Eheim Professional 3e 2076



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Je táto recenzia pre vás užitočná

Áno
20
77%
Nie
6
23%
 
Celkový počet hlasov : 26

Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 10 Okt 2007 15:35 pm

Externý akváriový filter EHEIM Professional 3e 2076

Filter bol zakúpený u výhradného dovozcu značky Eheim pre SR Richarda Tokuševa za cenu 8 990,- Sk s DPH vrátane setu filtračných vložiek

Technické parametre:
Výkon čerpadla (l/h): elektronicky regulovateľný 350 - 1650
Maximálny prietok pri naplnení pedpísanymi filtračnými médiami (l/h): 1000
Vhodná veľkosť akvária: do 400l
Objem filtra: 12,5l
Filtračný objem: 6,6l (6l + 0,6l predfilter
Spotreba energie (W): 10 - 30W
Napätie: AC 230V 50Hz
romzery (VxŠxH mm): 474x264x264

Filtračné média v balení:
1ks biofiltračná vložka
1ks vložka s filtračnej vaty
+ set filtračných vložiek (1ks biofiltračná vložka, 4ks vložka s filtračnej vaty)

Príslušenstvo v balení:
1x vypúštací oblúk
1x nasávacie potrubie
1x rozstrekovacia rampa
1x nasávaci kôš
3m hadica 16/22mm
6x prísavka s upínacím strmeňom
1x vazelína
1x adaptér
1x sieťový kábel
2x manuál (inštalácia a údržba, elektronické funkcie)

inštalácia:
Pred samotnou inštaláciou som súčasti filtra ako aj filtračné médiá prepláchol pod vlažnou tečúcov vodou. Naplnil som filtračné koše, do prvých dvoch som vložil klasický modrý biomolitan a do posledného filtračnú náplň Eheim Substrat Pro a filter poskladal podľa pribaleného návodu. Na akvárium som pripevnil nasávaciu a výtokovú trubicu s rozstrekovacou rampou a narezal hadicu ktorú som k týmto trubiciam upevnil. Menší problém som mal keď som pripájal hadice k bezpečnostnému adaptéru ktoré som na tento nevedel nasunúť. Tento problémik som vyriešil jednodcuho, keď som konce obidvoch hadíc trochu potrel pribalenou vazelínou. Týmto krokom bol celý filter pripravený na spustenie na čo mi už len stačilo stlačiť asi 3x pumpu na nasávanie. Filter a hadice sa zapnili vodou a mne už neostávalo nič iné ako pripojiť káblik zo zdroja priamo do filtra. Na filtri sa rozsvietili LED-ky a ten sa začal odvzdušňovať a kalibrovať, nakoniec ostal v móde automatického režimu.

hodnotenie:
Konštrukčne je tento filter na tom, ako už býva zvykom pri tejto firme, vynikajúco. Všetko dokonale sedí a tesní, nič nehrkoce, nič nevŕzga.
Ako som písal vyššie, filter po spustení nakoniec ostal v móde automatického režimu prevádzky kedy má prietokové množstvo 650l/h. Pri tomto režime sa dá výkon čerpadla regulovať nahor aj nadol, výhoda tohoto režimu je v tom že ak som nadstavil výkon čerpadla na maximum a do filtra sa nejakým spôsobom dostal vzduch, elektronika tento stav vyhodnotila a znížila prietok až pokial sa vzduch s filtra neodviedol, následne elektronika zvýšila výkon čerpadla na pôvodnú hodnotu.
Ďalšou funkciou je elektronicky riadené striedavé prúdenie v akváriu jktoré by malo simulovať podmienky v prírode, pravdupovediac som touto funkciou trochu sklamany kedže ide "len" o pravidelné 10 sekundové striedanie maximálneho a minimálneho prietoku filtra (myslem som si že to bude fungovat sôr v náhodnom čase s náhodnym prietokom)
Treťou užitočnou vlastnosťou filtra je elektronická prepínanie medzi dvoma nastaviteľnými prietokovými množstvami v 12 hodinovom režime čo je možné využiť napríklad pre nočnú a dennú filtráciu. 12 hodinový cyklus sa spúšta v okamihu jeho aktivácie (možno to v nasledujúcom modely "soudruzi s NDR" časom vymakajú tak že na filter zavedú displej na ktorom sa budú dať nadstaviť nejeké konkrétne časy :P )
V každom tomto režime sa elektronika snaží udržať rovnaké podmienky ako v okamihu nadstavenia, udržiava konštantný prietok filtra zvyšovaním a znižovaním výkonu čerpadla a odvedenie nahromadeného vzduchu pod hlavou filtra, taktiež dokáže určiť približný termín nasledujúceho čistenia
Elektronika sa dá prepnúť aj do takzvaného manuálneho režimu, tomto si nadstavíme výkon čerpadla ktorý sa za žiadnych okolností nebude meniť.
Hlučnosť filtra je naozaj minimálna, dovolím si tvrdiť že po nadstavení plného výkonu čerpadla je filter tichší ako TetraTec Ex700 alebo Eheim Ecco 2236 s ktorími mam skúsenosť. Celkom priemna vlastnoť je aj to že pri odpojení filtra od napájania napríklad počas čistenia a následného znovuzapojenia sa filter vráti do stavu pred vypntím, takže ak ste mali nadstavený prietok na nejaku úroveň hneď po zapojení a kalibrácií filtra sa prietok nadstaví do tejto polohy, to iste platí pre všetky funkcie.
Zatial mám filter spustený len 3 dni počas ktorích beží bez najmenšej chybičky takže ho ešte nedokážem ohodnotiť z dlhodobého hladiska. Keď prejde nejaký čas určite sa o svoje skúsenosti podelím.

obrázky:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Ceco » 11 Okt 2007 13:24 pm

Mna by zaujimalo, aku velku zlavu ti dal pan RT na ten filter za spisanie takej rozsiahlej "recenzie" ? :P
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod majko » 11 Okt 2007 13:45 pm

Pozeram, ze na cenovej politike výhradného dovozcu značky Eheim pre SR Richarda Tokuševa sa nic nemeni :P .

aquaristic.net 220 EURO + 20 EURO postovne na SK 240*34=8160 Sk priamo domov. Oficialna ponuka dovozcu 8999SK po super zlave z 10299Sk. Njn.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod barky » 11 Okt 2007 14:01 pm

Pekna recenzia, uved neskor aj skusenosti po dlhsom case pouzivania.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 11 Okt 2007 14:04 pm

Ceco; pan Tokusev mi za to nic nedal (aspon o tom neviem 8) ), napisal som to z vlastnej iniciativy pretoze je to pomerne novy vyrobok a blizsich informacii o nom je ako safranu
mozno to niekomu pri rozhodovani pomoze, mozno ze nie, to uz necham na Vas, ak budu ohladne tohto filtra nejake otazky budem sa snazit ich zodpovedat

majko; neviem aku ma politiku pan Tokusev, kupil som to u neho lebo som bystrican, vedel mi ho dodat najskor a za najnizsiu cenu v SR
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Ceco » 11 Okt 2007 15:01 pm

Hmm. OK, len ma zaraza, ze recenzia s diakritikou, dalsi prispevok bez diakritiky. Ako keby to nepisala jedna a ta ista osoba :)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 11 Okt 2007 15:10 pm

Ceco; neboj ,pisal som to ja, normalne diakritiku nepouzivam ale vynimka potvrdzuje pravidlo 8)
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod duri75 » 11 Okt 2007 15:20 pm

Recenzia by sa mala vztahovat na vyrobok a nie, kde bol zakupovany, Nehovoriac o tom, ze si nezabudol spomenut, ze je vyhradny dovozca. Myslim, ze to ludi drazdi. Keby si popisal iba vyrobok, tak by tu bol klud.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 11 Okt 2007 16:00 pm

duri75; http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=3675 bod cislo 1, 2, 3
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod jany emm » 11 Okt 2007 17:00 pm

Nakolko mam podobny model - Eheim Proffesional 3e 2078 dovolim si zopar poznamok :

1. Filter spolu z filtracnymi mediami zakupeny 19.7.2007 na ebay predajcu zo 100% hodnotenim po vyse 3500zakaznikoch :shock:

Eheim Proffesional 3e 2078 234,90e ( x33,56 = 7883sk )
Eheim media set 2080 - 8l ehfisubstrat + 4l ehfimech 54,95e (x33,56 = 1844sk )
postovne s poistenim 29,00e (x33,56 = 973sk )

2. Instalacia - ako popisal Polo, kazdopadne doporucujem kazdemu kto ma moznost si este zo stranky Eheim stiahnut aj druhu obsirnejsiu verziu navodu v pdf. Ja som ju nepotreboval, ale mozno raz budem.

3.Postrehy:
a, Realna filtracia akvaria po naplneni filtra naplnami a dopravnej vyske 130cm je 65% vykonu cerpadla - osobne otestovane na modeli 2078. Eheim prepocet pri 2076 udava 1000/1650 t.j. 61% - takze myslim ze sa im da verit :wink:
b,prva "uzitocna" vlastnost - nastavenie prietoku povazujem skutocne za uzitocnu nakolko nastavenim vykonu cerpadla sa ovplyvnuje priamo aj odber el.energie ( teda nie ako pri priskrteni ) a myslim ze by to malo viac setrit cerpadlo ako klasicke skrtenie
druha "uzitocna" vlastnost - striedave prudenie v akvariu - ????? nevidim vyznam ale mozno som len blby :oops:
tretia "uzitocna" vlastnost - 12hodinovy cyklus ... toto mam v plane otestovat rychlejsou filtraciou v noci
stvrta"uzitocna" vlastnost - udrziavanie nastaveneho prietoku - treba podotknut ze system pracuje na principe ze ked kvoli zanesenym mediam poklesne prietok - filter zvysi vykon cerpadla, aby bol prietok zachovany. To je samozrejme mozne iba ak cerpadlo uz nejde na plny vykon takze logicky je tato funkcia pouzitelna iba v pripade ak nemate filter pusteny na plnu paru.
c, Kvalita prevedenia OK, vsetko sedi - ale .... bol som nemilo prekvapeny kvalitou vyliskov filtracnych kosov na media, kedy som musel mriezky v plaste rucne dorabat nakolko vylisky neboli stopercentne. Ziadny problem, za 30min bolo hotovo, ale .....
K filtru zatial neexistuje sada naplni urcena pre tento model. Vystriham pred kupovanim malych baleni ktore naplne velmi predrazia ( ak chcete eheim of course ). Ja som to riesil nakupom sady pre eheim 2080 a este mi nieco zostalo. Pre e 2076 by stacila asi aj sada pre e 2028.
d,Hlucnost - mam ho v izbe kde spim a s hlucnostou som spokojny, kazdopadne nemozem povedat ze by som musel otvarat skrinku pod akva, aby som pocul ci ide :lol: . Porovnat moc nemam s cim - mam este Eheim 2222 a ten je tichsi, ale ma aj menej vykonne cerpadlo. A este musim uviest ze pred uvedenim do chodu som nerozoberal osku a rotor cerpadla a nemazal eheim sprejom ... takze hadam vyskusam pri najblizsom cisteni.
e, po 2a1/2 mesiaci funguje vsetko ako ma klop-klop a musim ocenit predfilter ktory velmi ulahcuje udrzbu filtra.
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod marlo » 12 Okt 2007 08:57 am

Recenzia je dobra.Skoda ze ich nie je viac.
Myslim ze nie je na tom nic zle ak sa uvedie kde a za kolko kupil ten vyrobok.
Myslim ze temu "Recenzie" by sme mohli troska viac rozbehnut.

Myslim ze na na meno RT ste az zbytocne "alergicky"
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Dzuzepe » 12 Okt 2007 09:11 am

Dobra recenzia... len ma zaujimaju skusenosti s filtrom po nejakej dobe, po roku... takisto ako aj ucinnost Eheimacky super filtracnych naplni.
Keby sa tu clovek stretaval castejsie s takimito recenziami, hned by sa mu lepsie vyberali filtre.
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Kubo » 12 Okt 2007 09:13 am

marlo napísal:
Myslim ze na na meno RT ste az zbytocne "alergicky"
Tak tak spomenie sa Eheim a uz poniektory vyskakuju zo stolicky.

Nad tymto Eheimom som rozmyslal aj ja a ked sa nazbieraju nejake dukaty tak mozno bude aj umna doma. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod majko » 12 Okt 2007 10:32 am

Kubo napísal:Tak tak spomenie sa Eheim a uz poniektory vyskakuju zo stolicky.
Nie s Ehimom to nema nic spolocne, to by som ho nesmel mat plne akvarko :D.
Celkom ma zaujima dlhodoba skusenost s tymto fitrom, predsa len elektronika zavana trochu problemami.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 12 Okt 2007 11:41 am

majko; toho sa trosku bojim aj ja ale mam nan 5 rokov zaruku takze aspon to ma uspokojuje :P
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod majko » 12 Okt 2007 11:47 am

No zial zaruka riesi len 1/2 problemu. Co budes robit ked bude filter 30 dni v oprave ? To je to z coho by som mal obavy. Ja mam npr. doma zalozne cerpadlo keby jedno odislo.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod jany emm » 12 Okt 2007 16:59 pm

majko napísal:No zial zaruka riesi len 1/2 problemu. Co budes robit ked bude filter 30 dni v oprave ? To je to z coho by som mal obavy. Ja mam npr. doma zalozne cerpadlo keby jedno odislo.


Mas absolutny recht Majko. Jednak aj ja som zvedavy na spolahlivost elektroniky a aj zo zarukou - 30dni na riesenie reklamacie = veeelky problem. Zalozne cerpadlo doma nemam, ale mam aspon osku. Takisto rezervny filter, ale nezabehnuty - takze ..... problem vyrieseny len zcasti. Zostava len spolahnut sa na to ze pri Eheime by malo byt riziko minimalne. Kazdopadne mam v rezerve chlapika ktory drzi nahradne diely skladom takze do 3dni by som to mal mat doma.
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod mirec » 16 Nov 2008 15:32 pm

no hodte sem ako ste na tom po roku s filtrami?
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 16 Nov 2008 16:16 pm

no co ti napisem? vsetko je aj po roku tak ako bolo, ziadny problem, predfilter ktory zachytava hlavne mechanicke necistoty cistim tak raz za 3 mesiace, samotny filter som cistil za ten rok len jeden krat a aj to boli naplne uplne v pohode takze to bol zbytocny zasah.
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod pepiter » 08 Máj 2011 11:21 am

Pre mňa je velké mínus to, že pri krmení mám problém s tým aby sa mi potrava nedostávala do filtra, kedže aj výkon čerpadla mám nastavený na minimum. Ten prietok by sa mal dať nastaviť na oveľa nižšiu hodnotu ako je reálne nastaviteľné minimum. A to mám 400l akva. Neviem si predstaviť keby som mal akva trebárs o 100l menšie.
Obrázok používateľa
pepiter
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 04 Sep 2010 00:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 08 Máj 2011 11:52 am

filter si mozes nadstavit aj na manualne, tj. prietok nebude konstantne udrziavany na rovnakej urovni, a vtedy je minimalny prietok este slabsi
mimochodom ja mam tento filter v 250l akva a problem s nasavanim krmiva nemam, nedavas nahodou vela krmiva naraz?
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Richard Tokušev » 05 Aug 2011 11:10 am

Po rokoch.
Na tieto modely som nezaznamenal ani najmenšiu reklamáciu. Dokonca ani potrebu zháňania nejakého náhradného dielu. Teda, aspoň si nepamätám.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod eRmail » 15 Feb 2012 08:53 am

Otazka preco ked dam kontrolu do najblizsieho cistenie sa mi to vzdy rozsviety postupne az na vrchnu led pritom filter bol nedavno cisteni. V navode som to pochopil tak ze vsetky diody rozsvietene znamenaju uz cistenie. Trochu tomu nechapem
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 15 Feb 2012 17:21 pm

je to OK, cim je filter znecistenejsi teda ma znizeny prietok tak sa LEDiek rozsvieti menej, dalsie cistenie je az vtedy ked ziadna zo zelenych diod uz nebude svietit
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalšia

Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.