Prisavnik - biele vlakna



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod roderic » 08 Máj 2007 11:38 am

Dobry den!
Mam problem so samcekom prisavnikom. Vsimol som si ho potom, ako dostrazil ikry a male rybky. Cely ten cas travil pri nich. Potom ako sa ukazal, tak som si vsimol, ze z laveho ziabru mu idu bielo-sive vlakna, ktore rastu. Mal to aj na lavej plutve. Ked som ho dal von, tak to akoby ocernelo). Raz sa uz odpojili tie bielo-sive vlakna a nemal tam nic (myslel som si, ze je to prichytena spina), no a o par dni to zacalo znova. Zda sa mi, ze raz zo seba vylucil bielu dlhu stolicu (vid obrazok). Jeho spravanie sa nijak vyrazne nezmenilo. Prima potravu v pohode, plava po akvarku, len cosom si vsimol, ze je plachejsi ako samicka.

Akvarko sa snazim udrziavat v cistote, pri vymene vody (1/3) zarovan povysavam dno od vykalov. Je pravda, ze som pri tejto cinnosti nechaval prisavnikov v akvariu (skryli sa), gubky a tetry som dal von. Mam 54l akvarium a 15W neonku, s ktorou svietim od rana do vecera. U ostatnych rybiek som nic podozrive nezbadal.

Hladal som na internete informacie, co to moze byt, ale som uplny zaciatocnik a nerad by som nasadil zlu liecbu.

Pomozte mi identifikovat, co to je, prosim. Velmi mi prirastol k srdcu. Skusim urobit fotku toho, ale je to tazke, kedze ked je von to nieje tak vidiet, a v akva je plachy.
roderic
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 04 Mar 2007 15:52 pm

Reklama

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod roderic » 08 Máj 2007 13:01 pm

Prosim vas pomozte mi identifikovat tuto chorobu, aby som mohol co najskor nasadit liecbu.
Dakujem

gallery/image_page.php?&image_id=13785
gallery/image_page.php?&image_id=13784
roderic
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 04 Mar 2007 15:52 pm

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod roderic » 28 Sep 2007 20:36 pm

Ahoj, toto je náš tretí úspešný neres. Ale prisavník ma po ňom enormne veľké vlákna, ktoré spomínam vyššie. Má to už z oboch strán, pričom na tej strane kde to začalo, je to dlhšie. Ma to aj na plutve a boku. Vyzerá to ako špina, ale pochybujem. Podarilo sa mi urobiť niekoľko fotografií, prosím, pozrite si ich a pomôžte. Mám sa toho báť? Čo pomôže? A čo to je?

Medzičasom som prišiel o všetkých 12 gubky (samčeky). Plávali vertikálne, až zomreli.

PROSÍM POMOC!!! :cry:

LINK NA fototografie:
gallery/image_page.php?&image_id=15470
gallery/image_page.php?&image_id=15471
gallery/image_page.php?&image_id=15472
gallery/image_page.php?&image_id=15473
gallery/image_page.php?&image_id=15474
gallery/image_page.php?&image_id=15475
gallery/image_page.php?&image_id=15476
roderic
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 04 Mar 2007 15:52 pm

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod roderic » 28 Sep 2007 20:42 pm

Prosím, pomôžte, som úplný amatér a nedokážem si to sám ani diagnostikovať ani nasadiť liečbu.
roderic
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 04 Mar 2007 15:52 pm

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod Silvester Valentin » 28 Sep 2007 22:58 pm

skus sa spytat catfish. najskor sa dozvies od nej. ss
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod Vojtek » 29 Sep 2007 10:56 am

Nie som na to odborník, ale nie je to plieseň? Trochu ma zaráža, že sa zatiaľ nikto skúsenejší nerozhodol pomôcť. S liečbou ti nedokážem poradiť, viem len, že prísavníky sú náchylné na meď tzn. žiadna modrá skalica ani lieky na báze modrej skalice alebo meďe.

Pravdaže, hodil by sa názor niekoho kto už čoto poliečil a čoto videl, tak sa prosím Vás, kvôli tej rybe vyjadrite.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod roderic » 29 Sep 2007 20:10 pm

Skusil som kontaktovat Catfish. No poradila aj Janska v komente na fotku ("Radia tu liečbu Sera mycopur, Sera ectopur, prípadne sera oodinopur.", tak dufam, ze sa nam podari to vyliecit.
Dakujem vam.
Ale prosim, piste ak ma este niekto iny nazor.

Dnes prisavnik uz nema nic. Tieto vlakna stale narastu (niekedy dlhsie, niekedy kratsie) a potom zmiznu. Teraz narastli velmi dlhe, skoro dva tyzdne sa nepohol od ikier a potom mladych. Nestretli ste sa niekto s tym pocas strazenia ikier?

PS: 790 zobrazeni, a tak malo komentarov? :shock: Prosim pomozte, nechcem prist o rybku. POzeral som na nete vsetko mozne, ale nedokazem si poradit, nerad by som uskodil rybkam neodbornou diagnozou a liecbou.
roderic
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 04 Mar 2007 15:52 pm

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod Silvester Valentin » 30 Sep 2007 12:05 pm

prave preto pockaj na nazor catfish. prisavnici su velmo citlivi na lieciva vseobecne. aspon si skus pozriet co to liecivo obsahuje skor nez ho kupis.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Prisavnik - biele vlakna

Odoslaťod roderic » 30 Sep 2007 12:35 pm

Catfish mi poradila Akriflavin (Trypaflavin), co je ale iba zlozka. Nasiel som tu zlozku v Sera Baktopur direct. Mozem pouzit ten?

Sera Mycopur a Sera Oodinopur obsahuju prvky medi, takze to by som asi nemal pouzit pre prisavniky (pre nich je to vraj toxicke), tak je?

Takze co poviete na tuto liecbu:
- 3 dni Baktopur direct (liecivo) + Ectopur (na okyslicenie) + silne prevzdusnenie
- vymena 50% vody upravenej s Aquatan (+Nitrivec (dobre bakterie)
roderic
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 04 Mar 2007 15:52 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.