mrenka titteyová-rozmnoženie



Všetko okolo akvarijných rýb

mrenka titteyová-rozmnoženie

Odoslaťod jednotka » 18 Nov 2007 17:51 pm

Ahojte, mohli by ste mi prosím pomôcť?Mám párik mreniek titteyových, chcela som ich kúpiť viac, ale akosi ich neviem dostať v obchode.no nie toto som sa chcela spýtať.proste mám ten párik a samička má už dlhšiu dobu veľké bruško(myslím teda,že má dáke ikry).ako ju donútiť k tomu, aby som z tohto druhu mala nejaké malé rybie mláďatká???
PS:som úplná začiatočníčka v rozmnožovaní ikernatiek...
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Reklama

Re: mrenka titteyová-rozmnoženie

Odoslaťod hofi » 18 Nov 2007 20:43 pm

Rozmnožovanie je v celku jednoduché.Treba mať 10 litrovú vytieračku,vytieraci rošt,(ja používam záhradné pletivo PVC 5mm oka,da sa kúpiť v záhr.potrebách a pod)pletivo treba vystrihnúť tak aby sa rybky k ikrám nedostali.Rošt nech je trochu dlhší,aby bol aspoň 4cm nad dnom akva.Rošt treba pripevniť o dno prísavkou aby náhodou nevyplával.Niekto používa namiesto vytieracého roštu sklenené guličky,ktoré dostať v hračkárni.Teras k samotnému vytieraniu.Do akva. treba dať trs jávskeho machu,alebo jemnolistú rastlinu.Vodovodnú vodu treba mať stabilizovanú,(dGH8°N,dKH 2°N,PH 7,teplota 25°C)Ja používam vodu demineralizovanú a následne upravenú na takéto hodnoty.Celkom slušné úspechy som mal aj s prevarenou vodou,ktorú som nechal po prevarení vychladnúť,aby sa vápnik vyzrážal a opatrne som ju zlial bez usadeniny ktorá bola na dne hrnca.PH som upravil s H3PO4.(kyselina fosforečná)Po takto upravenej,stabilizovanej vode,cca 1týždeň som dal vytreť rybky a úspech sa dostavil.Netreba zabudnúť,s čím potom kŕmiť maličký poter.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: mrenka titteyová-rozmnoženie

Odoslaťod jednotka » 18 Nov 2007 21:13 pm

fúha dosť zložité mi to príde no uvidíme čo s tým dalej...ale dakujem ti veľmi pekne za radu...
môžem takúto metodu uplatnovať aj pri guramach a panciernikoch??? :shock:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: mrenka titteyová-rozmnoženie

Odoslaťod hofi » 18 Nov 2007 22:04 pm

Takúto metódu určite nie.Guramy stavajú penové hniezda a Pancierniky je široký pojem.Sú také čo stavajú penové hniezda,to su tie väčšie a potom tie menšie napr.Corydoras,ktoré lepia ikry na rastliny,sklo akva... .Najlepšie by bolo začať s chovom a odchovom živorodých rýb,ktoré su v podstate bezproblémové a hlavne netreba obzvlášť upravovať vodu,stačí aby bola čistá a bez dusitanoch.Aj živorodky vedia potešiť,stači si len správne vybrať.Veľa šťastia a úspechov.Pozdravujem rybičky. :D
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: mrenka titteyová-rozmnoženie

Odoslaťod Wepman » 19 Nov 2007 00:07 am

Titteyky sa daju naozaj rozmnozit pomerne lahko. Radi sa vytieraju v beznej vodovodnej vode. Mne sa treli uz v mojom prvom 50 l akvarku. Prelovil som parik do 9 l akva, do odstatej vodovodnej vody, teplota 24 stupnov, treci rost na dno akvaria, kupeny v zahradnictve :), plus ja som pouzival kamene z akvarka, ku ktorym vzdy samec nalakal samicku aby sa do nej mohol opriet a oplodnit ikry. Ikry su velmi nenapadne, prvy krat som myslel ze z toho nic nie je, az kym sa nevyliahli a nezaznamenal som patrny pohyb ikier. Poter som krmil po rozplavani cerstvo vyliahnutou armemiou, rybky rastu rychlo a su nenarocne,staci udrzovat cistu vodu. Doteraz mi plava par kuskov v 450 l akva, ktore su este z vlastneho odchovu. Inak je to velmi zaujimava a pekna rybka.
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.