Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?



Všetko okolo akvarijných rýb

Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod MichalK » 21 Okt 2007 09:23 am

Ahojte,
Pred nedavnom som si zalozil spolocenske akva (126 l). Chcel som obmedzit pocet druhov na minimum. Moja osadka je (resp. bola): 10 tetier neonovych a 10 tetier krvavych (calllistus) a prisavniky. Dnes rano som musel jednu tetru neonovu utratit, lebo jej chybala chvostova plutva a nebola schopna plavat. Potom som si vsimol. ze aj ine tetry neonove maju poohryzane plutvy a tiez som si vsimol, ze jeden callistus utociaci na neonky. Nenapadlo my, ze by tetrovite ryby mohli byt neznasanlive. Co si o tom myslite? prosim o radu. Skusam som aj viac krmit, ale vysledkom je len zaspinene dno akvaria. Mozno krmim nespravnym krmivom - pouzivam TetraMin.
Dakujem
MichalK
 
Príspevky: 14
Obrázky: 43
Založený: 19 Okt 2007 09:30 am

Reklama

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod ato » 21 Okt 2007 10:33 am

Ahoj..tak ja mam v 350l obe druhy ryb a nevyzera zeby sa nejako neznasali aj ked je pravda , ze neoniek mam 17 a tetier krvavych 3 :lol:
Obrázok používateľa
ato
 
Príspevky: 15
Obrázky: 20
Založený: 05 Mar 2007 19:26 pm
Bydlisko: Presov

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonov

Odoslaťod kribo » 21 Okt 2007 12:12 pm

právě proto jsem je nekupoval a vzal jsem raději tetry ozdobné 8)

přečti si tyhle komentáře
http://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.ph ... -callistus

http://rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava

stačí dát do google tetra krvavá
kribo
 
Príspevky: 34
Obrázky: 0
Založený: 30 Apr 2007 22:55 pm

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod MichalK » 21 Okt 2007 14:03 pm

Dakujem za reakcie. Budem zrejme sledovat situaciu ako sa vyvinie. Momentalne oba hufy pokojne plavaju po akvariu a hladaju potravu. Ale ked to na ne pride, tak neonky su utiahnute medzi rastlinami. Uvidim. Skusim pestrejsie krmit. Ak sa situacia nezmeni, callistusi pojdu prec.
MichalK
 
Príspevky: 14
Obrázky: 43
Založený: 19 Okt 2007 09:30 am

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod joko » 22 Okt 2007 08:50 am

Tetry krvave, je o nich zname ze obhryzaju plutvy rybam. Niekde som cital ze dokonca zakerne. Niektore sa skryju pomedzi rastlinky a nic netusiaca rybka plava okolo, Tetra krvava vystartuje, zahryzne a odplava dalej. Ziaden dlhy atak, ;-)
Mne to robili presne tak ako som pisal. Teraz mam len jednu a ta to uz nerobi, asi preto ze je sama.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod didier » 22 Okt 2007 20:51 pm

Zdravím,

ja mám obidva druhy už skoro 3/4 roka, z každého druhu po 20 ks a zatiaľ žiaden podobný problém. Dokonca mám dojem, že sa v podstate ignorujú, ani pri kŕmení sa nenaháňajú.
Obrázok používateľa
didier
 
Príspevky: 2
Založený: 13 Mar 2007 00:11 am

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod MichalK » 23 Okt 2007 22:44 pm

Ahojte, potom co som utratil tu jednu neonku som dalsie problemy nezaznamenal. Jedna krvava tetra zomrela. Mozno to bola ta agresivna. Teraz mam z kazdeho druhu po 9 kusov a nejako sa to vyriesilo. Mozno to bolo tym, ze som kupil vela ryb naraz´. Chcem sa opytat, kolko tetier neonovych este mozem dokupit do toho mojho 126 litroveho akva ? Teraz tam mam 9 tetier cervenych, 9 neoniek a 2 prisavniky. Takych 15 - 20 neoniek by som este chcel dokupit, cize pocet ryb bude 35 - 40. Je to prilis vela ?
MichalK
 
Príspevky: 14
Obrázky: 43
Založený: 19 Okt 2007 09:30 am

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonov

Odoslaťod azet » 26 Okt 2007 10:22 am

ad MichalK: pokial sa Ti podari akvarko dostatocne zabehnut a postaras sa o to, aby rastliny prosperovali a v nadrzi fungoval ekosystem tak ako ma, tak pri danej litrazi Tvojej nadrze tam mozes dat aj min. 50 tetier neonovych, 200 kreviet, tucty slimakov, a tisicky mikroorganizmov.

Tvoje fotky to zial zatial nedokazuju – akvarko je cerstvo zalozene, ryby vystresovane, filter vypeckovany...

Zatial ryby neries a ries akvarko ako celok. Potom sa Ti dane rybky nebudu navzajom sekat a mozno sa Ti menej narocne druhy tetrovitych aj same rozmnozia...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod MichalK » 26 Okt 2007 11:49 am

Jasne, dakujem pekne. Budem cakat. To som mal aj v plane. Ten filter mam dat teda na slabsie ? A rastlin je dostatok ? Nepotrebujem vysadit este nejake ?
MichalK
 
Príspevky: 14
Obrázky: 43
Založený: 19 Okt 2007 09:30 am

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonov

Odoslaťod azet » 26 Okt 2007 17:07 pm

to uz sa pytas off topic. dal som Ti komentar do galerky
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonov

Odoslaťod mig07 » 27 Okt 2007 03:27 am

Mal som 30 tetier neonových a 8 t. krvavých a v pohode, ale na druhu stranu mi tam plavalo dalšách 70 ks iných tetrier. :wink:
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod MichalK » 09 Dec 2007 17:46 pm

Po 2 mesiacoch odkedy su ryby v akva mozem skonstatovat, ze je vsetko v poriadku s tou neznasanlivostou. Dokonca som prikupil dalsich 10 malickych tetier neonovych a callistusy ich absolutne ignoruju.
Ta pociatocna podrazdenost bola sposobena tym, ze som ryby dal do akva priskoro (2 tyzdne od zalozenia, 5 dni od nasadenia rastlin).
Priklanam sa k nazoru, ze oba druhy su hufovite a potrebuju byt zastupene vo vacsom pocte. Callistusy sa nahanaju medzi sebou, rovnako ako neonove tetry (u mna 9 callistusov, 19 tetier neonovych).
MichalK
 
Príspevky: 14
Obrázky: 43
Založený: 19 Okt 2007 09:30 am

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod sturm » 19 Dec 2007 12:09 pm

MichalK napísal:Po 2 mesiacoch odkedy su ryby v akva mozem skonstatovat, ze je vsetko v poriadku s tou neznasanlivostou. Dokonca som prikupil dalsich 10 malickych tetier neonovych a callistusy ich absolutne ignoruju.
Ta pociatocna podrazdenost bola sposobena tym, ze som ryby dal do akva priskoro (2 tyzdne od zalozenia, 5 dni od nasadenia rastlin).
Priklanam sa k nazoru, ze oba druhy su hufovite a potrebuju byt zastupene vo vacsom pocte. Callistusy sa nahanaju medzi sebou, rovnako ako neonove tetry (u mna 9 callistusov, 19 tetier neonovych).


tiež mám v 200l akva 15ks Hyp. callistus, 15 Para. axelrodi a 15 Hemmigramus bleheri a so znášanlivosťou nebol nejaký problém. Musím súhlasiť, že Tetry krvavé sú naozaj "živé" rybky a neustále "lietajú" hore dole po akva. Pred týždňom som však pridal do akvy 8ks Poecilia reticulata (gubky) a po dvoch dňoch je jeden samček kompletne okusaný - chvostová aj chrbtová plutva prakticky neexistuje. Mám podozrenie na tie tetry krvavé. Ostatní 5 samčekovia sú zatiaľ v poriadku.
sturm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 14
Založený: 25 Sep 2006 22:23 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Neznasanlivost tetier krvavych a tetier neonovych?

Odoslaťod wave » 05 Sep 2011 11:11 am

tetry krvavé sú zákerné svine, mne sa to podarilo zistit už prvé týždne akvarčenia . akonahle sa zabyvali v akva, tak sa zacali spravat ako male pirane =). kupil som k 12tim tetram krvavym, 4 tetry dlhochvoste (nastastie su o nieco vacsie) a 2 labea bicolor. dominantne labeo par dni nahanalo dookola vsetko co sa hybalo. ale bez strát to prestalo a traz sa dokonca tie 2 labea plavia kludne niekedy spolu. aj ked to mensie ma poriadny respekt. co ma ale zarazilo po par dnoch jedna tetra dokonca na par sekund nahanala to dominantne labeo co je 3x take ako ona. dokonca si zacali okusovat znak ich muznosti, chrbtovu plutvu a to medzi sebou a aj tetram dlhochvostym (nechapem ako, ale tie plutvy im za par dni jednoducho dorastu a zaoblia sa ako keby sa nic predtym nestalo)

na akvajeseni v BA som kupil 8neoniek, 6krevetiek, 1 raka CPO. CPO si nikto nevsima, ten si zije svoj vlastny zivot... cervene 2 cervene krevetky boli mensie a tak sa okamzite skryvali - jedna je doteraz za filtrom a vylieza len sporadicky, jednu som zas videl v papuli tetry krvavej, ale rychlo som zasiahol a ona sa skryla pod skalu a kamene..tak neviem co s nou je. 2 zelene krevetky su bez problemov lebo ak aj nastane utok su dost velke a uskocia... a cardinal krevetky su take stredne, vyliezaju len po filtry a v noci sa obcas plavia po akva. No a neonky tak tie ked som nalial do akva tetry ich povazovali za obed. nahanali ich hodiny, okusavali... potom sa to ukludnilo, ale dnes ta najmensia cca 1cm nema zadnu plutvu iba spic. predvcerom dosla o spodok a dnes o vrch. caka na smrt v rohu akva skovana. mozno ze prezije, hybat sa vie, ale je vystresovana a nezere. dufam ze im plutvy dorastaju ako tetram =)

btw:
krmim aj 4x denne, obcas zostanu aj zbytky ale fakt len obcas
akva mam 100l. 150x20x40cm (vobec sa tam netlacia, skor je poloprazdne)

nerozumiem ako moze niekto napisat ze tetra krvava je mierumilovny bezproblemovy spolocnik do spolocenskeho akva... na vsetkych strankach so som zatial cital to tak je..
pisem len ako varovanie!
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.