Aké rastliny do cichlidového akvária?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Aké rastliny do cichlidového akvária?

Odoslaťod demiurg » 27 Okt 2007 18:28 pm

Zdravím vás. Mám cichlidové akvárium (240 l), na dne jemný biely piesok a porobené jaskynky z bridlice. Chcem tam dať pár ťahavých, dlhých rastlín, ale známy, čo má tiež cichlidy, hovoril, že vždy keď tam dal rastliny, ryby mu ich všetky požrali. Tomu by som sa chcel vyhnúť. Aké rastliny by ste mi doporučili? Vďaka za radu...
demiurg
 
Príspevky: 62
Obrázky: 9
Založený: 11 Okt 2007 19:09 pm

Reklama

Re: Aké rastliny do cichlidového akvária?

Odoslaťod pytel » 27 Okt 2007 18:56 pm

jaké přesně cichlidy tam máš?
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Aké rastliny do cichlidového akvária?

Odoslaťod demiurg » 27 Okt 2007 19:11 pm

4 x Aequidens pulcher, 2 x Altolamprologus compressiceps, 6 x Labidochromis caeruleus, 3 x Aulonocara stuartgranti
demiurg
 
Príspevky: 62
Obrázky: 9
Založený: 11 Okt 2007 19:09 pm

Re: Aké rastliny do cichlidového akvária?

Odoslaťod pytel » 28 Okt 2007 09:26 am

zajímavá kombinace. já bych zkusil vallisneria gigantea,velké ecinodory, anubiasy nebo cryptocoryny. ale chce to sehnat vzrostlé rotliny. nejlépe od nějakého akvaristy v okolí nebo vlastní předpěstované v jiné nádrži. rostliny z obchodů a pěstíren potřebují čas na zotavení a často se stane, že je ryby úplně zničí dřív než se stačí rozrůst.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Aké rastliny do cichlidového akvária?

Odoslaťod alexx5 » 28 Okt 2007 12:02 pm

Z rastlín by som ti odporučil tie,čo odporúča aj pytel.Ale pokiaľ tam budeš mať Akary(Aequidens pulcher),tak tie ti vytrhajú všetky.Pri akarách najlepšie bez rastlín.Tieto akary mám aj ja a neuspel som zo žiadnou rastlinou v akva...
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Aké rastliny do cichlidového akvária?

Odoslaťod radkom » 30 Okt 2007 16:04 pm

Ja som zalozil cca 250l akva a povodne som don dal skalare a nejake mensie ryby. Hnojil som CO2 a rastliny rastli ako besne. Potom mi kolega dal jednu samicku akary modrej a dve samicky sajici. Akara je uplne kludna a ignoruje rastliny (dva krat som ju videl natahovat jeden list) sajici tiez ignoruju rastliny. Problem ale vidim v tom, ze dominantnejsia samicka stale nahana tu mensiu a skalare a vysledok je ten, ze rastliny pri tom trpia a su cele dobite. A predpokladam, ze mozno to bude dovod, ze cim dalej tym su mensie. Tento problem idem nastolit v extre vlakne, nech to sem nepletiem.
Takze ak je moj predpoklad spravny, tak za predpokladu, ze sa cichlidy budu nahanat a bit, tak budes mat s rastlinami problem.
radkom
 
Príspevky: 1
Založený: 30 Okt 2007 15:56 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.