Prosim o radu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Prosim o radu

Odoslaťod branodido » 07 Dec 2007 23:10 pm

Akvarko mam dlhe roky. Osadenstvo: dolu panciernicky a prisavky, hore zivorodky proste vsetko pre radost a nic narocne. posledny rok vsak mam problem. Zivorodka trebars mecun ma problem s rovnovahou tela, nevie primat potravu, cudne sa skruti a nasledne za par dni umiera. Choru rybku hned odlovim. toto sa vsak pravidelne opakuje po cca dvoch mesiacoch najme po pridani asi 1/5 novej vody. Cele akvarko som preto minule drasticky vycistil, ale po asi dvoch mesiacoch je to tu zas. Filter nam vykonny, riadne okyslicujem, krmim kvalitnym drahym krmivom, rastlinkam sa v akvarku velmi dobre dari, proste fakt neviem. Aj teraz mam odloveneho jedneho nadherneho samceka mecuna, cely je skrutený a nevie udrzat rovnovahu. Na tele vsak nema ziadne priznaky, proste ziadna krupica ci nieci ine. Neviete mi nahodou poradit co s tym ? :x
branodido
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Dec 2007 22:50 pm
Bydlisko: nitra

Reklama

Re: Prosim o radu

Odoslaťod jan toman » 07 Dec 2007 23:18 pm

Ahoj. Mne podobne padali isteho casu,,velferky,, lebo som krmil kvalitnym a najme drahym krmivom.,,Az pomocou isteho znameho sa v labaku zistilo,ze krmivo je pravdepodobne stare a sposobovalo kazenie vody a otravu. Slo o granulat istej nemenovanej fi.Pritom akoze zaruka bola O.K.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Prosim o radu

Odoslaťod branodido » 07 Dec 2007 23:21 pm

Skusim krmivo vymenit, nerozomiem tomu co sa vlastne v akvarku deje, len sa bojim aby mi to postupne nelikvidovalo cely chov. mam ho vlastny, lebo zivorodky sa nadherne rozmnozuju uz som davno nekupil rybku v obchode. Chystam sa investovat a cjcem si kupit nove akvarko od Caymanu s super filtrom. len neviem ci budem mat este nejake rybky.
branodido
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Dec 2007 22:50 pm
Bydlisko: nitra

Re: Prosim o radu

Odoslaťod branodido » 08 Dec 2007 21:28 pm

Mecun je treti den mimo hlavnu nadrz. je cely skruteny a nevie udrzat rovnovahu, t.j. nemoze primat ani potravu. Nerozumiem tomu. Po troch mesiacoch dalsia rybka v haji. Nepozorujem na nom zatial ziadne zmeny v sfarbeni alebo na plutvach ci ociach. Poradte co to moze byt prosim. :oops:
branodido
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Dec 2007 22:50 pm
Bydlisko: nitra

Re: Prosim o radu

Odoslaťod etnio » 18 Jan 2008 20:11 pm

nedichaju tvoje rybky velmi richlo ked ano su postihnute.
Obrázok používateľa
etnio
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 17 Jan 2008 11:03 am
Bydlisko: Levice

Re: Prosim o radu

Odoslaťod VLADY » 19 Jan 2008 20:09 pm

A deje sa to vždy po výmene vody? ak áno tak ma napadlo, či v tej vode nieje nejaký chemický sajrajt....
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Prosim o radu

Odoslaťod AQVA » 19 Jan 2008 20:30 pm

jj moze to byt vo vode ked vzdy po vymene vody ti to zacne dochnut. Ked dolievas vodu tak mas nejake vedro alebo cez hadicu. Ak cez vedro, ktore pouzivas (co ja viem na umyvanie podlah) tak aj z neho sa moze do vody nieco uvolnit (nejaka chcemikalia)
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod dusanko456 » 09 Feb 2008 12:56 pm

potrebujem radu: narodilo sa ma 9 malych gupiek a dal som ich do trosku mensieho akvarka aby ich nezozrali a tie male rybky nic nechcu zrat a ani to krmivo niekedy nezbadaju a krmim ich s hovedzim srdcom PLS potrebujem radu :( :shock:
Obrázok používateľa
dusanko456
 
Príspevky: 61
Založený: 09 Feb 2008 12:31 pm

Odoslaťod VLADY » 09 Feb 2008 15:29 pm

Ja som krmil gupky mladé keď ich samica vrhla z nenazdania rozmrvenými vločkami a v pohode už žerú všetko a majú cca 1,5cm .
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.