Prasknutie akvaria prakticky



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod canart » 31 Okt 2003 12:39 pm

Ano skala, mas pravdu :)
joko: ja som nehovoril, ze nepripustam tu moznost. Sam mam poistenie proti vytopeniu, i ked bol problem presvedcit poistovnu, ze to je nieco podobne, ako ked praskne potrubie a ze na to je poistovna a na to im platim, aby som mal aspon aku taku istotu, ze vsetko, co sa stane nebudem musiet znasat ja.
Nemysli si, ja si tiez dobre rozmyslim, ako postavit stojan a ako podlozit akva a ake vystuze kam dat, ale nebudem predsa stale mysliet na to, ako mi praska akva. To by som to mohol zabalit.

Davnejsie, ked som si zalozil 250 l akva, som dal urobit stojan dost vysoky a dno akva bolo od zeme asi 120 cm. Byval som vtedy v garzonke a postel som mal tesne pozdlz akvaria. Postel (rozkladaci gauc) bola nizko pri zemi a ked som sa z postele pozrel na akva, tak ma zamrazilo, vyzeralo to strasne nestabilne a ked som si predstavil tych zhruba 300 kg nadomnou, tak som prvu noc nemohol zaspat. Ale zvykol som si .

Myslim, ze je treba upozornovat na nejake rizika, ale nie v duchu, ze kazde akva chce prasknut.
Treba si dat pozor na prvotnu kvalitu spracovania, ostatne je chyba chovatela. Nemoze sa divit, ked da pod akva krivu dosku, ma nevyvazeny stojan (myslim vodorovne), tukne niekde roh akva, doskriabe sklo atd.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod joko » 31 Okt 2003 14:34 pm

canart napísal:Myslim, ze je treba upozornovat na nejake rizika, ale nie v duchu, ze kazde akva chce prasknut.


Podla mna kazde akva sa snazi praskunt, lebo je tam tlak a ten ho ktomu nuti. Ale iba take praskne, kde sa najde nejaka chyba, skrabanec, prasklinka, zle zabrusene hrany, neodmastene a pod.

:-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod canart » 31 Okt 2003 15:29 pm

joko :-) ale neodmastene nepraskne ;-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod joko » 31 Okt 2003 18:25 pm

canart napísal:joko :-) ale neodmastene nepraskne ;-)


:wink: Praskne, ked ma zle zabrusene hrany !!! :wink:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod canart » 03 Nov 2003 16:28 pm

joko napísal:
canart napísal:joko :-) ale neodmastene nepraskne ;-)


:wink: Praskne, ked ma zle zabrusene hrany !!! :wink:

Ak ma zle zabrusene hrany, to suhlasim, ale co to ma spolocne s odmastenim?
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod zabo » 25 Máj 2004 11:56 am

Uff, tuto temu som asi nemal citat :-) S akvaristikou som prestal pred cca 10-timi rokmi, jednak preto ze som isiel na vysku a jednak preto ze mi prasklo cca 110 l akva. Bolo ramove a prasklo dno. Nastastie bolo v miestnosti vtedy linoleum a koberec, takze jediny problem bolo vyniest stokilovy koberec :-)
Teraz to idem znova skusit. Akva bude umiestnene v obyvacke - 40m2 plavajucej podlahy (dufam ze nebude naozaj plavat :-)
Kupil som si 252l akva 112x45x50, lepene ciernym silikonom, 8mm sklo, priecne aj pozdlzne vystuhy. Kupoval som to u nas v akvaristike, ale vyrobene bolo asi v ba (sera alebo nieco podobne). Akva uz 2 dni testujem v zahrade - naplnene po okraj. Skusal som donho liat vodu aj trochu po nom "buchat".
Chcel by som sa ale opytat ci neviete ako ho este otestovat a ako maju maju byt spravne obrusene tie hrany (nejake foto). Mne sa tie "moje" trocha nepozdavaju, pri spojoch su asi az velmi obrusene.
PS: Poistovaci agent pride dnes :-)
zabo
 
Príspevky: 21
Založený: 24 Apr 2004 10:42 am

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod nino_q » 25 Máj 2004 13:05 pm

to akva zrejme lepil Heri - myslim ze sa na to da spolahnut, hlavne ho potom dobre podloz, nie aby ti pod nim ostalo nejake zrnko piesku... vsetko to tu bolo popisane, ak sa nemylim
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod andy.betta » 25 Máj 2004 18:40 pm

Ak by som mal vlasy na hlave,tak by sa mi dupkom postavili - ide totiž o to,že mám puknuté akva na prednej strane. Prasklina je v asi polovici výšky akva a začína od hrany smerom ku stredu vodorovne . Je dlhá asi 3 cm ale nie je cez celú hrúbku skla.S nechtom ju na vonkajšej strane nenahmatám. To je na ľavej strane akva.Na pravej strane je to podobne taká istá prasklina na tom istom mieste, len má 2 cm a je prezmenu a nahmatateľná zvonku. Akva som kupoval na Alžbetinej asi 23.12.2003.Akva nie je klasika kváder, je šesť uholník. Som optimista, že si myslím, že to vydrží :?: :?
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod nino_q » 25 Máj 2004 19:13 pm

tak to si naozaj optimista, podla mna
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod zabo » 25 Máj 2004 20:38 pm

zaruka na to nie je? Je to tovar ako kazdy iny takze by mohla byt.
zabo
 
Príspevky: 21
Založený: 24 Apr 2004 10:42 am

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod andy.betta » 25 Máj 2004 21:07 pm

Neviem kde mám bloček, skúste mi poradiť ako dlho trvá záruka a či je moje akva reklamovateľné. Nerád by som ho odstavil, doniesol do predajne a tam by mi to neuznali :oops:
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod fefe » 25 Máj 2004 21:19 pm

V minulom roku to bolo ešte 6 mesiacov štandard.
Od 1.4.2004 je podľa zákona záruka 24 mesiacov.
Ak nenájdeš bločok tak si v ....... .
Ak si platil bankomatovou kartou tak sa to dá.
Vivat VISA :wink:
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod zabo » 26 Máj 2004 07:45 am

Skus sa tam ist najpr spytat ci taketo reklamacie uznavaju. Je asi tazke posudit ci to je vyrobna chyba (chyba materialu) alebo nespravna manipulacia alebo nieco podobne. Podla mna vsetko zalezi od obchodnika, od jeho ochoty a "povesti". Ale urcite by som s tym nieco robil, prinajhorsom si opravu (vymenu skiel) zaplat sam. Vytopit seba, susedov a prist o rybicky nie je bohvieco.
zabo
 
Príspevky: 21
Založený: 24 Apr 2004 10:42 am

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod affinis » 26 Máj 2004 10:16 am

andy.betta napísal:Ak by som mal vlasy na hlave,tak by sa mi dupkom postavili - ide totiž o to,že mám puknuté akva na prednej strane. Prasklina je v asi polovici výšky akva a začína od hrany smerom ku stredu vodorovne . Je dlhá asi 3 cm ale nie je cez celú hrúbku skla.S nechtom ju na vonkajšej strane nenahmatám. To je na ľavej strane akva.Na pravej strane je to podobne taká istá prasklina na tom istom mieste, len má 2 cm a je prezmenu a nahmatateľná zvonku. Akva som kupoval na Alžbetinej asi 23.12.2003.Akva nie je klasika kváder, je šesť uholník. Som optimista, že si myslím, že to vydrží :?: :?


a si si isty, ze je to prasklina a nie skrabanec? ak je to prasklina tak urcite sa na to chod spytat do akvaristiky co ti na to povedia... a pohladaj v tom pripade blocek...
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod salik » 26 Máj 2004 10:36 am

vcera rano som zazil "nadhernu" situaciu, vykracujem si rano okolo osmej domov a zrazu z okna panelaka leti 0,5L pixla zradla pre rybycky, prask na cestu, krmivo vsade naokolo, trochen som nechapal ale sak kazdy sme nejaky, vecer okolo piatej idem okolo a mokry koberec na trave, nabytok na balkone ;-)
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod skala » 26 Máj 2004 11:25 am

andy, zalezi ci je to poskrabane, alebo puknute. tazko takto povedat, ale myslim ze jedno mas poskrabane, a druhe mozno puknute. Ak je puknute, malo by byt v ich zaujme nieco s tym robit. Mali by tu stenu rozrezat, daj novu a zalepit. Ked nebudu chciet, tak aspon poradia.

takze, ked tak, tak vyrez taku tablicku a nalep ju na stranu, kde to mas oslabene. pripadne aj z druhej strany. silikonom. nie je to prilis esteticke, ale lepsie, ako by si mal akva vyhodit do kosa
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Atilla » 26 Máj 2004 11:28 am

andy.betta na akvarkach nad 150l sa podla mna prasklinky nerobia totiz ak tak nieco zlyha je to v dupie a tlak vody tam pracuje tak intenzivne ze je to vlastne SUDDEN DEAD :(

salik to vazne ? kokos viem ako sa citil aj ked ja som nemal vtedy cas vyhadzovat pixle :(
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Vladoo » 26 Máj 2004 15:39 pm

salik napísal:vcera rano som zazil "nadhernu" situaciu, vykracujem si rano okolo osmej domov a zrazu z okna panelaka leti 0,5L pixla zradla pre rybycky, prask na cestu, krmivo vsade naokolo, trochen som nechapal ale sak kazdy sme nejaky, vecer okolo piatej idem okolo a mokry koberec na trave, nabytok na balkone ;-)

:D :D :D :D NO COMENT :D :D :D :D
Obrázok používateľa
Vladoo
 
Príspevky: 24
Obrázky: 21
Založený: 28 Aug 2003 14:47 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod nino_q » 26 Máj 2004 15:40 pm

Atilla napísal:kokos viem ako sa citil aj ked ja som nemal vtedy cas vyhadzovat pixle :(
myslis ze to vyhadzoval ten akvarista? urcite nie, to bola - tipujem - mamina ;)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Anet » 26 Máj 2004 23:09 pm

nino_q napísal:
Atilla napísal:kokos viem ako sa citil aj ked ja som nemal vtedy cas vyhadzovat pixle :(
myslis ze to vyhadzoval ten akvarista? urcite nie, to bola - tipujem - mamina ;)


nino ani ja som nemala cas vyhadzovat pixle z okna :roll: :wink:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod nino_q » 27 Máj 2004 07:18 am

anet, ale ty si tiez akvaristka :) tamtej mamine to uz zrejme davnejsie liezlo na nervy :D
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Romeo » 27 Máj 2004 07:56 am

To uz tusim naozaj kazdemu z vas prasklo akva ? Potom je lepsie tuto temu radsej vobec necitat. Ale predsa sa spytam, ako to je s tym poistenim ? Nepoznate niekto podmienky poistenia akva (pre tie pripady o ktorych pisete) napriklad v Kooperative ? Viem, ze si tam mozem zavolat a spytat sa ich, ale pohlad z druhej strany "potom" je vzdy iny.
Obrázok používateľa
Romeo
 
Príspevky: 39
Obrázky: 19
Založený: 24 Feb 2004 11:00 am
Bydlisko: Malacky

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod skala » 27 Máj 2004 08:39 am

Romeo, o poisteni sme diskutovali tu na fore velmi, skus pouzit HLADADNIE.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Fero F » 27 Máj 2004 17:37 pm

To keď praskne akva stáva sa. No keď sa ti narodí dcéra a v dobrej nálade ešte začneš meniť vodu a pri napúštaní zaspíš vysvetli susedom tie flaky na ich stope aj o pár poschodí nižšie :lol:
Fero F
 
Príspevky: 26
Obrázky: 12
Založený: 17 Apr 2004 17:08 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.