Utiahnute ryby



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Utiahnute ryby

Odoslaťod PuN! » 16 Dec 2007 00:58 am

Zdravim,som bezradny a s prosbou sa obraciam na vas.Po dlhom case co som zrusil moje prve avarium co skoncilo fiaskom som sa rozhodol,ze si zalozim nanovo.Tak som sa do toho pustil a po tyzdni som si spravil dizajn ,a spojazdnil vsetko...vodu som nalial normalne z vodovodu a nalilal som tam pripravok na neutralizaciu vsetkych skodlivin a dezinfekcnych latok vo vode..uistil som sa tym,ze som nalial viac ako bolo pisane...na druhy den som vysadil rybky(mrenky 4pruhove(4ks),mecune(2ks)skalare(2ks))ale od zaciatku sa rybky chovali ako nesvoje,zo zaciatku som si myslel ze to je len zvykanie na prostredie ..ale aj na druhy a treti den sa chovaju tak isto..etse som zabudol spomenut podstatnu vec,ze na druhy den po vysadeni rybiek mi umreli vsetky mrenky..rano som sa zobudil a moj prvy pohlad padol na podochnute mreny na dne akvaria.tak ma to troksu odradilo.ale neskor som zacal skumat pricinu a vazne neviem kde som mohol spravit chybu...testny na tvrdost a Ph vody som nerobil..ale snazil som sa tam nakvapkat toho pripravku a nehat odstat 24hodin(neviem ci to staci)...ale keby to bolo tym,tak by asi podochli vsetky...dnes som zacal pozorovat aj tarbavost skalara(to som si vysvetlil tym,ze som bol hlupy a kupil som na 54litrove akvarium taku velku ryby,sice je este mala,ale to bude tym ze asi rada zije vo vacsej hlbke)no a mecune,ktore sa mi zdaju byt najviac v pohode su velmi nesmele,cely den su utiahnute za kamenmi.No a ked sme pri tych kamenoch..ako dekoraciu som pouzil kamene ,ktore su neni niak speializovane,jednoducho som vybehol vonku a par som si ich doniesol domov a spravil dekoraciu...myslite ze som spravil dobre ?moze im to vadit??za kazdu radu budem veeeeeelmi vdacny,lebo som amaterrsky zaciatocnik a velmi toho neviem,ale zatial ma to bavi a tak sa chcem zdokonalit..za odpovede vopred velmi pekne dakujem
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: UTIAHNUTE RYBY

Odoslaťod Raviolka » 16 Dec 2007 02:15 am

Hm, těžko radit, nechci tě hned na začátek otrávit výčitkama, co jsi měl udělat jinak :wink:
Jaká je v akváriu teplota? Jaký je tam filtr? Necháváš ho zapnutý nonstop? Jak na to akvárium svítíš? Jsou tam nějaké rostliny? Zkus sem dát fotku, možná by pomohla...
Hlavně teď nepoužívej žádnou chemii, ani léčiva, nic. Teda jedna chemie, která by pomohla, je test na NH3 a NO2-. Vyměnila bych třetinu vody za čerstvou, stejně teplou (za předpokladu, že teplota je správná). Skalár do tak malého akvária opravdu nepatří, ale to můžeš řešit o pár dní později, až budou ryby ok. Nemusí jim nic být, třeba jsou opravdu jen vyplašené, ale mřenky určitě neumřely bez příčiny. Držím palce, ať už to jde jen lépe.

P.S. Pokud ryby otrávíš, tak nemusí reagovat všechny stejně, mají přece jiné nároky a jinou citlivost na určité látky. To ale jen tak naokraj...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod PuN! » 16 Dec 2007 10:44 am

Dobre rano:)..takze stav v mojom akvariu sa trosku zmenil..mecune uz vyplavaju aj na predu stranu akvaria.Ja som dnes tiez tak rozmyslal,ze boli mozno vycerapne,lebo ten filter co mam je asi prisilny na moje akvarium,i ked som ho dal na najmensi vykon(znacka=FANFILTER PLUS-teraz kukam na obale a je tu napisane ze do 60litrov je ten filter urceny)no a filter mam pusteny len rano potom ho na krmenie vypnem a zapnem ho az po obednajsom krmeni-je to dobry harmonogram??ale ked sa niekedy tak divam..skalare oblubuju plavat proti prudu toho filtra a niekedy vazne nevladzu a plavaju ako keby boli chromy:D..no a s teplotou to bolo na zaciatku tak,ze ryby ked som doniesol domov,tak sa mi voda ohriala na 26stupnova teraz sa drzi medzi 25-26stupnami(snazim sa to udrzat,lebo termostat bol zapnuty na 26 stupnov ale svetlo to ohrialo na 27,tak sa snazim to teraz dat do normalu!na ten test nh3 a no2- sa opytam v akvaristike a skusim to spravit..velmi pekne di dakujem za doterajsie komenty..
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Raviolka » 16 Dec 2007 11:42 am

Filtr nikdy nevypínej :idea:
Jeho výkon časem klesne, jak se bude zanášet fitrační hmota - teda pokud jí tam je dost... ohledně filtrace zkus zapátrat tady v diskusi, najdeš dost rad a tipů.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod zvejk » 16 Dec 2007 15:27 pm

Co ty kameny? jak jsi je ocistil? Vyvaril jsi je? filtr opravdu nevypinat, to je pak horsi, nez kdyby tam zadny nebyl. Silny neni. Obzvlaste kdyz je na min. Ja mam filtry podstatne predimenzovanejsi :) ryb je skoda, nejspis otrava.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod PuN! » 16 Dec 2007 15:50 pm

tak ja uz vazne neviem co to moze byt...dnes som splachol 2skalare..a uz mi opstali len mecune ktore tiez uz nejavia chut do zivota..sedia pod filtrom a ledva plavaju..ocakavam ze zajtra sa zobudeim a na dne najdem aj ich ... a ked tu vravite o otrave..cim mozu byt otravene??kamene som pekne ocistil drsnou kefou a vyvaril vo vode...
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Raviolka » 16 Dec 2007 16:50 pm

Tak teda měním svojí radu vyměnit třetinu vody - vyměň polovinu a zítra zas. Resp. předpokládám, že jsi tu třetinu už vyměnil, klidně ji vyměň znovu. Pozor při tom na teplotu :wink:
Jinak měnil jsi vůbec vodu od založení akvária, po tom, co umřely první ryby? Otrávené mohou být úplně snadno dusíkatými látkami. Samozřejmě může být něco škodlivého v akváriu, zkus sem dát opravdu tu fotku, jinak je to věštění. Nastuduj si něco o zabíhání akvária, třeba http://klub.akva.sk/akvarium.php 4. číslo, nebo se proklikej tady na diskusi.

P.S. Sniž teplotu na 23 stupňů, to mečovkám stačí.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod kacenka14 » 16 Dec 2007 17:20 pm

Tak neviem, či som si to zle prečítala, alebo som to opchopila zle. Ty si založil akva a na druhý deň si doň dal ryby?? Novozaložené akva by malo bežať bez rybiek aspoň týždeň iba s rastlinkami. Za ten čas by sa to malo všetko ustáliť a zabehnúť a až potom treba dať rybky... :wink:
kacenka14
 
Príspevky: 58
Obrázky: 19
Založený: 21 Jan 2007 19:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod PuN! » 16 Dec 2007 17:25 pm

no 2/3vody som uz vymenil lebo osm si myslel,ze je nieco s vodou,tak osm si cital cosi o vymene vody a tak som sa do toho pustil...pustil som filter ale zatial ziadna zmena...http://www.grapher.tym.sk/akva.jpgtu je fotka mojho akvaria...teplota sa teraz pohybujde 23-25 a filtrujem stale...asi to spravim tak ze teraz neham 2tyzdne zabehnut akva a potom tam dam az rbky..mozno som sa uponahlal:/ :cry:
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod kacenka14 » 16 Dec 2007 17:52 pm

Na fotke vidím nalepený teplomer... klasické teplomery merajú určite presnejšie :wink: . Ja mám na staršom akva tiež nalepený aj klasický a rozdiel je niekedy aj tri stupne. Teraz už buď len trpezliný!!! :wink:
kacenka14
 
Príspevky: 58
Obrázky: 19
Založený: 21 Jan 2007 19:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Imrich Fuljer » 16 Dec 2007 18:48 pm

PuN! napísal:Zdravim,som bezradny a s prosbou sa obraciam na vas.Po dlhom case co som zrusil moje prve avarium co skoncilo fiaskom som sa rozhodol,ze si zalozim nanovo.Tak som sa do toho pustil a po tyzdni som si spravil dizajn ,a spojazdnil vsetko...vodu som nalial normalne z vodovodu a nalilal som tam pripravok na neutralizaciu vsetkych skodlivin a dezinfekcnych latok vo vode..uistil som sa tym,ze som nalial viac ako bolo pisane...na druhy den som vysadil rybky(mrenky 4pruhove(4ks),mecune(2ks)skalare(2ks))ale od zaciatku sa rybky chovali ako nesvoje,zo zaciatku som si myslel ze to je len zvykanie na prostredie ..ale aj na druhy a treti den sa chovaju tak isto..etse som zabudol spomenut podstatnu vec,ze na druhy den po vysadeni rybiek mi umreli vsetky mrenky..rano som sa zobudil a moj prvy pohlad padol na podochnute mreny na dne akvaria.tak ma to troksu odradilo.ale neskor som zacal skumat pricinu a vazne neviem kde som mohol spravit chybu...testny na tvrdost a Ph vody som nerobil..ale snazil som sa tam nakvapkat toho pripravku a nehat odstat 24hodin(neviem ci to staci)...ale keby to bolo tym,tak by asi podochli vsetky...dnes som zacal pozorovat aj tarbavost skalara(to som si vysvetlil tym,ze som bol hlupy a kupil som na 54litrove akvarium taku velku ryby,sice je este mala,ale to bude tym ze asi rada zije vo vacsej hlbke)no a mecune,ktore sa mi zdaju byt najviac v pohode su velmi nesmele,cely den su utiahnute za kamenmi.No a ked sme pri tych kamenoch..ako dekoraciu som pouzil kamene ,ktore su neni niak speializovane,jednoducho som vybehol vonku a par som si ich doniesol domov a spravil dekoraciu...myslite ze som spravil dobre ?moze im to vadit??za kazdu radu budem veeeeeelmi vdacny,lebo som amaterrsky zaciatocnik a velmi toho neviem,ale zatial ma to bavi a tak sa chcem zdokonalit..za odpovede vopred velmi pekne dakujem


Ahoj,
skus lepsie vysvetlit tuto tebou napisanu vetu
"
a nalilal som tam pripravok na neutralizaciu vsetkych skodlivin a dezinfekcnych latok vo vode "
Dalej:
Ako dlho si nechal " zabehnut " tvoj filter ?
Je to uplne nove ciste akvarium ?
Nainjektoval si tam nitrifikacne bakterie ?
Mas tam raslinky ?

dalej : Mas kamrata ktory ma zabehnute dobre fungujuce akvarium ?

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod PuN! » 16 Dec 2007 19:04 pm

No takze...
Tou vetou som myslel asi tie nutrifikacne bakterie..to mi pozicial kamos ze si to mam tam naliat a ono mi to spravi za kratsi cas tie potrebne bakterie..
Filter:ono to bol dlhsi proces..filter som si kupil do stareho akvarka ktore som oprasil z pivnice..ale po dni osm zistil ze je v rohu trosku prasknute a tak osm nechcel vytopit susedov,kupil som si nove akva 60×30×30(akva set)no a tam som pichol zas ten isty filer,ktory uz posobil aj v tom starom akvarku(sice som dostal v tom akva sete tiez fiter,ale tento sa mi zdal byt lepsi)-k tomuto mam jednu otazku-ten filer zabezpecuje aj okyslicovanie alebo vzdusnenie vody,neviem ako to nazvat..a neviem ci musia byt "BUBLINKY"zapnute cely den..filer som sa dozvedel ze musi bezat cely den,ale neviem ci aj spolu s ovzdusnovanim!


Akvarium je nove spongiou umyte bez pripravkov!

NITRIFIKACNE bakterie sa domnievam,ze je to ten pripravok co osm nazval,ze neutralizuje skodliviny vo vode z vodovodu(aspon tak mi to vysvetlil kamos)

Na fotke cco som poslal su 2druhy(neviem nazvy)ale casom chcem pridat dalsie ked budu financie a to tento tyzden:)

Velmi pekne dakujem za ochotu pomoct mi a trpezlivost so mnou..vazne som amatersky beginner :cry: ale tak kazdy nejako zacinal
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod zvejk » 16 Dec 2007 21:49 pm

akva je vcelku pekne. takhle na dalku tam nic vylozene spatne neni.
co se zalozeni tyce, tak nejlepsi je dat vodu, pak rostliny, zapnout filter a nechat ho nepretrzite bezet tak aspon tyden (lepe tak tri). pak uz se daji pridat ryby. pridanim bakterii (treba z filru od kamose) take jde a pomuze, ale chce si dat pozor, jestli kamos nema v akva nejakou chorobu. take docela dobre jsou od tetry takove kapsle s bakteriemi.
-----
tak a ted co se ti mohlo stat (beru vesteckou kouli :)).
Pokud si zalozil nove akva, tak na otravu dusikem bych to nevidel. tech ryb tam nebylo tolik aby se zvladly za noc otravit. Kdyz jsem byl maly, tak jsem to co ty delal bezne. kompletni vycisteni nadrze, naliti vody, nechat den odstat (nekdy ani to ne) a sup tam ryby co zatim byly v kyblu. nikdy se mi nic nestalo.

Spis bych to videl na otravu bud: nejakou chemikalii z cisteni akva ci neceho co slo do akva (vim, psal jsi ze si nic nepouzil). Nebo ty chemikalie na upravu vody. s tim opatrne. lespi den pockat, nez tam rvat chemii.
No a nebo si proste koupil ryby co uz byly nejaky nemocny a jen proste chciply.
kazdopadne s dalsim pokusem bych pockal.
ja osobne, bych vse co jde vzal a vyvaril. ostatni poradne umyl. a zacal uplne odznova.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Imrich Fuljer » 16 Dec 2007 22:05 pm

Ahoj,
vies co urob to takto. Ryby ak este nejake su tak daj do nejakej nadoby s okyslicovacom. Cely obsah tvojho akvaria vylej do zachoda myslim tim obsah ako vodu. Napusti tam vodu najlepsie odstatu tak taku a ak nie je odstata tak ju nechaj odstat v tvojom akvarku tak 3 hod a viac . V novom akvarku pouzivaj co najmenej chemikalii cim menej tak tym lepsie.Potom chod ku kamaratovy zober si vedierko 10lit. Kamarat Ti pozicia odkalovac. On uz bude vediet co to je. Poriadne mu precisti cele dno pomocou toho odkalovaca ale tu odkalovanu vodu pustaj do vedierka !!!
Zober vedierko domov pockaj cca 1hod a odlej " masnu " hladinu prec a do tvojho akvaria vylej iba vodu z vedierka nie to silne huste zanesene dno !!!
K tvojej otazke.
Ak je to externy filter takeho rangu ze Ti jemne ceri hladinu tak Ti netreba okyslicovac. Ale zasa na druhej strane ( neviem akej kvality je tvoj externy filter ) ak tam budes mat aj okyslicovac tak Ti v problematickych chvilach moze udrzat akvarko pri zivote. Okyslicovac mozes v noci ak Ta rusi vypinat. Ale ako povedala R. tak cerpadlo/filter musi ist stale !!!!!!
Velmi dobre by bolo pre tvoje old rybky a lepsie este pre tvoje new rybky si zakupit v akvaristike rastlinky. Vyberaj si rastlinky nie tie co sa Ti pacia alebo tie drahe ale prave tie najlacnejsie vzdy pohodene bokom. Co si nezasluzia ale bohuzial je to tak. Zvacsa su to rastlinky poctivo submerzne dopestovane. Rastlinky ktore by mali byt vpredu hrdo sa chvaliace svojou poctivou rastucou minulostou.
Daj tamn rybky a ak Ti nejaka uhynie neliec a neliec az do vtedy dokim Ti nevykape vsetko. No aj toto sa moze stat. A ak Ti vsetko vykape alebo nie tak po 2-4 tyzdnou si zakup rybky ktore sa Ti pacia a rybky ktore Ti preziju budu profitovat v tvojom novom akvarku. Zasa si vyberaj tie najlacnejsie na tych sa naucich chovat. Skus Tetra cierna, Tera cervena, Corydoras schultezi aeneus, Kardinalky, danio.
No a potom pristup k tomu kde budes potrebovat menej znalosti a mensiu opatrnost v chove a k akvarku ktore Ti bude pravdepodobnejsie robit vacsiu radost cca 200 lit a viac ...

A ozaj ked si budes kupovat nove rybka zakup si pre istotu myslim ze sa to tak vola JBL oodinol

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod adrianus-aquarius » 16 Dec 2007 23:12 pm

tama napísal:Nemôžem si pomôcť a musím reagovať.
V poslednej dobe stále pribúdajú otázky začínajúcich akvaristov o problémoch s rybami jeden až dva dni po založení akva - úhyn a pod.
Milý akvaristi - prv než začnete niečo robiť, skúste si poriadne naštudovať literatúru - aspoň základy pri zakladaní akva. A hlavne ,, zábeh akvária ,, - stále budem tvrdiť, že dokiaľ nieje filter zabehnutý, tak ryby do akva nepatria.


svätá pravda, ale nie je to len chyba začiatočníkov, ale aj predavačov, ktorí bez pocitu viny im predajú akva set 54L s 10-20ks /z toho 2-3 skaláre/ rýb naraz max. 1x rastlinu. A čo začiatočník-očarovaný vidinou krásneho akva..."mám akva, mám rybky-tak žup do práce" ...hm?!?

otázka pre Vás-čo si myslíte o 160L akva-teraz mám akva 63L a 54L a na Vianoce by som chcel pre seba niečo väčšie, také naozajstné akva, a neviem, či je 160L málo, alebo už ako-tak vyhovujúce-alebo si radšej zvoliť okolo 200L? Je rovnováha dobre udržovateľná v 160L, prosím? -ďakujem!
adrianus-aquarius
 
Príspevky: 23
Založený: 12 Nov 2007 11:55 am

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Imrich Fuljer » 17 Dec 2007 00:11 am

Problem je aj v tom ze Slovak je nepoucitelny. Ked si nespokojny s kvalitou sluzieb tak ich uz od dotycnej firmy - osoby nepozaduj. Tymto sa dosiahne skvalitnenie sluzieb. Prirodzena selekcia.
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Mirco » 17 Dec 2007 01:11 am

mozno sa mylim ale tvoje akva je podla mna dost presvetlene. biely strk, biele kamene dost svetla malo rastlin...urcite to nie je pricina uhynu ryb ale podla mojho nazoru to rybkam tiez nerobi dobre...urcite by som doplnil akva o rastlinky...kamarat nech zostriha svoje a ty si ich mozes zakorenit, nemusis rastliny iba kupovat...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Mirco » 17 Dec 2007 01:12 am

mozno by som pridal daku malu jaskynku - skrysu napr aj z kokosoveho orecha...cena kokosu je asi patnast korun cize to nie je nakladne
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod PuN! » 17 Dec 2007 18:12 pm

Jedine co mozem povedat je VELMI PEKNE DAKUJEM!!!nuie je nic cennejsie ako rady pre zacinajucich..je to pravda,ze som si nepocka a zbrklo som tam nasadil ryby..som raz taky clovek..ale to chce cas,..teraz osm sa rozhodol,ze si neham 2tyzdne zabehnut filer a akvarko..vodu nebudem menit a nech sa to rozbeh.a...akurat zajtra som planoval ist na nakup do akvaristiky a to: rastlinky+nejaky ten ukryt..a namiesto toho velkeho kamena co tam mam,dam radserj nejake drievko!!.. :roll: este raz jedna velka vdaka za ochotu pomoct!!DAKUJEM:)..ale nebudte si isty ze ste s ama zbavili..ja s aeste izvem:)..a preda ma napada etse jedna otazka:niekto tu pisal o zostrihani rastliniek a zakoreneni,dobre som pochopil,ze mam ist ku kamaratovi a odstrihnut mu kus listu,hodit do vody a potom do strku??a ake mate skusenosti s hnojivom pre vodne rastlinky??vopred dik:)
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Mirco » 17 Dec 2007 21:08 pm

nie odstrihnut kus listu...ale odstrihnut kus rastliny, celu stonku aj s listami, dat do vody, prist domov a pichnut rasltinku do strku...ona by casom mala pustit korienky, samozrejme ale treba si aj o rastlinach nastudovat co potrebuju a ako sa "rozmnozuju"...do substratu by som mozno tiez dal dake hnojivo ale zalezi ake rastliny chces mat...napr ked chces echinodorus tak treba dat nejake gulockove ku korenom. podla toho cim si rastlina berie ziviny, ak napr listami treba pridavat do vody...opravte ma niekto ak pisem blbosti :D
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod janko!9983 » 17 Dec 2007 21:08 pm

tama ked tu taka moznost je neviem preco by sa neopytal?citat literaturu treba to je pravda ale niet nad radu ktoru ti poskytne niekto kto o tom nieco vie a povie ti to polopate.a na to ze ulohou fora nie je radit od A po Z len tolko ze kto chce tak ten ochotne poradi a kto nie tak ma pravo danu temu ignorovat a nemusi sa vobec vyjadrovat.

PUN! nikdy sa nevzdava!neboj to akva das do poriadku ty to zvladnes.
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod janko!9983 » 17 Dec 2007 21:56 pm

nikto sa na nehneva ze si si otvoril hubu.ale vzdy lepsie sa opytat ako keby mal spravit nejaku sprostost.a ako som uz povedal kto chce ten poradi.ty mas urcite vela skusenosti a preto ti taketo veci pripadaju ako trivialne alebo ze su to blbe otazky ale pre niekoho to moze byt pravy opak.kazdy raz zacinal.niekto si zvoli pre zaciatk literaturu niekto sa poradi s ludmi ktori o tom nieco vedia.
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Mirco » 17 Dec 2007 22:12 pm

no ved kludne moze odstrihnut list a zasadit ho :D asi pride na to ze je to blbost :D
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Utiahnute ryby

Odoslaťod Raviolka » 17 Dec 2007 23:01 pm

Knížku si rozhodně kup nebo někde půjč, to je ta nejlepší rada, jakou ti kdo může dát :wink: Vůbec neprohloupíš, když se rozhlídneš v knihovně nebo v antikvariátu po starších knížkách, hledej autory Frank, Polák, Zukal...
Klidně se ptej, proto tady fórum je. Ale bylo by fajn, kdyby ses na odpověďmi zamyslel a nebral to jako návod "aha takže teď udělám tohle, tohle a ještě tohle a bude to fungovat". Ono zabíhat akvárium dva týdny bez výměny vody a potom se rozhodnout, že už je připravené a buch tam s rybama, to taky nikam nevede. Mrkni na ten link co jsem ti dala minule, zabíhání akvária není věda, ale něco si o něm přečíst neuškodí... a z tvých příspěvků mám dojem, že jsi to zatím rozhodně nečetl :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.