Bublinky v akvariu na hladine vody



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Bojovnica » 06 Dec 2007 23:38 pm

Mam podozrenie,ze je nieco s vodou,,,,mam lampu co ohrieva asi tak na 27st tak okolo,filter a zrazu sa mi na hladine vytvorili take bublinky,,,je ich dost vela a newidim dovod pretoze vodu menim po 2tyzdnoch....vymenila som trocha wody ale nepozdava sa mi to,,,nemam ziadne labyrintky,prevazne cichlidy,cistice,2slimaky,krabov,raka...
tuto temu som nikde nenasla,,,,
kto by mi wedel poradit, ze co to je?
v akva pred tym bola hladina vody uplne cista...
Obrázok používateľa
Bojovnica
 
Príspevky: 20
Obrázky: 20
Založený: 24 Nov 2007 20:02 pm

Reklama

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod romanK » 07 Dec 2007 14:39 pm

aj ja to mam ale rybam nic neni len sa im trochu krcia chrpty
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Bojovnica » 07 Dec 2007 16:40 pm

tak po tej vymene vody sa to trochu zlepsilo ale aj tak sa mi to nepaci...sa mi zda akoby tam bol nejaky sliz alebo co a jedna ryba pot omm sla,,,nemoze to byt od slimakov nejaky sliz al tak?
Obrázok používateľa
Bojovnica
 
Príspevky: 20
Obrázky: 20
Založený: 24 Nov 2007 20:02 pm

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod ASCARI » 07 Dec 2007 16:50 pm

Ahoj Bojovnica, napíš aké veľké máš akvárium, koľko veľa máš živočíchov a iné podrobnosti aby sme sa ľahšie vedeli dopátrať k pôvodu tých bubliniek :D Akvárium je zakryté? Ak nie tak to môže byť z nečistôt a prachu vo vzduchu.
Pomôže pravidelný zber hladiny. Ked sa to mne tvorilo tak som zberal aj každý den. Používal som krabičku od masla lebo je nízka.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Bojovnica » 08 Dec 2007 11:43 am

Tak akvarium ma 240l,filter tiez na takych 210l, mam tam kraba, raka, 2prisavnikov, 4tropheusov, 3akary modre, 1akaru potocnu, 2labidochromisov yellow, 2take modre cichlidy,2slimakov.newiem ci oni s tym nieco nemaju a 2prisavky thajske plus hrotnocelca
stale su tam tie bublinky a pod nimi ako nej sliz alebo co,,,akva je napoly zakryte sklom...
Obrázok používateľa
Bojovnica
 
Príspevky: 20
Obrázky: 20
Založený: 24 Nov 2007 20:02 pm

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod ONDREJ VARGA » 08 Dec 2007 18:03 pm

mozno ten sliz vypusta daka rybka na oznacenie teritoria,vies aky mas druh slimakov?
ONDREJ VARGA
 
Príspevky: 32
Založený: 12 Nov 2007 21:08 pm
Bydlisko: SMOLENICE

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Mirco » 09 Dec 2007 00:06 am

mas vzduchovanie?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Vojtek » 09 Dec 2007 16:54 pm

Na odstraňovanie povlakov, slizov, mastných škvŕn atp. z hladiny vody každá gazdinká odporučí toaletný papier. Jednoducho ho položíš na hladinu. (nesmie sa ponoriť, takže opatrne) Ten potom to svinstvo nasaje a potom papier opatrne vytiahneme.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Bojovnica » 10 Dec 2007 15:30 pm

slimaky som uz dala won,,,vzduchovanie tam zatial nemam ale dam ho tam,,,co je horsie dostali krupicku 4ryby....dala som tam na to pripravok a sol,,,,xystam im zvysit teplotu vody ale vobec sa mi nepozdaval ten sliz,pred tym som nikdy taky nemala(v mensich akva),,,,totiz ohrievac si len idem kupit,,ryby ho nepotrebovali...
tak ten toaeletny papier ale pricin asi neodstrani,,,ved ked som aj menila vody bublinky tam neboli, ale potom sa zas objavili,,zatial tam nie su ale ta choroba... :?

a dalsia vec, labidochromis yellow ked nesvieti svetlo ma take tamave flaky na hlave....robilo sa mu uz dlho a vzdy to zmizlo,,,lenze teraz nieco take ma aj samica a newiem ci to nemoze byt nejaka xoroba???nepozdawa sa mi lebo zatial co samec je krasny a nafukuje sa ona sa zacala schovavat k filtru..
Obrázok používateľa
Bojovnica
 
Príspevky: 20
Obrázky: 20
Založený: 24 Nov 2007 20:02 pm

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Vojtek » 10 Dec 2007 19:34 pm

Nehovorím, že toaleták rieši príčinu, je to symptomatická liečba. Ale myslím, že za to môže príliš malý pohyb hladiny vody. Vzduchovač by stačil na to, aby ten povlak rozrušil.
On materiál tých povlakov vzniká asi v každom akva, len pohyb vody zabráni jeho hromadeniu.
Každopádne dobre je táto téma spracovaná v časopise Akvárium, v 6. čísle, str. 28:
http://www.klub.akva.sk/akvarium/akvarium06.pdf
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Bojovnica » 10 Dec 2007 21:35 pm

Vojtek welmi dik za ten casopis,welmi dobre spracovane to tam bolo...dam si vyzsie filter a dam tam kamienok vzducovaci...inak som rybam zvysila vodu na30 dala sol a chemiu nejaku tak dufam ze im to pomoze,,,potom to sem napisem..raka som odtial vybrala lebo ta xemia by mu neprospela len newiem co s nim ked ho tam budem xciet dat spat,,,to sa potom nejak vstrebe ta xemia al ako??
Obrázok používateľa
Bojovnica
 
Príspevky: 20
Obrázky: 20
Založený: 24 Nov 2007 20:02 pm

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Vojtek » 11 Dec 2007 17:23 pm

Potom, keď chorobu vyliečiš postupne meň vodu, viackrát za týždeň postupne, tým sa liekou zbavíš. Potom ho tam môžeš vrátiť.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bublinky v akvariu na hladine vody

Odoslaťod Bojovnica » 11 Dec 2007 21:48 pm

no to skusim teda ale powiem ti ze on je dobry lezec veru,minule mi cez taku skaru vyliezol a nasla som ho v spalni..teraz to ma uz dost prikryte ..mam tam 30st a kolko to mam nechat?5dni tyzden ci preventivne viac?kolko maju teplotu malawi ryby v jazere?asi o dost nizsiu..vyzerato uz lepsie ale 2botia stale nic moc..
Obrázok používateľa
Bojovnica
 
Príspevky: 20
Obrázky: 20
Založený: 24 Nov 2007 20:02 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.