Gurama



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 19 Feb 2006 21:57 pm

Tak to ti nepoviem,ale ja osobne mam niektoré okolo 3 rokov a stale sa maju k životu...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Reklama

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 28 Apr 2006 20:09 pm

Tak a opeť som namnožil guramu modru,alebo ak chcete sivu,mramorovu je ich okolo 2000 tisic kuskov a tešia sa zo života už tretí týždeň...Ak by mal niekto samcov guramy zlatej tak by som ich zopar potreboval...poprípade guramu perleťovú tej tak 2 páriky
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod marek48 » 28 Apr 2006 20:19 pm

Mne sa sa úspešne vytreli guramy zlaté,s čím ich krmite?
marek48
 
Príspevky: 121
Obrázky: 12
Založený: 03 Jan 2006 23:15 pm
Bydlisko: Pusté Ulany

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 31 Máj 2006 19:19 pm

Ahojky tak co nove,ako sa dari guramkam.Nema nahodou niekto samca gurami zlatej gold nazvis neaky by sa mi aj hodil.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod kardano » 04 Jún 2006 20:41 pm

Viem ze ja to z knih jasne, ale mam 2 guramy perletove a fakt neviem co su zac. Osobne odhadujem ze samice ale nemam s cim porovnat. Su rovnake, maju cca 6 mesiacov a zacina sa im sfarbovat predna cast dolnej plutvy. Foto je v mojom albume. Mozete poradit? Neviem ci mam zhanat samce alebo smicky do paru. Moc dik.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 04 Jún 2006 20:47 pm

tazko povedat ale podla obrazku to vyzera na samicu samec ma vacsiu hornu plutvu a pretiahnutejsie plutvy.Ale neni to iste mozno este neni vyvynuty a je to samec rozhodne ak ces chovat kup ece par kuskov a medzi nimi urcite budu pariky...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod kardano » 04 Jún 2006 20:49 pm

Takze asi samec. Ale este prikupim. Jeden drobny problem je, ze z tej akvaristiky v TN uz nedonesiem radsej nic. Posledne mi zadara pribalili krupicku. To fakt potesi. Zistujem aka je akva v Dubnici ale radsej by som kupil od niekoho, kdo ich chova. Tam je aspon istota.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 04 Jún 2006 20:52 pm

hm kamo perletky na slovensku chova len malokto,aj ja som mal problem kupit mlade ale nakoniec u nas doslali dovoz z madarska kupil som 10 kusov asi 4cm
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod kardano » 04 Jún 2006 20:56 pm

Osobne zhnam aj ine. Mode, zlaté a boskavajuce. Len ako tak zistujem, na okoli nemam nikoho. Z okolia TN tu vela akvaristov nie je. Kedysi mali akva vsetci znami a chovai od guram cez cichlidy a zivorodky az po tercovce snad vsetko. Dna akoby sa zlahla zem. Ja so sa k akva vratil po 15 rokoch ked mam priestory a je to dost tazky zaciatok. Inak ta gurama ma asi 6 cm a podrastla mi z cca 5cm za nejake 2 mesiace.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 04 Jún 2006 21:05 pm

ved to je to ak ma spomaleny rast tak sa vyvynie az neskorsie.Mozno ze aj neakych chovatelov v okoli mas len ostavaju v anonimite,asi maju svojich odberatelov a o ine sa nestaraju.Mali by sa chovatelia medzi sebov stretavat a vymienat si poznatky.Ja osobne ak mi niekto zavola ze potrebuje par rybyciek ochotne ho beriem do mojej skromnej chovne a nech si vybere,pokial je to na predaj je to jeho...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod pipapo » 04 Jún 2006 21:38 pm

Caw Drobec, zlatych samcekov rad prenecham ak potrebujes. Aspon myslim teda, ze su to samcekovia:D Ale ma to hacik, som z MICHALOVIEC
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Gurama

Odoslaťod pipapo » 04 Jún 2006 21:41 pm

A este som zabudol, maju okolo 7cm.
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 06 Jún 2006 18:54 pm

Hm dik za ponuku ale nemam ani potuchy ako ich dostanem z Michaloviec ku mne.Velkost je dobra no skoda..
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod dudy » 07 Jún 2006 06:52 am

Dlho som nebol v Chovprodukte na Kriznej,ale naposledy tam mali kompletnu ponuku beznych guram vratane bozkavajucej a dokkonca jeden druh co som dovtedy nepoznal (drobnosupinata alebotak nejak).Co sa tyka guram zlatych,tak tych mali mesiac dozadu plno v Zoodome na Mierovej,zajta tam pojdem tak mozem overit ci este su.Takze ak mate moznost dostat sa do Ba,tak uz nemate problem,mozno lepsie predtym zavolat priamo na predajnu ako su aktualne na tom (Zoodom vam zajtra pozriem).
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Gurama

Odoslaťod dudy » 09 Jún 2006 07:40 am

Vcera v Zoodome,guram zlatych aspon 30ks,ale u vacsiny nerozlisitelne pohlavie,jedna bola ale vacsia a ocividne samec (tak ho niekto medzitym nekupil este tam je :D ).Okrem toho tam mali aj perletove a a modre vratane par kuskov cosby.V Biotope maly tiez zlate,ale pohlavie sa zatial nedalo rozlisit.
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Gurama

Odoslaťod Trichogaster111 » 02 Dec 2006 13:13 pm

Mam 5cm velké guramy zlaté.Samica uz ma velké brucho, ale stále sa nechcu množiť :x .Neviete mi povedať kedy sa začnú :roll: ?
Trichogaster111
 
Príspevky: 5
Založený: 02 Dec 2006 12:31 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Peťo K. » 25 Feb 2007 18:59 pm

Ja by som sa chcel tiez nieco opytat: tak cca v oktobri som kupil 5 kusov guramy perletovej /aspon myslim ze je to ta prava perletova :D/. No podtsatne je to, ze vsetky boli spolu v jednej nadrzi a kazda priblizbne rovnakej velkosti. Odvtedy dost vyrastli a teraz mam problem urcit ktore z nich su samci a ktore samice. Doteraz vsetky neuveritelne rastli a dve z toho boli vzdy mensie a mali mensie plutvy, takze som bol v tom ze tie dve su samice, ale vsimol som si ze sem-tam si navzajom do ust zakusnu aj tie "samice" a natahuju sa s tymi samcami. Teraz neviem, niesu nahodou aj oni samce?

a este jedna vec. Mam podozrenie ze su vsetky z jedneho vyteru, cize bratia a sestry. Keby mali potomstvo, mali by mlade zakrivene chrbtice alebo take nieco? lebo to by som vazne nechcel :(
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama

Odoslaťod imoro » 01 Júl 2007 19:42 pm

mam jednu vec a chcel by som to s vami prebrat.
Zriadil som si 240 l akvarium a asi pred mesiacom aj nieco sa mi vytreli guramy, plodik sa pekne rozplaval samicu som dal hned prec samca na druhy den. Tento piatok sa mi opat vytreli samec pekne poukladal ikry a potom som ich opat nechal "bez rodicov" Na vikend som odisiel prec a po navrate som ostal smutny. Rozplavali sa mi len par, vacsina je biela! A tie strasie(cca 1mesiac) guramky nejako pomizli niektore uz len tak akoze plavu. A neviem co sa stalo co vy nato? kde som urobil chybu. Preco mi odumrelo vacsinu ikier? A tie starrsie? To nechapem aj ked mam pocit ze to asi preto ze uz zacinaju plavat hore k hladine a niektorym sa nevyvynuli organy na dychanie. Krmivo som pouzivam praskove na plodik.
Budem rat ked mi poradite ako mam v buducnosti pracovať na to aby sa mi ich podarilo vychovat co najviac.
imoro
 
Príspevky: 26
Obrázky: 3
Založený: 12 Jún 2007 15:41 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Gurama

Odoslaťod Shamway » 28 Okt 2007 16:36 pm

Zdravim chcem dat do akva guramy. nebudu mat s tetramy a mecunami nejkae problemy dakujem
Shamway
 
Príspevky: 15
Založený: 25 Dec 2006 20:43 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Shamway » 29 Okt 2007 17:40 pm

Shamway napísal:Zdravim chcem dat do akva guramy. nebudu mat s tetramy a mecunami nejkae problemy dakujem

pls poradte dost to suri..... dakujem :roll:
Shamway
 
Príspevky: 15
Založený: 25 Dec 2006 20:43 pm

Re: Gurama

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Okt 2007 18:01 pm

Nie nebudu problemy, ak udrzis vsetky druhy v dobrom zdravotnom stave
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod laci » 29 Okt 2007 18:32 pm

vysluzil2 napísal:Nie nebudu problemy, ak udrzis vsetky druhy v dobrom zdravotnom stave
Tak tak, súhlasím, ale si mal naponáhlo :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Gurama

Odoslaťod Shamway » 29 Okt 2007 19:03 pm

ok velmi ekne dakujem
Shamway
 
Príspevky: 15
Založený: 25 Dec 2006 20:43 pm

Re: Gurama

Odoslaťod remus1 » 18 Nov 2007 18:59 pm

Čaute,
dnes som došiel domov, a videl som že moje 2 guramy sa nejak točili okolo seba. Trenie,si vravím. Na to mi mama vraví že videla jak sa tie dve žlté ryby treli cez deň / žlté preto, že ona sa v tom moc nevyzná v názvoch /. Tak otvorím kryt akvárka, cez ktorý rybkám sypem papať, a kukám po hladine. No penového hniezda nikde. Preto sa pozornejšie rozhliadam po akváriu, a čo nevidím. Plávajúce ikry. Nebolo ich veľa, nejaké asi popadali keďže tam nebolo hniezdo a nejaké možno už požrali iné ryby. Tak si vravím čo s tým. Nejaké guramy by neboli na škodu. Mne sa do akva nezmestia, ale niekomu spravím aspoň radosť keď mu podarujem. Samcovi by to v akva pojedli ostatné ryby si vravím, a tak som umelohmotnou miskou nabral ikry aj s vodou, a odložil som na poličku vedľa môjho odchovného akva.

A teraz moje otázky :
Je nejaká šanca, že sa mi z tých ikier narodia mladé guramy a guramíci ? Chcem tým povedať, či sa o ne samec nemusí ešte nejako starať.

Do budúcna, nebola to blbosť odoberať ?

Za koľko sa také guramy narodia z ikier ?

Stačí kŕmiť sušeným mikro krmivom ? Mrazené ani artemia u mňa nie sú možné.
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.