ako na tuto chrobu a co to je?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

ako na tuto chrobu a co to je?

Odoslaťod puzzle3000 » 25 Okt 2007 18:38 pm

mam 60l akvarium, 60ks gubiek{uz len 25z toho 15 mlade asi 2 tyzdne}
par ancitrusou, ten je tiez po smrti.
PROBLEM je v tom, ze SA NA ZIABRACH A PLUTVACH OBJAVILA PLESEN. MALI TVAR SNEHOVEJ VLOCKY. pred 2 tyzdnamy som nasadil koren ale nebol prevareny. po ubezpeceni predavaca ze koren je 100% zdravy a mozem ho idned nasadit do akvaria sa koren mocil 2 dni v slanom roztoku. teraz som tie zdrave prelovil do ineho akvaria a vsetko som premyl. ako sa vyvarovat tejto chorobe a co to vlastne je? co rastlinky ktore boli v akvariu? vyhodit? na jednom kameni bol tiez cerstvo nasadeny mach. alebo je to mrazena potrava? ked im nechutili patentky zacal som im davat cyklop.
puzzle3000
 
Príspevky: 7
Založený: 06 Okt 2007 21:31 pm

Reklama

Re: ako na tuto chrobu a co to je?

Odoslaťod xDodox » 25 Okt 2007 22:25 pm

Možno by som problém hľadal plne niekde inde - a to v "kvalite" vody. Odmeral si jej hodnoty? Tých 60 ks Poecilia reticulata je pekne "veľké číslo" (a to nerátam ešte pár - dúfam, že si tým myslel párik, a nie niekoľko kusov Ancitrus) na 60 litrové akva. Keď to tak vezmeš, a odrátaš množstvo štrku, techniky, dekorácie, ..... tak keď bolo v akva 55 litrov vody, tak to je veľa. "Obyčajne" sa sa používa "rovnica" -> na 1 cm tela ryby je treba rátať s 1 litrom vody, a pri živorodkách i s 1,5-2 litrami. Takže v tom akváriu boli "nehostinné" podmienky a nie dáky výluh z koreňa, čo ti ich pozabíjalo. V štvrtom čísle časopisu Akvárium, ktorý si môžeš stiahnuť ZADARMO (taktiež i ostatné čísla) je veľmi dobrý článok - DUSÍK V AKVÁRIU. Odporúčam preštudovať, a potom si možno i sám odpovieš na svoju otázku, prečo ti tie rybky pomreli.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ako na tuto chrobu a co to je?

Odoslaťod puzzle3000 » 26 Okt 2007 21:06 pm

dakujem za info, prestudujem si to. zatial som vycistil komplet akvarium piesok, koren a musle som prevaril v slanej vode ale ako na rastlinky? ako sa zbavit tejto plesne na rastlinach?moho to byt tym ze som slabo preplachol alebo niekedy vobec mrazenu potravu.{patentky} do vody som pridal sanil a anti parasite.
puzzle3000
 
Príspevky: 7
Založený: 06 Okt 2007 21:31 pm

Re: ako na tuto chrobu a co to je?

Odoslaťod puzzle3000 » 27 Okt 2007 07:54 am

precital som si clanok o dusiku v akvariu. mas pravdu mam ph7.4ale nikde tam nieje ze zzvyseny dusik prinasa plesen.
co to bolo za snehove vlocky v akvariu.
puzzle3000
 
Príspevky: 7
Založený: 06 Okt 2007 21:31 pm

Re: ako na tuto chrobu a co to je?

Odoslaťod xDodox » 28 Okt 2007 11:00 am

Áno, máš pravdu, zvýšené hodnoty dusíku nie sú hlavnou príčinou vzniku plesne. Ale ...... v akváriu si nemal "dobré" (zdravé) podmienky pre rybky. Pokiaľ rybky žijú v "nevyhovujúcich" podmienkach sú náchylnejšie na choroby a podobne. Ich imunitný systém je vtedy oslabený, a stačí i malé poranenie v ktorom sa "ihneď" usídlili baktérie, ktoré žijú v každom jednom akváriu. Je len otázkou, kedy im dáme šancu (vytvoríme im vhodné podmienky) na "premnoženie" a napadnutie rýb.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.