"rieka" v akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

"rieka" v akva

Odoslaťod strbino » 14 Jan 2007 00:20 am

neviem mi niekto povedat ako sa da vytvorit akoze "rieka v akva" ? :roll:
da sa do akva nejaka biela tuha pena alebo nieco podobne?
tu je fotka , no typek si to nakoniec rozmyslel a rieku nedal
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=18672
videl som uz aj na nete akoze vodopad, no nejak neviem ted najst tu foto
Naposledy upravil strbino dňa 14 Jan 2007 00:27 am, celkovo upravené 1 krát.
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: "rieka" v akvarii

Odoslaťod strbino » 14 Jan 2007 00:27 am

ok, fotku neberte do uvahy, na nej je ako ma atiles upozornil, len piesok :?
ale aj tak dufam niekto vie o com hovorim :)
edit: tu je ta foto co som hovoril o vodopade ;)
Prílohy
a042805120.jpg
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod jany emm » 14 Jan 2007 03:09 am

Vsak presne na tom linku ktory si poslal je to vsetko vysvetlene. Pozri si prispevky od clena GWU. Inak je to piesok ADA Rio Negro + jemny film z filtracnej hmoty na ktory je tiez nanasany piesok. Skusal rozne druhy piesku kym dosiel na tento. Udrzba nutna kazdy tyzden .... vela stastia :wink: .
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod STH » 14 Jan 2007 07:03 am

celkom to dobre vyzera,miniaturne prevedenie gycoveho charakteru maju v kazdej akvaristike,take male keramicke napodobeniny korena kde zvrchu pada piesok...mozno v akva ten piesok predavaju ako nahradne balenie,pretoze pochybujem,ze to iste mnozstvo tam vydrzi stale...
neviem aky system tam pouzivaju,ale mna napadol jeden super napad,bez pouzitia draheho specialneho cerpadla a snad to vyskusam doma urobit a piesok mi hadam bude stacit aj stavebny ktory preosejem a vyberiem co mozno tie najmensie zrnka... :) skusim pospekulovat a neskor napisem ako som dopadol :roll:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod atiles » 14 Jan 2007 10:11 am

ano, je tam piesok, filtačný hodváb, silikon a strašne veľa skúšania kombinácií materiálov.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod Kubo » 14 Jan 2007 10:19 am

Jo tento vodopad sa mi paci , uz davnejsie som nanho pozeral.Inak vsimnite si tie neonky aka haluz akoby preletovali ponad rieku. Podla mna takyto vodopad a rieku nebude lahke spravit a este ide o to ako dlho to vydrzi takto pokope. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod strbino » 14 Jan 2007 12:15 pm

no rieku robit teda urcite nebudem :D :D
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod kegupka » 14 Jan 2007 13:17 pm

Jedna mozost je piesok, vyzera to samozrejme velmi pekne. Ja som sem-tam zarel aj akoze tecucu vodu v akva robenu pomocou vzduchu. V plastovej tvarovanej trubke prudili bublinky samozrejme proti prudu :o pomocou toho robeny napriklad gycovy vodny mlyn. Ale ten piesok sa mi urcite paci ovela viac :o
kegupka
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 29 Júl 2006 18:12 pm
Bydlisko: Kosice

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod salik » 04 Dec 2007 19:38 pm

Prílohy
waterfall1.jpg
waterfall1.jpg (14.02 KiB) Zobrazená 8088 krát
Naposledy upravil salik dňa 05 Dec 2007 16:57 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod STH » 05 Dec 2007 11:19 am

salik:tento system sa da nahradit vypustou z filtra namiesto bubliniek...uz som to skusal s edenom501 az na to,ze to nebola rieka v akva,ale vychrica v akva :?
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod atiles » 05 Dec 2007 12:28 pm

salik:tento system sa da nahradit vypustou z filtra namiesto bubliniek...uz som to skusal s edenom501 az na to,ze to nebola rieka v akva,ale vychrica v akva :?

:lol: :lol: :lol: dá sa ale nefunguje! ved preto je tam hnacou silou vzduch aby to nebolo také mocné.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod STH » 05 Dec 2007 12:34 pm

atiles:v nejakom vacsom akvariu by to bolo akurat....ja som to skusal v 30l :) vies ako ked niekto chce vodopad tak asi tam aj chce krasne rastlinky atd... a tie bublinky v spojeni s davkovanim co2 by nemalo asi zmysel...jedine ze by aj ten mechanizmus bezal na co2 :lol:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod atiles » 05 Dec 2007 15:11 pm

ved ja nič, len že sa dá nahradiť ale nefunguje to. :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod xitanaf » 05 Dec 2007 18:37 pm

Prílohy
waterfall_s9.jpg
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod romanK » 05 Dec 2007 18:51 pm

a toto na tom obrazu on tam dava sol alebo piesok?
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod xitanaf » 05 Dec 2007 18:55 pm

romanK napísal:a toto na tom obrazu on tam dava sol alebo piesok?

neviem, je to v japončine takže.... :(
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod strbino » 05 Dec 2007 18:59 pm

si to staci prepnut na anglictinu :o :P
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod romanK » 05 Dec 2007 19:50 pm

strbino napísal:si to staci prepnut na anglictinu :o :P



a ako
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod xDodox » 05 Dec 2007 20:02 pm

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod romanK » 05 Dec 2007 21:35 pm

skoda ze sa neda aj po slovensky?
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod xitanaf » 05 Dec 2007 22:01 pm

romanK napísal:skoda ze sa neda aj po slovensky?


Tu to máš cez Translator, nič moc ale dá sa porozumieť....

Tajemství vodopádu


Napsaný Gary Wu
2006/07/29
Z idey k finálnímu rozvržení, obvykle může vzít hodně cestové doby. Výzkum, materiální zdroj také vystupuje jako důležitý faktor. Možná já mám nějakou pevnou zkušenost na fotografii, zjistil jsem, že když chycení fotografie na tekoucí vodě pomalou clonovou rychlostí vyplyne bílé hedvábné pokrytí jako, řeka ne tak jasná jak naše vizuální. Tam jsou nějaké aquascape používání této idey ke generálovi řeka píše rozvržení, já věřím, že vodopád může užívat stejnou ideu replikovat.
Na podkladovém stupni, já chci vytvořit vodu pád z vrchu do spodní části přímo, nicméně, já mám žádné řešení replikovat tento účinek. Já užívám bílý písek reprodukovat účinek ale to je těžké zachytit jas a bez detailu. Na mém výzkumném odkazu, vodopád struktura ve velmi slavný scénický v Číně - Jiuzhaiigou údolí může být aplikovaný.

^v Jiuzhaiigou údolí inspiruje mě hodně idey
Po rozhodl se strukturu, já jedu do zahradničícího obchodu najít nějaký vhodný kámen pro toto rozvržení. Nakonec já nalézám jeden vhodný válející kámen pro toto rozvržení. Jejich tvar staví se a asi 1- 2cm silný, s hrubou barevnou strukturou. To by měl být rozrušuje v řečišti. Já myslí, že to by neovlivnila jakost vody. Já dal je to voda pro asi týden, užívat zkušební soupravu zkoumat půdu kvalitu a najít že žádný významný afekt před dal do mého tanku.

^ užívá nylonová skupina utáhnout nacpaný kámen
Pro simulovat útes, já musím nahromadit kámen, já zkusím několik způsobu jak kupit jim společně ale to je příliš snadný padat, nakonec já utáhnu to na plastové síti, třebaže já mohu utáhnout to jak zeď, plastová síť zhroucení protože kámen je příliš těžký. Filtr inspiruje mě vytvořit základní strukturu, já užívám plastovou mřížkovou náplň ve filtrující míči jak základ. Když plastový síťový výstupek na mřížce, struktura je silná dost aby podporovala kámen, kromě toho, já dal odpadní trysku za strukturou, vodní proudit ze zadní části zdi. Tato idea je vytvořit vnitřní filtrující systém, protože filtrující míč je dobrý místo pro bakterie.

^ házení filtrující míč do plastové mřížky jak základ uspořádá

^ dokončená základní struktura

^ užívá nylonová skupina utáhnout kámen na plastové síti, tam jsou prostor mezi každý kámen vrstva, která je pro ještě jedna vrstvová plnit v.

^ plastová síť jsou namontovaná na základu také nylonovou skupinou. Ve skutečnosti, jen kámen utáhne nylonovou skupinou je upevněný, další jsou volně nemístní mezi vrstvami.

^ základ a kámen jsou umístěn ve středu tanku, já užívám další dva velký kámen ustájit strukturu.
Vyberte si bílý písek replikovat vodopád jste další výzva. Jsou hodně bílého písku na trhu, ale vizuální účinek na fotografii není dobré. Písek z pláže velmi je pěkný a s nejlepším vizuálním účinkem, nicméně, barva je příliš smetanová. Na mém experimentu, pH úroveň se zvětší ostře jen uvnitř polovičního dne, tak já musím se vzdát. Nakonec, já vyberu si ADA Rio černošský Sand jak má volba. Písek je pěkný jak písek z pláže, barva jako rýže ale ne pH ovlivněný, protože to je z řeky. Molekuly jsou pěkné polo- průhlednost křemík. Vizuální účinek je perfektní, dává vám sněhobílý výsledek ale s detailem.

^ADA Rio černošský Sand, přísady většinou jsou pěkné polo- průhlednost křemík

^ já dal filtrační prostředek nadto útes předejít příliš mnoho pískový vlévá se do základu.
Na cestové době, jen písek replikovat výsledek, hrubá struktura udrží některý z písku na kamenném- ovo povrchu, nicméně svah je příliš vysoký, jen malý část písku ještě na povrchu. Vizuální právě jako vodopád v zimě ne jak můj odkaz maluje. Výsledek je podobný jako nějaký existující bílý říční rozvržení bez duše, to je docela daleko jak má originální idea.

^lití písku na kameni pečlivě
Kdy já dívám se zpět moje odkazové fotografické srovnání s nynějším výsledkem, významnější různý je nedostatek souvislosti vodního pohybu a spršky. Jako já pamatuji si některý ze stolní výzdoby užívat vodní čerpadlo čerpat vodu s pískem vytvořit tekoucí vodu účinek, tak já replikovu stejný na pokusném modelu. Ano, toto je vizuální výsledek který já chci, ale to může jen vytvořit vodní tok uvnitř malé oblasti, a to je těžké vytvořit pískový cirkulační systém. Dokonce já mohu vytvořit tento systém, to je těžké ovládá pískový pohyb na každé části vodopádu.
Já nemám žádnou představu dokonce i po hodně experimentu. Čas byl ignorující, to je skoro poslední klestící čas. Já jsem udělal rozhodnutí jen používání Rio černošského Sandu. Jako já zmíním se o předtím, některý z kamene jsou volně skladiště na útesu, tak téměř každý měsíc já musím si vylít zlost vyčistit zelenou skvrnitost a místo zpět znovu. V poslední kartáčování, já nalézám nějakou bílou formu na zadku. Ten kámen já nikdy drhnu předtím. To by měl být dlouho, kvůli této formě, vím co já musím najít replikovat vodní pohybový výsledek.
Já jsem zkoušel Cotton, make - up bavlna, filtrační prostředek, syntetický filtr jak základ navrství ale výsledek není přijatelný, a nakonec já vyberu si filtrační zadní hedvábí. Ve vodě, to nestlačí společně dokonce já načrtnu to k velmi tenkým vrstvám. Struktura vlákna krytého na kameni právě jako voda projde skrz. Nicméně, vizuální účinek ne všude je přijatelný po lití písku. Já musím neochotně přijmout tento výsledek.

^ výsledek vypadá dobře jen pokrytý filtračním zadním hedvábím, nicméně, výsledek není 100% zdokonalí po písku je litý
Dva dny před fotografií den, já dívám se na tank a můj odkazový obraz. Dotazování já sám které část replikove nejlepší výsledek a proč? Nakonec, já jsem dostal odpověď, významnější prvek je od pozorování. Já všimnu si které/ho souvislosti vody dát pokyn, ale také pozice písku. Oblast s více písku, vizuální výsledek je jasnější. Na kině, ti, kdo jsou leštěný oblasti byla na oblasti která vodní tok společně. Kdy voda dochovávající kámen vynoří se, to je mlhavé. Použitím tohoto konceptu, já začnu přerovnat filtrační zadní hedvábí a písek znovu. Tento rychlý výstřel je ověřovací výstřel poté co jsem udělal uspořádání.

Epilog:

Poslední dva týden před fotografie den, každodenní téměř dělající stejnou věc, vyčistit pískový povrch; přerovnat filtrační zadní hedvábí a já musím vyměnit ty špinavé zadní hedvábí každý týden. Po filtračním zadním hedvábí přidaném k rozvržení, to se stane příliš obtížný udržovat. Pro aquascaper jako já, já vždy hledající něco jiného, tak měsíc po fotografii vzaté, já zavolám k sobě čistý tank a začne to znovu připravovat další putovní AGA soutěž. Tyto čtyři měsíce vytvoření má do konce. Užívej téměř 6Kg ADA Rio černošský Sand, víc než sto kusy z kamene vytvořit vodopád, kdy já dívám se zpět výsledek, máš to cenu.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod strbino » 05 Dec 2007 23:13 pm

:lol: to po anglicky rozumiet viac. Sak toto je jak lyricko - epicka dráma :lol:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod xitanaf » 05 Dec 2007 23:17 pm

strbino napísal::lol: to po anglicky rozumiet viac. Sak toto je jak lyricko - epicka dráma :lol:


sak jasné ale nie každý vie anglicky, ved to poznáš topiaci sa aj slamky chytá a pokial má niekto aspon stipku logického uvazovania tak mu to bohate stačí na to aby porozumel čo sa tam píše :o
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: "rieka" v akva

Odoslaťod romanK » 06 Dec 2007 17:47 pm

no tak ok ale neviem o co je prichytene tie kamene co to je?
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.