poradte mi z dizajnom



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

poradte mi z dizajnom

Odoslaťod janko!9983 » 17 Dec 2007 19:59 pm

moje akva mi pripada byt take nemastne neslana. a ako taky lepsi zaciatocnik nemam este vela napadov co a ako.tak by som vas chcel poprosit keby ste mi poradili co by som tam este mohol zmenit alebo pridat.vopred dakujem.
moje akva:
Obrázok
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Reklama

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod Raviolka » 17 Dec 2007 21:11 pm

Začala bych od ryb, protože ty na akváriu asi zaujmou každého. Vyměnila bych je za menší druhy - skaláry jsou ještě drobci, ale jak povyrostou, budou tam vypadat natěsnaně. Mečovky taky nejsou ideální volba, ale budiž :-)
Vyhodila bych ten nalepovací teploměr a dala do zadního rohu obyčejný skleněný.
Potom bych dala tmavší substrát - aspoň obyčejný říční štěrk, ale klidně bych si troufla i na něco jiného s jednotnou (tmavší) barvou.
Pokračujme dál, tapetu bych vyměnila za jednobarevnou a přidala bych hoooodně rostlin - je jedno jakých, ono se to časem stejně vyvrbí. Raději ale víc kusú od jednoho druhu pěkně posadit pohromadě, a takových skupinek 3-4 z různých druhů.
Filtr a topítko bych dala do jednoho roku, pokud možno tak, aby se voda okolo topítka hýbala... a samozřejmě před to nějaké "maskovací" rostliny, valisnerie, Rotala rotundifoila, Limnophila sessiliflora apod., něco co je vysoké a v dostatečně hustém trsu.
Kokos je ok, akorát bych ho zamaskovala mezi rostliny (nechat zarůst mechem), přísavníci by radší asi nějakou trubku a určitě by se tam hodil kořen, ale to už jsou detaily, které se nejlépe řeší postupně.

Koukám, že z tvého akvária by moc nezbylo :D Ale to je jen co bych udělala já, určitě ne návod na pěkné akvárium :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod janko!9983 » 17 Dec 2007 21:19 pm

Raviolka kazda rada se veeeeelmi ceni.ten teplomer sa chystam odtial dat prec lebo aj tak je to nepresne a prd na tom vidno.to s tymi rastlinami som rozmyslal aj ja ale neviem ake druhy by boli vhodne pre viacmenej zaciatocnika.nieco take nenarocne a co nevykape po par dnoch.tu trubku som par krat skusal ale ale vzdy uprednostnili kokos(asi sila zvyku).este raz dakujem za vsetky tvoje rady a porozmyslam nad niektorymi.ak by ta este nieco napadlo kludne napis :wink:
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod Luboo » 17 Dec 2007 21:33 pm

Ja trošku k mečovkám - ak dobre (dúfam, že áno) vidím, tak máš tam 3 samcov!!! To nie je dobré do neveľkého akvara. Dominantný samec začne na slabších útočiť a zaháňať ich do kútov. Veľa možností na úkryt však zatiaľ nemajú. Nechal by som si jedného samca a ostatných vymenil za samice. Ak budeš pozornejšie sledovať tvoje mečovky, uvidíš že jeden zo samcov sa stane, alebo už stal bitkárom. V tejto situácii je plusom aspoň to, že samcov nemáš iba dvoch. Takto si bitkár rozdelí čas na naháňanie viacerých, v prípade jedného ho môže uštvať na smrť. :x
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod janko!9983 » 17 Dec 2007 21:42 pm

Luboo zrejme si nedobre pozoroval :o ten samec je tam jeden a samice su 3.ale mal som este jedneho samca ktory uz na foto nieje lebo ako si spominal ten jeden sa stal dominantnym a toho druheho ustval k smrti. :cry: hold ostal tam sam s 3 samicami :D ale diky za radu.budem si davat pozor aby som tam vzdy mal iba jedneho samca.dik :wink:
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod petroman » 18 Dec 2007 00:40 am

janko!9983 napísal:.to s tymi rastlinami som rozmyslal aj ja ale neviem ake druhy by boli vhodne pre viacmenej zaciatocnika.nieco take nenarocne a co nevykape po par dnoch.


ake mas osvetlenie? podla toho potom rastliny...
ale ja by som urcite odporucil: anubias barteri v. nana... je to pekna odolna rastlina vhodna dopredu...tam to mas prazdne... jej nevyhoda je cena.. skus zohnat od niekoho... keby si bol z blizsia nejaky by sa nasiel....
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod janko!9983 » 18 Dec 2007 17:22 pm

petroman osvetlujem 8W trubicou(vobec neviem ci je to malo alebo vela ale doteraz som nemal nejake problemi a rastlinky ziju rastu a mnozia sa).ten anubias co si spominal si pokusim zohnat.nemas nejaku foto aby som mal nejaku predstavu ktory to je??dakujem
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod Luboo » 18 Dec 2007 22:56 pm

janko!9983: ostrihal som tebou zverejnené a zavesil ho na plochu. Spočítaj mi prosím, koľko je tam samcov mečoviek: jeden, alebo traja. Ja tam vidím troch, nech pozerám, ako chcem....
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod petroman » 19 Dec 2007 00:39 am

8W na 30l je zhruba 0,27 w/l odporuca sa aspon 0,5 w/l ....
takze bud pridas svetlo alebo zhanaj len rastliny nenarocne na svetlo(kto hlada najde)...
pozri moju fotogaleriu, mam dokonca este slabsie svetlo a nenarocne rastliny rastu...
pozri aj toto vlakno: viewtopic.php?t=7135

tu je ten anubias: http://www.shop.akva.sk/product_info.ph ... cts_id=620
ale nic proti tomu shopu ale ta cena je hrooooozne velka... ja som kupil cez akvaburzu za 40 sk...

a k tym samcom mecuna- mne sa zda ze sa ti niektore samice menia na samce... takze asi preto tam luboo vidi 3 samcov :wink:
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod martin_s » 19 Dec 2007 09:56 am

Samce su tam minimalne 3 a je to vidno aj bez orezania a zväcsenia. Minimalne preto, lebo nie je vidno ci to co je vpravo dolu je samica alebo samec.
to janko!9983: pohlavie neurcis spolahlivo podla toho ci ma mecik alebo nie. Spolahlivo to urcis podla toho ci ma gonopodium. Ale su aj tzv. neskori samci, u ktorych sa gonopodium vyvinie az neskor, takze sa moze stat ze si kupis rybku, ktora vyzera ako samica a casom sa objavi gonopodium.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod janko!9983 » 19 Dec 2007 11:25 am

mate pravdu.asi to budu samce aj ked meciky nemaju.takze mam troch samcou a jednu samicu. :( dakujem za upozornenie.a chcem sa ospravedlnit za svoje tvrdenie ze mam samca iba jedneho.prepacte.

petroman presne ten anubias maju aj u nas v akvaristike.uz som nad nim rozmyslal skor ale nevedel som ci je vhodny do mojho akva.ale asi ho kupim.cena je aj tu dost vysoka stoji 140SK ale tak co narobim.dik za radu.
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: poradte mi z dizajnom

Odoslaťod petroman » 19 Dec 2007 14:39 pm

no 140 sk je dost ale ked sa ti namnozi tak ju predas a vrati sa ti to :wink:
inak je to trochu specificka rastlina, najlepsie sa jej dari na koreni, da sa aj zasadit, ale pozor aby mala stonku z ktorej vyrastaju listy 2-3 cm nad dnom...
viac tu: viewtopic.php?t=1461

pekna a na svetlo nenarocna je: Najas guadalupensis , tiez ju zhanam 8)
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.