Krmivo SAK 55/TROUVIT



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod vysluzil2 » 20 Nov 2007 23:17 pm

arowana napísal:Je skoda, ze za ten smejd, si vyrobca uz nevie co zapytat a cena sa este nabali cez distributora a maloobchod. :twisted: :?
Inak je to krmivo nizsej strednej triedy a cena zdaleka nezodpoveda kvalite.
Arowana, schuti som sa zasmial. Ja mam uctu k SAKu. Podla mna vynikajuce krmivo. Poznam chovatelov, ktory krmia iba nim. Nepouzivaju ziadne ine krmivo. Poznam aj ich ryby, ktore su vynikajuce, a uspesne. Humorne nazyvaju krmenie s nim. Rano krmia napr. zltym Suchankom/ meno vyrobcu/, naobed cervenym Suchankom . vecer zelenym Suchankom , a pod. Cize Suchanek ma uplatnenie hlavne pri odchovoch vacsieho mnozstva ryb. Pre menej skusenych by som odporucal skor znackove krmiva, pretoze mozu menej pokazit. Mozno aj sak ma nieco pre menej skusenych. Truovit a Sak som pouzival, a bol som s nimi spokojny. Vyskusal som uz vsetky znackove krmiva. Aj spominane Arovanom belgicke, danske a pod. granulovane krmiva. Krmil som aj psacimi a zajacimi krmivami , piskotami, slizami a pod.. Moj nazor je , ak nejaky chovatel ma problem so skrmovanim dakeho krmiva, potom je slaby chovatel :idea: . Da sa krmit vselicim, len treba vtedy prisposobit krmivu podmienky v aq. Ale najlepsie je krmit s krmivami urcenymi pre aq ryby. Firmy , hlavne tie kvalitnejsie maju predsa len laboratoria, kde je najvacsia perspektiva pre vyrobu kvalitneho krmiva. A podla mna , Sak je kvalitne krmivo, aj ked s nim momentalne nekrmim. A ci je v krmive xanta xantin, alebo asta xantin ma zaujimalo mozno ked som bol v zaciatkoch. Kvalita zafarbenia ryby sa da ovplyvnit inac , nielen spomenutymi prirodnymi farbivami :) . Kilo tychto farbiv som pocul ze pred par rokmi stalo okolo 8 tisic sk :lol:
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod barky » 21 Nov 2007 09:37 am

Laci, co sa tyka nakupu lacnejsieho SAK-u, skus zavolat do firmy ALMUS - co je momentalne distributor tohto krmiva na slovensku - myslim, ze by mohli mat zastupenie aj v Kosiciach a pri odbere viacerych kil, sa da dohodnut aj velkoobchodna cena.

Inak predtym toto krmivo distribuoval pan Hrehovcik - Aquadream z vychodu - mozno ho aj stale este aj pouziva a ani on nemal problem poslat par kil postou...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod laci » 21 Nov 2007 09:41 am

barky napísal:Laci, co sa tyka nakupu lacnejsieho SAK-u, skus zavolat do firmy ALMUS - co je momentalne distributor tohto krmiva na slovensku - myslim, ze by mohli mat zastupenie aj v Kosiciach a pri odbere viacerych kil, sa da dohodnut aj velkoobchodna cena.

Inak predtym toto krmivo distribuoval pan Hrehovcik - Aquadream z vychodu - mozno ho aj stale este aj pouziva a ani on nemal problem poslat par kil postou...
Barky - Máš nejaký kontakt?
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod xDodox » 21 Nov 2007 09:51 am

http://www.almus.sk/

tel.: 046/548 59 55
mail: almus@almus.sk
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod laci » 21 Nov 2007 09:54 am

Dodo - diky medzičasom som to našiel ale nič o SAK-u na stránke nemajú idem ich kontaktovať. :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod SoRex » 21 Nov 2007 12:15 pm

arowana napísal:Inak je to krmivo nizsej strednej triedy a cena zdaleka nezodpoveda kvalite.
To platilo před lety, když začínali. Je vidět Roberte, že jsi byl tehdejší kvalitou natolik znechucen, že jsi to už znova nezkusil. Kdyby mi Jakub Suchánek nedával stále nějaké vzorky na odzkoušení, tak bych určitě dopadl stejně. Ale v posledních, řekl bych 2-3 letech se kvalita jejich krmiv výrazně zlepšila a například jejich granule "Spirullina Excelent" jsou podle mých zkušeností opravdu excelentní. To, co při jejich zkrmování dělají třeba ameky, ilyodoni nebo velifery - to nemá obdoby u žádného jiného druhu krmiv. A když jsem zkusil speciální SAK pro krevety, byl jsem překvapen, kolik jich z houští rostlin vylezlo. Do té doby jsem myslel, že se jejich populace drží na 10-20 kusech, SAK mi jich dokázal na jedno místo shromáždit přes 100!

Ale je pravda, že zhruba před 5-6 lety jsem Jakubovy vzorky rybám nedával, protože to téměř vůbec nežraly a jenom kalily vodu. Na druhou stranu jsem zjistil, že jsou vynikajícím krmením pro šváby, které chovám jako doplňková zdroj živočišných bílkovin pro plšíky :)
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod arowana » 21 Nov 2007 18:17 pm

Toto krmivo hodnotim negativne hlavne v pomere kvalita, cena.
Hodne zanasaju filtre a konzumuju ho skutocne dobre zial len tzv. komercne ryby. Je to vsak moj subjektivny nazor, ktory prirodzene nikomu nevnucujem. :D
Z komercnych krmiv sa velmi v poslednom obdobi zlepsil polsky Tropical.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod barky » 22 Nov 2007 10:38 am

Ja sa pridam na stranu Saku :-)

skusenost so zanasanim filtrov nemam, osobne si myslim, ze to hrozi skor pri prekrmovani, ale bohvie.
Neviem co vsetko su komercne ryby ale mne ho beru napr. aj dania, rozne apistogramy, L-kove sumce a pod.
Samozrejme ze Sak je u mna len doplnkove krmivo zaklad je mrazene a SAK a OSI su len doplnok.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod SoRex » 22 Nov 2007 11:28 am

Zmíním ještě jednu perličku; říkal mi kamarád (majitel 120 000 litrové pěstírny) že v okamžiku, kdy přešel ze SAKu na lacinejší krmení se mu téměř ze dne na den přestaly množit ampulárie. A protože u něj tvoří sice malou, ale nezanedbatelnou část příjmů, vrátil se, alespoň v několika akváriích, k SAKu.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod laci » 22 Nov 2007 11:57 am

Eh,

nechcel som aby sa to nebodaj ešte zvrhlo na nejakú hádku :) .
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod barky » 22 Nov 2007 12:01 pm

To nie je hadka - pravdou je ze kazdy chovatel ma skusenosti ine, zalezi to strasne na prostredi, tie iste ryby v jednej vode niiektore krmivo zeru, po prestahovani do inej vody ho uz nechcu...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod laci » 22 Nov 2007 12:15 pm

Barky - To mi je jasne, tiež mam skúsenosti a názor na niektoré krmiva a aj ďalšie veci.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod SoRex » 22 Nov 2007 12:32 pm

barky napísal:... tie iste ryby v jednej vode niiektore krmivo zeru, po prestahovani do inej vody ho uz nechcu...
Přesně, to se mi stalo už několikrát a byl jsem z toho dost nešťastný. Naposledy u našich oblíbených :wink: elegansek, které jsem přelovil do vedlejšího akvária (poziční změna asi 30 cm) se stejným dnem a osázením a ty mrchy mi začaly odmítat i líhnutou artemii :(
Tento problém se ale většinou dá eliminovat dočasným přidáním několika kousků ověřeně "pažravého" druhu, který ty zarputilé odmítače naučí žrát to, co chci :D
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod laci » 22 Nov 2007 12:42 pm

SoRex napísal:
barky napísal:... tie iste ryby v jednej vode niiektore krmivo zeru, po prestahovani do inej vody ho uz nechcu...
Přesně, to se mi stalo už několikrát a byl jsem z toho dost nešťastný. Naposledy u našich oblíbených :wink: elegansek, které jsem přelovil do vedlejšího akvária (poziční změna asi 30 cm) se stejným dnem a osázením a ty mrchy mi začaly odmítat i líhnutou artemii :(
Tento problém se ale většinou dá eliminovat dočasným přidáním několika kousků ověřeně "pažravého" druhu, který ty zarputilé odmítače naučí žrát to, co chci :D


Tak s tým som sa teda ešte nestretol. Moji chovanci sú ako "svine" zožerú snáď všetko. :o aj ke´d ich prelovujem.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod majky » 22 Nov 2007 16:19 pm

sakom krmim 2rok a som spokojny,energy,green krmim v mensich davkach viac krat zaden aby neostalo nic nadne ,som spokojny ryby ho rady primaju,a chuti im,prevazne malawi,gupky,aj prisavnici.
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod laci » 01 Dec 2007 17:11 pm

xDodox napísal:http://www.almus.sk/

tel.: 046/548 59 55
mail: almus@almus.sk

Napísal som im ešte v ten deň email a neozvali sa :( . Nič to už som pozháňal iné krmivá a podstatne lacnejšie. :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod Andisko » 01 Dec 2007 20:34 pm

Ja som kupil SAK spirulinu na akvajeseni a krmim nim cherryny krevetky. Dospele ju doslova hlcu, krpce si ju zatial niak nevsimaju. Mam tu najvacsiu zrnitost a ta vydrzi pokope az do druheho dna. Pri optimalnom krmeni vecer je do rana po nej. Chcel by som este vyskusat SAK caridinu specialne pre krevetky ale mam pocit ze na akvajeseni ju nemali.....mozno s tym dojdu SAKari na akvazimu.
Obrázok používateľa
Andisko
 
Príspevky: 42
Obrázky: 20
Založený: 12 Máj 2005 11:18 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod johhhny » 06 Dec 2007 16:32 pm

Ja tiez pouzivam SAK a som s nim spokojny. Davam ho aj diskusom a zeru ho bez vynimky, ci uz ide o energy, 55-ku alebo green. Musim ho akurat pred tym ako im ho dam, asi 1-2 min. namocit, aby zmakol. Taktoto robim so vsetkymi gran. krmivami, takze v tom problem nevidim.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod lubosov » 15 Sep 2010 21:12 pm

Kde sa dá v Bratislave kúpiť krmivo SAK a LON MIX? Z akva predajní sa akosi vytratilo.
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod MAUceu » 15 Sep 2010 22:11 pm

Neviem ci nebudu na akvajeseni. Treba sa spytat uzivatela: barky (napis mu SS).
Ja som od nich kupil na akvajari SAK Energy a SAK Spirulina. Pouzil som ich do robeneho krmiva pre terce a zeru mi to z ruky...
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod lubosov » 16 Sep 2010 09:11 am

Veď práve preto to krmivo zháňam-ryby sú po ňom ako divé. Chcem ešte uviesť, že toto krmivo je teraz už na vysokej úrovni a kľudne konkuruje renomovaným firmám, dokonca je lepšie zložením, kvalitnými surovinami a cenou.
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod lubosov » 17 Sep 2010 17:26 pm

zaujímavé čítanie o firme, ktorá vyrába krmivá SAK : http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-296
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod lubosov » 03 Nov 2011 20:48 pm

Neviete poradiť, v ktorej bratislavskej akva predajni predávajú krmivo SAK.
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo SAK 55/TROUVIT

Odoslaťod Snoopy » 03 Nov 2011 21:28 pm

nieje táto téma trošku "mimo"??
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.