Rozmnozovanie Labeo



Všetko okolo akvarijných rýb

Rozmnozovanie Labeo

Odoslaťod Grayer » 30 Nov 2007 22:26 pm

Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti alebo ci uz pocul o niekom komu sa to podarilo rozmnozit labo to je jedno ake..A ake velke asi musia byt aby sa mnozili a co nato potrebuju.A ci je nevyhnutna hormonálna stimulácia?Za vsetky odpovede dakujem :D
Grayer
 
Príspevky: 13
Založený: 18 Apr 2007 17:18 pm

Reklama

Re: Rozmnozovanie Labeo

Odoslaťod arowana » 01 Dec 2007 12:45 pm

Mnozi ich priatel cca 20 rokov, v statisicovych mnoztvach. Rozmnozovanie je mozne len za pomoci hormonalnej stimulacie, avsak sporadicky zazneli eterom aj info. o spontannom vytere, avsak nemam potvrdeny ziaden konkredny zdroj informacii.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Rozmnozovanie Labeo

Odoslaťod Grayer » 01 Dec 2007 15:50 pm

arowana napísal:Mnozi ich priatel cca 20 rokov, v statisicovych mnoztvach. Rozmnozovanie je mozne len za pomoci hormonalnej stimulacie, avsak sporadicky zazneli eterom aj info. o spontannom vytere, avsak nemam potvrdeny ziaden konkredny zdroj informacii.
A nevies ako to mnozi? da ich do velkeho do 500 l akva prida hormoni a je to? a nevies presny nazov coho tam treba dat a v akom pomere?Alebo nejaky kontrakt na toho kamosa?Mail alebo nieco?
Grayer
 
Príspevky: 13
Založený: 18 Apr 2007 17:18 pm

Re: Rozmnozovanie Labeo

Odoslaťod alexx5 » 01 Dec 2007 16:49 pm

Grayer,neviem,či sa k tým informáciám dostaneš.Sú to dosť strážené informácie a nik ti ich nepovie.
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Rozmnozovanie Labeo

Odoslaťod Macadlo » 01 Dec 2007 17:44 pm

Grayer - evidentne nemas ani ponatia o tom co je to hormonalna stimulacia. To neni nejaky roztok ktory nalajes do vody ale su to vytazky ziskavane z hypofizy, ktore sa vstrieknu iniekcnou striekackou priamo do chrbtovej svaloviny ryby (pripadne niekam inam). Ja sa v tm tiez moc nevyznam ale takto mi to popisoval kamarat
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Rozmnozovanie Labeo

Odoslaťod ONDREJ VARGA » 01 Dec 2007 17:59 pm

mal som 2kusi a samica mi nakladla ikry,ale nic sa neviliahlo,nechapem preco ,mal som ich v tom akva uz 3 roky,a zrazu sa vytreli,no nic z toho nebolo
ONDREJ VARGA
 
Príspevky: 32
Založený: 12 Nov 2007 21:08 pm
Bydlisko: SMOLENICE


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.