larvy komarov



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 27 Okt 2003 16:08 pm

veci smrdia vdaka spolocenskym navykom. aj v tomto pripade clovek subjektivne vnima a prisposobuje sa okoliu. ak to tebe smrdi, je mozne, ze niekomu nie. ale ako povedali predo mnou, patentky vykazuju isty zapach. ak by si ich mal pokazene, pravdepodobne by mali zmenenu farbu. je zmenena? ryby ju prijimaju normalne? ako vzdy? ak odpovies kladne, zrejme bude chyba niekde inde ako v patentkach.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: larvy komarov

Odoslaťod salik » 27 Okt 2003 23:18 pm

cyrano napísal:Jedna otazocka, nechcel som zakladat koli tomu novu temu... krmim mrazenymi patentkami... aj vam tak priserne smrdia??? mam obavu ci to predtym nebolo istu dobu rozmrazene a ci sa to nepokazilo... alebo je to normalne ze je to taky humac...

kupujem ich pravidelne, ale mam taky pocit, ze ich posledna varka patentiek nak "nevysla", islo to do kosa, nikdy predtym to tak nesmrdelo :idea: radsej pockat, kym sa ta varka preda, popripade kupit zatial polske
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: larvy komarov

Odoslaťod majko » 28 Okt 2003 08:16 am

Patentky, pokial viem, ziju radi v znecistenych vodach. Mozno preto maju aj taky zvlastny pach. Preto sa vraj odporuca krmit nimi tak raz do tyzdna.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 28 Okt 2003 08:26 am

"znecistenie" poskytuje rozklad - takze preto - toz to je energia, ktoru potrebuju - ktoru papaju :lol:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod jacik » 28 Okt 2003 09:17 am

skala napísal:ak by si ich mal pokazene, pravdepodobne by mali zmenenu farbu. je zmenena? ryby ju prijimaju normalne? ako vzdy?

ked som odmrazoval mraznicku a patentky boli mimo mrazak a trochu rozmrzli a potom som ich zasa rychlo dal naspat zmrazit, tak uz 'smrdeli' inac ako ked neboli rozmrazovane. ale rybam to bolo jedno, zjedli ich komplet vsetky. ale kedze ten smrad bol dost neprijemny, oproti beznemu, a nechcel som rybam uskodit tak som zvysne mrazene patentky vyhodil.

a takisto aj ked som mal zive patentky a dal som sem tam dal do akva aj patentky ktore boli uz mrtve. mrtve tiez smrdeli, otrasne, ale rybam to bolo jedno a zrali az do prasknutia.

takze si myslim ze 'smrad' je spolahlivy ukazatel 'cerstvosti' patentiek.

a co sa tyka farby tak u zivych je pekne vidno ci je patentka ok, vtedy je cervena, a ked je uz mrtva tak je seda.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: larvy komarov

Odoslaťod cyrano » 28 Okt 2003 11:07 am

Problem je v tom ze mi pred casom skonal samec bojovnice
potom ako som zacal rybam davat tieto patentky a nejako divne
sa mu nafuklo brucho. Tieto su polske a kupil som ich pred par
mesiacmi v BA na kriznej. Asi ich vyhodim a skusim kupit nove.
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 28 Okt 2003 12:16 pm

patentky ??? pred par mesiacmi ???? ved uz aj ja by som ich bol zedol !!! :lol:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod canart » 28 Okt 2003 13:31 pm

pokazene, rozumej viackrat rozmrazene a znova zmrazene patentky su hnede, scvrknute a zapachaju kyslasto. Ale zachod to zvladne :-) ;-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: larvy komarov

Odoslaťod KoRn » 21 Nov 2007 00:02 am

chcem sa spytat ako podavate mrazene patentky?? date ich do sitka a vlaznou vodou rozmrazite a premyjete alebo ich kludne hodite do akvarka zamrazenu kocku...co je lepsie?
KoRn
 
Príspevky: 114
Založený: 21 Okt 2007 00:30 am

Re: larvy komarov

Odoslaťod STH » 21 Nov 2007 00:13 am

osobne im tu kocku supnem rovno tam,paci sa mi ako o to bojuju,trhaju to ako zraloky :) ale tiez som rozmyslal ci im to take studene nevadi :?: :!:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: larvy komarov

Odoslaťod KoRn » 21 Nov 2007 00:24 am

som zvedavy na ostatnych
KoRn
 
Príspevky: 114
Založený: 21 Okt 2007 00:30 am

Re: larvy komarov

Odoslaťod STH » 21 Nov 2007 00:32 am

este dodam,neviem ci to ma nejaku spojitost,ale ked krmim mrazenou potravou...tak niektore ryby dostanu vodnatielku...a ked si to tak vezmem minuly rok to boli prave colisi,ryby ktore sa ako prve vrhali na kocku :?
Neviem si vysvetlit odkial inam sa ta vodnatielka dostala,ked som tam nedaval nove ryby ani rastliny...
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: larvy komarov

Odoslaťod vysluzil2 » 21 Nov 2007 00:37 am

Tusim raz Skala na podobnu otazku odpovedal tu na fore, ci aj zmrzlinu si davaju do mikrovlnky :) . Tiez bola podana otazka ci rozmrazovat mrazene krmivo pred krmenim.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: larvy komarov

Odoslaťod KoRn » 21 Nov 2007 14:53 pm

vysluzil2 napísal:Tusim raz Skala na podobnu otazku odpovedal tu na fore, ci aj zmrzlinu si davaju do mikrovlnky :) . Tiez bola podana otazka ci rozmrazovat mrazene krmivo pred krmenim.


no ale kde to najdem?
KoRn
 
Príspevky: 114
Založený: 21 Okt 2007 00:30 am

Re: larvy komarov

Odoslaťod laci » 21 Nov 2007 14:55 pm

KoRn napísal:chcem sa spytat ako podavate mrazene patentky?? date ich do sitka a vlaznou vodou rozmrazite a premyjete alebo ich kludne hodite do akvarka zamrazenu kocku...co je lepsie?
Kľudne hodím do nádrží zmrazené.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: larvy komarov

Odoslaťod ONDREJ VARGA » 22 Nov 2007 16:58 pm

STH napísal:este dodam,neviem ci to ma nejaku spojitost,ale ked krmim mrazenou potravou...tak niektore ryby dostanu vodnatielku...a ked si to tak vezmem minuly rok to boli prave colisi,ryby ktore sa ako prve vrhali na kocku :?
Neviem si vysvetlit odkial inam sa ta vodnatielka dostala,ked som tam nedaval nove ryby ani rastliny...
aj mne sa to stalo pri ramirezach odvtedy krmimlen zivimi ktore chovam v 20l akvarku, trocha hliny na to voda a pockat tyzden a potom ryzovat patentky ale treba ich riadne poumivat,ale radsej k nim pridavam pripravao na znicenie bakterii,prevent,a zatial zadna rybka na to neskapala
ONDREJ VARGA
 
Príspevky: 32
Založený: 12 Nov 2007 21:08 pm
Bydlisko: SMOLENICE

Re: larvy komarov

Odoslaťod barky » 22 Nov 2007 23:27 pm

Chov patentiek v akvariu? O tom som este nepocul - skus nam to popisat blizsie - ak sa da...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: larvy komarov

Odoslaťod vysluzil2 » 23 Nov 2007 09:51 am

Ondrej, nemyslel si nahodou nitenky. Tie sa mnozia aj v napr. v zariadenych aq, ak su tam neni ryby, alebo malo ryb. Patentky su totiz lavy pakomara. A mozes si ich nachytat napr. v zahradnych jazierkach , alebo napr. betonovych kadiach ktore su bez ryb, a na zimu sa nevypustaju , alebo nechava sa v nich na zimu len spodok dna s kalom, v ktorom sa nachadzaju.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 23 Nov 2007 10:11 am

patentky vyzaduju skor studenu a cistejsu vodu, v akvariu by dlho zive nevydrzali. nitenky zase organicky znecistenu.
a samozrejme potravu mrazenu nerozmrazujem. ani cyklop, ani nitenky, ani patentky, ani spagety, ani spenat, ani niccccc. a odslupkovanu artemiu so spirulinou miesanu drzim v chladnicke a to napriek tomu, ze je to suche, drobne. ziadnu vodnatielku mi ryby z toho za 15 rokov nedostali. a krmil som aj nachytanych cyklopom. ryby okrem toho krmim zivym vlastnym grindalom, nalevnikom, mikrami, muskami, niekedy husenickami a nemam problem. problem je naopak vtedy, ked si donesiem ryby od niekoho, resp. ked su ryby vystavene stresu (napr. na burze), napr. pri nejakom prenose.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod vysluzil2 » 23 Nov 2007 10:22 am

Mrazena potrava...
www.akva.sk/viewtopic.php?t=1687 Korn, napr aj tu sa o tom debatilo
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: larvy komarov

Odoslaťod ONDREJ VARGA » 23 Nov 2007 14:35 pm

barky napísal:Chov patentiek v akvariu? O tom som este nepocul - skus nam to popisat blizsie - ak sa da...
to akvarko mam vylozene vonku u babky cele leto ,na spodku je kal,blizko je priehrada,od jari ho vylozim a lovim patentky na zimu odlejem 40 percent vody a odlozim ho do tmavej
pivnice ,myslim ze su to patentky su to asi 1.5cm dlhe cerviky ktore sa tam vlnia ,nakolko som rybar a patentky som uz kupoval,mysli ze su to oni
:roll:
ONDREJ VARGA
 
Príspevky: 32
Založený: 12 Nov 2007 21:08 pm
Bydlisko: SMOLENICE

Re: larvy komarov

Odoslaťod skala » 23 Nov 2007 15:43 pm

ondrej, su krvaov cervene? neliahne sa ti z nich v lete na balkone hmyz?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: larvy komarov

Odoslaťod ONDREJ VARGA » 23 Nov 2007 21:23 pm

skala napísal:ondrej, su krvaov cervene? neliahne sa ti z nich v lete na balkone hmyz?
su krvavo cervene a liahne sa z nich hmyz
ONDREJ VARGA
 
Príspevky: 32
Založený: 12 Nov 2007 21:08 pm
Bydlisko: SMOLENICE

Re: larvy komarov

Odoslaťod rastoluptak » 29 Nov 2007 09:04 am

Patentka je super krmivo, ale pozor pri nadmernom (kazdodennom) skrmovani moze sposobit rybkam zapchu (a uhyn) ! S mrazenymi komarmi a pakomarmy - opatrne. Odporucam pouzivat mrazene len ako doplnkove krmivo tak kazdy 3 den.. :wink:
Obrázok používateľa
rastoluptak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 7
Založený: 26 Aug 2007 15:33 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.