Cyprichromisi



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Cyprichromisi

Odoslaťod Imrich Fuljer » 08 Okt 2007 07:57 am

Cyprichromisi
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Reklama

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod milop » 08 Okt 2007 08:14 am

:arrow: prekrásné ryby- moje obľubence,
a čo si chcel povedať :idea: :?:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod Imrich Fuljer » 08 Okt 2007 19:15 pm

Ahoj Milo,
som sa trochu sekol. Toto mala byt odpoved na otazku ake ryby by mohli ist nad Neolamprologus brichardi.
Cyprichromis je taky "holotyp " africkych cichlid :twisted:
Dravce ktore zozeru vsetko co sa pohybuje. Rastlinami nepohrdnu a su to obrovsky kanibali.
A zmlsnu si aj na cudzom potomstve. A co sa mi na nich najviac nepaci to ako preryju a prekopu cele akvarko. No jednoducho take iste neprijemne a skarede ako motyliky na luke :lol:
U mna novy clen do zbierky Cyprichromis sp. " jumbo leptosoma " Specleback Moba
je to s nimi radost.
Nemas nahodou kibishi alebo pava ?
Imro cao
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod milop » 09 Okt 2007 08:48 am

Imrich Fuljerrrr napísal:Ahoj Milo,

Cyprichromis je taky "holotyp " africkych cichlid :twisted:
Dravce ktore zozeru vsetko co sa pohybuje. Rastlinami nepohrdnu a su to obrovsky kanibali.
A zmlsnu si aj na cudzom potomstve. A co sa mi na nich najviac nepaci to ako preryju a prekopu cele akvarko. No jednoducho take iste neprijemne a skarede ako motyliky na luke :lol:
U mna novy clen do zbierky Cyprichromis sp. " jumbo leptosoma " Specleback Moba
je to s nimi radost.
Nemas nahodou kibishi alebo pava ?
Imro cao


Imro ,si robiš prdel
prečital som to už 2. krat, pre istotu 3x skontroloval názov ryby a stále som na konári a že zavádzaš mám tri dôkazy:
" Dravce ktore zozeru vsetko co sa pohybuje." - ešte som tu a pohybujem sa pred nimi denne
Rastlinami nepohrdnu " u mna su pohrdlivé a svine len tie granule a mäso džobu, ale možno maš pravdu, lebo väčšinou som ich videl v akva, kde už nebolo takmer žiadnej rastliny- asi ich slabo krmia
..mi na nich najviac nepaci to ako preryju a prekopu cele akvarko"
no tu by som aj suhlasil, lebo mne to páči - na jar treba sadiť tak sa prekopané zíde
:wink: :wink:
Specleback Moba- kdesi som sa dozvedel , že máš - xcel by som , ale nie je ich kde dať
mám 2 druhy :
jumbo kitumba
C.l. "Utinta"
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod Imrich Fuljer » 11 Okt 2007 08:05 am

Vsak pockaj pride na psa mraz. Ranna idilka. V lavej ruke budes drzat vonavu zrnkovu kavu a v pravej medzi prstami krmivo pre tvojich milacikov. Pojdes si usrknut s kavy a sup jeden prst sup druhy prst a ani nebudes vediet ako si prisiel o celu ruku !!!
A skor alebo neskor prides aj na to ze to nie je sused ktory Ti udrzuje anglicky travnik ale ....
A neodporucam ich medzi ryby typu.
Bocia macracanta, Akara modra, Cichlida pavia, Mrenky stvorpruhe / tym by plutvy ocesali a neskor by ich zozrali /, zavojnatky, stvorzubce, piranije :) a ine SPOLOCENSKE RYBY by napadli tieto nespolocenske ryby africke cichlidy a neskor by ich aj zozrali

:)

strach a hroza na ne pozriet len tak trosku pomedzi prsty si mozes ulavit pohladom na ne
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod skala » 11 Okt 2007 08:17 am

teda, ciao imro. kukam, ze basnicky sa tuto na fore chytili uz davno, ale uz pouzivame rozne zvraty uz aj v proze, ts ts.

dufam, ze ta ryby neozbijali este o vsetky koncatiny ;-) pery nemas natrhnute? ani pirane nechovas, akurat s frontosami predvadzas akesi romanticke rososo :-))

daj si pozor na kaligono !!!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod milop » 11 Okt 2007 08:30 am

Imrich Fuljerrrr napísal:Vsak pockaj pride na psa mraz. Ranna idilka. V lavej ruke budes drzat vonavu zrnkovu kavu a v pravej medzi prstami krmivo pre tvojich milacikov. Pojdes si usrknut s kavy a sup jeden prst sup druhy prst a ani nebudes vediet ako si prisiel o celu ruku !!!
....strach a hroza na ne pozriet len tak trosku pomedzi prsty si mozes ulavit pohladom na ne
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Máš pravdu a spomenul som si na nášho priateľa , ktorý ich choval (väčšinou na export) , ... bol ľavák, ale ked mal jednu ruku dotrhanu , musel krmiť druhou a ked vyrastli tak musel mesačne meniť ruky, 1 mesiac krmil ľavou ( párne mesiace)a druhý pravou ( nepárne mesiace aby sa nepomýlil) inač tu je fotka jeho ruk :
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=15784
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod laci » 11 Okt 2007 08:34 am

:shock: Ty kokso. V minulosti som choval „Pirane“ a bol som taký drzý, že pri čistení akva som ich ťahal za chvost, ale ako vidím tak tieto by „Pirane“ utláčali a zožrali. :twisted:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Cyprichromisi

Odoslaťod Imrich Fuljer » 17 Okt 2007 13:46 pm

nevedel som ako zakontrovat ale uz som na to prisiel :)
Dlho som neodpisoval
zijem v strachu
ukryvam sa vsade kde sa nemozu dostat tie dravce
ide mi o holy zivot
rozpredavam chovnu alebo radsej ju rozdam nechcem aby ma zozrali
caote
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.