Preprava akvária autom



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Preprava akvária autom

Odoslaťod BoSA » 13 Nov 2007 09:20 am

Preprava akvária autom
Poradte mi prosím Vás, chcel by som prepraviť 400 litrové akvárium. Ide o približne 400 kilometrov po slovenských cestách. Je reálna šanca že to akvárium neprežije. Máte nejaké nápady ako by sa to dalo spraviť?
BoSA
 
Príspevky: 37
Obrázky: 17
Založený: 11 Nov 2007 21:10 pm
Bydlisko: Košice - ?ahanovce

Reklama

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod Hugo112 » 13 Nov 2007 09:33 am

Kedy budeš akva prevážať a hlavne akým autom?Ja som svoje 460 l akva prevážal síce len cca 50 km, ale doporučujem postaviť ho na hrubší polystyrén (min.5 cm), pod ktorý je dobré dať ešte nejaký koberec alebo podložku, aby čo najviac absorbovali otrasy. Svoje som mal ešte obložené dookola polystyrénom a zaistené, keby sa náhodou pohlo. 400l akva bude mať váhu už samo osebe, takže pri opatrnej jazde si myslím, že by to nemal byť až taký problém
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod štefan » 13 Nov 2007 09:49 am

S Dunčom sme pred par mesiacmi prevažali z Popradu do Levíc (vyratajte si kolko to bolo km :wink: ) 700 litrove akvesko + par o čosi menších nádrží i so stojanom, navyše v zime a snehu na privese a všetky neskutočne ťažke akvaria to prežili bez akehokolvek urazu. Takže podla mńa sa nemusíš obávať, že to neprežije 400-vka. :wink:
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod laci » 13 Nov 2007 14:33 pm

V roku 1993 som prevážal cca 25 akvárií, so štrkom v skriňovej Avii bez akýchkoľvek podložení a podobne cca 25 km. Všetko prebehlo OK. Pri prevoze ide najmä o to aby nádrže nenadhadzovalo pri prejazde nerovnosťami a tým nedošlo k ich poškodeniu. Ak ho položíš napríklad na zadné sedadlo tak tam nie je žiadny problém, iba ho zabezpeč proti posúvaniu vplyvom odstredivých síl.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod Attila Szabó » 13 Nov 2007 15:48 pm

Ja som prevážal 700-ku z Maďarska sem do NZ asi 200km na Avii, tusím, že sme podkladali nejaký koberec či čo. Bez problémov. Avia stejne nedokáže ísť rýchlejšie ako 60km/h.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod BoSA » 13 Nov 2007 15:59 pm

Vďaka za odpovede, ale po prečítaní diskusií o vytopení susedov poškodeným akváriom som sa rozhodol, že kúpu odložím na dobu neurčitú. Dobre tam napísal jeden z diskutujúcich, že do názvu by bolo treba dať že len pre povahy so silnými nervami.
BoSA
 
Príspevky: 37
Obrázky: 17
Založený: 11 Nov 2007 21:10 pm
Bydlisko: Košice - ?ahanovce

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod ?ubo z ?ahanoviec » 13 Nov 2007 22:54 pm

Kto sa boji nech nechodi do lesa.Mal si radšej napisať ,že ti to s tym akva nevišlo,lebo vitiecť ti može pri zlej manipulacii každe aj to neskôr. Neber to v zlom ,prajem veľa zdaru.
?ubo z ?ahanoviec
 
Príspevky: 42
Založený: 12 Nov 2005 23:40 pm

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod laci » 14 Nov 2007 07:34 am

Ľubo z Ťahanoviec napísal:Kto sa boji nech nechodi do lesa.Mal si radšej napisať ,že ti to s tym akva nevišlo,lebo vitiecť ti može pri zlej manipulacii každe aj to neskôr. Neber to v zlom ,prajem veľa zdaru.
Tak tak, vytopiť susedov môžeš aj vaňou a to je skôr pravdepodobné.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod janko » 14 Nov 2007 14:02 pm

BoSA napísal:Vďaka za odpovede, ale po prečítaní diskusií o vytopení susedov poškodeným akváriom som sa rozhodol, že kúpu odložím na dobu neurčitú. Dobre tam napísal jeden z diskutujúcich, že do názvu by bolo treba dať že len pre povahy so silnými nervami.


ak sa bojíš že akva vytečie , daj si do spojov dolepiť výstuhy a je nulová šanca aby vytieklo, vlastná skúsenosť.


dopočul som sa od jedného skúseného akvaristu , že v chovni videl 800 l akva položené na 2 silných L profiloch navŕtaných na stenu.
inak je tu niekde aj odkaz na chovňu v čechách , kde sú akvárka poukladané na sebe nez akehokoľvek stojanua sú bezproblémové, jednalo sa o veľkochovňu ale meno si nespomeniem, snáď mi to prepáči.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod laci » 14 Nov 2007 14:18 pm

janko napísal:dopočul som sa od jedného skúseného akvaristu , že v chovni videl 800 l akva položené na 2 silných L profiloch navŕtaných na stenu..

Presne ako píšeš. V inej téme som uviedol, že klasické akvárium (hranol) nepotrebuje podloženie pod celým dnom resp. pod jeho obvodom . Je to mylné. Svojou konštrukciou vytvára nosník. Stačí iba na krátkych bočných stenách tak ako hovoríš. Nesmie sa pri tom nádrž kývať pri stlačení v koncoch uhlopriečky pôdorysu. A čo sa týka mäkkých podložiek (polystyrén) pod dnom tie sú na to aby zachytili malé nerovnosti ako napr. piesok, ktoré by mohli zapríčiniť tlak na sklo a následne jeho prasknutie. Vôbec v žiadnom prípade nevyrovnávajú krivé dosky a pod.

Ps.: Nádrž o rozmeroch 80 x 40 x 40 /cm/ som mal podloženú iba na 4 rohových bodoch cca 6 rokov a nič sa nestalo.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Preprava akvária autom

Odoslaťod laci » 14 Nov 2007 14:24 pm

Ak sa nemýlim ta v Košickej predajni Námestie Osloboditeľov 20 - Aqua-Canis má týmto spôsobom minimálne jeden stojan , ktorý je z drevenej konštrukcie. :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.