okousane konce.
Podezrivam Botie nebo Black Molly.
Co myslite?

Diky
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod Kubo » 28 Sep 2007 13:07 pm

Botie jednoznacne tie mi zrali vsetko a robili aj diery do rastlin. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod ASCARI » 28 Sep 2007 15:29 pm

ak nie sú riasy tak aj SAE môže žrať
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod Kulko » 28 Sep 2007 21:50 pm

botie
Kulko
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2005 18:49 pm
Bydlisko: IŽA

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod STH » 28 Sep 2007 22:21 pm

bla bla....ak SAE dospeju a uz su velke tak sa pustaju aj do rastliniek aj ked maju dost rias...je to pre ne jednoduchsie a efektivnejsie ako kdesi rajbat pracne kamene od rias...uz som to tu kdesi pisal,ze akonahle mi SAE podrastu tak znicia aj tvrdsie rastliny...v mojom pripade echinodor lena a major a o jave ani nehovorim ostanu len nitky :(
jedina moznost...vymenit za mlade kusy,alebo zacat ryby prezierat aby sa na rastliny vykaslali.
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod tree » 28 Sep 2007 22:43 pm

jednoznacne SAE. Mam tiez nove akva, a bolo uplne bez rias, mesiac tam boli iba 2 ancistrusy, a 4 SAE. kazdy novy vyhonok tenelusu odstrihli, dokonca aj stare emerzne tuhe listy. Skus pridat pre ne nejake uhorky, mozno im to trosku zmeni chute. :shock:
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod Kubo » 29 Sep 2007 09:15 am

Mam 10sae 10-15cm velke v 340tke a rastlin sa ani nedotknu asi im davate zrat pomyje. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod Khanh » 29 Sep 2007 15:48 pm

Diky,ale moc moudrej z toho nejsem.Premyslim,koho dat na chvili pryc,doku se mi travnik poradne nerozroste,pak je tam muzu dat zpatky.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod strbino » 29 Sep 2007 16:13 pm

STH napísal:bla bla....ak SAE dospeju a uz su velke tak sa pustaju aj do rastliniek aj ked maju dost rias...je to pre ne jednoduchsie a efektivnejsie ako kdesi rajbat pracne kamene od rias...uz som to tu kdesi pisal,ze akonahle mi SAE podrastu tak znicia aj tvrdsie rastliny...v mojom pripade echinodor lena a major a o jave ani nehovorim ostanu len nitky :(
jedina moznost...vymenit za mlade kusy,alebo zacat ryby prezierat aby sa na rastliny vykaslali.

no ja mam SAE od februara spolu s HC a eleocharisom a ani sa ho nedotknu :idea:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod tree » 01 Okt 2007 13:18 pm

Kubo napísal:Mam 10sae 10-15cm velke v 340tke a rastlin sa ani nedotknu asi im davate zrat pomyje. :)

prezradis nam svoje tajomstvo, cim ich krmis ty? oooo vdaka
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod Kubo » 01 Okt 2007 14:16 pm

tree napísal:
Kubo napísal:Mam 10sae 10-15cm velke v 340tke a rastlin sa ani nedotknu asi im davate zrat pomyje. :)

prezradis nam svoje tajomstvo, cim ich krmis ty? oooo vdaka
Staci pozorovat svoje ryby ked uz ich mas.Ozieranie a ocistovanie su 2 velmi rozdielne veci a okrem javskeho machu mi ziadnu rastlinu ani v naznaku neznicili. Pises ze si mal prisavniky a sae ale to ze prisavniky ti zozeru rastlinu ako salat si si asi nevsimol hlavne ze hned su nachybe sae ktore podla mna nemaju sancu znicit nejaku rastlinu a echinodorus uz vobec nie !!!Su take pripady napr R.walichii vraj sa niektory s tym stretli no mne nezrali ani tu.

A cim krmim ryby? Krmivom. A ked ti zeru rastliny aspon logicky by som uvazoval co im chyba a nepytal sa ze cim krmim. Caw
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod tree » 02 Okt 2007 10:51 am

pytam sa preto, lebo ja ich vidim ako to zeru, a pritom ich krmim kvalitnym rastlinnym krmivom, spirulinou, salatom, uhorkami, a nie je im dost. tak len pre to som zvedavy. riasy nemam ziadne a dufam ze ani mat nebudem, aj ked by ich mozno sae privitali. tiez krmim krmivom, ale moja skusenost je bohuzial takato. cav
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod Kubo » 02 Okt 2007 11:07 am

tree napísal:pytam sa preto, lebo ja ich vidim ako to zeru, a pritom ich krmim kvalitnym rastlinnym krmivom, spirulinou, salatom, uhorkami, a nie je im dost. tak len pre to som zvedavy. riasy nemam ziadne a dufam ze ani mat nebudem, aj ked by ich mozno sae privitali. tiez krmim krmivom, ale moja skusenost je bohuzial takato. cav
Skus im kupit SAK Mix toto im hadzem obsahuje to vsetko a dokazu sa z toho napraskat a nielen oni ale kazda ryba.Mozno im davas privela rastlinnej potravy alebo naopak primalo zradla.Svojim dam poriadne a su potom nazraty tak ze rastlin sa uz nedotknu. :) Netreba setrit . :D
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod janko » 04 Okt 2007 14:01 pm

dovolim si pridať sem jednu aktualitku::

predám echinodorus veronicae, 2x matičný veľký koren s dlhšími listami podlhovasteho tvaru, foto na úvodnej stránke v albume, možné doniesť aj na akvajeseň
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Co mi zere E.tennelus?

Odoslaťod caloghero » 04 Okt 2007 20:30 pm

janko napísal:dovolim si pridať sem jednu aktualitku::

predám echinodorus veronicae, 2x matičný veľký koren s dlhšími listami podlhovasteho tvaru, foto na úvodnej stránke v albume, možné doniesť aj na akvajeseň


janko,

ved na to tu mame http://www.burza.akva.sk/ :|
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.