Limnophila aquatica



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Limnophila aquatica

Odoslaťod AciD » 18 Nov 2007 19:17 pm

Chcel by som sa spýtať čo robím zle pri pestovaní tejto rastliny. Svetelný cyklus som mal okolo 12 hodín po kúpe, po následnom skrátení a rozmnožení rástla prvý mesiac bez problémov ale potom len veľmy málo a vôbec stratila krásu. Prihnojoval som aj železom ale nepomohlo. Ešte teraz asi po roku žije (alebo skôr prežíva) a vždycky sa zakorení ale neviem ju dostať do nádhernej krásy akou vie táto rastlina zaujať. V akvárku mám jednu trubicu Sun Glo ktorá je presne nad rastlinami a druhú na bielu akvaristickú na vyfarbenie rýb. Teplotu mám 25 (v lete síce stúpala až k 30 °C). Neviem či jej nevadí pohyb vody. Na vyfarbenie som pichol aj hrdzaví klinec do akvárka aby bolo dosť Fe. :twisted:
Obrázok používateľa
AciD
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 17 Nov 2007 09:40 am
Bydlisko: BB

Reklama

Re: Limnophila Aquatica

Odoslaťod jisyko » 18 Nov 2007 19:41 pm

AciD napísal:Chcel by som sa spýtať čo robím zle pri pestovaní tejto rastliny. Svetelný cyklus som mal okolo 12 hodín po kúpe, po následnom skrátení a rozmnožení rástla prvý mesiac bez problémov ale potom len veľmy málo a vôbec stratila krásu. Prihnojoval som aj železom ale nepomohlo. Ešte teraz asi po roku žije (alebo skôr prežíva) a vždycky sa zakorení ale neviem ju dostať do nádhernej krásy akou vie táto rastlina zaujať. V akvárku mám jednu trubicu Sun Glo ktorá je presne nad rastlinami a druhú na bielu akvaristickú na vyfarbenie rýb. Teplotu mám 25 (v lete síce stúpala až k 30 °C). Neviem či jej nevadí pohyb vody. Na vyfarbenie som pichol aj hrdzaví klinec do akvárka aby bolo dosť Fe. :twisted:

V první fázi vyměnte zářivku, Sun glo. :shock: Já používám trubice se spektrem 830. Dostatek živin, ale pozor nepřehnojit, měkččí vodu. Proud vody by neměl vadit, pokud není velký.
jisyko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 11 Okt 2007 21:43 pm
Bydlisko: Plánice, Plzenský kraj, CZ

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod AciD » 18 Nov 2007 22:39 pm

jisyko kolko hodín svetla im stačí 12 alebo aj 10? A o akú mäkosť vody sa jedná?
Obrázok používateľa
AciD
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 17 Nov 2007 09:40 am
Bydlisko: BB

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod vodnar73 » 20 Nov 2007 13:21 pm

..potrebuje hlavne vela svetla. . . az 0.75W na liter ak ju chces mat ako zo skatulky... aka stara je ta trubica sun-glo?
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod AciD » 20 Nov 2007 16:30 pm

11 mesiacov. Ja mám v akvárku zhruba 0.35 W/L.

Skúsim pridať CO2 plus nejaké hnojivá a presadiť na svetlejšie miesto.
Obrázok používateľa
AciD
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 17 Nov 2007 09:40 am
Bydlisko: BB

Re: Limnophila Aquatica

Odoslaťod janko » 20 Nov 2007 16:58 pm

jisyko napísal:
AciD napísal:Chcel by som sa spýtať čo robím zle pri pestovaní tejto rastliny. Svetelný cyklus som mal okolo 12 hodín po kúpe, po následnom skrátení a rozmnožení rástla prvý mesiac bez problémov ale potom len veľmy málo a vôbec stratila krásu. Prihnojoval som aj železom ale nepomohlo. Ešte teraz asi po roku žije (alebo skôr prežíva) a vždycky sa zakorení ale neviem ju dostať do nádhernej krásy akou vie táto rastlina zaujať. V akvárku mám jednu trubicu Sun Glo ktorá je presne nad rastlinami a druhú na bielu akvaristickú na vyfarbenie rýb. Teplotu mám 25 (v lete síce stúpala až k 30 °C). Neviem či jej nevadí pohyb vody. Na vyfarbenie som pichol aj hrdzaví klinec do akvárka aby bolo dosť Fe. :twisted:

V první fázi vyměnte zářivku, Sun glo. :shock: Já používám trubice se spektrem 830. Dostatek živin, ale pozor nepřehnojit, měkččí vodu. Proud vody by neměl vadit, pokud není velký.



silné osvetlenie je pre krásu tejto buriny základ, v nižších vrstvách akva je riedkejšia a má medzi lístkami aj väčšie rozostupy a nie je to pekné.
Rasti rýchlo, potrebuje dostatok živín a čiastočne odbúrava aj dusičnany ( rýchly rast), prúd vody by nevadil, pokiaľ a nevíri kal z dna, inak sa čiastočky usádzajú na rastline a potom je to nepené, nerastie a dusí sa , poväčšine sa aj zariasi.
Osobne ju strihám každý týždeň a vyhadzujem, vrcholky, ktoré tienia ostatným echinodorom, kto potrebuje p dohode je k dispozícii aj väčšie množstvo.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod AciD » 20 Nov 2007 23:31 pm

janko Aké tam máš osvetlenie a koľko W/l ? Nech viem ako to prispôsobiť.
Obrázok používateľa
AciD
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 17 Nov 2007 09:40 am
Bydlisko: BB

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod Kubo » 21 Nov 2007 09:30 am

AciD napísal:janko Aké tam máš osvetlenie a koľko W/l ? Nech viem ako to prispôsobiť.
Ak sa pekne uchyti pofotim a ukazem ti.Ja svietim 400W na 530tku. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod janko » 21 Nov 2007 10:22 am

AciD napísal:janko Aké tam máš osvetlenie a koľko W/l ? Nech viem ako to prispôsobiť.


ja používam trubice Phillips TLD 840 3 x 58 W a bohato stačí.
ono záleží aj na ostatných faktoroch, svetlo je dobré mať kvalitné , ale ani najlepšie osvetlenie nestačí k rastu rastlín, ktorým chýbajú ostatné elementy, mikro a makroprvky, dusičnany a fosforečnany, CO2.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod jisyko » 21 Nov 2007 20:35 pm

AciD napísal:jisyko kolko hodín svetla im stačí 12 alebo aj 10? A o akú mäkosť vody sa jedná?

Toto je těžké určit, protože každé akvárium je jinačí. Záleží na umístění akvária. Musíte udělat změnu a pak pozorovat co se děje. Pokud to bude lepší je to dobré, pokud ne tak zase něco změnit. Je to běh na dlouhou trať.
jisyko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 11 Okt 2007 21:43 pm
Bydlisko: Plánice, Plzenský kraj, CZ

Re: Limnophila aquatica

Odoslaťod AciD » 21 Nov 2007 22:03 pm

Kubo napísal:Ak sa pekne uchyti pofotim a ukazem ti.Ja svietim 400W na 530tku. :)


:idea: :?: :!: :shock: :shock: Jamám 38 W na 122 litrov. Musím to pomeniť nič iné neostáva. Inak ako často meniť raz za rok alebo dva? Ake sú teraz trubice čo sa straty intenzity týka?
Obrázok používateľa
AciD
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 17 Nov 2007 09:40 am
Bydlisko: BB


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.