podkova pro stesti



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

podkova pro stesti

Odoslaťod Vladimir » 22 Jan 2004 13:47 pm

Zjistil jsem, ze podkova (napr. 2 kusy) se pro stesti hodi i do akvaria. Teda - lepsi je polozit a zahrabat sterkem nez hodit. A kdyz je prima rezata - tim lepe. Rostlinam zretelne svedci, rybam nevadi a je to zdarma. Zkuste a nebudete litovat. A mozna, ze to nemusi byt ani podkova - kus rezateho zeleza najdete vsude.

Cistou vodu preje

Vladimir
Vladimir
 
Príspevky: 4
Založený: 16 Dec 2003 18:06 pm

Reklama

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod denis » 22 Jan 2004 13:49 pm

ano mas pravdu, o zeleze v akva tu uz bolo pisane.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod slonik » 22 Jan 2004 13:52 pm

ďakujem za výborný tip. Kamene už zbieram kade chodím, teraz budem aj hrdzavé železo. Možno ukradnem nejakým "tiež občanom" z voza keď pojdu okolo mňa, aj keď oni radšej zbierajú meď.
Naposledy upravil slonik dňa 22 Jan 2004 15:33 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
slonik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 5
Založený: 07 Jan 2004 14:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod Maja » 22 Jan 2004 15:20 pm

Ked som isla na urad do Technopolu (BA)-maju tam z oboch stran kamenmi vysypanu terasu a ja som uvidela jeden cerveny- hop-skok a bol moj. Ked vidim hrdzave zelezo, tiez ho dam do vrecka :-). Ja uz musim posobit ako somrak :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod bolek » 22 Jan 2004 16:41 pm

Maja a ešte keď k tomu pridáš nejaký malý samorast... ;-)

Ja si pripadám podobne, keď svokrovi prehľadávam záhradu a hľadám niečo použiteľné do akva...


A teraz vážne z vonku (od hocikadiaľ ) by som to železo nebral... mohlo nato hocičo vytiecť (olej, benzín) a po tolký mesiacoch to na povrchu už ani vidieť nebude... Aby sineurobila na akva chemický útok neznámim železom... :shock:
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod majko » 22 Jan 2004 23:45 pm

Nemozu sa s toho zeleza uvolnovat do vody aj ine latky ktorymi sa nejakym sposobom zuslachtuje zelezo pri vyrobe?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod Maja » 23 Jan 2004 09:54 am

Ano, vylucovat moze aj nechcene primesy. Je to to iste ako ked kupite v Polsku na trhu hrnce- ak su od Ukrajincov, nik vam nezaruci, ci kov nebol z Cernobilu. Moj brat to ma OK, on ma v akvariu "vrtulku" z bomby 2.svet.vojna- takych je u nas na Haji(Lipt. Mikulas) este neurekom- nie je nad dobre nemecke zelezo :-).
K tomu somractvu: kedze moj konicek je historia a archeologia, tak ked idem po Petrzke, BA alebo u nas na Liptove a uvidim,ze niekde robia vykop, tak nad nim stojim aspon 5 minut, aby som si dobre prezrela zeminu a jamu :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod pino » 23 Okt 2007 16:46 pm

a naco je dobre to zelezo v akvarku?a ake ma byt hrdzave ci ake?
pino
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 23 Okt 2007 16:25 pm
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: podkova pro stesti

Odoslaťod vysluzil2 » 23 Okt 2007 17:05 pm

Zelezo v takejto forme do aq nepatri :shock: Sklo sa stane po case nepriehladnym, o umyti ani nehovoriac. Rastliny z neho rast urcite nebudu, skodit im mozno neskodi. Ale ak uz niekto chce tu zeleznu podkovu si dat silou mocou do aq, potom odporucam podkovu zo zriebata ponika . A zmenit ju na piliny, davkovat jednu podkovicku na 65 000 litrov vody :idea:
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.