CO2 test EHEIM - navod



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

CO2 test EHEIM - navod

Odoslaťod tonket » 30 Okt 2003 10:22 am

Po Zakupeni CO2 testu so dost nadaval na nekonpetentnost osob, ktore pisali k nemi navod na pouzitie...
:evil: Nie je z neho totiz jasne, ci mam ten test otocit este na vzduchu a potom ponorit - na spodu sa vytvori poriadna vzduchova bublina
Alebo otocit az v akvarku a snazit sa, aby tam ziadna vzduchova bublina nebola?

Zatial som to skusal druhym sposobom, akurat ze na druhy den bol ten test plnymalych prisavnikov, ktori donho vliezli cez tu malu dierku na spodu... A kedze za zvedavost sa plati - jasnacka, ze zdochli :? :(
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: CO2 test EHEIM

Odoslaťod nino_q » 30 Okt 2003 10:27 am

otoc ho uz na vzduchu, ta bublina tam ma byt
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: CO2 test EHEIM

Odoslaťod tonket » 30 Okt 2003 11:05 am

nino_q napísal:otoc ho uz na vzduchu, ta bublina tam ma byt

Si si isty? Kadial sa potom dostane dovnutra aspon trosku "aktualnej vody" z akvarka, aby mohol test ukazovat aktualnu hodnotu?
Alebo ked je to tak, na akom principe sa meria obsah CO2 a akvarku, ked ta voda vobec neprichadza do kontaktu s indikacnou tekutinou... :roll:
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 test EHEIM

Odoslaťod nino_q » 30 Okt 2003 11:19 am

koncentracia CO2 vo vzduchu v bubline sa po nejakom case vyrovna s koncentraciou vo vode v akvariu a ta sa zase po case vyrovna s koncentraciou v meracom roztoku

teda za predpokladu ze ten test funguje na rovnakom principe (a vyzera rovnako) ako ten od sery; ale podla toho co si pisal to tak bude
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: CO2 test EHEIM

Odoslaťod tonket » 30 Okt 2003 11:25 am

nino_q napísal:koncentracia CO2 vo vzduchu v bubline sa po nejakom case vyrovna s koncentraciou vo vode v akvariu a ta sa zase po case vyrovna s koncentraciou v meracom roztoku
teda za predpokladu ze ten test funguje na rovnakom principe (a vyzera rovnako) ako ten od sery; ale podla toho co si pisal to tak bude

Tak to je potom bomba, ked to tak funguje....
Asi budu vsetky rovnake, ale ked chces, tak si ho mozes pozriet v mojej foto galerii.
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 test EHEIM

Odoslaťod nino_q » 30 Okt 2003 11:33 am

je to v podstate to iste... inac pozri si navod, krok 5 je otocit, krok 6 je strcit do akva...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: CO2 test EHEIM

Odoslaťod tonket » 30 Okt 2003 12:52 pm

Asi mas pravdu, akurat som to mozno potreboval mat niekde napisane, aby som si bol isty... neslo mi totiz do hlavy, ako to moze merat obsah CO2 v akvarku, ked to vobec neprichadza do styku s tou vodou :)
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 test EHEIM

Odoslaťod cyrano » 30 Okt 2003 17:00 pm

vhodne mnozstvo CO2 totiz zavisi aj od tvrdosti vody preto je tam ta bublina ktora obsahuje volny CO2 ten potom urcuje zafarbenie indikatora, a to funguje na zaklade pH...
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.