filter, vzduchovanie a male bublinky



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod pakozdy » 10 Dec 2007 17:33 pm

zdravim ...
zakladma akvarko, dno mam za sebou. ale stale mam otazky zaciatocnika, na ktore som sa nedozcital odpoved.

mam dnu filter znacka EHEIM(zeleny s ciernu gulou) zo setu AkvaPro60. ma funkciu privzdusnovania cez trubicku trciacu nad hladinu. privzdusnuje to pomere malymi bublinkami vzduchu 2-4mm, ktore strhava prud z filtra.
Voda je uz pomerne cista, ale plavaju v nej malinke bublinky vzduchu. tieto bublinky vyzeraju nejaky zakal alebo snezenie. prud ich zenie po celom akvarku a potom stupaju na hladinu. v priemere maju menej ako 1mm. je to bezny stav ? alebo sa to casom strati ?
mam moznost regulovat privod tohto vzduchu - pridat az vypnut . pri vypnuti je voda peken cira. pri zapnuti kazia dojem tie male bublinky.

otazka: to vzduchovanie je asi vhodne pre rybicky a nema velky vyznam ho vypnut ? co s tymi bublinkami, fakt kazia dojem z cirej vody.

dik.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Reklama

Re: filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod xitanaf » 10 Dec 2007 19:22 pm

na tu hadičku čo prisava vzduch do filtra nasad šktidlo z nejakej infuznej supravy a máš reguláciu. Ak budeš mať správny pomer rastliny:ryby nepotrebuješ vzduchovať vôbec
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod pakozdy » 11 Dec 2007 14:20 pm

ta hadicka ma regulaciu, viem to vzduchovanie zastavit, len ci nebudu trpiet ryby. lebo ja som zaciataconik a slovne spojenie "spravna kombinacia rastlin a ryb" skryje vselico mozne.

skusim to stiahnut na minimum a uvidim lebo zatial mam iba dno a mozno dnes pridu rastlinky. ryby budu az za 3 dni.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod xDodox » 11 Dec 2007 14:41 pm

pakozdy napísal:... ja som zaciataconik a slovne spojenie "spravna kombinacia rastlin a ryb" skryje vselico mozne.....

Husto osadená nádrž (až to "dovolí" zloženie rýb) a neprerybniť akvárium. Čo najlepšie splniť rybám požiadavky na prostredie.

Na začiatok treba veľa čítať a študovať. Pozri si časopis Akvárium. Tam nájdeš plno dobrých rád.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod pakozdy » 14 Dec 2007 10:38 am

no zatial akvarko vyzera takto
Obrázok
a takto:
Obrázok
Naposledy upravil pakozdy dňa 14 Dec 2007 11:31 am, celkovo upravené 1 krát.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod Mirco » 14 Dec 2007 11:12 am

tam podla mna vzduchovanie moc nepotrebujes, sleduj spravanie ryb, ci nie su zadychane atd...ak budu pustis vzduchovanie...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod jzamko » 14 Dec 2007 12:24 pm

vzduchovanie úplne odpoj, ak máš strach o ryby pre začiatok môžeš nasmerovať výtok filtra tak, aby čeril hladinu vody - to by malo rybám stačiť, ale po čase zistíš, že aj to nie je potrebné, ba nežiadúce, keď ťa pri štúdiu tohto fóra napadne experimentovať s CO2. :wink:
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: filter, vzduchovanie a male bublinky

Odoslaťod pakozdy » 16 Dec 2007 00:41 am

este by som potreboval poradit ako rychlo by mala prudit voda z filtra ?
teraz sa mi zda ze ide pormene rychlo, hoci je otoceny vytok do steny, vykon na 1/3 . pri protajsej stene filtra to ryby odsuva dozadu pomerne dost. su sice zatial male ale vedia sa pretlacit skoro az k filtru, teda pokial nejdu v priamom prude.

dik.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.